Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#101 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 15:57

Naopak příteli! Je to domyšleno pro americké uživatele s fastfoody, mekdonaldy apod.
Pokud to Picodas do vydání ostré verze nedotáhne, zůstávám u verze 2. Za ty peníze to podle mě nestojí. Dokud nebude Garmin podporovat barevné tracky, dokud Picodas neopraví routování a nedoplní routování po nezpevněných cestách (pro kolo důležité!), případně nevyužije nějakým způsobem uživatelské symboly, nejdu do toho. Stejně tak bych ocenil rozdělení celé mapy do více vrstev tak, abych do 56 MB nacpal celou naši vlast, byť bez autokempů, shopping parků, bankomatů a hospod. A možnost vyhodit výškopis!

No, možná leda porušit licenční ujednání a použít mapu jako polotovar...
  • 0

#102 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 21:00

Prosím o pomoc. Podařilo se někomu z Vás registrovat v3 (od Bédy Trávníčka) na jiný přístroj než Etrex?
Konkrétně mám na mysli GPSMAP 60C. Hlásí mi to "fatal error".
Doufám, že to není blokované pouze na Etrex.
Díky.

Já to dneska v pohodě nainstaloval na 60CSx. Měl jsem jen drobnej problém ve Stodůlkách s nákupem. Jakási iniciativní prodavačka po mě chtěla doklad o koupi jejich kola s GPS. Tak jsem přejel na Kavčí hory a v klídku nakoupil, nainstaloval, zaregistroval a spustil :o)
  • 0

#103 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 13:22

ale to jo, ale ty chyby by mely mit nejakou hranici. Vlastne de facto nevis co kupujes. Kdyz nainstalujes mapu, mas zamkly detaily takze se nemuzes podivat, jak ta mapa je presna a podrobna a zdali by ti vyhovovala. Abys to zjistil, musi ti picodas vygenerovat klic. A pak uz je na reklamaci pozde. Dobre vymysleny.

Na tohle by bylo nejlepsi, kdyby se ta mapa dala v pocitaci zobrazit bez omezeni, a pouze by nesla nahrat do GPS. Tak by si clovek mohl vyzkouset jestli mu vyhovuje, a kdyz tak si koupit odemykaci klic. Tezko rict, co tomu brani.
  • 0

#104 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 12:39

Ja nevim na co si stezujes. Koupil jsi u MF v3 ....

To neni MF v3, na CD jsou dve mapy MF Cezech Republic a ma 8MB - ta je optimalizovana pro Legenda a pak je tam TOPO50 v3 Jinak ta "MF Cezech Republic 8MB" mi nejde naistalovat do Legenda a ani do Mapsource, tak jsem se obratil na Pikodas s zadosti o vysvetleni a informace a bylo mi receno ze nemam koupeny Legend v akci MF a tak mi nemuze tato mapa fungovat.
CITUJI:

Dobry den,
tak jsem se dival na Vasi registraci a k cislu CD mi to naslo, ze mate
pristroj s ID xxxxxxxxxx, coz ale neni orifinalni pristroj legend, ktery
dodavame do Mountfieldu. Proto Vam ani generator neuvedl kod pro
mapu Mountfield, jelikoz tato je urcena pouze pro pristroje zakoupene
v tomto retezci. Na CD je mapa jako zaloha pro pripad jejiho smazani.
Dekujeme za pochopeni.

S pozdravem

Konec citace, tak mam TOPO50 v3 kterou jsem chtel a zatim se nejevi jako nejaky velky zmetek, jak na tonto vlakne ctu. Jinak tu nekdo psal o tom, ze Rip je nekde jinde. neni. :-) Mozna to bylo v te MF Cezech Republic, alr ta mi nejde, tak to nemohu posoudit.


  • 0

#105 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 13:05

Je vidět, že nevíš o čem mluvíš. Hloubnice na mapách KCT 50 nemá vůbec nic společného s chybnými vrstevnicemi na TOPO 50. Jestli jsi takový odborník, že si pleteš hloubnice a vrstevnice, nedivím se, že ti ta mapa vyhovuje.

Jezisi promin odborniku. Omlouvam se za chybu.
Howgh
  • 0

#106 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 13:30

Je zajímavé, kolik lidí v tom má zmatek, co vlastně koupili. Proč to nemohlo být jasné už z informací na výrobku?

a neni snad jedno, jak je to oznaceny? i kdyby tam bylo Verze 2500 tak obsah bude stejny... a ja teda porad ziju v tom, ze veci se kupujou pro svuj obsah a ne proto, co je na nich namalovaneho
  • 0

#107 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 14:12

Naopak, říkám že zatím nebylo zveřejněno nic, co by s určitostí potvrdilo, že k V3 nebude k dispozici oprava, podobně jako je oprava k V2 - ta je, pokud jsem to správně na jejich stránkách pochopil, majitelům V2 ke stažení zdarma.

Nezdá se mi být slovíčkařením otázka jestli bude k V3 oprava zdarma nebo jestli místo toho bude nutné zakoupit upgrade na vyšší verzi.

oprava k V3 od MF bude za nekolik stovek a bude to upgrade na opravdu finalni V3 od picodasu. to je oficialni vyjadreni z picodasu.bude za stejne penize jako upgrade na V3 z V2.
  • 0

#108 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 14:23

Jenže v případě těch map ta lednička v jiném obchodě stojí pořád těch 25000 a ta zlevněná lednička nemá vlastnosti ledničky bez slevy :-)

Není pravda, jde o jiné ledničky. Přečti si to ještě jednou a dozvíš se proč. Nápověda 1 vs. 2 :-)
  • 0

#109 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 16:05

chápu že tam jsou a budou chyby, ale člověk by tak trochu čekal, že aspoň to co bylo v předchozí verzi dobře dobře i zůstane.

ja si s mym okolim moc nestezuju .. sice jednu hospodu soupli o ulici vedle.. ale nebudu kvuli tomu takhle vysilovat... sice me trosku vypekla ta V3 i v teru, kdy pri loveni kesky kdesi u neratovic mi nezobrazila ze je tam rybnik (ve V2 ten rybnik namalovany tusim je) a museli jsme kvuli tomu to misto objizdet jak trotli ... ale abych se kvuli tomu takhle nervoval a vykrikoval ze chci zadarmu opravu ... to opravud ne
  • 0

#110 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 16:19

A jak se v případě té mapy definuje to "Finále"? Ti co kupovali v3 měli právo očekávat "finální" produkt s přijatelným množstvím nedostatků daných technologií zpracování. Když pomineme to, že finální produkt poznáme až ve chvíli, kdy žádná další verze nevyjde.

Jak? definuje se to tak, ze to bude ta mapa co vyda picodas v nejblizsi dobe... nic vic nic min... finalniverze to neni .. za rok si poridim V4, za dva roky V5.... protoze ty chyby tamm budou porad, hospody se budou zavirat, otvirat...
  • 0

#111 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 11:00

Aha, tak to je v kelu. Diky za dulezitou informaci. Je to vychcany vic nez jsem predpokladal.;o)

takhle to asi nepujde. dve mapy tam sice jsou, ale jakmile registrujes jednu, automaticky ti prijde kod i na tu druhou. ja jsem na legenda c registroval V3 a prisly dva emaily - jeden na V3 a druhy na orezanou 8MB na legenda. proste at chces nebo ne, naraz zaregistrujes obe.


  • 0

#112 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 16:05

Mohl by prosím někdo s Atlas 10R zkusit routing mezi body
N49 45.088 E18 16.631 a N49 44.240 E18 16.893 ?

Pokud nepůjde přímo po hlavní silnici, ale oklikou vlevo, tak jsou patrně v TOPO50 stejná data jako v 10R (můj názor), pokud půjde po silnici 56, je 10R lepší. Pořád mám totiž pocit, že to kazí jen a pouze ty cyklostezky.
  • 0

#113 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 16:06

Český člověk je velmi nevděčný... a maximalistický.

Co je špatného na tom, poukazovat na zjevné chyby a nedostatky, které jsou navíc naprosto zbytečné? Za produkt jsem zaplatil a to jestli málo nebo moc je irelevantní a nedává to důvod s růžovými brýlemi jásat a chyby ignorovat. Na konci letáčku u cd je tuším výzva k upozorňování na chyby. Pár jsem se jich pokusil nahlásit a čekám, jestli někdo zareaguje, jestli to má vůbec smysl v tom pokračovat.
  • 0

#114 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 13:45

Na tohle by bylo nejlepsi, kdyby se ta mapa dala v pocitaci zobrazit bez omezeni, a pouze by nesla nahrat do GPS. Tak by si clovek mohl vyzkouset jestli mu vyhovuje, a kdyz tak si koupit odemykaci klic. Tezko rict, co tomu brani.

Pokud je klic pouzit k sifrovani dat a ne jen overeni, tak by to nejspis usnadnilo rozlousknuti a nahrani dat do gps i bez klice
  • 0

#115 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 15:12

Na tohle by bylo nejlepsi, kdyby se ta mapa dala v pocitaci zobrazit bez omezeni, a pouze by nesla nahrat do GPS. Tak by si clovek mohl vyzkouset jestli mu vyhovuje, a kdyz tak si koupit odemykaci klic. Tezko rict, co tomu brani.

Nebrání tomu nic, stačí se podívat na stránky Picodasu, tam je webový prohlížeč mapy. Zatím ve verzi 2, protože v3 ještě není oficiálně uvolněna. Až bude, bude tam prohlížeč v 3. Jak primitivní ...
http://www.gpscentru...mapviewer3.html

  • 0

#116 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2006 - 18:28

Tak jsme s Dafym taky neodolali a byli jsme navstivit Bedu Travnicka v Holesovicich, kafe nam sice neudelel, ale za to mapu ma opravdu vyhovujici. :-) Zatim jsem moc netestoval, ale je podstatne rychlejsi nez-li Silnicni a Ulicni mapa co vlasnim a za ty penize, vrele doporucuji. Jinak prodej bez problemu a nikdo se nas na nic neptal, maji jich tam jeste poradnej stosik.. Uz se tesim az vyrazim do terenu, tam se testuje nejlepe..

BTW: Po registraci neprisel E-mail, ale hned se na strance objevi klic pro odemknuti mapy, toz pohoda.

Tabacek

  • 0

#117 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2006 - 1:36

To neni MF v3, na CD jsou dve mapy MF Cezech Republic a ma 8MB - ta je optimalizovana pro Legenda a pak je tam TOPO50 v3 Jinak ta "MF Cezech Republic 8MB" mi nejde naistalovat do Legenda a ani do Mapsource, tak jsem se obratil na Pikodas s zadosti o vysvetleni a informace a bylo mi receno ze nemam koupeny Legend v akci MF a tak mi nemuze tato mapa fungovat.
CITUJI:

Dobry den,

tak jsem se dival na Vasi registraci a k cislu CD mi to naslo, ze mate
pristroj s ID xxxxxxxxxx, coz ale neni orifinalni pristroj legend, ktery
dodavame do Mountfieldu. Proto Vam ani generator neuvedl kod pro
mapu Mountfield, jelikoz tato je urcena pouze pro pristroje zakoupene

Tak to je pěkná kravina a lež co v Picodasu povídají. Já taky nemám eTrex koupenej v Mountfieldu ( mám ho už 2 roky ) a mapa kterou jsem koupil zvlášť normálně zaregistrovali a funguje ! Hodil bych jim to na palici !
v tomto retezci. Na CD je mapa jako zaloha pro pripad jejiho smazani.
Dekujeme za pochopeni.



S pozdravem


Konec citace, tak mam TOPO50 v3 kterou jsem chtel a zatim se nejevi jako nejaky velky zmetek, jak na tonto vlakne ctu. Jinak tu nekdo psal o tom, ze Rip je nekde jinde. neni. :-) Mozna to bylo v te MF Cezech Republic, alr ta mi nejde, tak to nemohu posoudit.




  • 0

#118 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 13:35

a neni snad jedno, jak je to oznaceny? i kdyby tam bylo Verze 2500 tak obsah bude stejny... a ja teda porad ziju v tom, ze veci se kupujou pro svuj obsah a ne proto, co je na nich namalovaneho

Ale mě nezajímá, jak je to označený. Já psal "co vlastně koupili" a zmiňuju informace, ne název. A o těch informacích a názvech co u toho jsou se dá určitě říci, že mohou být lehce nejasné a zavádějící.
  • 0

#119 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 14:34

Není pravda, jde o jiné ledničky. Přečti si to ještě jednou a dozvíš se proč. Nápověda 1 vs. 2 :-)

A co myslíš že znamená "zlevněná lednička nemá vlastnosti ledničky bez slevy"? abych naznačil: "zlevněná lednička (1) nemá vlastnost ledničky bez slevy (2)". (Asi jako když vedle sebe v regálu leží čokoláda 100g a druhá 100g+15% zdarma a stojí přesně o 15%víc. No, nehrálo to o pár setin.). Ale zajímalo by mě, jak by se picodas postavil k rozporu mezi popisy produktu (není nárok na novou registraci v případě ztráty a odcizení) a přiloženými licenčními podmínkami (je nárok na novou registraci v případě ztráty a odcizení). Podle jejich informací omyl, jenže produkt se užívá na základě licence.
  • 0

#120 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 16:18

ja si s mym okolim moc nestezuju .. sice jednu hospodu soupli o ulici vedle.. ale nebudu kvuli tomu takhle vysilovat... sice me trosku vypekla ta V3 i v teru, kdy pri loveni kesky kdesi u neratovic mi nezobrazila ze je tam rybnik (ve V2 ten rybnik namalovany tusim je) a museli jsme kvuli tomu to misto objizdet jak trotli ... ale abych se kvuli tomu takhle nervoval a vykrikoval ze chci zadarmu opravu ... to opravud ne

Když rezignuji na zvyšujicí se kvalitu produktu s dalšími verzemi, tak postrádám smysl jejich výroby a nákupu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama