Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#81 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 14:04

na fakture mam rozepsano: koloxxxx, legend 8490, kabel 550, mapa 3490, pak je soucet vseho a pak akcni odecet. tento zpusob uctovani mne prekvapil.


To se nedivím, jsou to totiž reklamní nesmysly, legend stojí v maloobchodě tak minimálně o 2000 méně, mapa za 3490 není jedna, ale dvě mapy, přesněji 2 líče do dvou různých gps. A v koupené je klíč jen jeden. MF za toho ledenda určitě nedal víc než 3 tisíce, spíše o dost méně.
Mi taky občas chodí do schránky letáky, že někde zlevnili ledničku z 25000 na 10000 a přitom v jiném obchodě stojí od počátku 9000 :-)
  • 0

#82 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 15:57

Mám dojem, že při běžné koupi je kabel v ceně Legenda. Stále tu ale řešíme jeden hloupý problém - je mapa prodaná jako TOPO 50v3 v MF opravdu v3? Jestli ne, proč to tam herdek nenapsali? A opakuju - jestli tam jsou chyby (jakože jsou), měli by je co nejrychleji opravit. Zdarma a ještě se omluvit, jako když jakákoliv slušná firma udělá chybu.

V kazdem produktu jsou chyby.. nevim proc by se meli omlouvat (a jeste to delat zdarma). tyhle mapy nikdy nebudou dokonale.. vzdy v nich budou chyby.. to by vzdy mely byt zadarmo?
  • 0

#83 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 16:03

Mám dojem, že při běžné koupi je kabel v ceně Legenda. Stále tu ale řešíme jeden hloupý problém - je mapa prodaná jako TOPO 50v3 v MF opravdu v3? Jestli ne, proč to tam herdek nenapsali? A opakuju - jestli tam jsou chyby (jakože jsou), měli by je co nejrychleji opravit. Zdarma a ještě se omluvit, jako když jakákoliv slušná firma udělá chybu.

Jenže běžně Legend stojí 7.200,- a Legendy BT jsou určeny na kolo s předehranou mapou, která není nutno instalovat, takže kabel je nadstandart. U běžné koupě jsou mapové GPSky pannensky čisté. Ano chyby tam jsou o tom se nemá cenu bavit. Ale někde jsem četl, že GPS je výborný pomocník, ale že společně se zapnutím GPSky by se měl ještě zapnout mozek :))) Každopádně vrstevnice na vodní hladině jsou úsměvné, ale každopádně až pojedu po takovéto hladině na šlapadle a uvidím na mapě ty vrstevnice, tak opravdu ruční brzdu šlapadla hledat nebudu a ani si nenasadím přilbu k přípravě na prudký sjezd:))) Jestliže je na mapě uvedena restaurace a ona tam ve skutečnosti není, tak je to blbý, protože jsem se těšil na pivo a mám prd. Ale výsledek je úplně stejnej, jako kdyby tam ta hospoda ve skutečnosti stála a již byla půl roku zavřená.

  • 0

#84 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 15:58

Spousta lidí už kabel měla a nebo nepotřebovala. Viz nabídky kabelů za studentskou pečeť v jedné konferenci. A kutílkové si ho vyroběj tak za dvěstěněco peněz a mapu kvuli němu kupovat nebudou.

vidite .. a ja si tu mapu koupil s tim, ze si mesic, dva pockam na V3 a budu happy, protoze budu mit (byt jenom jednu licenci) za polovinu toho, nez by me to stalo ve finale ..... a nemam vubec potrebu resit, jestli je to V3, V2, V10 nebo neco uplne jineho
  • 0

#85 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 10:36

Podle toho co tu čtu bude možná lepší zůstat u kombinace 10R + Topo50 v.2 (+ event. výškopis z gps-free).


No, rodina by chtela Legenda, takze bych asi prikoupil to cd + kabel za 1500,-, meli by tam byt dve mapy, optimalizovana pro Legend a V3. V3 bych zaregistroval na 60Cs, pac do Legenda bych nacpal mozna tak stredocesky kraj.;o)
  • 0

#86 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 11:22

Já si stejně myslím, že se jedná o nějakou testovací verzi. 1) proč Picodas prodává se slevou novou verzi prostřednictvím Mountfielda; 2) proč je to na vypálených CD a ne lisovaných; 3) proč stále tvrdí /už od minulého roku/ že verze 3 bude někdy před prázdninami 2006; 4) proč současně nevydá upgrade z verze 2 na 3, který by měl stát kolem 500Kč /to také tvrdí/; 5) proč to neinzeruje na svém webu /vím, dost ho zanedbává, ale všechny slevy a "apgrejdy" tam byly/; 6) proč nepřevzal ze svého produktu Atlas část routování, které funguje celkem dobře a nezapracoval ho do Topomapy. atd. Myslím, že takových proč by se našlo mnohem víc a to mě utvrzuje, že se jedná o zkušební verzi, která je pro ten Etrex dobrá.
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 15:31

Jinak s těmy typy symbolů to maj fakt nedomyšlený. Mraky typů pro restaurace a pro něco jinýho vůbec.


Naopak příteli! Je to domyšleno pro americké uživatele s fastfoody, mekdonaldy apod.
Pokud to Picodas do vydání ostré verze nedotáhne, zůstávám u verze 2. Za ty peníze to podle mě nestojí. Dokud nebude Garmin podporovat barevné tracky, dokud Picodas neopraví routování a nedoplní routování po nezpevněných cestách (pro kolo důležité!), případně nevyužije nějakým způsobem uživatelské symboly, nejdu do toho. Stejně tak bych ocenil rozdělení celé mapy do více vrstev tak, abych do 56 MB nacpal celou naši vlast, byť bez autokempů, shopping parků, bankomatů a hospod. A možnost vyhodit výškopis!
Pokud to někdo z Picodasu čtete, pak vězte: přestaňte vymýšlet kokotiny a zamyslete se nad funkčností mapy pro konečného uživatele. Upgrade, jehož výsledkem je de facto downgrade produktu, znepřesnění a omezení funkčnosti, za to by se mělo věšet za kule do průvanu!
  • 0

#88 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2006 - 23:11

Prosím o pomoc. Podařilo se někomu z Vás registrovat v3 (od Bédy Trávníčka) na jiný přístroj než Etrex?
Konkrétně mám na mysli GPSMAP 60C. Hlásí mi to "fatal error".
Doufám, že to není blokované pouze na Etrex.
Díky.
  • 0

#89 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2006 - 12:00

ale to jo, ale ty chyby by mely mit nejakou hranici. Vlastne de facto nevis co kupujes. Kdyz nainstalujes mapu, mas zamkly detaily takze se nemuzes podivat, jak ta mapa je presna a podrobna a zdali by ti vyhovovala. Abys to zjistil, musi ti picodas vygenerovat klic. A pak uz je na reklamaci pozde. Dobre vymysleny.

no zrovna ze tohle maji v licenci docela chapu .... precejenom to nejde udellat naprosto presne.. a pri vycuranosti ceskych lidi uz vidim jak si to vsichni kupujou, vydyndaj registracni klic, pak si tam najdou jeden POI v chybne pozici, vyreklamuji, dostanou prachy zpatky ale mapicku i s kodem uz maji pekne doma...


  • 0

#90 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 11:26

to si snad delas prdel ze si mam overovat informace na forech nebo telefonicky !!! mne zajima co je napsano na vyrobku a tam o demu neni nic. a pokud by bylo, tak dema se neprodavaji. hele nadelas nahodou mapy ty? to by tak odopvidalo.

Ja nevim na co si stezujes. Koupil jsi u MF v3 za nejake penize s nejakou kvalitou. Picodas po dvou mesicich zacne prodavat treba v3.1 za nejakou jinou cenu a s jinou kvalitou mapy. Moc ti nerozumim, jak muzes delat takovy vykriky ,kdyz si ani nevidel novou verzi od Picodasu.
  • 0

#91 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 12:48


A ohledne vrstevnic zobrazenych i na vodnich plochach? Me osobne to nepride jako chyba, dokonce mi to pride jako zpresneni mapy. Maji to i papirove KCT 50 a spousta jinych map a da se tak zjistit hloubka v ruznych mistech vodni plochy.

Je vidět, že nevíš o čem mluvíš. Hloubnice na mapách KCT 50 nemá vůbec nic společného s chybnými vrstevnicemi na TOPO 50. Jestli jsi takový odborník, že si pleteš hloubnice a vrstevnice, nedivím se, že ti ta mapa vyhovuje.
  • 0

#92 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 12:57

Ano ja bych rekl ze informaci bylo dost. Kdo chtel tak si je zjistil. Me k tomu stacila jedna navsteva Picodasu a tohoto vlakna. V Picodasu jsem se optal jak je to ohledne verze topo50 mf a bezne. Dozvedel jsem se ze mf verze je delana na miru prave pro nej a je optimalizovana pro Legenda. Tady ve vlakne jsem se dozvedel ze mf verze neni moc presna. A co jsem si z toho vzal? Mf v3 je sice za lepsi cenu, ale je to predcasne vydana v3 oficialni. Kdo chtel koupil levnejsi a mene presnou mf verzi, kdo chce presnejsi v3 tak si priplati a pocka na oficialni. Podle me, kazdy rozumne uvazujici clovek si mohl tyto zavery udelat sam a vybrat si. Picodas holt chtel vyjit vstric mf a zaroven se chopil dobre obchodni akce a prodal mu oficialni v3 jeste ne uplne hotovou. Ja osobne na tom nevidim nic spatneho. Zaroven urcite ziskal dost info se spokojenosti s mf v3 a urcite v3 oficialni bude o to lepsi. Ohledne upgrade v3 je nesmysl se dohadovat, kdys se vubec nevi jak bude probihat.
A ohledne vrstevnic zobrazenych i na vodnich plochach? Me osobne to nepride jako chyba, dokonce mi to pride jako zpresneni mapy. Maji to i papirove KCT 50 a spousta jinych map a da se tak zjistit hloubka v ruznych mistech vodni plochy.

Jasně, když už se objevili problémy, tak člověk může bejt chytrej a něco raději ověřovat. Jenže toto fórum nemohli číst a poučit se ti co ho založili. Ty nejasnosti se vynořili až o něco později. Na tom cd jsou mapy dvě, jedna 8MB a o té se dá říct, že je optimalizovaná pro legenda a je to u ní i napsané, v jejím názvu se vyskytuje slovo mountfield a nic co by aspoň naznačovalo, že jde o V3. A pak je tam druhá mapa. V názvu TOPO 50 v3. Že by se mělo jednat o nějakou verzi speciálně pro legenda se díky velikosti 56MB a podpoře routingu taky nedá říct. Na CD ani v dokumentaci na CD není nic o tom, že by to byla MF V3, ale že je tam MF mapa verze tuším 1 A TOPO 50V3 (i registrace je na dvě mapy, jedna mountfield, jedna TOPO50v3). A rozhodně tam není nic o tom, že by ta TOPO v3 neměla být hotová. Musíte mi prominout, ale když v obchodě kupuji výrobek DVD, tak si u výrobce neověřuji, jestli to náhodou není CD s experimentální podporou DVD, která nemusí fungovat správně. Kdyby na CD bylo, že obsahuje 8MB mountfield mapu s nějakou alfaverzí TOPO50 v3, tak by to bylo fér. Jenže ty informace na něm napsané nejsou a to od výrobce ani prodejce rozhodně fér není.
  • 0

#93 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 13:26

zbytecne plasis - protoze update na novou mapu od Picodasu (at uz to bude znovu V3, V3.1 nebo V4.0) bude i pro majitele V3 mountfield. cili kdyz sectu 1200 za V3 mountfield + 1000 za upgrade na V3 picodas porad je to polovicni cena, nez kolik bude stat finalni mapa V3 picodas (to same plati i pokud jsem nekdy kdysi za ty 3 - 4 tisice koupil verzi 2)ta debata co se tu rozbroudila mi prijde dost mimo - je to slovickareni o tom, jak je jaka verze oznacena. to co prodava mountfield jako V3 je jakysi "mezitvar" mezi V2 a V3 co picodas za par tydnu snad vyda. ma sve vyhody, ma sve nevyhody - kazdopadne za tech 1200 vcetne kablu je to podle meho super kauf, i kdyz nejake chybicky se najdou.

Je zajímavé, kolik lidí v tom má zmatek, co vlastně koupili. Proč to nemohlo být jasné už z informací na výrobku?
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 13:37

zbytecne plasis

Naopak, říkám že zatím nebylo zveřejněno nic, co by s určitostí potvrdilo, že k V3 nebude k dispozici oprava, podobně jako je oprava k V2 - ta je, pokud jsem to správně na jejich stránkách pochopil, majitelům V2 ke stažení zdarma.

je to slovickareni o tom, jak je jaka verze oznacena

Nezdá se mi být slovíčkařením otázka jestli bude k V3 oprava zdarma nebo jestli místo toho bude nutné zakoupit upgrade na vyšší verzi.
  • 0

#95 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 14:15

Ještě bych všem stěžovatelům dal první verzi TOPO, která byla v podstatě něco jako obkreslená mapa Shocart. Pak by jste teprve viděli tu "přesnost a podrobnost" papírových map. Já jednoznačně vidím postup V1->V2->V3->V3konečná jako neustálá snaha a cesta k lepší kvalitě a větší užitné hodnotě. Za to Pikodasu veřejně děkuji, protože mne to naplňuje větší nadějí do budoucna.
  • 0

#96 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 14:15

To se nedivím, jsou to totiž reklamní nesmysly, legend stojí v maloobchodě tak minimálně o 2000 méně, mapa za 3490 není jedna, ale dvě mapy, přesněji 2 líče do dvou různých gps. A v koupené je klíč jen jeden. MF za toho ledenda určitě nedal víc než 3 tisíce, spíše o dost méně.
Mi taky občas chodí do schránky letáky, že někde zlevnili ledničku z 25000 na 10000 a přitom v jiném obchodě stojí od počátku 9000 :-)

Jenže v případě těch map ta lednička v jiném obchodě stojí pořád těch 25000 a ta zlevněná lednička nemá vlastnosti ledničky bez slevy :-)
  • 0

#97 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 16:01

V kazdem produktu jsou chyby.. nevim proc by se meli omlouvat (a jeste to delat zdarma). tyhle mapy nikdy nebudou dokonale.. vzdy v nich budou chyby.. to by vzdy mely byt zadarmo?

chápu že tam jsou a budou chyby, ale člověk by tak trochu čekal, že aspoň to co bylo v předchozí verzi dobře dobře i zůstane.
  • 0

#98 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 16:12

vidite .. a ja si tu mapu koupil s tim, ze si mesic, dva pockam na V3 a budu happy, protoze budu mit (byt jenom jednu licenci) za polovinu toho, nez by me to stalo ve finale ..... a nemam vubec potrebu resit, jestli je to V3, V2, V10 nebo neco uplne jineho

A jak se v případě té mapy definuje to "Finále"? Ti co kupovali v3 měli právo očekávat "finální" produkt s přijatelným množstvím nedostatků daných technologií zpracování. Když pomineme to, že finální produkt poznáme až ve chvíli, kdy žádná další verze nevyjde.
  • 0

#99 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 10:41

No, rodina by chtela Legenda, takze bych asi prikoupil to cd + kabel za 1500,-, meli by tam byt dve mapy, optimalizovana pro Legend a V3. V3 bych zaregistroval na 60Cs, pac do Legenda bych nacpal mozna tak stredocesky kraj.;o)


takhle to asi nepujde. dve mapy tam sice jsou, ale jakmile registrujes jednu, automaticky ti prijde kod i na tu druhou. ja jsem na legenda c registroval V3 a prisly dva emaily - jeden na V3 a druhy na orezanou 8MB na legenda. proste at chces nebo ne, naraz zaregistrujes obe.
  • 0

#100 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 15:54

Pokud to někdo z Picodasu čtete, pak vězte: přestaňte vymýšlet kokotiny a zamyslete se nad funkčností mapy pro konečného uživatele. Upgrade, jehož výsledkem je de facto downgrade produktu, znepřesnění a omezení funkčnosti, za to by se mělo věšet za kule do průvanu!


Český člověk je velmi nevděčný... a maximalistický.
To nejdůležitější - silniční síť - se výrazně zlepšila, je hustší, ulice pojmenované, už jen to je lepší, kdo má možnost srovnat, může potvrdit.
Výškopis se výrazně zlepšil, ve v2 jsem jej musel mít vypnutý.
Jestli je 5% POI - víc ne - trochu jinak, to je naprostá drobnost, v mém okolí je vše OK. Naopak zmizely body, které už byly staré a neexistovaly.
Žádné znepřesnění jsem nepozoroval.
Omezení funkčnosti? V čem? Naopak, přidáno routování, ty cyklostezky snad pod tlakem opraví.
Že se nevejde do 56 MB? Nesmysl, bez toho nenáviděného routingu 39.4MB, s routingem přesně 56 MB, to asi bylo jejich cílem, aby se celá republika vešla do 60C/CS :-)

Takže klídek, obejdi místnost 3 dokola, vše je OK. Teda až na cyklo...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama