Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#121 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 10:46

zatim to mam stejne, navic v offline tam stejne ta reklama neni, jen se mi vyrazne spomalilo nacitani offline mapy, a to pri kazdem startu... mate stejny poznatek?
  • 0

brundi
 


#122 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 12:27

Jde jen o to jakou mate verzi apky... Nacitani je v poslednich verzich znatelne rychlejsi. Nova mapa co ma pod 2GB je nactena do minutky, to same i PQ s 1000keskama. Coz je uzasny fofr. Jinak Pro - bez reklam, Free - reklama. Za to kilo to rozhodne stoji.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#123 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 12:27

No mozna je to krapet pomalejsi ale nic zasadniho;)
  • 0

#124 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 16:47

nerikam ze ne, vydrzet se to da, je to nacteno cca do te minutky, ptal jsem se spis z toho duvodu, ze pred aktualizaci to nenacitalo pred kazdym startem Locusu, nyni patrne ano. Ale to je vcelku burt, aspon clovek staci porovnat veci v baglu :D
  • 0

brundi
 


#125 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 15:37

Všechny zdravím. Pokouším se o vytvoření off-line mapy pro Locus. Pročetl jsem si všechno co jsem kde objevil, ale nejsem schopen s tím hnout. Prosím tedy o radu co dělám špatně, a jak bych to měl dělat lépe. Přes Atlas Creator jsem zkusil vygenerovat mapu ve dvou různých formátech - RMapsSQlite, TrekBuddy tared atlas. Něco se mi vygenerovalo, zkusil jsem to nahrát na SD kartu a pokoušel jsem se nějak to skrz Locus uvidět. Přiznávám že zcela bez úspěchu, a už opravdu nevím kudy kam. Díky moc, a díky za Locus, který je pro mě úžasnou pomocí.
  • 0

#126 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 16:13

to KIM-PA: Format pouzivam Big Planet Tracks SQLite. Vyexportuj si nejdriv nejakou malou plochu pro testovani. Pouzij treba 3 vrstvy ve vetsim odstupu. Vysledny fajl nahraj na kartu a pak pust Locus. Tam jdi na uzivatelske mapy a tam pomoci tlacitka + pridej tuhle mapu. Ted se pridava neuveritelne rychle, tak by nemel byt problem to hned pouzivat. Jo jeste predtim doporucuju prejet nad oblast kde ma tahle mapa byt:-) Popripade mit nejaky bod, pomoci ktereho se na to misto presunes.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#127 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 16:15

bod není třeba, stačí při výběru mapy dlouhé tapnutí, pak zvolit vycentrovat mapu
  • 0

#128 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 16:17

Jasny mas pravdu Menion to vlastne pridal do nastaveni:-) On to porad nejak moc vylepsuje (nastesti:-) )
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#129 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 10:00

Tak přes Big Planet Tracks SQLite se mi nějaké mapy podařilo vygenerovat, takže děkuji. A ještě jeden dotaz - ve chvíli, kdy se velikost mapy přehoupne přes 2Gb, tak mi to Locus odmítne s tím, že Android má nastavenu maximální velikost mapy na 2Gb. Nevíte někdo, zda se toto dá nějak "okecat"??
  • 0

#130 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 10:51

Generuj mapy pouze do 2 GB, třeba 10 kousků, a nahraj je všechny do jednoho adresáře, který vytvoříš v adresáři Locus/Maps. Locus se pak bude tvářit, že se jedná o jednu mapu.
  • 0

#131 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 11:02

Aha - tak jsem zase chytřejší. jdu to vyzkoušet (i když 10 kousků se mi na kartu nevleze):)
  • 0

#132 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 8:43

tak co děcka, používáte ještě někdo tuhle app? Přibylo tam teď nějaké nastavení pro pravé geocaching fajnšmejkry tak jestli to je někomu k užitku nebo jen těm pár fanatikům co mě uhánějí po icq :)
  • 0

#133 pendialek

pendialek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 8:58

Já teda už nepoužívám nic jinýho. I když ty finální waypointy jsem ještě nevyužil. Vypočtené finálky si držím ve vlastním gpx, které vždy doplním a znovu naimportuji. Field notes nepoužívám. Loguji zásadně v teple u PC, mobil mi slouží jen k zachycení času. Musím pochválit rychlost importu a vykreslování keší na mapě. Podle mých měření je c:geo poraženo.
  • 0

#134 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 9:06

fajn to jsem rád, no ty field notes používej i když loguješ doma v teple. díky tomu víš přesný čas a jen doma v teple doplníš samotné texty ale jinak vše už díky filed notes budeš mít připraveno. jen doporučení :)
  • 0

#135 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 9:55

MedoMys napsal/a:
Generuj mapy pouze do 2 GB, třeba 10 kousků, a nahraj je všechny do jednoho adresáře, který vytvoříš v adresáři Locus/Maps.
Locus se pak bude tvářit, že se jedná o jednu mapu.


Ahoj, mno radsi zacnu od zacatku, pro online keskovani pouzivam C:geo, mam datovy tarif a po Praze kde vetsinou lovim je to jednodusi...
Ale chystame se na VYLET a tam teda mit online dostupnost nebudu...
Tak sem nasla Locus a Mobile Atlas Creator - MOBAC a ted skousim jak to vlastne funguje.

Pristroj je Galaxy Tab Android 2.2 Froyo, Locus Free 1.4.0 a MOBAC je asi 1.8 (ted to pisu jinde nez ho mam naistalovany).

V MOBAC vytvorena mapu - konkretni priklad Goole Classic oblast kolem Štětí/ řípu, zoom 2-8-10-12-16-17, format SGlite, nahrano na SD kartu, naimportovano do Locusu pres pridani uzivatelske mapy, pridala GPX generovan GC.com z pocket query fungovalo to PERFEKTNE !

ALE vytvorila sem v Mobile Atlas Creatoru - MOBAC dve mapy - dva soubory, sousedici ctverce podle gridu, zoom 2-6-8-12-14-16, ale v mape-atlasu souboru sem dala tri verze mapy Google Classic, Earth a Terain (hlavni adresar MOBAc pise defaultne Unknovn Atlas, sem pridala postupne ten samy ctverec v ruzne mape, stejne ZOOMy - Add selection - snad to pisu srozumitelne)
Vygenerovalo to pro kazdy ctverec jeden soubor. Nahrala sem na SD kartu,
dala pridat pres uzivatelske mapy...

a ted dotazy

Jak prepnu mezi jednotlivymi mapami Google Classic, Earth a Terain ktere jsou nahrany v jedne mape-souboru?
U jednoho ctverce se ukazuje Google Clasic a u draheho ctverce Google Terrain .. byt byli vyvoreny stejnym postupem...

Kdyz sem pridala dva soubory-mapy ctvercu pres pridat Uzivatelske mapy tak se nezobrazili oba soucasne, kde delam chybu ?
pojmenovat mapy stejne, jen na konci jine cislo ?
nekde sem neco cetla o ZIPu ale nebylo tam nic podrobnejsiho
nahrano v adresáři Locus/Maps to mam

pokousela sem se na todle najit diskusi ale nenasla sem ze by nekde resili stejny problem, tak se pripadne omlouvam ze zdvojeni a prosim dejte odkaz na spravnou diskusi...

Pripadne jestli nevite kde stahnout hotove exportovany mapy z MOBAc ?
A kdyz dam vetsi oblast a vsechny ZOOM neda se mapa generovat pro hlasku o prilisne velikosti ... takze co byste doporucili - jake ZOOMy se vam osvecily pri pouzivani ?

S diky za odved Xork42
  • 0

#136 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 10:01

ok tak dve mapy-ctverce uz to vidi .. staci umet cist ...chjo.. nahrat mapy do slozky ve slozce Locus/maps ... takze takhle Locus/maps/morava/morava1.sqlitedb ale porad nedokazu prepnout ruzne vrstvy mapy ...
  • 0

#137 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 10:05

Taktéž nepoužívám už nic jinýho, velký dík za tuto aplikaci.
  • 0
-- Mitah Team --

#138 DAMSI

DAMSI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 15:00

Ahoj, taky bych rád použil ,,field notes,, ale jak ho mam použít když nevím kde keš zalogovat.Na GC požívám c.geo a dávám zobrazit keše na mapě :LOCUS. V LOCUSu pak vyberu keš kde je pár nabídek jako navigování na keš a td, ale nikde jsem nenašl tlačítko pro zapsat nález.Děkuju za vysvětlení.Snažim se to vyggoglit ale marně.:(
  • 0

#139 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 15:18

Klikni na kes - prvni tlacitko listing, pak posledni ikona.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#140 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 18:08

Žádné strachy, Locus používám téměř výhradně! (zatím verzi free) Řekl bych, že je vypilován téměř k dokonalosti. Jedině snad možnost zrušit navigaci k bodu, jež není na displeji (je mimo-daleko). Takto se k němu musím došmejkat, rozkliknout a zrušit navigaci (pokud jsem zase něco přehlédl a jsem zase za lamu, omlouvám se :o). Ale klidně se bez toho obejdu... Díky za dobrou práci!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama