Přejít na obsah


Fotka

...co je moc to je příliš


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
329 odpovědí na toto téma

#281 Kocovina

Kocovina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 22:32

Tak vám sem přidám názor obyčejného kačera. O projektu finalky.com jsem se dozvěděl z tohoto fora. Ono koneckonců kdyby lidé neměli potřebu šťourat do každého h*vna klackem (viz. Marta), tak by možná méně smrdělo. Řikal jsem si, že v prostředí, kde je drtivé většině kačerů líto zaplatit si i PM, nebude mít taková záležitost dlouhé životnosti. Každopádně můj názor je, že to není nic strašného. Jak bylo mnohokrát řečeno, málokdo přistupuje k mysterkám tak poctivě, že by lovil jen to, co si sám vyluštil Někdo vezme zavděk odlovem s geokolegou, někdo vyptá finálky od kamaráda - no a teď by si někdo finálky koupil, no to je toho. Když si teď čtu ten šílený flame, musím říct, že mám pro kroky autorů pochopení. Naopak mě mrzí, že jsem teď postaven před nehezké pokušení, zda se nechat novou situací zlákat. Vyměnit svoje vyluštěné keše za jiné (a klidně v poměru 1:1) zní lákavě. A stáhnout si keše zadarmo, to už je doslova luxus. Ať tak či onak, pořád si myslím, že nejlepší je držet se hesla, že na geocachingu je krásné to, že si v něm každý najde to své. Někoho baví luštění, jiného lovení. I kdybych si finálky koupil na aukci spolu s tuctem otroků, snažil bych se, aby owner nepřišel k újmě - rozuměj, k jeho keši bych se choval ohleduplně, neplýtval místem v logbooku a ve výsledky by mi jeho keš udělala radost a poctivě bych poděkoval. To se snad dá kousnout, ne? :)
  • 0

#282 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 22:41

Kocovina napsal/a:
Tak vám sem přidám názor obyčejného kačera.

To se snad dá kousnout, ne? :)

To se právě kousnout nedá!!! Když ti owner připraví hustou čtyřiceti - šedesátikilometrovou procházku krásným, ale zapeklitým terénem s finálkou nedaleko výchozích souřadnic, kam si téměř dojedeš autem :(:(:(?
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#283 Lukhin

Lukhin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 22:51

Není to pěkný, ale už tady dlouhou dobu funguje abux.net, ale nikdo to neřešil. Ale jak se začne psát o tomto, řekl bych, že tomu tato diskuze udělala fajn reklamu. Já už naštěstí mysterky nemám a taky by mě to mrzelo, že by to bylo třeba někde na webu, ale záleží na kačerech. Kačeri Pointeři, kteří chtějí mít vysmajlíkovanou mapu si třeba zaplatí a bůhví jestli se jim dá říkat kačeři, ale myslím si, že pokud to budeme brát tak, o čem ten geocaching je, tak se tím nemusíme zabývat. Je to můj názor. Já Geocaching dělám proto, abych navštívil pěkný místa, občas se potrápil nad nějakou šifrou. Prostě si myslím, že o tom to je :)
  • 0

#284 Kocovina

Kocovina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 22:53

dachmh napsal/a:

Kocovina napsal/a:
Tak vám sem přidám názor obyčejného kačera.

To se snad dá kousnout, ne? :)

To se právě kousnout nedá!!! Když ti owner připraví hustou čtyřiceti - šedesátikilometrovou procházku krásným, ale zapeklitým terénem s finálkou nedaleko výchozích souřadnic, kam si téměř dojedeš autem :(:(:(?


Tak já si říkám, že to owner dělá z důvodu, že se těší na logy lidí, pro které je hustá stokilometrová procházka krásným a zapeklitým terénem příjemným strávením nedělního odpoledne. Těší se na jejich logy a užívá si primárně to, že taková neobvyklá zapeklitost jistě dodala dostatek podnětů k zajímavého popisu celého výletu.
Pokud tam někdo přijede autem a bude se chovat tak, aby krabku pokud možno neošoupal, nic se tím nemění, ne? Takový člověk by stejně na tenhle výlet poctivě nešel a jediné, co to autora stálo, je trocha místa v logbooku a to, že si přečetl TFTC log na netu. I tak si ale říkám, že pro daného motokačera to byl fajn zážitek (možná ne tak, jak si představoval autor, ale rozhodně to lovci zpříjemnilo den) a to je ta malá útěcha pro "okradeného" ownera.

PS: Jen jestli to nebyla (s ohledem na nadhozené kilometry) ironie a já tu na to nereaguju zbytečně :)
  • 0

#285 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 23:06

Kocovina napsal/a:

dachmh napsal/a:

Kocovina napsal/a:
Tak vám sem přidám názor obyčejného kačera.

To se snad dá kousnout, ne? :)

To se právě kousnout nedá!!! Když ti owner připraví hustou čtyřiceti - šedesátikilometrovou procházku krásným, ale zapeklitým terénem s finálkou nedaleko výchozích souřadnic, kam si téměř dojedeš autem :(:(:(?


Tak já si říkám, že to owner dělá z důvodu, že se těší na logy lidí, pro které je hustá stokilometrová procházka krásným a zapeklitým terénem příjemným strávením nedělního odpoledne. Těší se na jejich logy a užívá si primárně to, že taková neobvyklá zapeklitost jistě dodala dostatek podnětů k zajímavého popisu celého výletu.
Pokud tam někdo přijede autem a bude se chovat tak, aby krabku pokud možno neošoupal, nic se tím nemění, ne? Takový člověk by stejně na tenhle výlet poctivě nešel a jediné, co to autora stálo, je trocha místa v logbooku a to, že si přečetl TFTC log na netu. I tak si ale říkám, že pro daného motokačera to byl fajn zážitek (možná ne tak, jak si představoval autor, ale rozhodně to lovci zpříjemnilo den) a to je ta malá útěcha pro "okradeného" ownera.

PS: Jen jestli to nebyla (s ohledem na nadhozené kilometry) ironie a já tu na to nereaguju zbytečně :)


Není to ironie, myslel jsem to zcela vážně, znám a prošel jsem některé tyto kousky. pro motokačera to asi žádný odvaz nebude, alérbž mu pouze na konto přibude bodík. Pochopitelně owner počítá s logem odpovídajícím zážitkům z cest, v tom máš pravdu, automotokačer bude psát samosebou o hownu :(.
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#286 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 23:19

A nešlo by to všechno vyřešit zavedením nové zkratky TFTBC = Thanks for the Bought Cache? ;-)
  • 0

#287 deny-monika

deny-monika

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 6:24

derilin napsal/a:
A nešlo by to všechno vyřešit zavedením nové zkratky TFTBC = Thanks for the Bought Cache? ;-)


Šlo by to vyřešit i zkratkou, to je taky možnost, ale já přemýšlela celý víkend a myslím, že jedna možnost tady je.;) Pokud všichni owneři, kteří mají od rew. vytunelovaný souřadnice udělají to, že keš ihned disablují a at již falešně, (třeba jen o metr), nebo doopravdy změní finálky bude klid. Každý se o své kešky postará, max. o tolik, kolik založil multi či mysterek....
Sleduji to celý víkend a jsou to většinou starší keše jak rok, nové kešky tam moc nejsou, proto si myslím, že někdo ukradl jen část dat a pokud mu všichni owneři udělají toto, může si své finálky strčita za klobouk.
:)Takže pokus se spojíme a o své kešky se postaráme tímto způsobem a budeme si to hlídat, není pak proč souřadky kupovat.:)Škoda, že nejde změnit GC kod, to by bylo hned po starostech.....
Deny
  • 0
Deny

#288 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 6:30

Tak mi to nedá, abych sem zase něco neplknul. Jako ownera mně nejvíc těší pěkné logy a že keška někomu udělala radost. Nemám rád logy typu TFTC, smajlík nebo dokonce jen tečku (i takové jsem na svých keších zažil). Ale co už - log je vizitkou kačera - nemíním utrácet svůj čas a energii na někoho, komu keš nestála ani za pár slov. Na druhou stranu nedělám keše proto, abych buzeroval kačery - což mi u spousty ownerů připadá, že je ten hlavní důvod - tytyty, jak to neodlovíš tak, jak jsme ti to předepsali, tak ti smažem log, ty škaredý kačere! ;) Zdá se mi, že se tento "jiný" způsob odlovu dotýká jejich ješitného ega - a než by připustili, že prostě každý v této hře hledá něco jiného (zážitky versus body), tak se nafučí a jsou uražení, že si někdo dovolil nedělat to, co mu "nařídí". Klidně se do mně pusťte, měl jsem období, kdy jsem lovil pro body, dnes raději pro to hezké u keše, mám odlovené mysterky, které jsem poctivě vyluštil a takové, které brutnul - ať už přidáním se k někomu nebo mi někdo (podotýkám, že dobrovolně ;)) finálku dal. No a? Ušetřil jsem pár hodin u PC a mohl místo toho vyrazit tam, kam mně keše táhly. A až budou finálky4free? Mysterky, co se mi budou líbit, si vyluštím, ty, co mně budou prudit nesmyslnou šifrou nebo něčím podobným a budu je mít po cestě k nějaké jiné, si stáhnu. No a? B)
  • 0
Don't panic!

#289 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 07 červen 2010 - 6:57

Tady je ještě jeden problém. Mysterky se někde zakládaly hlavně kvůli mudloodolnosti. Teď se může stát, že se začnou ničit i keše, ke kterým se mudla težko dostal.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#290 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 8:36

XiXi_team napsal/a:
Tady je ještě jeden problém. Mysterky se někde zakládaly hlavně kvůli mudloodolnosti.

Taky jsem si to myslel. A taky pro seznámení s tématem, protože dlouhé listingy tradiček se nečtou. Ale dnes? Mysterky pro mysterky.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#291 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:18

XiXi_team napsal/a:Teď se může stát, že se začnou ničit i keše, ke kterým se mudla težko dostal.

Že si mudla koupí/sežene souřadnice, aby ji zničil? :) Aktivita navíc?:)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#292 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:20

To jsou všechno (ty argumenty že to je vlastně...) obludný kecy. Hrajeme hru. Má nějaká pravidla, ale ty tu momentálně nejsou tak podstatná - pro tuto úvahu. Ta hra má nějaké kousky, keše, připravené jako hru, a kačeři je jako hru "loví". Nikde nikoho nenapadne, že to nějak ochčije - kromě Čechů :( Češi si naopak myslej, že a) na to ochcávání mají právo a za b ) že to ochcávání je to pravé ořechové, že to je větší zábava a nezřídka a HLAVNĚ je to projev jejich samostatné, nezlomitelné osobnosti... No, projev osobnosti je to rozhodně. Za mě: děte s tím do prdele...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#293 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:30

Týmová hra, která má pravidla, jsou závazná pro všechny a při jejich porušení to skutečně nemá smysl - ostatní to znechutí. Toto není týmová hra - každý to může hrát za sebe a je jen na něm, jak si to nastaví - proč omezovat ostatní jenom proto, že z toho mám nad nimi pocit moci? ;)
  • 0
Don't panic!

#294 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:43

A jé, už zase oblíbené sebemrskačství "my Češi jsme hrozní, všechno se snažíme obechcat"... ono se nikde jinde s Geocachingem tak nešílí. Za hranicemi krabka u obrovského nákupního centra počká klidně 14 dní na FTF (až přijede na dovolenou Čech B) ) V tomhle jsme výjimeční a nejspíš je to dané tím, že tady se prostě chodilo do lesa vždycky, když ne na krabky, tak na houby, na borůvky :) No a s tou masovostí holt se vezou i věci, které by se jinde neobjevily. A co? Pravidla neumožňují podmiňovat log způsobem, jakým se kdo dostal k finálce, tak to tak berme. Mám dvě mysterky. U jedné když si někdo zjistí finálku jinak, než má, bude z ní mít normální tradičku a je mi to jedno. U druhé se asi docela naštve a to už je mi teprve jedno. I teď si mohl kdokoliv souřadnice zjistit od kamaráda a stejně jsem neměla jediný log, který by tomu nasvědčoval, takže si nemyslím, že by se právě teď začaly houfně objevovat.
  • 0

#295 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:11

dr.vota napsal/a:
V ČR je 20000 keší.
Nezdá se, že bys měl vylovené ani úplně všechny tradičky, o lehkých a triviálních multi a mystery ani nemluvě. Podle stavu tvého konta to opravdu na to nevypadá [:D] Nemusíš luštit, ještě ti zbývá dost tradiček. Tak proč pořád někdo chce likvidovat obtížné hádanky?
Že by mindráky? [;)]


Ze by podle sebe soudim tebe? Me to zase pripada jako hon na virtualni carodejnici a ze si nekdo chce hrat na geocachingovy policajty - mas souradnice? Jak ses k nim dostal, kdo ti je dal? Kdes je ziskal?

Ano, je to prave ona uzkostliva snaha konkretnich jedincu - vzdyt si to tady staci procist, jak z toho par owneru doslova sili a uz behaji nejde po lese a premistuji sve krabicky - co tim dosahnou? Vubec nic. Sam mam take vlastni kese a dokonce minimalne jedne se finalky.com "tykaji" a co stim budu delat? VUBEC NIC. Kdo chce, ten si to odlovi tradicne a kdo nechce, pujde na finale. Rozhodne nebudu poradat nejake inkvizice na ty, co si to odlovi jinak. Je to kazdeho boj, jak k tomu pristoupi.

BTW stejne to same ocekavam od jinych - pokud mi chce nekdo rozslapat GPS, at mi rekne kdy a kde a milerad mu ji tam prinesu.

dachmh napsal/a:To se právě kousnout nedá!!! Když ti owner připraví hustou čtyřiceti - šedesátikilometrovou procházku krásným, ale zapeklitým terénem s finálkou nedaleko výchozích souřadnic, kam si téměř dojedeš autem :(:(:(?

A jak to chces resit? Udelas si pozorovatelny cestou a budes kazdeho sledovat a spiclovat, aby si to opravdu "poctive" prosel? Kdo si to bude chtit projit, ten si to projde. A kdo ne, tak ne. Proc chces rozhodovat za jine?

deny-monika: a co tim vyresis? Na par dni budes mit klid a potom nekdo "just" nahlasi tvoje spravny souradanice. Navic kolik lidi tim nastves, kdyz ty souradnice budou mit vylustene ze supliku a v realu to bude jinde? Zkus se zamyslet komplexne!

Hickos: naprosto to mohu podepsat, ale holt nekdo si chce hrat na PSVB (Pomocnou straz VB) a nekdo ne. S tim proste bohuzel nic neudelame.

XiXi_team napsal/a:
Tady je ještě jeden problém. Mysterky se někde zakládaly hlavně kvůli mudloodolnosti. Teď se může stát, že se začnou ničit i keše, ke kterým se mudla težko dostal.

Opravdu? Par kusu uz mam odloveno a spis mi to prislo, ze si owner leci nejaky komplex a naopak se predhanel s ostatnimi, kdo vymysli nesmyslnejsi sifru. Samozrejme nemohu toto pausalizovat na vsechno, ale pekna radka takovych je. Navic kdyz to bylo placene, tak si myslis, ze nekdo utratil 2 eura proto, aby ji sel znicit? :D

Citecka: ano, hra ma pravidla - smerodatne je to, co je v logbooku. Pokud je zalogovano, tak je zalogovano a TECKA. A pokud ti opravdu tak zalezi na tom, kdo co a jak projde, tak si bud natahni na ruku pasku PSVB a bez si hlidat kese, pripadne rovnou zaloz Geocachingove milice - spojencu tady urcite najdes dost.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#296 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:22

Takže okecáváme dál?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#297 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:29

JASNĚĚĚ!!! :D
  • 0
Don't panic!

#298 Opi_CZ

Opi_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:51

Mno, možná vrtám do vosího hnízda, ale jen připomínám, že podle nových pravidel GC (mám dojem, že z dubna 2009) je směrodatný zápis v logbooku. Pokud tam je, tak je keš nalezena a není důležité jestli a jak se logující ke krabičce dobral.
  • 0

#299 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:04

zajimalo by me, zda ta sama skupina "odvážnych" mozečků, kteří se anonymně schovaní chystají zveřejněním kvant nakradených finálek zkurvit geocaching a znehodnotit hodiny a dny práce ownerů s multinama, mysterkama či wherigokešema, jestli by našla odvahu třeba stejným způsobem zkurvit finále wimbledonu tím že by neanonymně naběhli na kurt a uprostřed pátého setu rozkradli všechny tenisáky na centrkurtu?? kucí, no tak, běžte do toho, jste elita voe, budete slavní...
  • 0

#300 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:28

Fascinuje mne jedna věc, a to kolik lidí si absolutně není ochotno připustit, že by nějakou cache mohli nechat neodlovenou nebo že na nějakou cache jednoduše nemají. Raději si proto seženou souřadnice finálovky a odloví to jako tradičku. Co na tom, že se okradou o zajímavá místa nebo zajímavě provedené stage, hlavně že je vyřízeno k dennímu pořádku. A vůbec, co mi má nějaký blbý owner přikazovat jakým způsobem mám keš odlovit, vždyť tady máme tu svobodu a demogracii!
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama