Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#61 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2006 - 16:25

JENZE verse 2 byla celke v poho, respektive co sem tam nasel tak to sem jim poslal, ale co predvedli s tou versi 3, to je do nebe volajici. V takovehle oblasti se nejlip podnika, v licenci je uz zrovinka pro jistotu napsano, ze se nepresnosti a chyby nemuzou reklamovat. To se to podnika, ze panove z Pic*dasu?

No, některý nepřesnosti tý mapy jsou podivný. Já zatim objevil jenom, že podskalská celnice na Výtoni je uprostřed Vltavy a zjistil jeden chybějící most pro pěší. Ale zatim jsem jí moc nedráždil.
Picodasové mi řekli, že kdyby někdo chtěl o těch nepřesnostech informovat, tak může napsat na adresu picodas@vol.cz.
To, co objevim jim tam asi napíšu. Sebere to stejnýho času jako na to nadávat, a třeba to pomůže tu mapu zlepšit.
Tak kdybyste někdo chtěl taky, můžete napsat na tu adresu.


  • 0

#62 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 10:51

Například bys mohl zde přítomným vysvětlit, v kterém MF prodávají tuto mapu za 3500 Kč, které jak říkaš máš na faktuře. Ke zbytku se už nemíním vyjadřovat.

na fakture mam rozepsano: koloxxxx, legend 8490, kabel 550, mapa 3490, pak je soucet vseho a pak akcni odecet. tento zpusob uctovani mne prekvapil.
  • 0

#63 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 9:19

Jediné, co se dá vytknout je naprostý nedostatek informací o vztahu starší verze - nová TOPO50 a o ceně a způsobu upgrade.

Neoficiální informace k dispozici jsou a oficiální samozřejmě ještě být nemohou, protože produkt ještě není hotový, tak z čeho by vycházely. Cena se může dle uvážení přece kdykoliv změnit, pokud se ještě neprodává.
  • 0

#64 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 10:28

Když za Tebou někdo přijde, že koupí 25 tisíc ks něčeho, co je dobré jen na výprodej, vyhodíš ho? Prostě bylo potřeba udělat kšeft a teď se zase chystá normální nová verze TOPO50 pro veřejný trh.
Jediné, co se dá vytknout je naprostý nedostatek informací o vztahu starší verze - nová TOPO50 a o ceně a způsobu upgrade.

Nakonec možná pro to mlžení mají dobré důvody. Jestli to bude V4, tak je možné že si Mountfieldi dali do smlouvy, že Picodas o tom bude mlčet dokud se Mountfieldům nepodaří nachytat dost kořenů na na koupi té rychlokvašky. (Teda sama o sobě se za tu cenu někomu asi vyplatí, ale ne tomu kdo chce kvalitní a bude si stejně muset koupit novou.) A jestli chystají opravenou V3, tak je zase výhodné pro Picodas když lidi mají strach že opravená nebude a nekupujou ji u Mountfieldů. V každém případě se jim asi vyplatí nechat si dva měsíce nadávat; až vyjde dobrá verze tak se na to rychle zapomene. Ale taky je možné že je to nějak jinak a že si nechávají nadávat zbytečně.
  • 0

#65 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 9:54

Kdyby picodas poctive vylozil predem karty na stul, jak to s verzemi, jejich uvolnenim a updatem je,

Tyto informace se objevily na fórech hned první dny prodeje, že jde o "beta" verzi, tipuji, že několikrát to napsal někdo z P., dále po telefonickém dotazu na P. se to mohl každý dozvědět taky. Alespoň já se to takto dozvěděl hned. Nemlžte a nebuďte nešťastní, není proč. Až uvidíte cenu plné verze, budete rádi za to, co jste koupili. Alespoň já jsem rád a vím proč. Ale zveřejňovat to nebudu. :-)
  • 0

#66 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 10:08

No já mám na krabici, koupenou v MF napsáno "TOPO 50 v3". Žádné "DEMO", "BETA verze" nebo "Mountfield zlevněná verze" tam prostě není. Takže otázka: co myslíte, jakou mám verzi TOPO 50? Placené UPGRADY chápu, pokud přinesou vyšší užitnou hodnotu mapy (zrušení již neplatných bodů zájmů, přidání nových platných, více informačních popisů k platným BZ, přidání funkce routování apod.) Placená UPDATY, které slouží k odstranění chyb ať už programu nebo dat jsou nehoráznost - zde v podstatě výrobce (případně prodejce) vydělává na tom, že do prodeje pustil zmetek.
  • 0

#67 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 15:34

Tyto informace se objevily na fórech hned první dny prodeje, že jde o "beta" verzi, tipuji, že několikrát to napsal někdo z P., dále po telefonickém dotazu na P. se to mohl každý dozvědět taky. Alespoň já se to takto dozvěděl hned. Nemlžte a nebuďte nešťastní, není proč. Až uvidíte cenu plné verze, budete rádi za to, co jste koupili. Alespoň já jsem rád a vím proč. Ale zveřejňovat to nebudu. :-)

No jo. Jenze jedina relevantni informace je ta uvadena pri koupi.... Zadne "forove" a podobne nelze brat jako platny argument (a s tim telefonovanim je to principialne taky dost spatnej for... vem si, jak by to vypadalo, kdybys kvuli rohliku volal do pekarny, ale to uz tu myslim nekdo psal), takze se ani nedivim, ze jsou vsichni nakrkli. Ja vyfas TOPO v2 a koukam, ze muzu byt rad.
Jenom me zarazi, co tu ctu o te osekane mape pro Legenda na CD. Jeste jsem to poradne nezkousel, tak se na to asi zitra radej mrknu.
  • 0

#68 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 15:31

Mě tedy na celé věci štve úplně jiná věc, a to že ten ugrade V2 měl vyjít koncem dubna a pokaždý, kdy se na to zeptám, tak je to bohužel o nějaký ten týden posunuto. Ale protože jsou tam objektivní příčiny, tak mi nic jiného nezbývá, než čekat.

  • 0

#69 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 15:47

Ale koupilo. Stejně tak jako já. Protože u toho CD je datový kabel, který normálně stojí stejně jako samostatnej. Já když jsem Legenda bral pro děti, tak jsem je s CD poslal k šípku. A když jsem zjistil, co ten kabel stojí normálně, tak jsem tam mazal zpátky a koupil CD. Takže mohu říci, že jsem koupil kolo a dostal GPS a koupil jsem kabel a dostal CD. Kolik těch krafalů tady, používá GPSku bez připojení k PC? Kolik je stál ten kabel?

Mám dojem, že při běžné koupi je kabel v ceně Legenda. Stále tu ale řešíme jeden hloupý problém - je mapa prodaná jako TOPO 50v3 v MF opravdu v3? Jestli ne, proč to tam herdek nenapsali? A opakuju - jestli tam jsou chyby (jakože jsou), měli by je co nejrychleji opravit. Zdarma a ještě se omluvit, jako když jakákoliv slušná firma udělá chybu.
  • 0

#70 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 15:48

Ale koupilo. Stejně tak jako já. Protože u toho CD je datový kabel, který normálně stojí stejně jako samostatnej. Já když jsem Legenda bral pro děti, tak jsem je s CD poslal k šípku. A když jsem zjistil, co ten kabel stojí normálně, tak jsem tam mazal zpátky a koupil CD. Takže mohu říci, že jsem koupil kolo a dostal GPS a koupil jsem kabel a dostal CD. Kolik těch krafalů tady, používá GPSku bez připojení k PC? Kolik je stál ten kabel?

Spousta lidí už kabel měla a nebo nepotřebovala. Viz nabídky kabelů za studentskou pečeť v jedné konferenci. A kutílkové si ho vyroběj tak za dvěstěněco peněz a mapu kvuli němu kupovat nebudou.
  • 0

#71 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 10:26

Podle toho co tu čtu bude možná lepší zůstat u kombinace 10R + Topo50 v.2 (+ event. výškopis z gps-free).
  • 0

#72 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 10:45

Přidali routing s podivnou funkčností...- Pořád lepší než nic, po městě funguje routing vcelku dobře, nelze čekat, že pomocí topo50 si odbouraji atlas10r. Někdy je prostě třeba těch bodů v trase nacvakat více. Apokud je to úplně mimo, tak je možné ho vypnout. U v2 je vypnutý pořád.
Sloučili polohopis a výškopis - ten mají sloučený všechny mapy světa, jen topo v2 ne, řekl bych, že tady budou tentokrát technické důvody, týkající se např. přidělování čísel families apod., protože v2 a v3 jsou samostatmé produkty.
Největší výhoda je velmi mírná cena, kde prosím vás seženete takhle podrobnou a přesnou mapu za 1500 Kč. Doteď to ani u nás nebylo možné.
  • 0

#73 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 14:42

Tohle by mohli předělat. Jenže pak by to zase zapadlo mezi jiné čáry a byl by jiný problém, na který by si někteří stěžovali. Chyba je především v Garminu, že má silně omezenou až naprosto stupidní a chaotickou sadu symbolů a linií.

No, buď by byl trail bez popisu, nebo s popisem "červená"Nemyslím, že by to bylo horší než současné řešení, kdy je trail, přes to přefláknutá hranice s popisem jako barevné značení a stranou chaoticky major highway jako cyklistická stezka. Jinak s těmy typy symbolů to maj fakt nedomyšlený. Mraky typů pro restaurace a pro něco jinýho vůbec.
  • 0

#74 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2006 - 21:29

JENZE verse 2 byla celke v poho, respektive co sem tam nasel tak to sem jim poslal, ale co predvedli s tou versi 3, to je do nebe volajici. V takovehle oblasti se nejlip podnika, v licenci je uz zrovinka pro jistotu napsano, ze se nepresnosti a chyby nemuzou reklamovat. To se to podnika, ze panove z Pic*dasu?

vyckejte na ten update. mel by byt do prazdnin...
  • 0

#75 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2006 - 22:55

JENZE verse 2 byla celke v poho, respektive co sem tam nasel tak to sem jim poslal, ale co predvedli s tou versi 3, to je do nebe volajici. V takovehle oblasti se nejlip podnika, v licenci je uz zrovinka pro jistotu napsano, ze se nepresnosti a chyby nemuzou reklamovat. To se to podnika, ze panove z Pic*dasu?

no zrovna ze tohle maji v licenci docela chapu .... precejenom to nejde udellat naprosto presne.. a pri vycuranosti ceskych lidi uz vidim jak si to vsichni kupujou, vydyndaj registracni klic, pak si tam najdou jeden POI v chybne pozici, vyreklamuji, dostanou prachy zpatky ale mapicku i s kodem uz maji pekne doma...
  • 0

#76 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2006 - 22:55

JENZE verse 2 byla celke v poho, respektive co sem tam nasel tak to sem jim poslal, ale co predvedli s tou versi 3, to je do nebe volajici. V takovehle oblasti se nejlip podnika, v licenci je uz zrovinka pro jistotu napsano, ze se nepresnosti a chyby nemuzou reklamovat. To se to podnika, ze panove z Pic*dasu?

no zrovna ze tohle maji v licenci docela chapu .... precejenom to nejde udellat naprosto presne.. a pri vycuranosti ceskych lidi uz vidim jak si to vsichni kupujou, vydyndaj registracni klic, pak si tam najdou jeden POI v chybne pozici, vyreklamuji, dostanou prachy zpatky ale mapicku i s kodem uz maji pekne doma...
  • 0

#77 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 10:29

Tyto informace se objevily na fórech hned první dny prodeje, že jde o "beta" verzi, .....

Koupil jsem na zacatku prodeje. S telefonovanim nekam si delas snad legraci?? Pokud bych mel podezreni, snad jeste, ale prece si nebudu overovat, jestli CD, na kterem je napsano V3, je skutecne CD V3. Takhle obchod prece neprobiha. Pokud nekdo z Picodasu psal na konf info, jak to s tou mapou je, PROC to neni alespon na jejich strankach, kdyz uz ne na tom CD?? Ja upgrade budu chtit. Ale OPRAVDU doufam, ze nez ho zaplatim, dozvim se z popisu presne odlisnosti od V3, kterou vlastnim. Ja se vubec nebavim o cenach a chybach, resim tu obchodni etiku, ktera kulha v tomto pripade na obe nohy. Pokud bych koupil CD V2, nereknu ani popel.
  • 0

#78 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 11:03

Tyto informace se objevily na fórech hned první dny prodeje, že jde o "beta" verzi, tipuji, že několikrát to napsal někdo z P., dále po telefonickém dotazu na P. se to mohl každý dozvědět taky. Alespoň já se to takto dozvěděl hned. Nemlžte a nebuďte nešťastní, není proč. Až uvidíte cenu plné verze, budete rádi za to, co jste koupili. Alespoň já jsem rád a vím proč. Ale zveřejňovat to nebudu. :-)

to si snad delas prdel ze si mam overovat informace na forech nebo telefonicky !!! mne zajima co je napsano na vyrobku a tam o demu neni nic. a pokud by bylo, tak dema se neprodavaji. hele nadelas nahodou mapy ty? to by tak odopvidalo.
  • 0

#79 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 11:20

Tyto informace se objevily na fórech hned první dny prodeje, že jde o "beta" verzi, tipuji, že několikrát to napsal někdo z P., dále po telefonickém dotazu na P. se to mohl každý dozvědět taky. Alespoň já se to takto dozvěděl hned. Nemlžte a nebuďte nešťastní, není proč. Až uvidíte cenu plné verze, budete rádi za to, co jste koupili. Alespoň já jsem rád a vím proč. Ale zveřejňovat to nebudu. :-)

Ano ja bych rekl ze informaci bylo dost. Kdo chtel tak si je zjistil. Me k tomu stacila jedna navsteva Picodasu a tohoto vlakna. V Picodasu jsem se optal jak je to ohledne verze topo50 mf a bezne. Dozvedel jsem se ze mf verze je delana na miru prave pro nej a je optimalizovana pro Legenda. Tady ve vlakne jsem se dozvedel ze mf verze neni moc presna. A co jsem si z toho vzal? Mf v3 je sice za lepsi cenu, ale je to predcasne vydana v3 oficialni. Kdo chtel koupil levnejsi a mene presnou mf verzi, kdo chce presnejsi v3 tak si priplati a pocka na oficialni. Podle me, kazdy rozumne uvazujici clovek si mohl tyto zavery udelat sam a vybrat si. Picodas holt chtel vyjit vstric mf a zaroven se chopil dobre obchodni akce a prodal mu oficialni v3 jeste ne uplne hotovou. Ja osobne na tom nevidim nic spatneho. Zaroven urcite ziskal dost info se spokojenosti s mf v3 a urcite v3 oficialni bude o to lepsi. Ohledne upgrade v3 je nesmysl se dohadovat, kdys se vubec nevi jak bude probihat.
A ohledne vrstevnic zobrazenych i na vodnich plochach? Me osobne to nepride jako chyba, dokonce mi to pride jako zpresneni mapy. Maji to i papirove KCT 50 a spousta jinych map a da se tak zjistit hloubka v ruznych mistech vodni plochy.
  • 0

#80 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 13:09

Nakonec možná pro to mlžení mají dobré důvody. Jestli to bude V4, tak je možné že si Mountfieldi dali do smlouvy, že Picodas o tom bude mlčet dokud se Mountfieldům nepodaří nachytat dost kořenů na na koupi té rychlokvašky. (Teda sama o sobě se za tu cenu někomu asi vyplatí, ale ne tomu kdo chce kvalitní a bude si stejně muset koupit novou.) A jestli chystají opravenou V3, tak je zase výhodné pro Picodas když lidi mají strach že opravená nebude a nekupujou ji u Mountfieldů. V každém případě se jim asi vyplatí nechat si dva měsíce nadávat; až vyjde dobrá verze tak se na to rychle zapomene. Ale taky je možné že je to nějak jinak a že si nechávají nadávat zbytečně.

zbytecne plasis - protoze update na novou mapu od Picodasu (at uz to bude znovu V3, V3.1 nebo V4.0) bude i pro majitele V3 mountfield. cili kdyz sectu 1200 za V3 mountfield + 1000 za upgrade na V3 picodas porad je to polovicni cena, nez kolik bude stat finalni mapa V3 picodas (to same plati i pokud jsem nekdy kdysi za ty 3 - 4 tisice koupil verzi 2)

ta debata co se tu rozbroudila mi prijde dost mimo - je to slovickareni o tom, jak je jaka verze oznacena. to co prodava mountfield jako V3 je jakysi "mezitvar" mezi V2 a V3 co picodas za par tydnu snad vyda. ma sve vyhody, ma sve nevyhody - kazdopadne za tech 1200 vcetne kablu je to podle meho super kauf, i kdyz nejake chybicky se najdou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama