Přejít na obsah


Fotka

Mapa nálezů podle kraje či okresu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
263 odpovědí na toto téma

#201 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:29

Trochu pozmenene mapy statov/krajov/okresov "vystrihnute" z myfound
http://mozigo.zubor....ik_hrm_stat.htm
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#202 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:43

Poznávám svoje nálezy. Tam kde jich mám málo, vypadá mapka pěkně. Tam kde jich mám hodně (okres CB) jdou puntíky až nahoru do textu. A jsou špatně. Nálezy mám v okrese CB, ne severně od něj. Takže puntíky se nějak pozicovaly severně od obrázku. A teď koukám, že je šoupnuté všechno. A navíc vidím, že to není všechno, Vodňany jsem vysbíral a tady vidím jen jednu.
Jinak předpokládám, že jde o Mozigo, které neznám. Nemám nic proti němu, ale jsem zvyklý na Geoget.
Vložený obrázek
  • 0

#203 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:50

Pisal som predsa, ze ide o MyFound...a to co uvadzas je naozaj problem z mozigo/mne velmi dobre znamy/ ak data urcena pre gs server zobrazujes v lokalnom browsery - resp. ak si htm kod vystrihol... Kludne pouzivaj GG dalej...netreba sa ospravedlnovat.
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#204 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:55

Jen jsem otevřel odkaz (proč je teď moderovaný???). Jak Mozigo ani Myfound neznám, tak pochopitelně jsem jen viděl, že se to ukazuje špatně. Pro toho, kdo Myfound používá, jsou ty mapky pěkné. Zatím jsem ani nestudoval, co to je a jak se to dá použít.
  • 0

#205 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 10:04

Dotaz byl jasne dany - jak udelat statistiku je z kesek, ktere maji urcity tag. Moderovany prispevek tento problem nijak neresi, jen parazituje. Takze se dale venujte tomu, na co tu byl polozen dotaz a ne tomu, ze Klamovi zase neco nefunguje jak ma. Dekuji!
  • 0

#206 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 11:13

petulinka1 napsal/a:
pockej, chapu to dobre, ze chces mit na mape jenom nektery kese, ktery jsi nasel?


Ano presne tak. Abych to tedy prozradil uplne.

Mam simsona a mam v umyslu projet s nim celou ČR vsechny okresy a v nich samozrejme posbirat kesky. uz me take napadlo udelat si tu druhy profil kvuli mape a pak si ji nekam ukladat, ale tam nejsou videt okresy, proto se mi spise zamlouva ta mapa s okresy.

ve statistikach by tedy byla mapa okresu vsech nalezenych kesek + mapa okresu nalezenych kesek pouze pri cestach na simsonu.

Samozrejme, ze to nijak nehrozi, jen to mam do budoucna v planu a napadlo me to, tak jsem se chtel jen informovat o tom, zda by nekdo do teto konktretni statistiky dokazal zakomponovat urcity tag (napr: odloveno, hodnota: simson ... to uz je jedno).

samozrejme by neslo jen o tu jednu cestu (videl bych ji alespon na tyden minimalne a autem s nahradnimi dily :D) , ale i prubezny lov, ktery bych na simsonu uskutecnil.

Druhe vyuziti by bylo take pro jeden TB, ktery budu vysilat jen po ČR ... opet navsteva v keskach, ve kterych byl. Tam uz to asi budu muset delat rucne podle logu, jelikoz u TB na gc.com neni zadne stazeni LOC souboru nebo tak.

ale asi vazne bude nejjednodussi jet na dve databaze (moje a simson) a z nich si generovat tyto dve statistiky a pak to nejakym zpusobem sloucit do sebe
  • 0

#207 ZPL

ZPL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 22:32

Narazil jsem dens na maly problem: Mam ulovenu kes ktera je podle vsech priznaku v Stredoceskem Kraji, konkretne GC1F1C8 - Divisovsky zid. V prehledech okresu je to Benesov. Tento okres by mel byt Stredocesky kraj, stejne tak mam v tagu kraje v DB geogetu napsano ze jde o Stredocesky kraj. I Badge Gen mi zapocetl krajs pravne :) Ale v mape nalezu kraju mam stredocesky kraj "Neobarven" - proste tam se ten nalez nezapocte. Delam neco zle, nebo je chyba ve skriptu ??
  • 0

#208 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 23:42

Na dodatečnou podmínku např. do tabulek se používá tzv. SQL injection. Kdosi mi to poradil, jak to napsat, ve statistikách to mám. Takže např. keše založené do roku 2006, nebo nejbližší neulovené, atd. Ovšem mapy se dělají na serveru, kam nahráváš své nálezy. Tam to takhle nepůjde. Klamův GenAnim pracuje také s celou databází. Ovšem vygeneruje jeden soubor - animovaný GIF - a s tím si pak děláš, co chceš, třeba si ho dáš do statistik. Něco podobného je plugin Animapa. Takže vyfiltrovat na přítomnost tagu (např. Simson), vyexportovat jako PQ, naimportovat do nové databáze a vygenerovat z ní mapu, tu přidat do statistik. A tu pomocnou databázi klidně smazat. Šlo by to asi automatizovat přes Combine. Ale to jsou jen úvahy po půlnoci, nezaručuju, že by to fungovalo.
  • 0

#209 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 0:36

ZPL: A okres Benešov máš obarvenej ? Ale jinak... Píšeš, že podle všech příznaků - tedy sloupeček "Území" v GeoGetu je u této keše správně vyplněné ? Pokud ne, není možné že máš v databázi tuto keš několik let starou ? Mohlo se stát, že původně u ní nebyl kraj vyplněn a až následně to naši šikovní revievři doplňovali. Generace tabulek je totiž implicitně nastavena tak, že kraje se generují podle Území a až okresy podle tagu (jde to samozřejmě u kraje přehodit...). Pak by pomohlo jednoduše tu keš znovu dotáhnout, to můžeš i jako BM.
  • 0

#210 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 9:18

mpik napsal/a:
Na dodatečnou podmínku např. do tabulek se používá tzv. SQL injection.

SQL injection (tedy vnucení dodatečné podmínky do SQL příkazu) lze použít jen tam, kde vkládáme nějaký parametr, který se pak použije v podmínce WHERE. Konkrétně v GgStatu může být použit jen v příkazu DEFINETAG, kterým říkáme, který tag se má použít pro TagCustomizedList (alespoň tedy mne nenapadá jiné místo). Tímto způsobem lze TagCustomizedListem udělat seznam nejroztodivnějších podmnožin keší. Sám jich mám v profilu tolik, až to není zdrávo...B)

Oproti tomu mapy nemají parametr. Respektive mají, ale je jím jen stát nebo nějaká část zeměkoule. Ten slouží i na rozlišení, jaký generátor map se má použít (státy na geocachingc.cz, Evropa na map.origin.cz, ostatní pomocí Google Image Chart). Tím pádem zde SQL injection nebude možný.

Prostě a jasně. Pokud zrovna tohle nutně potřebuješ, založ si druhou databázi Simson a z ní si můžeš vygenerovat cokoliv ze statistik a následně to do profilu splácat dohromady.

P.S.
Animapa na podmnožinu použít teoreticky jde. Je ale nutné ručně ve skriptu upravit SELECT keší - už jsem to tu myslím jednou radil. Pokud ne, napiš přes profil. Výhledově se chystám na pokus udělat Animapu bez animací (trochu protimluv), tj. do mapky jen zakreslit ikony nálezů. Pak by to fungovalo asi jako standardní export - tj. bralo by to jen keše vybrané do seznamu GeoGetu. Tím pádem si můžeš vyfiltrovat přesně co chceš a pak vygeneruješ mapku. No uvidíme, přístup ke generování je natolik odlišnej, že to bude znamenat zásadní překopání celýho skriptu.
  • 0

#211 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 18:26

Vždyť jsem to tak psal. Mapa jen z celé databáze. Ale to vyfiltrování, přenos do druhé databáze, vygenerování mapy a smazání pomocné databáze by asi mělo jít kombajnovat. Ale nezkoušel jsem to udělat a zkoušet to nebudu. Nepotřebuju to (zatím, kdoví co mě napadne).
  • 0

#212 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 18:45

ve statistikach by tedy byla mapa okresu vsech nalezenych kesek + mapa okresu nalezenych kesek pouze pri cestach na simsonu.


To je pomerne jednoduche, musis si vytvorit novy tag, treba SimsonOkres a naplnit ho okresem u kesi kde jsi byl na Simsonu. Pak pouzijes prikaz:
ReadCanton SimsonOkres CZkraj
Header Nálezy na Simsonu
SPLIT 2
FindsByCantonTable none
FindsByCantonMap Flags:N none



  • 0
MaFa

#213 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 21:47

Sakra, ten MaFa vždycky překvapí. Sice se mu už dlouho nechce programovat, ale naprogramoval to kdysi sakra dobře. Díky...!



  • 1

#214 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 7:08

Hmm, to by me takto nenapadlo. Fikane. kiReGPS, pises si, ze by si to zaslouzilo jako ukazka do triku? (TAG vyuzity jako hodnota kraje pro generovani mapky) ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#215 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 8:22

gord napsal/a:
Hmm, to by me takto nenapadlo. Fikane. kiReGPS, pises si, ze by si to zaslouzilo jako ukazka do triku? (TAG vyuzity jako hodnota kraje pro generovani mapky) ;)

Píšu...;)
  • 0

#216 ZPL

ZPL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 22:27

Arne: Prave ze okres je obarvenej spravne, i na mape, kes je stazena do Geogetu pred tydnem :( Je to zahada,
  • 0

#217 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 22:40

ZPL napsal/a:
Arne: Prave ze okres je obarvenej spravne, i na mape, kes je stazena do Geogetu pred tydnem :(

Je to zahada,


Noo, a zkusils přečíst ta další písmenka co jsem psal ? Uznávám že jich bylo hodně, ale zkus se tím textem prokousat.

EDIT: Koukám, že kraje byly doplněné dříve než tys začal lovit, takže tahle možnost odpadá. Ale za prověření nic nedáš a stáhnout tu keš znovu tě nezabije.
  • 0

#218 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 8:37

MaFa napsal/a:

ve statistikach by tedy byla mapa okresu vsech nalezenych kesek + mapa okresu nalezenych kesek pouze pri cestach na simsonu.


To je pomerne jednoduche, musis si vytvorit novy tag, treba SimsonOkres a naplnit ho okresem u kesi kde jsi byl na Simsonu. Pak pouzijes prikaz:
ReadCanton SimsonOkres CZkraj
Header Nálezy na Simsonu
SPLIT 2
FindsByCantonTable none
FindsByCantonMap Flags:N none



tak to je vazne parada :-) moc dekuju :-)
  • 0

#219 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 8:55

MaFa napsal/a:

ve statistikach by tedy byla mapa okresu vsech nalezenych kesek + mapa okresu nalezenych kesek pouze pri cestach na simsonu.


To je pomerne jednoduche, musis si vytvorit novy tag, treba SimsonOkres a naplnit ho okresem u kesi kde jsi byl na Simsonu. Pak pouzijes prikaz:
ReadCanton SimsonOkres CZkraj
Header Nálezy na Simsonu
SPLIT 2
FindsByCantonTable none
FindsByCantonMap Flags:N none



jen jeste je tam mala chybka, kvuli ktere to nefungovalo:

ReadCanton SimsonOkres CZokres
Header Nálezy na Simsonu
SPLIT 2
FindsByCantonTable none
FindsByCantonMap Flags:N none

v ReadCanton jsi mel CZkraj, ale musi tam byt CZokres :-)

i tak moc dekuju
  • 0

#220 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 10:05

vyřešeno :)
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama