Přejít na obsah


Fotka

Kacerska asociace ano ci ne?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#41 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 1:04

Já si myslím, že s rostoucí popularitou GC nakonec stejně nic jiného nezbude, že se bude muset vytvořit "organizace" (resp. občanské sdružení), která bude jednat s úřady. Jinak se to nezdá, ale už dnes je i mezi politiky spousta geokačerů, takže se dá očekávat, že jednou vznikne nějaká vyhláška/místní nařízení, které bude upravovat možnosti umístění kešek...
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#42 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 2:01

A co to jako vyřeší ??? To se bude každá nová keška schvalovat s posvěcením nějakého úřadu, který na to vydá povolení s razítkem ??? To by se našemu státu určitě líbilo, shání peníze kde se dá, tak tady by si taky našel slušný zdroj... Kolkovaná žádost, 30 dní na vyřízení, výpis pak třeba na CzechPointu, samozřejmě taky placený... Pořád se tu nadává na zbytečné úředníky, a tady vidím, že jich nakonec bude potřeba ještě víc :D Lidi neblázněte, na všechno mít bumážku, to už tu jednou bylo a ještě teď mi z toho naskakují pupínky :@ Ale kdo to na vlastní kůži nezažil, tak asi nepochopí... Jinak byste totiž nevymýšleli takovéhle kraviny :@ Stačí dodržovat současné platné zákony, mít aspoň trochu slušné vychování, chovat se slušně k přírodě, památkám i majetku těch druhých, a především používat rozum !!! Protože pouze v těchto případech nebude jediný důvod k tomu, aby do toho někdy vůbec začal strkat čumák i "stát"... Včetně toho, že už dost velkou pojistkou vůči špatně založené kešce je její nasměrování do správných mezí či nakonec neschválení reviewerem... Prostě mi to celé přijde na hlavu...
  • 0

#43 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 3:14

Jarous1 napsal/a:

Stačí dodržovat současné platné zákony, mít aspoň trochu slušné vychování, chovat se slušně k přírodě, památkám i majetku těch druhých, a především používat rozum !!! Protože pouze v těchto případech nebude jediný důvod k tomu, aby do toho někdy vůbec začal strkat čumák i "stát"...
Včetně toho, že už dost velkou pojistkou vůči špatně založené kešce je její nasměrování do správných mezí či nakonec neschválení reviewerem...


Ano, ano, toho jsou nektere prispevky jasnym dukazemB)B)B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#44 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 3:30

Tohle mi nedalo :)

BellaUH napsal/a:
NE! NE! NE!
Aniž bych to četl celé, tak já jsem se před třemi lety registroval do individuální, anonymní a pololegální hry zvané geocaching. Což už dnes není.
TAKŽE: zkusme tuto HRU navrátit do těchto "kolejí"!


A mas napad jak? Strojem casu? B)
btw. individualita je tvou volbou, mira anonymity taky a pololegalni podnik z toho deleji jen nekteri, pochybuji, ze by pololegalnost byla politikou gc.com/groundspeaku...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#45 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 3:31

ad Paullow: No ono ale tak muze skoncit. Co Groundspeak udela, kdyz si mu vlastnik pozemku stezuje na kese? Naridi reviewerum kese z dane lokality archivovat (neudela-li to sam) a zakaze publikaci dalsich. Narazim tim opet na myslivce. Skutecnost, ze si nejake myslivecke sdruzeni pujde stezovat vlastnikovi na kacery neni nerealna. Masakr by nastal, kdyby tim vlastnikem byly Lesy ĆR. Ano mozna ted maluji certy na zed, ale myslite si, ze opravdu nemuze v budoucnu nastat zakaz kesi v nekterych mistech? Tato situace je velmi realna s rostoucim postem bezohlednych kaceru, kterych bude, s rostoucim poctem kaceru obecne, stale pribyvat. Po zakazu, pak bude mit nejaky spolek, sdruzeni (pojmenujte si to jak chcete) asi nejvetsi sanci vyjednat vyjimky. No budme radi, ze nic takove zatim neni potreba a muzeme zakladat temer, kde chceme. ;);)
  • 0

#46 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 7:15

k-lord napsal/a:
Ano mozna ted maluji certy na zed, ale myslite si, ze opravdu nemuze v budoucnu nastat zakaz kesi v nekterych mistech?

A byla by to taková tragédie? :)

Chci říct, vážně je představa že na určitá místa prostě nepůjde umístit fyzická krabička, tak děsivá?

Mě trochu připadá, že to někteří berou stylem "já jsem geokačer a kdo je víc?!" :) (stejně jako ti myslivci).
  • 0

#47 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 7:17

Děkuji, ne... ale neodsuzuji nápad...
  • 0

#48 JotT

JotT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 7:55

Trosku mi to pripomina pribeh "kotlikaru. Z pocatku kazde jeho vlny zajmu byl tramping utek za svobodou do lesu, vod a strani. A pak diky par agilnim jedincum jsou kotlikarske "zakony" v takovem stavu, ze diky jejich prisnosti i zpusobu vymahani jim "normalni mestske" nesahaji ani po kotniky. Takze NE, NE a NE.. Nerad bych sel po ulici a narazil na infoskrinku nekde mezi rybarema, myslivcema a svazem zen s napisem "23. ulicni vybor Ceskeho svobodneho svazu hledacu zemepokladu"
  • 0
-=JotT=-

#49 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 8:05

Mě by to přišlo jako naprosto zbytečná organizace. Aby domlouvala podmínky s majiteli pozemků pro uložení keší? To by snad měl udělat owner před tím, než něco spáchá, když ví, že tam nějaký konflikt hrozí. Proč by to za něj měla dělat nějaká organizace? Anebo je to myšlený tak, že by pak majitel pozemku měl ustoupit, protože jedná s organizací (=hromadou lidí) a ne jednotlivcem? Eventy organizují někteří kačeři velice dobře i bez vedení shora. Kdysi jsem byla členem jedný nejmenovaný organizace, bohužel nešlo nebýt členem, pokud jsem ten sport chtěla legálně provozovat a jediné, v čem mi pomohli, od několika set Kč ročně. Jinak dohadování s majiteli pozemků apod. moc nefungovalo a nakonec všechny členský příspěvky mizely na správu a výchovu talentů, s čímž spousta lidí nesouhlasilo, ale bylo jim to houby platný.
  • 0

#50 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 8:06

... bych sel po ulici a narazil na infoskrinku nekde mezi rybarema, myslivcema a svazem zen s napisem "23. ulicni vybor Ceskeho svobodneho svazu hledacu zemepokladu"


to by byla pecka :-)))
  • 0
PUNK 4 EVER!

#51 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 8:27

Dain a Olik napsal/a:

spuzva napsal/a:
Stanu se předsedou kačerskéh spolku. Kdo nesouhlasí, at napíše, jinak beru to, že souhlasíte. Od příštího týdne začnu vydávat členské legitimace a kvartální známky, jedna za 150,- CZK, ty vám pošlu, vy jí zaplatíte a můžete mi říkat předsedo. Zdar !


ok, jdu do dozorci rady :D


Tak to se hlásím na funkci pokladníka :D:D:D:D:D:D
  • 0

#52 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 10:25

Čím víc budeme vidět a slyšet, jako nějaká organizace, která si prosazuje nějaká "práva" (na užívání majetku, který nám nepatří, jo? B) ), tím více lidem budeme vadit. Ono je to vidět už na těch sériích, nikomu nevadí jednotlivé krabky v lese, vadí série, na kterou se přihrne dav. A přestože jsem proti sériím v lese nic neměla a několik jich odlovila, po tom, co jsem se dočetla v souvislosti s Pentagramem si už myslím, že to není dobrý nápad. Buďme nenápadní, při lovu i při zakládání, a nebudeme vadit. Vyjednat si umístění větší série na nějakém konkrétním prostoru může každý owner, na to není potřeba organizaci.
  • 0

#53 radims

radims

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 11:14

Amen. S jakoukoliv organizovaností by zákonitě přišla i omezení. Buďme rádi, že se (zatím) můžeme pohybovat volně i v soukromém lese. Jakkoliv je tahle myšlenka bohulibá, u nás by to prostě nefungovalo. Ostatní nechme na reviewerech, dělají to dobře.
  • 0

#54 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 11:16

JotT napsal/a:
Trosku mi to pripomina pribeh "kotlikaru". Z pocatku kazde jeho vlny zajmu byl tramping utek za svobodou do lesu, vod a strani. A pak diky par agilnim jedincum jsou kotlikarske "zakony" v takovem stavu, ze diky jejich prisnosti i zpusobu vymahani jim "normalni mestske" nesahaji ani po kotniky.


Jako zarytý kotlíkář tuhle poznámku moc nechápu, ale chyba může být na straně přijímače … :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#55 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 13:05

Nee. Chyba je jednoznačně na straně vysílače.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#56 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 13:16

Geocacherská organizace? Proboha proč, copak je něco takového potřeba? Alespoň u nás, kde zatím není ze strany úřadů nějaká restrikce vůči geocachingu (USA, mnohými lidmi vydávané za vzor svobody jsou v tomto směru pokud vím horší). Ještě bych pochopil vznik místních víceméně neformálních skupin, které mají přece jenom při případném vyjednávání lepší pozici ale celostátní organizaci opravdu ne. To by přineslo jenom spory, stačil mi svého času ten anti-Čemba džihád na cyklistických diskusích. Trhac: někteří orthodoxní kotlíkáři jsou dost zvláštní, být tebou bych se před nimi raději ani nechlubil, že používáš GPS páč opravdovej tramp nespoléhá na tyhle civilizační nesmysly ale orientuje se podle mechového porostu na stromech... ;)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#57 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 13:25

Citecka a Trhac/a:




;):D:D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#58 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 13:28

Ortodoxní tremp se orientuje podle mechu jen a jen proto, že to v tom zkundeným Brtským lesoparku zná... Vim o čem mluvim, já sem jeden z orto-typů jak malovanej. Ale kua, NEJSEM na vandru furt... A pravej tremp, ne ten papírovej brdsko-žižkovskej ;P , svý pravý vořechový nikomu necpe. Naopak. neznáš, neumíš, nemáš nárok. Vyžadování zákonů? Ale kdeže... pokud ovšem se nesereš do našeho. Pokud ničíš náš flek, nemáš šanci. I kdybys nevěděl, co děláš špatně. A kdybys věděl, co dělat správně, a přesto třeba u ohně dělal nějakou kravinu, PAK budiž ti potok méně vlhký. Ovšem na to všechno NAPROSTO nepotřebujem nějakou nablblou organizaci, probůch... pardon, Puchejř nedopusť.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#59 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 13:32

Aviatik napsal/a:
Trhac: někteří orthodoxní kotlíkáři jsou dost zvláštní, být tebou bych se před nimi raději ani nechlubil, že používáš GPS páč opravdovej tramp nespoléhá na tyhle civilizační nesmysly ale orientuje se podle mechového porostu na stromech... ;)


Přesto ji používám a to dokonce déle, než znám GC. Ano, je pravda, že když můj kamarád onehdá dorazil na camp podle GPS, málem ho vynesli v zubech. Ale ta averze pramenila spíš z toho, že v prvotním zápalu kdejaký ňouma nacpal na net souřadnice srubů do té doby oprávněně utajených a známých jen nemnohým. I v ranném nadšení z keškování došlo v tomhle k nemilým úletům, viz třeba GCYGPM.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#60 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 13:38

Zegga napsal/a:


nechápu, veveřice... co je na té tragické reportáži špatně?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama