Přejít na obsah


Fotka

...co je moc to je příliš


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
329 odpovědí na toto téma

#301 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:29

dr.vota napsal/a:
Autoři "finalky" jsou ubozí kazišuci, kteří se snaží ostatním zkazit hru.
Ačkoliv se navenek tváří jako naši dobrodinci (dokonce to všechno luštili a dají nám to zadarmo!), je to podobné, jako by vám někdo na začátku filmu nebo knihy řekl, že "vrahem je zahradník".
Jsou to navíc srabi, co se musejí schovávat za smyšlená jména a adresy, protože oni vědí nebo tuší, že to, co dělají, správné není.
Tak ještě jednou...

V ČR je 20000 keší.
Nemusíš luštit, ještě ti zbývá dost tradiček. Tak proč pořád někdo chce likvidovat obtížné hádanky?
Že by mindráky?


Vážení vážení, patřím od samého začátku do nepatrného tábora těch, kteří službu na finalky.com považovali za přínos, za alternativu, (i když platit za něco takového mi zrovna moudré nepřišlo - proč platit za něco, co můžu mít zadarmo). A kupodivu, jsem rád, že se tu najdou i jiní, kteří dokážou nahlas říct, že geocaching je pro ně především o výletu od počítače do přírody. Že u PC a googlu stráví už i tak dost svého času a potěšení jim prostě přináší se projít a najít na finálních souřadnicích krabičku. Alternativní metody odlovu tu byly odjakživa, tak proč ta panika ? Na začátku byli tvůrci toho serveru kvůli penězům, teď jsou ti špatní zas....

Dr.Vota - No nevím, když budeš koukat na film, asi těžko budeš vydavateli DVDčka vyčítat, že ti nezakázali přesunout na konec filmu a mrknout rovnou jak ten film dopadne. Vydavateli křížovky taky nebudeš tvrdit, že ti zkazil požitek, když otiskl o dvě strany dál řešení.

! nikdo přeci nelikviduje obtížné hádanky, ať si je kdo chce jak chce luští, obzvlášť pokud mu to přináší potěšení, ať ale autoři těchto hádanek nevyčítají ostatním geocacherům, pokud jejich nadšení a zapálení pro věc nesdílejí. Akceptujte prostě fakt, že na luštění některých těchto super skvělých šifer a rébusu řada lidí nemá buňky, náladu, ani čas... Já osobně nemám rád ani opisování si XY bonusových čísel, abych ve finále zjistil, že nevím kde je mám, či že jsem si nějaké zapomněl opsat, nemám ani rád luštění do šuplíku, obzlášť když se pak souřadnice změní, prostě se rád seberu a vypadnu ven, za nějakým cílem, najít si keš. Tak se stím prosím všichni ti pohoršení smiřte, že pokud se ke mě dostanou nějaké jiné souřadnice s jinou keší, rád si jí odlovím po cestě též, obzvlášť když budu v dané oblasti, dosti vzdálené od mých domovských souřadnic. Pokud místo uložení keše bude stát za to, jistě to dám v logu autorovi vědět. Pokud to bude keš za popelnicí, o to víc by mi bylo zklamáním, ztrácet čas jejím luštěním.

A jestli je to o rozhořčení a závisti, že někdo luštit musel, a jiný luštit nemusí, proto aby si krabičku našel, tak si přiznejte, prvně, tento stav tu již byl dávno, a zadruhé, luštitli jste opravdu pro radost z luštění, nebo proto, abyste nakonec našli krabičku ? :D

To jsou již pomalu hysterické výlevy tady v tom vláknu, jak tu někdo kazí ownerům jejich práci, hodiny, ach tu dřinu !? Proboha čím ji kazí ? Že ubere místo na zápis v logbooku ? Nebo že jiný geocacher o tu jeho snahu nestojí a rovnou si raděj (v prapůvodním duchu geocachingu) zajde projít ven ?...
  • 0

#302 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:40

To Autacek: Samozřejmě, že všichni luštíme složité šifry u městských mysterek kvůli tomu, abychom našli tictacovku pod parapetem, jak jsi o tom mohl pochybovat? :D
  • 0

#303 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:40

Je výborný sledovat argumenty typu oroboros, jak krásně podsouváte jednu motivaci za druhou, halt každej soudí podle sebe. Hergot, když tě nebaví, Auťáčku a vy ostatní s NADHLEDEM, luštit, chodit, sbírat, pamatovat a mejt si ruce po záchodě, tak to nedělej! Ale prosimtě, nevotírej si ty ruce do prvního slušnýho člověka, co tě potká a natáhne pravici... Vo co vám vlastně jde? Chcete votrávit ownery, nadšence, co dělaj kešky jen s výhledem na "chitrí" komentáře nadlidí, co je zas blbě, za vlastní prachy a z nadšení, chcete je votrávit natolik, že nebudou nejspíš zakládat nic? To máte těch regulérek fakt málo? Když owner sám a za svý a z radosti z kamarádšoftu uklohní krabici, a vy mu pak pěkně tlápnete mokrou rybou po tlamě "co votravuješ se stageama - šiframa" , můžeš to okecávat jak chceš, ale jediný tvý sdělení je: "Ownere hloupej, nestojíš mi ani za tu slušnost, abych tu krybičku nechal bejt, když už se mi nelíbí. Páč ty seš blb a já si jí udělám a s dlouhým nosem!" Jo, jasný; kdo tohle necejtí sám od sebe, tomu to zbytno vysvětlovat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#304 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:46

Citecka: já jsem autor většinou těžkých mysterek, ale jestli si někdo dojde pouze pro finálku, je mi úplně fuk. Nic proti tomu nemám, je to jeho věc. Tvoje přirovnání je trochu mimo ;) A budu je vytvářet dál, budu se s nima piplat, ale nedokážu nějak najít spojistost s tím, že by mě mělo otrávit, když někdo skočí rovnou na finálku. Jaksi se mě to netýká a je to jen hledačovo se ochuzení.
  • 0

#305 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:52

Ale MedoMys, to nebylo o tom, jestli to vadí nebo nevadí rozumnýmu ownerovi...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#306 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:52

Ono totiž Citeckovo argumentování je tak trošku manipulativní, že ano...
  • 0
Don't panic!

#307 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:52

Autacku, to všechno o čem tu sáhodlouze meleš ti splňují tradičky. Pokud jich máš málo, tak si souřadnice těch mysterek od kamarádu vyškemrej. Ale veřejné vystavení finálek povede v dusledku k jedinému - na zakládání mysterek a multin se každej s prominutím vysere a za pár let to tu bude vypadat hodně smutně. Páč na hezkejch místech už tradičky jsou a ty okapovky ve městě už nebudou zajímavé ani tou šifrou. Věřím že spoustě lidí to bude jedno, protože si na pařezovky do lesa budou chodit dál, ale ti co rádi za dlouhých zimních večerů potrápí svuj mozeček nějakou tou šifrou přijdou zkrátka.
  • 0

#308 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:02

Parkis> Nepřijdou - luštit můžou i tak, ne? Nevěřím tomu, že by owneři přestali se zveřejňováním lušťovek.
  • 0
Don't panic!

#309 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:07

Hickos napsal/a:
Parkis> Nepřijdou - luštit můžou i tak, ne? Nevěřím tomu, že by owneři přestali se zveřejňováním lušťovek.

no, to je právě to čeho se bojím, určitě ne všechny, ale spoustu jich ta motivace asi přejde...
  • 0

#310 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:16

Tak aspoň za sebe prohlašuju, že mně nepřejde ;) Ale je fakt, že já nedělám těžké lušťovky, mně těší, když to vyluští hodně lidí a aspoň část třeba přičuchne k něčemu novému, co je možná zaujme a těm ostatním to aspoň nesežere moc času, pokud už je to nebude bavit. No a jestli někdo získá finálku odjinud - nemám s tím problém :)
  • 0
Don't panic!

#311 Opi_CZ

Opi_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:20

Citecka napsal/a:
Ale MedoMys, to nebylo o tom, jestli to vadí nebo nevadí rozumnýmu ownerovi...


No tak vidíš. Je to jak sám říkáš.
Pokud to rozumnýmu ownerovi nevadí, tak proč by to mělo vadit ostatním - a tedy proč se to tady pořád tak řeší??

Nebo se ozývají nerozumní owneři?
  • 0

#312 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:23

Hickos napsal/a:
Ono totiž Citeckovo argumentování je tak trošku manipulativní, že ano...


No jestli je tohle odpověď... :|

Když to máš těžký, Hickosi; ty argumentuješ a já mluvim vo vobyčejný lidský slušnosti.

Někdo si v dobrý víře dal tu práci a vytvořil I PRO MĚ keš; může se mi líbit, nebo nemusí, stejně jako si o autorovi můžu myslet co chci, ale nějak mi to prostě nedá a respektuju jeho práci, jeho záměr.

Tím neříkám, že si nenechám poradit, že se nesvezu s loveckou výpravou atd. - ale neinstitucionalizuju to, proboha, ani nemlátím okolo argumentama, že to je košér. Páč není. Je to chucpe.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#313 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:58

Já tady trochu postrádám nějakou reakci reviewerů o tom, co se vlastně stalo a jak je to možné. Jsou to hackeři, je to pomsta , nebo je rozkol ještě hlubší? Týká se to publikovaných mysterek nebo tak skončí všechny další ? Opravdu je to Bratrstvo kočičí pracky tak naprosto anonymní a nezjistitelné ? Zůstane jen nejistota a podezřívání?
  • 0

#314 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:00

Jo, chucpe to je, ale není to tragédie, že by se kvůli tomu snad musely rušit mysterky a lidi chytat infarkt?
  • 0
Don't panic!

#315 smrtakovec

smrtakovec

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:33

Ale kačeři a kačenky. Vždyť to máme všechno v rukách my a ne oni. Pokud někomu vyhovuje cracknout vše za každou cenu, prosím. Pokud si budete chtít stáhnout seznam všech mysterek grátis, jen tak pro kontrolu :-), prosím. Ale přece mě neuspokojí finále multiny, která je o tom, že Vás protáhne krásama naší vlasti. Mysterky jsou od toho, aby nás potrápily a prohloubily naše vědomosti. Když na ní nemám, nechám jí uzrát a jak se říká - na každou svini se voda uvaří :-). Každý se snaží dočišťovat mapu, aby se na něj smála, ale má to svoje hranice a owneři jsou taky jen lidé a někteří dokonce nekoušou a navíc poraděj. Takže, ano, je to škoda, že existuje www.finalky.com, ale všechno záleží na nás. A ikdyž vím, že mě Urologická vyjde víc než na dvě eura, nenechám si takovou parádu ujít!! V srpnu se má MH na co těšit :-)
  • 0

#316 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:44

Citecka napsal/a:
Ale MedoMys, to nebylo o tom, jestli to vadí nebo nevadí rozumnýmu ownerovi...


Naopak, o tom to je presne. Kdo jiny by se k tomu mel vyjadrovat, nez owneri? Ja se pridavam MedoMysakovi a psal jsem to jiz nekolikrat a napisu to znova - me osobne to taky nevadi. Pokud ti to vadi a chces si jeste hrat na policajta, tak je problem uplne nekde jinde. ;)

geodaxx napsal/a:
jiste, v pohode, ale kde je psano, ze kacer, ktery nema cas na mysterky z jakehokoliv duvodu, je opravnen je lovit a musi je lovit ? :)))

Pouziji obracenou logiku, kde je psano, ze je MUSI lustit nebo ze BEZ VYLUSTENI NENI opravnen je lovit/logovat? ;)

Hickos napsal/a:
Jo, chucpe to je, ale není to tragédie, že by se kvůli tomu snad musely rušit mysterky a lidi chytat infarkt?

Evidentne ano, kdyz tu ctu, ze jeden chce rozslapavat GPS, druhej chce co tyden premistovat finalky a treti tu mele neco o povinnostech lusteni. Co se tu jeste clovek dozvi, ze je "dobre pro lidi"?

smrtakovec: no vidis, tebe to neuspokoji, ale nekoho treba ano, vzdyt at si to odlovi, holt bude mit dobrej pocit, ze to ma odloveno a svet se bude tocit dal.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#317 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:59

Dyk to říkám, chucpe.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#318 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 14:14

chápu citecku - vím, že je autorem povedenejch keší ale podle mě je to o lidech... ti co to budou chtít obejít stejně to obejdou takže bych to vůbec neřešil stejně to většinou ani nepoznáš. A ti co si to chtějí užít (myslím určitě většina) si to užijou.

A vyrábět kvůli tomu nějaké šílené šifrovací blbiny a přesouvat furt krabku a podobný kraviny to je naprostá hovadina...

Jde jen o filozofii pohledu na věc někdo je hravej a tak má rád různý taškařice a někdo holt jen jako sběratel loví skalp za skalpem... každej máme něco :D a každej na to použije nějaké prostředky ale abych se jako owner rozčiloval jestli to ten nebo onen prošel celý nebo holt jen uvalil další skap :D to mě fakt nebere ...

Pokud dělám keš tak ji dělám tak aby si to lidi užili a ti další co přijdou jsou plus a pokud se pochvalně vyjádří je to opět plus... ti co mi tam napíšou TFTC na ty dlabu ;)

Takže bych zanechal vášní a raději šel něco slovit ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#319 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 14:27

bubbu napsal/a:
Já tady trochu postrádám nějakou reakci reviewerů o tom, co se vlastně stalo a jak je to možné. Jsou to hackeři, je to pomsta , nebo je rozkol ještě hlubší? Týká se to publikovaných mysterek nebo tak skončí všechny další ? Opravdu je to Bratrstvo kočičí pracky tak naprosto anonymní a nezjistitelné ? Zůstane jen nejistota a podezřívání?


:D Dokonce nejsou od 2.6.2010 schvalovány žádné keše:p (kromě jedné tradičky z 5.6.)
  • 0

#320 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 14:38

dachmh napsal/a:
Asi jsem magor, mně se ten nápad opravdu líbí. Komerce je holt komerce :o. Před chvílí se mi dotyční (zřejmě automat) omluvili, nicméně požadované souřadnice jsem o5 nezískal. Ale pro nás, klasiky, platí to jediný, tj. "jaký si to uděláš, takový to máš" !!! :D


Vylepšil bych to na co si nevyluštíš nemáš ;) ... s malým dovětkem za peníze rozum nenakoupíš B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama