Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#141 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2006 - 0:59

tak routing je prave druha nebo treti nejslabsi vlastnost (hned po spatne zakreslenem vodstvu a podivnych vrstevnicich). protoze tam sice je, ale routuje naprosto spatne a je to tudiz nepouzitelne.

pravda, pouzil jsem routing na V3 zatim jen parkrat... ale bylo to uplne v pohode, jezdit se podle toho dalo - jedinym "problemem" bylo, ze kousek za zdibama chybiu asi kousek rotovacich dat, tak to do melnika posilalo ponekud ulitlou cestou .) ale jak uz tu bylo receno .. se zapnutim GPS je terba zapnout mozek
  • 0

#142 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2006 - 10:13

tak routing je prave druha nebo treti nejslabsi vlastnost (hned po spatne zakreslenem vodstvu a podivnych vrstevnicich). protoze tam sice je, ale routuje naprosto spatne a je to tudiz nepouzitelne.

Ono záleží jak kde a jak se označí body, někde je to divočina, jindy zcela v pořádku. Minulý týden byla zácpa na hlavní cestě, tak jsem si řekl, že to vezmu po místních cestách pře jednu keš kde jsem nikdy nebyl. Vedlo mne to naprosto dokonale přes několik vesnic, asi v dané lokalitě byla data v pořádku. Takže beru radši routing který funguje jen občas než žádný. A věřím, že to časem spraví.
  • 0

#143 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 14:46

moje teorie je, ze pokud si u bedy koupis legenda, tak v nem je ta optimalizovana jiz odemcena... pokud z nej pujde dostat ten kod (mapsource takovou funkci podporuje)... tak by nemel byt problem mit vlastne kody dva!



MUZE TUTO TEORII NEKDO POTVDIT?

  • 0

#144 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 11:29

Internetové komunity si mohou zdarma ledacos udělat možná přesněji, ale zase to nejsou nikdy schopny udělat v takové komplexnosti jako komerční projekt, jednak na to není tolik času, jednak po čase přejde chuť, protože internet je v podstatě ztělesněním komunistické myšlenky "Každý pracuje zdarma podle svých schopností a dostává zdarma podle svých potřeb" , takže pár lidí něco dělá a zbytek jen bere. Je to smutná pravda. Tu jsem snad ani neměl říkat nahlas...to budou reakce ;-)

... tak pod tohle se z vlastni zkusenosti, bohuzel, musim podepsat ... az na to, ze zatim vytrvavam, i kdyz ta chut obcas skutecne schazi ... :-)
  • 0

#145 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 11:30

Škoda, ta mapa by se dala "dotáhnout" a byla by radost ji používat. Zdá se mi, že Pikodas prostě nemá zájem.


Mapa se dotahuje, je třeba trpělivost. Já ve svém okolí žádné takové chyby nenašel, kromě posunutých POI, což podle mne vzniklo nižší přesností vstupních dat o jeden řád či nějakým zaokrouhlováním, protože mnoho různých POI má stejné souřadnice a jsou přes sebe. Opravu nižší přesnosti vodních toků taky už avizovali. A celkově bude mapa v konečné verzi vypadat asi jinak. Možná nějak takhle http://pandora.idnes...rt/2006/5/27249 .
  • 0

#146 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 11:36

I v okolí Pardubic jsou velké "nepřesnosti" (spíš bych řekl "chyby") mapy TOPO 50 v3. Třeba Kunětická Hora - významný kopec široko daleko :) - ve výšce mají 50 m (!) renonc, vrstevnice si běhají po Sečské přehradě, jakoby byla hladina kopcovitá, cykl. stezky jsou v Pardubicích chybně vedené, nedotažené... atd. prostě mi připadá, že to někdo šil hodně horkou jehlou. Na Pikodas jsem psal, bohužel se nenamáhali odpovědět. Pokud vím, nemají ani nějaké stránky, kam by se daly posílat nalezené chybné údaje. Škoda, ta mapa by se dala "dotáhnout" a byla by radost ji používat. Zdá se mi, že Pikodas prostě nemá zájem.

Já jim taky pár oprav poslal a nakonec zareagovali a poděkovali. Sice za delší dobu, ale nakonec jo. Tak snad to i k něčemu bude.
  • 0

#147 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2006 - 2:01

pravda, pouzil jsem routing na V3 zatim jen parkrat... ale bylo to uplne v pohode, jezdit se podle toho dalo - jedinym "problemem" bylo, ze kousek za zdibama chybiu asi kousek rotovacich dat, tak to do melnika posilalo ponekud ulitlou cestou .) ale jak uz tu bylo receno .. se zapnutim GPS je terba zapnout mozek

s cityselectem se da jezdit i bez mozku =)) staci se jen zorientovat v terenu =) a nebojim se rict, ze s topo v3 by to slo take, kdyby jen neroutovala po dalnicich - ale pockejme si na update a pouziti custom vrstev (jak jsem nastinil v threadu customizace map) - to bude labuz =))
  • 0

#148 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 15:11

MUZE TUTO TEORII NEKDO POTVDIT?


Těžko říct, zkusil jsem retrieve unlock codes from gps na své 60csx, kde je mimo jiné tahle topo a 800 MB dalších map, ale hlásí mi to, že v ní žádné factory installed codes nejsou. No nejsou, nahrával jsem to Mapsourcem. Leda že by to u toho Legenda z výroby bylo jinak.
Může to být i tak, že z výroby jsou tam ty mapy nahrány odemčené kvůli jednoduchosti nahrávání aby se nemusel žádný kód generovat a zadávat, to bych tipnul jako nejpravděpodobnější. To lze vyzkoušet tak, že příslušné img z gps stáhnu a pokud jdou otevřít mapeditem...

Ty cyklostezky mne začínají štvát... To je hlavní bolest mapy, ne POI či oddělený výškopis. Tohle se dá reklamovat i při použití s Legendem. V podstatě je to něco jako Metroguide, v PC routuje, v Legendu ne. Ale mohu dle naroutované trasy v PC vytvořit naklikanou. V topo50 je to složitější díky špatným cyklostezkám, které se do všeho míchají.
  • 0

#149 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 15:58

MUZE TUTO TEORII NEKDO POTVDIT?

Tak ja muzu potvrdit ze to nejspis nepujde. Mam Legenda z Mountfieldu s prednahranou 8MB verzi TOPO a kdyz dam zjistit kod tak to pise ze tam zadnej neni. CD za 1500,- jsem si nekupoval, takze by me zajimalo jaka je pravdepodobnost ze o tu prednahranou mapu prijdu, nic nahravat tam nehodlam a detailnost me te 8MB verze vyhovuje, takze jedina moznost jak o ni prijit je master reset??
Mam moznost sehnat si od kamarada tu 8MB na CD ale pokud chapu dobre tak ji do Legenda nedostanu kdyz nemam kod...
Stejne tak me nejde ta prednahrana dostat z Legenda, zkousim to pres MapSource a ten pise neco ve stylu ze jim sam nema nainstalovanou takze ji ani nemuze zobrazit. Lze ty rozkodovane mapy co tam ted jsou teda nejak vytahnout??
Do TOPO v3 se me jit nechce kdyz mam tuhle mapku a ta vyhovuje, jen bych jednoho dne nerad zkoncil s basemap a nutnosti si kupovat TOPO treba uz za 5000,- :(
  • 0

#150 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 12:01

... tak pod tohle se z vlastni zkusenosti, bohuzel, musim podepsat ... az na to, ze zatim vytrvavam, i kdyz ta chut obcas skutecne schazi ... :-)


Nejhorší je když někdo něco chce, ty mu to zadarmo uděláš, strávíš čas, pošleš mailem a on ani nepoděkuje...morálka nové doby...Naštěstí se to netýká všech a je fajn se dozvědět, že to třeba někomu udělalo radost.
Myslím, že už hodně znalých lidí z různých diskusí odpadlo a já se jim nedivím.
  • 0

#151 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 11:31

A v gps třeba taklhle http://pandora.idnes...rt/2006/5/27054 .
  • 0

#152 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 11:59

Mapa se dotahuje, je třeba trpělivost. Já ve svém okolí žádné takové chyby nenašel, kromě posunutých POI, což podle mne vzniklo nižší přesností vstupních dat o jeden řád či nějakým zaokrouhlováním, protože mnoho různých POI má stejné souřadnice a jsou přes sebe. Opravu nižší přesnosti vodních toků taky už avizovali. A celkově bude mapa v konečné verzi vypadat asi jinak. Možná nějak takhle http://pandora.idnes...rt/2006/5/27249 .

Otazkou zustava, jestli ta vyslechtena konecna verze bude k dispozici tem, co si zakoupili v3, jako update... samozrejme v idealnim pripade za 0 Kc. Radim se k tem, kteri jsou presnosti mapy docela zklamani. Poznamka o vyrobcem vyhrazenem pravu na nepresnosti je pekna vec, ale predstavoval jsem si pod tim detaily, nad kterymi lze mavnout rukou. Nad mnoha a mnoha nepresnostmi ve v3 to ale opravdu nejde. Otravne je to zejmena proto, ze dokud clovek nezakoupi, neregistruje a neodemce, nemam v podstate zadnou moznost se na mapu podivat a posoudit jeji uroven treba podle zpracovani nejblizsiho znameho okoli... /// ale to vse uz tu zaznelo a nema smysl to dal rozebirat. Cili se vratim k podstatne otazce k uvodu - bude k dispozici update? Kdokoliv ma nebo nekde zaslechne jakekoliv zakulisni informace ci snad dokonce oficialni prohlaseni Picodasu, tak sem s tim ... :]
  • 0

#153 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2006 - 10:15

s cityselectem se da jezdit i bez mozku =))

V Praze a západních Čechách ano ale třeba na Moravě není pokrytí :-(
  • 0

#154 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 15:42

Super, ale jak dostanu z Legenda ty mapy? Pres Mapsource? Ten snad umoznuje jenom prenaset do PC waypointy, tracky atd, nebo ne?

Těžko říct, zkusil jsem retrieve unlock codes from gps na své 60csx, kde je mimo jiné tahle topo a 800 MB dalších map, ale hlásí mi to, že v ní žádné factory installed codes nejsou. No nejsou, nahrával jsem to Mapsourcem. Leda že by to u toho Legenda z výroby bylo jinak.
Může to být i tak, že z výroby jsou tam ty mapy nahrány odemčené kvůli jednoduchosti nahrávání aby se nemusel žádný kód generovat a zadávat, to bych tipnul jako nejpravděpodobnější. To lze vyzkoušet tak, že příslušné img z gps stáhnu a pokud jdou otevřít mapeditem...

Ty cyklostezky mne začínají štvát... To je hlavní bolest mapy, ne POI či oddělený výškopis. Tohle se dá reklamovat i při použití s Legendem. V podstatě je to něco jako Metroguide, v PC routuje, v Legendu ne. Ale mohu dle naroutované trasy v PC vytvořit naklikanou. V topo50 je to složitější díky špatným cyklostezkám, které se do všeho míchají.


  • 0

#155 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 16:08

SES MUJ CLOVEK.;O) TOHLE PRESNE RESIM.


Tak ja muzu potvrdit ze to nejspis nepujde. Mam Legenda z Mountfieldu s prednahranou 8MB verzi TOPO a kdyz dam zjistit kod tak to pise ze tam zadnej neni. CD za 1500,- jsem si nekupoval, takze by me zajimalo jaka je pravdepodobnost ze o tu prednahranou mapu prijdu, nic nahravat tam nehodlam a detailnost me te 8MB verze vyhovuje, takze jedina moznost jak o ni prijit je master reset??
Mam moznost sehnat si od kamarada tu 8MB na CD ale pokud chapu dobre tak ji do Legenda nedostanu kdyz nemam kod...
Stejne tak me nejde ta prednahrana dostat z Legenda, zkousim to pres MapSource a ten pise neco ve stylu ze jim sam nema nainstalovanou takze ji ani nemuze zobrazit. Lze ty rozkodovane mapy co tam ted jsou teda nejak vytahnout??
Do TOPO v3 se me jit nechce kdyz mam tuhle mapku a ta vyhovuje, jen bych jednoho dne nerad zkoncil s basemap a nutnosti si kupovat TOPO treba uz za 5000,- :(


  • 0

#156 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 16:11

Mám pocit, že mapu nevymaže ani master reset, jen wpt a tracky, ale jistotu nemám, každopádně se mapy nesmažou ani při výměně fw. Vytáhnout ji a udělat si zálohu lze, ale teď zpaměti nevím čím, nedělám to, jsou na to min. 2 programy.
  • 0

#157 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 10:26

Tak jak to čtu tak čekám na oficiální upgrade. S mapovými podklady Picodasu mám též své zkušenosti, zejména s vedením železnic, je zcela běžné, že se skutečný vlak pohybuje 100 m od místa kde je trať v mapě. Nepřesnost zatávek o kilometry je normální i když faktem je, že taková žst. má na délku i víc než 1 km, ale když dojdete ke krajním výhybkám, vlak tam obvykle nezastavuje... U zastávek je to pak ještě horší, ty tak dlouhé nebývají. V terénu mapu v GPS používám naprosto zřídka, je to spíš chaos (zejména výškopis), papírová 50-ka je nesrovnatelně přesnější. Typický příklad z poslední doby - Kralický Sněžník, podle mapy GPS jsem byl cca 1 km v Polsku, přestože hraniční mezník byl ode mne takových 100 m. Takže můj závěr - mapy Picodasu (mám v2) jsou spíše pro hrubý náhled, zatím preferuji papírovou mapu.
  • 0

#158 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 12:11

Bude.
  • 0

#159 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2006 - 16:06

V Praze a západních Čechách ano ale třeba na Moravě není pokrytí :-(

bohuzel je to tak. ale zapadni evropa je zpracovana vyborne
  • 0

#160 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 19:41

SES MUJ CLOVEK.;O) TOHLE PRESNE RESIM.

Tak podle vseho tu mapu nesmaze ani master reset, nasel jsem v manualu pasaz kde se rika "POZOR:Reset pristroje je obdobou formatovani...bla bla bla...prijdete o vsechna nastaveni (vyjma predehrane mapy Mountfield Czech)" Muze to nekdo potvrdit??
Jeste bych byl vdecny za to info jak mapu z pristroje dostat (aby se dala pripadne kombinovat s TOPO mapou z gps-maps.info a abych mel zalohu), ale to uz si asi vymejslim :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama