Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Log PM cache (jak?)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
110 odpovědí na toto téma

#61 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 20:15

Berudilek napsal/a:
A uz vas nekdy napadlo proc Groundspeak opravdu zavedl PM kese??? Urcite to neni pro to aby omezil pocet kaceru na keskach!!!

PM kesky jsou tady je a proto aby meli kaceri dalsi duvod zrizovat si PM clenstvi a tim Groundspeaku zvedat trzbu :o)) To je to oc tu bezi :o))

To snad nikdo nezpochybňuje :D. GS je prostě korporace jako každá jiná, ekonomické stategie mají promyšlené.


EDIT: Mě nezajímá, co se zobrazí BM, když rozkliknou PMOcache. Mě zajímají pravidla, a tam je, že log v keši opravňuje logovat na internetu. Bez výjimky.
  • 0

#62 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 20:16

Berudilek napsal/a: PM kesky jsou tady je a proto aby meli kaceri dalsi duvod zrizovat si PM clenstvi a tim Groundspeaku zvedat trzbu :o)) To je to oc tu bezi :o))

Jasne ze to tak je, z neceho zit musi, ty taky nechodis do prace zadarmo. Kazdy podnikatel podnika proto, aby vydelaval, nikoli proto, aby prodelaval a Groundspeak je firma jako kazda jina.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#63 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 20:36

rocky napsal/a:EDIT: Mě nezajímá, co se zobrazí BM, když rozkliknou PMOcache. Mě zajímají pravidla, a tam je, že log v keši opravňuje logovat na internetu. Bez výjimky.

BM kesku PM na mape ani v seznamu vubec nevidi, proto nema co rozklikavat. Jasne ze to jde obejit, vzdycky se najde nekdo, kdo dokaze osidit cokoliv. V tom pripade vidi listing, kde je jasne napsano, ze tato kes je pouze pro PM.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#64 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 20:44

sobikovi napsal/a:Už se to několikrát řešilo, že je to bug.

Už to bylo fixlý, pak to znovu umožnili. Dvakrát stejnej bug? Několik let? Ale prosímtě...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#65 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 20:49

kapsa napsal/a:
Ano, takovou moznost casto BM nema ale to je opet jeho problem. Proste PM kes je jen pro PM a hotovo. Kdyz pekar upece rohlik, tak je taky jen jeho vec, zda ho bude prodavat nebo davat zadarmo a jake k tomu ma duvody je jeho vec. Chces? Tak zaplat. Nechces? Nashledanou. Jak proste ....


Pořád si nerozumíme. Hájíš svobodnou vůli autora (a potud souhlas), jenže já poukazuju právě na to, že on ve skutečnosti při publikaci svojí keše postrádá dostatečný manévrovací prostor mezi čistým BM režimem a čistým PM. V tomhle případě "pekař" (tedy PM) nemá technickou možnost oficiálně u keše vyhlásit, že přebytečné "rohlíky" rozdá, ani pokud by tak rád učinil (ať už a priori nebo až proto že keš netáhne tolik, jak by chtěl). Viz nedávná vánoční akce v Olomouci, kterou bylo nutno deklarovat na fóru.
  • 0

#66 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 21:02

Toniczech napsal/a:Pořád si nerozumíme. Hájíš svobodnou vůli autora (a potud souhlas), jenže já poukazuju právě na to, že on ve skutečnosti při publikaci svojí keše postrádá dostatečný manévrovací prostor mezi čistým BM režimem a čistým PM. V tomhle případě "pekař" (tedy PM) nemá technickou možnost oficiálně u keše vyhlásit, že přebytečné "rohlíky" rozdá, ani pokud by tak rád učinil (ať už a priori nebo až proto že keš netáhne tolik, jak by chtěl). Viz nedávná vánoční akce v Olomouci, kterou bylo nutno deklarovat na fóru.

Jasne, nic mezi neni. Muze ale treba na cas udelat z kese BM. Taky tu byvala (mozna jeste je), poridit si PM na mesic zdarma na vyzkouseni. Uplne idealne to osetrene neni ale myslim, ze to neni az takovy problem. Navic tolik povyku kvuli cca 45,- Kc mesicne je fakt smesne - dyt jsou to cca dve piva. :) Drtivou vetsinu z nas to stoji mnohem, mnohem vic - az uz jde o cas, benzin, jizdenky, GPS ....

Kdyz uz, tak bych vedel o vetsich problemech, ktere by bylo dobre odladit. Treba razeni kesi podle data a casu publikace, nikoli podle data a casu zalozeni listingu. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#67 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 21:09

kapsa napsal/a:

rocky napsal/a:EDIT: Mě nezajímá, co se zobrazí BM, když rozkliknou PMOcache. Mě zajímají pravidla, a tam je, že log v keši opravňuje logovat na internetu. Bez výjimky.

BM kesku PM na mape ani v seznamu vubec nevidi, proto nema co rozklikavat. ...

To se pleteš, BM vidí PMO keš v seznamu.
  • 0

#68 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 21:22

Mám dojem, že to tady brzo moderátor zamkne a promaže B) Už by bylo na čase.... Za sebe mohu říct, že PM keš nemám a asi ani mít nebudu a pokud bych měl, tak bych jednoznačně logy BM smazal... A to i opakovaně po obnově GS. Howgh B)
  • 0

#69 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 21:24

Já mám taky jednu PMO keš. Nemám nic proti tomu, aby BM logovali nález, pokud s pomocí nějakého PM kešku najdou. Dokonce jsem do jiné své keše dal zašifrované informace včetně souřadnic. A už vůbec by mě nenapadlo chtít, aby mě někdo žádal o povolení zalogovat. To by byla pořádná schíza.

Pravidla, pokud vím, nikde nepíšou o tom, že by BM nemohli logovat PMO nebo snad museli žádat majitele o povolení. Fyzický zápis v logbooku opravňuje k zapsání na internetu. Nález je platný. Tečka. Já to plně respektuji.

http://pajast.webnod...e/moje-pmo-kes/
  • 0

#70 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 21:35

sobikovi napsal/a: Za sebe mohu říct, že PM keš nemám a asi ani mít nebudu a pokud bych měl, tak bych jednoznačně logy BM smazal... A to i opakovaně po obnově GS. Howgh B)

Vidim to naprosto stejne, jen s tim rozdilem, ze uvazuju o tom, ze minimalne cast svych kesi prevedu na PM only.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#71 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 21:42

kapsa napsal/a:
Kdyz uz, tak bych vedel o vetsich problemech, ktere by bylo dobre odladit. Treba razeni kesi podle data a casu publikace, nikoli podle data a casu zalozeni listingu. ;)


Jojo, ale tu stávající rubriku "Placed" bych ani potom úplně nerušil (ono přece jen není úplně marné uvidět, že si autor třeba dal tak záležet, že škatuli naživo testuje v terénu už několikátý měsíc dopředu).

A zpátky blíž k tématu: U PM, kdyby tedy byla možnost ke každé keši povybírat si, které údaje a v jakém rozsahu zpřístupním (něco jako třeba teď máme u statistik). Ono by se to vlastně mohlo používat i jako takové olíznutí pro BM (dal bys dejme tomu zobrazovat název, hvězdičky, atributy, nějaký obecnější úvod či část příběhu a teprva pod tím by na BM místo cesty k souřadnicím čekala ona nepříjemná hláška) takže ve výsledku by se možná i Groundspeaku odbyt maličko zvednul.
  • 0

#72 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 21:55

Vidim to naprosto stejne, jen s tim rozdilem, ze uvazuju o tom, ze minimalne cast svych kesi prevedu na PM only.


Já zase uvažuji o tom, že část svých keší určím jen pro kačery, co mají v nicku prvočíslo. Efekt je stejný - naštvu podstatnou skupinu hledačů.

Nektere veci proste nejsou zadarmo, at uz se ti to libi nebo ne.


Souhlas, takže co takhle dát do kešek pokladničky, ať z toho něco má i pekař (owner)?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#73 kaszalogep

kaszalogep

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 22:07

Ahoj, můžete mi někdo kdo je PM poslat souřadnice a listingy na ty keše PMO. Děkuji mnohokrát. ;)
  • 0

#74 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 22:20

kaszalogep napsal/a:
Ahoj,
můžete mi někdo kdo je PM poslat souřadnice a listingy na ty keše PMO.
Děkuji mnohokrát.
;)

mudlům bez jediného nálezu rozhodně NE! :D
  • 0

#75 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 22:22

dr.vota napsal/a:

kaszalogep napsal/a:
Ahoj,
můžete mi někdo kdo je PM poslat souřadnice a listingy na ty keše PMO.
Děkuji mnohokrát.
;)

mudlům bez jediného nálezu rozhodně NE! :D


Co bez nálezu, ale ještě se stovkou založenejch mikrovek v pangejtu !!!! :D:D:D:D:D:D:D:D
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#76 kaszalogep

kaszalogep

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 23:06

Když já bych si nějakou PMO strááááášně rád odlovil a zalogoval. Prosíííím. ;)
  • 0

#77 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 23:45

kapsa napsal/a:
Ja bych byl taky rad, aby mi rano v obchode davali rohliky zadarmo a oni mi je nechteji dat. Taky me to stve ....

Vidíš a mě ani ne,já si za rohlíky rad zaplatím.:) Sorry za offtopic.
  • 0

#78 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 23:45

Kolombo, S4T4N- laskavě si přečtěte co jsem psala, než mi budete přisuzovat názor který rozhodně není můj a nikde jsem ho nepsala. To je další slušnost, když už se do někoho cpu, tak se držím faktu. Nikde jsem nepsala že BM nesmí logovat PMO keš!!! Kapsa, Sobík- sdílím názory, aspoň někdo :-) rocky- "Není žádný cenový rozdím BM a PM cache." veliký rozdíl, většina těch vymazlených nákladných schovek je PMO, ale to platil owner, a Ty máš přece právo.... BTW: Ještě bys nám mohl vysvětlit Tebou tak četne používané MMN. Chatovací zktatka MMN neexistuje, používá se MMNT jako moment, což ovšem zde nezapadá do kontextů vět. Zřejmě jsi měl na mysli slovo mimochodem, pro nějž je vžitá zkratka MMCH. BTW2: hypoteticky: Jsem PM, založím keš PMO pro PM. Já si platím a zvu též platící. Povyšuji se tím? Ani náhodou, jen odmítám být "charitou", na což zase já mám právo. Kdokoli BM má svá práva, ale nebude je uplatňovat bez mého souhlasu na mém majetku.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#79 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 0:30

Tady se zase dozvídám věcí! Zrovna včera jsme byli lovit Pražská strašidla a vzal jsem kamarády kolem té nejmenší uličky kde je PM keš. Tedy sypu si popel na hlavu a příště jim zavážu oči než si keš odlovím a už vůbec jim nebudu půjčovat GPS kde mám exporty pochopitelně i PM keší... (Pochopím, že se někdo rozčiluje nad někým kdo je BM a otravuje někoho s PM účtem o souřadky, (ještě když ho nezná) ale když jde nějaká parta lovit společně a jen jeden je PM? To snad ne.)
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#80 Verusik

Verusik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 8:49

Nevím proč bych neměla respektovat přání ownera. Pokud chce fotku přiložím fotku (i když to není moje povinnost). Stejně jsem to dělala s PMO dokud jsem byla BM, i kdyz jsem je našla s přáteli nelogovala jsem je ani v terénu ani na internetu. Nemám potřebu mít za každou cenu o bod více.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama