Přejít na obsah


Fotka

GCFinálky.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
162 odpovědí na toto téma

#121 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 9:15

S474N napsal/a:
Aha a ta ujma, ktera ti vznika je konkretne kde? Ja dokazu totiz pouze lokalizovat problem na urovni tveho ega, ze si nekdo dovolil cache odlovit jinym zpusobem, nez sis ty vymyslel. Nikde jinde bohuzel zadnou ujmu nevidim, ale rad se necham poucit.

Ono... "Někde tam je pixla a já ji přeci musím mít." mi taky přijde jako záležitost ega, tak proč ne i na druhou stranu.:)
  • 0

#122 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 9:18

brundi napsal/a:
Pro mne za mne at si kazdej lovi jak chce, a argument a nevylovenych tradickach je trochu mimo... Ne kazdy chce kvuli kesim objizdet desitky kilometru kvuli tomu, ze nejblizsi neulovena tradicka uz je nekde dal...

Kolikrát si dokonce stačí uvědomit, že na tom kopci je hezky i bez pixly.
Nebo se taky nějaká ta pixla dá koupit a schovat jako tradička. Když to udělá každý, koho nebaví mysterky, bude zase tradiček dost. Možností je vždycky spousta.
  • 0

#123 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 9:22

alkes napsal/a:

Kolikrát si dokonce stačí uvědomit, že na tom kopci je hezky i bez pixly.
Nebo se taky nějaká ta pixla dá koupit a schovat jako tradička. Když to udělá každý, koho nebaví mysterky, bude zase tradiček dost. Možností je vždycky spousta.


samozrejme, ja nerikam vubec ze ne. My lustime, protoze nas to bavi. Ale dokazu proste pochopit, ze to nekoho nebavi a irituje ho ikona na mape. Kazdy to hraje po svem a na rozcilovani nebo zkazeni nalady mame jiste kazdy x svych problemu, tak proc se vzrusovat jeste nad jakymkoli servrem, co ma v nazvu final;)
  • 0

brundi
 


#124 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 9:43

S474N napsal/a: Aha a ta ujma, ktera ti vznika je konkretne kde?

Hlavni ujma je v tom, ze to celkove degraduje celkovou uroven hry.
Napriklad - na co vlastne delas ty svoje vymakany GASP statistiky, kdyz tu hajis neco, co vsechny kesky degraduje na tradicky ??
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#125 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 9:59

Copak hry, Kapso. Degraduje to úroveň myšlení lidského. Můžu akceptovat skutečnost, že lidé i v mém okolí jednají a uvažují jako lúza. Ale nikdo mě nepřesvědčí, že bych to měl i tolerovat. Ještě štěstí, že podle mých osobních zkušeností je to skutečně jen zhulákaná menšina. Akorát že to hulákání je víc slyšet.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#126 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:05

...pojmenuju lidi jako lúza a do podpisu si dám "neberte se tak vážne". Evidentně to ale bereš všechno dost vážně:D
  • 0

brundi
 


#127 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:06

Citecka: Mas (bohuzel) naprostou pravdu. :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#128 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:14

S474N napsal/a:

dr.vota napsal/a: do kostelních kasiček já svoje peníze nedávám, ani svoji práci a čas, zatímco do těch keší ano, peníze, čas i práci.

Aha a ta ujma, ktera ti vznika je konkretne kde? Ja dokazu totiz pouze lokalizovat problem na urovni tveho ega, ze si nekdo dovolil cache odlovit jinym zpusobem, nez sis ty vymyslel. Nikde jinde bohuzel zadnou ujmu nevidim, ale rad se necham poucit.

tak polopatě pro tebe, když to chceš na úrovni financí:
když degraduješ mysterku na tradičku, nebude mít za rok 50 nálezů, ale 500 (nebo i víc). Z toho vyplývá:
10x větší spotřeba logbooku=10x větší náklady a čas na údržbu
10x větší opotřebení krabičky, úkrytu, atd.=10x větší náklady
10x větší provoz=100x (stokrát, to není chyba - protože pak na ni půjde každý, co umí jen přepsat souřadnice do GPS, navíc stylem po mně potopa - když už má náturu na takové kšefty s finálkami) větší riziko prozrazení, a ztráty celé keše, vymudlení, a problémy další...

Pořád nedochází?
  • 0

#129 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:17

kapsa napsal/a:
Hlavni ujma je v tom, ze to celkove degraduje celkovou uroven hry.
Napriklad - na co vlastne delas ty svoje vymakany GASP statistiky, kdyz tu hajis neco, co vsechny kesky degraduje na tradicky ??

Celkova uroven hry je tak "vysoko", jak si ji sam nastavis.

GASP jsem delal a delam pro lidi a take pro to, abych setril svuj cas. Preci jenom bylo znacne casove neekonomicke, venovat svym kamaradum individualne nekolik hodin, abych jim pomohl rozchodit GeoGet. A statistiky nejsou jenom o typech kesi, ale to je asi zbytecne vysvetlovat.

BTW prijde mi to, jako bych se tu mel vztekat, ze si nekdo stahne GASP a potom si odmaze dole ze statistik to logo GASP. Ano a taky jsem tomu venoval dost sveho casu, taky me to sepsani navodu neco stalo a prubezne to aktualizuji. Takze je vlastne nefer, kdyz to nekdo takhle udela a odmaze tu paticku, ze? Mozna tomu neveris, ale je mi to naprosto jedno. Stejne jako to, ze existuje nekde podobny server s finalkama.

brundi: vsak o tom jsem presne psal vyse:

Mravokarci maji jednu vlastnost, ktera je chrani pred nimi samymi - neduslednost.


  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#130 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:18

dr.vota: jo taaaak, takze ty vlastne zakladas kese ne kvuli lidem a nalezum, ale proto, aby si je v realu naslo 10x mene lidi. Uz to tedy chapu :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#131 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:19

dr.vota napsal/a:

10x větší spotřeba logbooku=10x větší náklady a čas na údržbu
10x větší opotřebení krabičky, úkrytu, atd.=10x větší náklady
10x větší provoz=100x (stokrát, to není chyba - protože pak na ni půjde každý, co umí jen přepsat souřadnice do GPS, navíc stylem po mně potopa - když už má náturu na takové kšefty s finálkami) větší riziko prozrazení, a ztráty celé keše, vymudlení, a problémy další...

Pořád nedochází?


tohle uz je demagogie. Predpoklad, ze zprovozneni jakehokoli servru zvysi navstevnost o vic nez par desitek navstev rocne je dle meho proste upplne vedle...
  • 0

brundi
 


#132 jednou nohou v hrobe

jednou nohou v hrobe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:20

Podvádí se i na tradičkách. Pracovně jsem si to nazval "za 5 minut 12". Jde o to, že jakmile zmizí krabička, lidi se zapisují stylem: tak ještě, že jsem to stihl/la, ještě tu byla, asi jsem byl/a poslední... v obavách, že se krabka neobnoví, před archivem. Hráči tím obehrávají vlastně sami sebe a má ten bod pak nějakou hodnotu...? A že se pak nahrávají falešné souřadnice na tenhle server? Tak z toho mám upřímnou a škodolibou radost:-)
  • 0

#133 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:24

dr.vota napsal/a:
tak polopatě pro tebe, když to chceš na úrovni financí:
když degraduješ mysterku na tradičku, nebude mít za rok 50 nálezů, ale 500 (nebo i víc). Z toho vyplývá:
10x větší spotřeba logbooku=10x větší náklady a čas na údržbu
10x větší opotřebení krabičky, úkrytu, atd.=10x větší náklady
10x větší provoz=100x (stokrát, to není chyba - protože pak na ni půjde každý, co umí jen přepsat souřadnice do GPS, navíc stylem po mně potopa - když už má náturu na takové kšefty s finálkami) větší riziko prozrazení, a ztráty celé keše, vymudlení, a problémy další...

Pořád nedochází?


jinak receno spolehas na to ze vetsina kaceru jsou idioti, co nechodi na srazy s nikym nemluvi, nemaji jine kamarady co by taky GC provozovali a vecery travi u googlu aby si mohli odlovit tve krabky (a pokud ji nemaji tak jsou proste prilis hloupy nez aby si ji zaslouzili) .. a protoze jsou to spravni obyvatele tohoto naroda tak se o pracne ziskane souradnice tvych kesek s nikymnepodeli .. sak kdyz si to oni mohli vydrit tak proc nekho o tu zabavu taky okradat :-D

tak zakladej earthky a odpadne ti spousta starosti B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#134 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:31

S474N napsal/a:

kapsa napsal/a:
Hlavni ujma je v tom, ze to celkove degraduje celkovou uroven hry.
Napriklad - na co vlastne delas ty svoje vymakany GASP statistiky, kdyz tu hajis neco, co vsechny kesky degraduje na tradicky ??

GASP jsem delal a delam pro lidi a take pro to, abych setril svuj cas. Preci jenom bylo znacne casove neekonomicke, venovat svym kamaradum individualne nekolik hodin, abych jim pomohl rozchodit GeoGet. A statistiky nejsou jenom o typech kesi, ale to je asi zbytecne vysvetlovat.

Jasne ze neni jen o typech kesi ale treba i o obtiznosti a tady opet dochazi k degradaci. K cemu je cela tvoje GASP statistika, kdyz pouzivas Finalky.cz ktere z kazde kese delaji tradicku a obtiznost prinejmensim snizuji, ne-li celkove anuluji.
Co takhle tam dodelat tlacitko "Pouzivam Finalky.cz", ktere ve vysledne statistice prepise vsechny typy kesi na tradicni a obtiznost snizi tak o 2 - 3 hvezdicky ?? :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#135 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:36

Orxion napsal/a:

Ono z hlediska množství lidí, které ta informace osloví, je tichá pošta mezi geokamarády (nebo i xls/gpx vyluštěných finálek) a téměř veřejné vystavování na internetech trochu jinde.

Na druhou stranu, já mysterky už pár let nezakládám a existující mám v plánu archivovat. Je jich moc. ;) Takže mi to vlastně může být jedno.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#136 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:38

Orxion napsal/a:
...a vecery travi u googlu aby si mohli odlovit tve krabky (a pokud ji nemaji tak jsou proste prilis hloupy nez aby si ji zaslouzili) ....

Měl by sis nejdřív zjistit, o čem píšeš. Jsi docela mimo :)
  • 0

#137 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:41

kapsa: ale ja nejsem programator statistik, ja pouze dal dohromady jiz existuji veci. Navic v teto kombinaci je to pomerne nesmyslna argumentace. Nehlede na fakt, ze domena finalky.cz ani nejede.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#138 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:41

honny napsal/a: Ono z hlediska množství lidí, které ta informace osloví, je tichá pošta mezi geokamarády a téměř veřejné vystavování na internetech trochu jinde.

Ale hlavne - jedno neomlouva druhe.
Berlicky typu "Ano, podvadim ale "oni" podvadi taky, takze je to vlastne OK" jsou fakt ubohe, i kdyz bohuzel dost rozsirene (obecne, i mimo geocaching).
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#139 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:44

Wtž.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#140 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:55

kapsa: pristupuji na tvou hru o slove "podvod". Muzes mi prosim napsat, kde je v pravidlech napsano, ze kazdy z nalezcu je povinnen to vylustit? A prave poruseni tohoto narizeni se nasledne da nazvat podvodem?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama