Přejít na obsah


Fotka

Event jako školení v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
174 odpovědí na toto téma

#61 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 9:06

weri napsal/a:
...Za předpokladu, že neseženeme nic jiného, kde by byla suma za pronájem nižší, tak by event vyšel na cca 40-50 korun na osobu při délce dvě hodiny. Zdá se vám to akceptovatelné za dvě hodiny školení v GeoGetu......


Ano, to pro mne JE zajímavé, částka přijatelná.

Nepobral jsem KDE (město) by to mělo být, z Ceské Lípy třeba do Prahy bych jel, do Brna už to je pro mne přece jen z ruky (tedy daleko)...

GG používám chvíli, kromě základního ovládání, které zřejmě bude hlavním obsahem školení, bych uvítal i seznámení s tvorbou maker, alespoň úvod.

Bohouš
  • 0

#62 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 9:06

2 hodinky urcite stacit nebudou, zejmena pokud bude vice lidi a tedy vice otazek. 50 kc za 2 hodiny je v pohode, to klidne zaplatim i za delsi dobu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#63 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 10:08

Hmmm.. tak s GG válčím taky A) jsem pořád nováček a hlavně za B)jsem ženská!! :-) a spousta věcí co se na foref píše o různých instalacích mi připadá jako arabština říznutáí svahelštinou. :D Takže ráda bych se zúčastnila, ale pro pána jána, nelze taky udělat nějaké opáčko pro odříznuté lidi na severu Moravy?? :)
  • 0

#64 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 10:53

No, Krnov je skutecne hodne z ruky. to pak nezbyva cekat, jestli nekdo mistni neudela podobnou akci, nebo jestli Prazskou akci nebude ochoten nekdo alespon zaznamenat.
  • 0

#65 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 11:01

Mě sice "školí" z GG můj bratr, ale pořád mi nadává do titulovaných blbců... nějaký základ (velmi chabý) mám. Dokážu si jen do statistik (nainstaloval bratr) přetáhnout přes skrýšotlač nové found it :-) hi hi :P
  • 0

#66 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 12:06

Email jsem vcera neposlal,bo klek systém v notebooku,tak me dneska čeká reinstal :) K tomu eventu. Místnost je možno si najmout, cena byla 600 na hodinu,včetně použití techniky. kapacita místnosti 30-40 lidi. Co se zasuvek týče, jelikož je to počítačová učebna,tak počítám že každý comp je nekde zapojen :) Wifi tam v tuto chvíli neni, jak je to z síťovou zásuvkou zjistím. V nejhorším bych mohl poskytnout svoji wifi, otázka je jestli tam dosáhne signál-cca 200 metrů :) Každopádně dneska mam v plánu se tam zastavit a doptat se na detaily. Přeci jen osobní jednání je lepsi než po telefonu. A výsledek sem samozřejmě napisu :) Edit: Tak ta sparavna osoba utekla z prace driv nez jsem se k ni dostal, takze schuzka se odklada na zitra rano :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#67 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 10:51

Myslim, ze by nebylo na skodu dat do placu seznam lidi, kteri budou "prednaset" a nejaky navrh programu, aby nekteri vedeli, ze pro ne nema smysl se k takove akci hlasit a aby si "prednasejici" mohli mezi sebe rozdelit praci. Je mijasne, ze na miste se muze leccos doplnit/upravit, ale bylo by dobre mit nejakou zakladni predstavu a jiste mantinely.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#68 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 11:48

Tak novinky ohledne prostor. Místnost je k dispozici i o vikendu, stačí jen nahlásit kdy máme zajem. Zásuvek by mel být dostatek,v nejhorším muzu vzít prodlužky s rozdvojkou. V pondělí dodám fotku prostoru samého. Jediná nejistá vec je net. V objektu je, wifi bude v nejbližších dnech až týdnech. Možnost zprovoznění vlasti wifi zjistím v pondělí, stejně jak s případným placením. Tož tak :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 20:36

No, myslim ze jsme ve stavu mirneho chaosu. ten dela to, ten zas tohle. Mame par lidi, kteri jsou ochotni neco odprednaset, ale zadna konkretni temata nepadla. Takze podle mne potrebujeme: 1. Ujasnit si, kdo to organizacne zastresi. Lukabike? 2. ujasnit si termin, protoze az podle toho se ukaze, kdo z potencialnich lidi na prednaseni opravdu mohou ci nemohou. 3. Dat dohromady temata, o ktere je zajem. 4. A pak si ta temata zkusi prednasejici rozebrat a daji spolu dohromady konkretni scenar. Abych jen neplacal, tak co mne hned tak z fleku napada za temata: - Uvod do principu pouzivani a filozofie programu - Ziskavani dat - hledani a filtrovani - aktivni prace s daty (vlastni waypointy, poznamky, tagy) - generovani statistik - exporty
  • 0

#70 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 21:40

Coz bych bral jako program pro zacatecniky, protoze tohle potrebuje skutecne kazdy. Pro pokrocile bych pridal - makro combine a kouzla automatizace - kde uz combine nestaci, prijde na radu psani vlastnich maker (asi nutne aspon nejake programatorske zaklady?) - uprava existujicich maker k obrazu svemu - tvorba dokumentace
  • 0

#71 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 22:30

medwyn_cz napsal/a:
- makro combine a kouzla automatizace
- kde uz combine nestaci, prijde na radu psani vlastnich maker (asi nutne aspon nejake programatorske zaklady?)

... tak combine jsem ještě nevyzkoušel, raději si vždycky napíšu to makro ...
  • 0

#72 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 2:21

HaLuMa napsal/a:
No, myslim ze jsme ve stavu mirneho chaosu. ten dela to, ten zas tohle. Mame par lidi, kteri jsou ochotni neco odprednaset, ale zadna konkretni temata nepadla. Takze podle mne potrebujeme:

1. Ujasnit si, kdo to organizacne zastresi. Lukabike?
2. ujasnit si termin, protoze az podle toho se ukaze, kdo z potencialnich lidi na prednaseni opravdu mohou ci nemohou.
3. Dat dohromady temata, o ktere je zajem.
4. A pak si ta temata zkusi prednasejici rozebrat a daji spolu dohromady konkretni scenar.


Chaos v tom není nebo možná jen malý, ale zase organizovaný ;)
Co se týče lidí, co předběžně kývli na přednášení (i když někteří ne moc nadšeně:) ), tak jsou hned čtyři: ty, medwyn_cz, gord a mikrom.
Bylo v plánu je všechny kontaktovat ve chvíli, až bude definitivně vyřešena místnost, kde to bude, a vyřešit vše potřebné o čem píšeš nejspíše soukromou poštou... ale když jsi byl rychlejší řešením rovnou zde na foru, proč ne. Aspoň tohle bude první "event", o jehož organizování si budou moci všichni udělat jasnou představu... od prvotní myšlenky až po realizaci:)

Co se týče termínu, tak by to chtělo asi nejdříve koncem března, aby byl aspoň ten měsíc na doladění všech detailů a hlavně čím dál to bude, tím více volných dní se mezi přednášejícími najde.
Otázkou je, jestli to udělat v týdnu nebo spíše o víkendu.
Já to vidím tak, že v týdnu navečer by se zvládl udělat onen 4 hodinový kurz, o kterém se pár příspěvků zpět mluvilo. Ovšem může se snadno stát, že i při kapacitě 30-40 lidí se to hned naplní a budou požadavky o další termín.
Proto bych asi nadhodil do pléna mezi případně přednášející, jestli by preferovali všední den s tím, že by se to celé třeba za týden/čtrnáct dní zopakovalo nebo rovnou vyhradit jeden víkendový den a udělat dvě školení za sebou. Ono se 40 míst může zdát jako hodně, ale když to vezmu trochu nadsazeně, tak jen moji kamarádi, co jsem se tak poptával, by sami o sobě obsadili čtvrtinu kapacity, takže bych docela i předpokládal, že 40 míst na Prahu se rozebere jako nic.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#73 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 3:10

HaLuMa napsal/a:
...nebo jestli Prazskou akci nebude ochoten nekdo alespon zaznamenat.


O záznamu z akce jsem uvažoval. Sehnat nějaký lepší mikrofon než vestavěný na záznam zvuku a pak nahrát třeba přes CanStudio, co a jak se bude dít na ploše PC. Při délce školení od 2 do 4 hodin to bude pěkných pár giga, takže distribuci přes servery typu ulož.to nebo to posílat pro případné zájemce na DVD poštou oproti úplatě za DVD a poštovné.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#74 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 7:48

Osik napsal/a:
... tak combine jsem ještě nevyzkoušel, raději si vždycky napíšu to makro ...

Casto zbytecna prace, kdyz uz treba makra a pod existuji, je jednodussi si to posestavovat. A nemusis umet programovat. Ale je to kazdeho volba. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#75 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 9:58

Program: doplnil bych pro zacatecniky: - praci s GGP makry (instalace, configurace, rozdeleni do skupin, umisteni na toolbar, spousteni, nalezeni problemu, pokud se makro neobjevi ve spravci) - manipulace se sloupci (pridani, trvale presunuti, vizualizacni makra) Ono se t urcite vejde do jineho jiz napsaneho bodu, ale vypichnuti povazuji za vhodne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 10:28

A pravda, prace se sloupci a vizualizacni skripty. S tim se da hodne kouzlit.
  • 0

#77 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 10:32

weri napsal/a:
Co se týče lidí, co předběžně kývli na přednášení (i když někteří ne moc nadšeně:) ), tak jsou hned čtyři: ty, medwyn_cz, gord a mikrom.


Ti jsou mi vsichni nejaci povedomi. :D
  • 0

#78 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 12:32

HaLuMa napsal/a:

weri napsal/a:
Co se týče lidí, co předběžně kývli na přednášení (i když někteří ne moc nadšeně:) ), tak jsou hned čtyři: ty, medwyn_cz, gord a mikrom.

Ti jsou mi vsichni nejaci povedomi. :D

Pokud o to někdo bude stát tak mohu taky pomoci s problémy začátečníků typu "Kde je klávesa BackSpace? Já to žádnou takovu nemám!" Ale říkám rovnou že dál než do Prahy asi nepojedu ....
  • 0

#79 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 13:16

Ja doufam, ze se celou dobu bavime o Praze. ;) Ja za sebe musim rict, ze takovou pomoc bych uvital. Znam to z jinych skoleni - prednasejici neco povida, ale kazdy uzivatel se zasekne na necem jinem. Je potreba jim zaroven stat za zady a v takovem pripade jim operativne pomoci.
  • 0

#80 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 21:25

Aby to nevypadalo, že se nic neděje, tak před chvílí byl rozeslán "organizační mail" všem případným přednášejícím.:)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama