Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#121 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 11:04

Aha, tak to je v kelu. Diky za dulezitou informaci. Je to vychcany vic nez jsem predpokladal.;o)

Kdo je vychcaný? ;-) Jeden kod, jedna gps... tak to vždy bylo , je a bude. Tady má člověk navíc na jeden kód 2 verze mapy. To je dárek navíc.
  • 0

#122 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 17:54

Mohl by prosím někdo s Atlas 10R zkusit routing mezi body
N49 45.088 E18 16.631 a N49 44.240 E18 16.893 ?

Pokud nepůjde přímo po hlavní silnici, ale oklikou vlevo, tak jsou patrně v TOPO50 stejná data jako v 10R (můj názor), pokud půjde po silnici 56, je 10R lepší. Pořád mám totiž pocit, že to kazí jen a pouze ty cyklostezky.

Cyklostezky mi piji krev, ackoliv jsem nezkousel routovani, jsou proste nechutne tluste a delaji v mape zmatek. Navic jsem je nikdy nevyuzival a ani se na to nechystam, maloktere jsou vedene opravdu dobre... vzdycky si radeji najdu vlastni trasu. Idealni by bylo proste jejich zobrazeni vypnout, a je klid. Ovsem, jde to? Co jsem se dival, je mozne treba nenechat zobrazovat POI nebo popisy ulic... ale cyklostezky? To by clovek musel vedet, pod jakou 'kolonku' zobrazeni vlastne zapadaji... ?
  • 0

#123 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 17:59

Mohl by prosím někdo s Atlas 10R zkusit routing mezi body
N49 45.088 E18 16.631 a N49 44.240 E18 16.893 ?

Pokud nepůjde přímo po hlavní silnici, ale oklikou vlevo, tak jsou patrně v TOPO50 stejná data jako v 10R (můj názor), pokud půjde po silnici 56, je 10R lepší. Pořád mám totiž pocit, že to kazí jen a pouze ty cyklostezky.

10R routuje spravne, topo50 v3 spatne
  • 0

#124 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 16:29

Co je špatného na tom, poukazovat na zjevné chyby a nedostatky, které jsou navíc naprosto zbytečné? Za produkt jsem zaplatil a to jestli málo nebo moc je irelevantní a nedává to důvod s růžovými brýlemi jásat a chyby ignorovat. Na konci letáčku u cd je tuším výzva k upozorňování na chyby. Pár jsem se jich pokusil nahlásit a čekám, jestli někdo zareaguje, jestli to má vůbec smysl v tom pokračovat.


Nic špatného to není, ale nadávat na produkt, který je za třetinovou cenu oproti obdobným zahraničním a v mnohém lepší a vyhrožovat přitom pověšením za koule už mi dobré nepřipadá. Já být autor tak se na nějaké změny a opravy k lepšímu na základě takovýchto ohlasů vykašlu. Je to totiž velmi demotivující. Ať si dotyčný zkusí něco takového udělat a pak uvidí, jaký je to problém. To není srandovní kreslení 1 km čtverečního okolo mého domu. A ta cena s tím má hodně společného, odvíjí se od nákladů, které rostou geometrickou řadou s nároky na kvalitu. Takže jde vždy o nějaký kompromis.
Každopádně to ale nepatřilo tobě, tak to neber hned na sebe...
  • 0

#125 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 15:52

Nebrání tomu nic, stačí se podívat na stránky Picodasu, tam je webový prohlížeč mapy. Zatím ve verzi 2, protože v3 ještě není oficiálně uvolněna. Až bude, bude tam prohlížeč v 3. Jak primitivní ...
http://www.gpscentru...mapviewer3.html

No tak to je gól. Dík za odkaz! To by mě zajímalo, proč ho Picodasové nemají někde na svém webu? ... aha, už je mi to jasné: mám prohlížeč zmenšený na výšku tak, že se do něj nevleze celé levé menu, a ta stránka je fikaně navržená tak, že se v ní při zmenšení neobjeví scrollbar, takže je pak leccos skryto před zvědavými zraky :).
  • 0

#126 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2006 - 18:43

Tak jsme s Dafym taky neodolali a byli jsme navstivit Bedu Travnicka v Holesovicich, kafe nam sice neudelel, ale za to mapu ma opravdu vyhovujici. :-) Zatim jsem moc netestoval, ale je podstatne rychlejsi nez-li Silnicni a Ulicni mapa co vlasnim a za ty penize, vrele doporucuji. Jinak prodej bez problemu a nikdo se nas na nic neptal, maji jich tam jeste poradnej stosik.. Uz se tesim az vyrazim do terenu, tam se testuje nejlepe..

BTW: Po registraci neprisel E-mail, ale hned se na strance objevi klic pro odemknuti mapy, toz pohoda.

Tabacek


Tabacku, kamarade... Zajimalo by me, jestli treba Picodas nezacal dealovat nejaky aktualizovany verze mapy a tak bych se te rad zeptal, na velikost a datum souboru na CD.


Moje je:

topo50_v3.exe - 74679853 10.04.2006 13:08

SFV:
; Generated by WIN-SFV32 v1.0
topo50_v3.exe D4D3DE80

  • 0

#127 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 16:21

Když rezignuji na zvyšujicí se kvalitu produktu s dalšími verzemi, tak postrádám smysl jejich výroby a nákupu.

ja vidim rozhodne zvedlou kvalitu v V3 od mountfieldu v porovnani s V2 - je tam routing, ktery sice nefunguje po cyklostezkach ale funguje po silnicich apodobne .. i kdyz ma sve chybky ... a s produktem jako takovym jsem v zasade spokojen.. takze...
  • 0

#128 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2006 - 1:54

ja teda mam vistu cx, mapu mam z mountifielda a mam kody jak pro mf mapu tak pro v3, navic kod pro mf mapu jde pouzit na mapu v2 =) todle zacina smrdet - nebojim se snad pouzit slovo - fasismem... no nic
  • 0

#129 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 12:54

prave, jeden kod pro dve mapy.;o) Pro toho, kdo zadnou mapu nema je to super, ale ja mam TOPO50 v2 a nasi chtej Legenda a ja si najivne myslel, ze jim necham tu OPTIMALIZOVANOU pro Legenda a sam si do 60-tky dam tu v3. A prd.;o)

Kdo je vychcaný? ;-) Jeden kod, jedna gps... tak to vždy bylo , je a bude. Tady má člověk navíc na jeden kód 2 verze mapy. To je dárek navíc.


  • 0

#130 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 17:13

Nic špatného to není, ale nadávat na produkt, který je za třetinovou cenu oproti obdobným zahraničním a v mnohém lepší a vyhrožovat přitom pověšením za koule už mi dobré nepřipadá. Já být autor tak se na nějaké změny a opravy k lepšímu na základě takovýchto ohlasů vykašlu. Je to totiž velmi demotivující. Ať si dotyčný zkusí něco takového udělat a pak uvidí, jaký je to problém. To není srandovní kreslení 1 km čtverečního okolo mého domu. A ta cena s tím má hodně společného, odvíjí se od nákladů, které rostou geometrickou řadou s nároky na kvalitu. Takže jde vždy o nějaký kompromis.
Každopádně to ale nepatřilo tobě, tak to neber hned na sebe...

Poukazovat na nedostatky není nadávání. Mapu pokud vím není možné dopředu pořádně vyzkoušet a tak si myslím, že pro další potenciální uživatele mohou být užitečné zkušenosti těch co to koupili. Tím spíš, že se jedná o nestandardní produkt v jakési akci. Pro někoho může znamenat 1500 hodně na to, aby je zaplatil a dopředu netušil, co vlastně dostane. Osobně mě ty nedostatky spíš mrzí, než bych na ně nadával a jak sám uznáš, tak to mohlo být lepší. A zvolit třeba vhodnější typ elementu u cyklostezek nestojí ani korunu navíc. Ale i tak to považuji za dobrý produkt a nelituju koupě a doufám, že bude možné nějak rozumně přejít na další verze.
  • 0

#131 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 8:08

Nic špatného to není, ale nadávat na produkt, který je za třetinovou cenu oproti obdobným zahraničním a v mnohém lepší a vyhrožovat přitom pověšením za koule už mi dobré nepřipadá. Já být autor tak se na nějaké změny a opravy k lepšímu na základě takovýchto ohlasů vykašlu. Je to totiž velmi demotivující. Ať si dotyčný zkusí něco takového udělat a pak uvidí, jaký je to problém. To není srandovní kreslení 1 km čtverečního okolo mého domu. A ta cena s tím má hodně společného, odvíjí se od nákladů, které rostou geometrickou řadou s nároky na kvalitu. Takže jde vždy o nějaký kompromis.
Každopádně to ale nepatřilo tobě, tak to neber hned na sebe...


Neberu, nějaké mapy jsem už taky zkoušel dělat. Pokud ale vím, tak Picodas ty mapy nemaluje, ale kupuje si data od jiných, firma A například dodá databázi železničních zastávek, firma B cyklostezky. Picodas to "akorát" převede na jednotlivé vrstvy a zkompiluje. Problém je spíš v tom, že ne všechna dodaná data jsou přesná a pokud už teď Picodas z reakcí uživatelů ví, že nejsou, měl by s tím včas něco udělat včetně možná toho nejradikálnějšího řešení, kterým je vrácení dat firmě, která je dodala.
Kdysi jsem se o tom bavil s jedním prodejcem a ten mi řekl zajímavou věc - spousta těchto dat vznikla ručním obkreslováním papírových podkladů a v době, kdy byla přesnost GPS kolem 50 - 100 m (do roku 1999) to v podstatě až tak moc nevadilo.
  • 0

#132 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 18:08

Cyklostezky mi piji krev, ackoliv jsem nezkousel routovani, jsou proste nechutne tluste a delaji v mape zmatek. Navic jsem je nikdy nevyuzival a ani se na to nechystam, maloktere jsou vedene opravdu dobre... vzdycky si radeji najdu vlastni trasu. Idealni by bylo proste jejich zobrazeni vypnout, a je klid. Ovsem, jde to?

ne nejde.
  • 0

#133 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 18:39

10R routuje spravne, topo50 v3 spatne

Děkuji, tak přece jen jde o jiná data.
  • 0

#134 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 16:14

No tak to je gól. Dík za odkaz! To by mě zajímalo, proč ho Picodasové nemají někde na svém webu? ... aha, už je mi to jasné: mám prohlížeč zmenšený na výšku tak, že se do něj nevleze celé levé menu, a ta stránka je fikaně navržená tak, že se v ní při zmenšení neobjeví scrollbar, takže je pak leccos skryto před zvědavými zraky :).

No a ty prohlížeče jsou na webech většiny výrobců map.
  • 0

#135 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2006 - 18:51

Tabacku, kamarade... Zajimalo by me, jestli treba Picodas nezacal dealovat nejaky aktualizovany verze mapy a tak bych se te rad zeptal, na velikost a datum souboru na CD.


Moje je:

topo50_v3.exe - 74679853 10.04.2006 13:08

SFV:
; Generated by WIN-SFV32 v1.0
topo50_v3.exe D4D3DE80

Bohuzel, je to to same co mas ty, asi jen zjednodusili registraci..
  • 0

#136 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 21:42

ja vidim rozhodne zvedlou kvalitu v V3 od mountfieldu v porovnani s V2 - je tam routing, ktery sice nefunguje po cyklostezkach ale funguje po silnicich apodobne .. i kdyz ma sve chybky ... a s produktem jako takovym jsem v zasade spokojen.. takze...


tak routing je prave druha nebo treti nejslabsi vlastnost (hned po spatne zakreslenem vodstvu a podivnych vrstevnicich). protoze tam sice je, ale routuje naprosto spatne a je to tudiz nepouzitelne.
  • 0

#137 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 14:34

prave, jeden kod pro dve mapy.;o) Pro toho, kdo zadnou mapu nema je to super, ale ja mam TOPO50 v2 a nasi chtej Legenda a ja si najivne myslel, ze jim necham tu OPTIMALIZOVANOU pro Legenda a sam si do 60-tky dam tu v3. A prd.;o)

moje teorie je, ze pokud si u bedy koupis legenda, tak v nem je ta optimalizovana jiz odemcena... pokud z nej pujde dostat ten kod (mapsource takovou funkci podporuje)... tak by nemel byt problem mit vlastne kody dva!
  • 0

#138 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 18:05

Poukazovat na nedostatky není nadávání. Mapu pokud vím není možné dopředu pořádně vyzkoušet a tak si myslím, že pro další potenciální uživatele mohou být užitečné zkušenosti těch co to koupili. Tím spíš, že se jedná o nestandardní produkt v jakési akci. Pro někoho může znamenat 1500 hodně na to, aby je zaplatil a dopředu netušil, co vlastně dostane. Osobně mě ty nedostatky spíš mrzí, než bych na ně nadával a jak sám uznáš, tak to mohlo být lepší. A zvolit třeba vhodnější typ elementu u cyklostezek nestojí ani korunu navíc. Ale i tak to považuji za dobrý produkt a nelituju koupě a doufám, že bude možné nějak rozumně přejít na další verze.


Na tom se myslím můžeme shodnout. Pro mne je to terno, protože jsem přesvědčen, že jakýkoliv upgrade nebude žádný problém, a byl jsem bez mapy po prodeji předchozí gps a neměl jsem jistotu, že nebudu muset kupovat zase zbytečně 2 kliče u oficiální verze a zase se snažit jeden prodat. A to vše až za měsíc. Takhle to mám hned a i kdybych pak musel platit upgrade 500 Kč, což myslím nebude až tak nutné, tak to bude dohromady 2000Kč, což je cena za jeden klíč. A pokud Picodas bude prodávat po jednom klíči, tak určitě bude stát více než polovinu dvou. A nedivil bych se, kdyby za novou v3 s 2 kl. byla cena mírně vyšší než současných 3900Kč, pokud budou spraveny cyklo. Stačí se podívat, kolik stojí Atlas10R s 1 a 2 klíči. Prostě i kdybych ten upgrade náhodou musel platit, tak se mi to vyplatí. U těch, co mají V2, samozřejmě nemá smysl teď něco kupovat a je třeba počkat na oficiální upgrade, to je bez debat.
  • 0

#139 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 9:47

Neberu, nějaké mapy jsem už taky zkoušel dělat. Pokud ale vím, tak Picodas ty mapy nemaluje, ale kupuje si data od jiných, firma A například dodá databázi železničních zastávek, firma B cyklostezky. Picodas to "akorát" převede na jednotlivé vrstvy a zkompiluje. Problém je spíš v tom, že ne všechna dodaná data jsou přesná a pokud už teď Picodas z reakcí uživatelů ví, že nejsou, měl by s tím včas něco udělat včetně možná toho nejradikálnějšího řešení, kterým je vrácení dat firmě, která je dodala.
Kdysi jsem se o tom bavil s jedním prodejcem a ten mi řekl zajímavou věc - spousta těchto dat vznikla ručním obkreslováním papírových podkladů a v době, kdy byla přesnost GPS kolem 50 - 100 m (do roku 1999) to v podstatě až tak moc nevadilo.


Přesně tak, ty mapy nevznikají tak jako když si někdo dělá to své okolí. Data se získávají ze zdrojů, které jsou dostupné ke komerčním účelům, a dávkově se zpracovávají, nic víc, neověřuje se, zda je ten bankomat správně nebo 50 m vedle nebo jesli tam není třikrát.
A POI obzvláště vznikají jen odhadem, nikdo nechodí s gps a nezaměřuje. Banka dodá adresy, a dle této adresy se bankomat přibližně zanese do mapy.
Taky sítě (železnice, silnice, vodstvo) vznikly někdy něčím obkreslením buď z papírových map nebo ortofotomap, a jejich přesnost je různá, zde u silnic vynikající. Cena přesných dat je velmi vysoká, např.náklady na pořízení detailní ortofotomapy jdou až do desítek miliónů, pak nějaká trpělivá paní odhaduje dle hustoty stromů, kde ta cesta v lese vlastně vede, se není co divit, že někdy může i ujet.
Vrstevnice pro nekomercní účely si může vytvořit každý sám zadarmo, ale pokud by jste chtěli stejná data použít komerčně, už za to musíte platit, nevím kolik, ale američani si určitě neřeknou málo.
Vždy je to otázka kompromisu mezi kvalitou a cenou. A v tomto případě je to zatím skvělé.
Jediné mapy, které patrně vznikají či se ověřují v reálu, jsou automobilové mapy, City select apod. Proto tam ta nová území vznikají tak pomalu a napřed hlavní tahy, ne kvůli pomalému kreslení, ale nutnosti to vše navíc projet autem.
Internetové komunity si mohou zdarma ledacos udělat možná přesněji, ale zase to nejsou nikdy schopny udělat v takové komplexnosti jako komerční projekt, jednak na to není tolik času, jednak po čase přejde chuť, protože internet je v podstatě ztělesněním komunistické myšlenky "Každý pracuje zdarma podle svých schopností a dostává zdarma podle svých potřeb" , takže pár lidí něco dělá a zbytek jen bere. Je to smutná pravda. Tu jsem snad ani neměl říkat nahlas...to budou reakce ;-)
  • 0

#140 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 11:07

I v okolí Pardubic jsou velké "nepřesnosti" (spíš bych řekl "chyby") mapy TOPO 50 v3. Třeba Kunětická Hora - významný kopec široko daleko :) - ve výšce mají 50 m (!) renonc, vrstevnice si běhají po Sečské přehradě, jakoby byla hladina kopcovitá, cykl. stezky jsou v Pardubicích chybně vedené, nedotažené... atd. prostě mi připadá, že to někdo šil hodně horkou jehlou. Na Pikodas jsem psal, bohužel se nenamáhali odpovědět. Pokud vím, nemají ani nějaké stránky, kam by se daly posílat nalezené chybné údaje. Škoda, ta mapa by se dala "dotáhnout" a byla by radost ji používat. Zdá se mi, že Pikodas prostě nemá zájem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama