Přejít na obsah


Fotka

GCFinálky.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
162 odpovědí na toto téma

#141 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:05

S474N napsal/a: kapsa: pristupuji na tvou hru o slove "podvod". Muzes mi prosim napsat, kde je v pravidlech napsano, ze kazdy z nalezcu je povinnen to vylustit? A prave poruseni tohoto narizeni se nasledne da nazvat podvodem?

Me ale tyhlety hry uz opravdu nebavi. Blbej nejsi, tak jiste dobre vis, o cem mluvim. To ze si to jen potrebujes nejak omluvit je vec jina ....
Hadat se tu muzeme jak chceme ale stejne to nema na nic zadny vliv.
Delej si to jak chces a ja si zase budu myslet co chci a je to.

P.S. - Tohle je (bohuzel) presne ten moment, kdy zacinam chapat jednoho sveho kamose, ktery s Geocachingem u nas zacinal a pro celkove znechuceni toho uz nechal.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#142 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:09

kapsa: ja si rozhodne nic nepotrebuju omlouvat. Ten server neni muj a pokud neco nelustim, tak to proste a jednoduse napisu do logu k dane kesi, staci se podivat (pro priklad treba vikendova GC26CPX). Jestli me chces odsoudit, tak si me odsud, me je to naprosto u (_x_). Ty si myslis svoje, ja si taky myslim svoje. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#143 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:15

Nech toho, Kapso. Jen si otlučeš bříška prstů a získáš blbou náladu. Tobě totiž jde v základě o věc, takže jseš emočně vtažen, kdežto dominujícím blbcům jen o tu dominanci, a jedno jakým způsobem. Tady nemůžeš ničeho dosáhnout :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#144 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:19

Citecka: neni nad to si na jednu stranu hrat na mravokarce a na stranu druhou tu psat veci, jake tu pises. Nastesti je to tvoje reklama, nikoliv moje.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#145 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:26

Ano, je to v přístupu. Dva příklady:
1) nedávno proběhly sítí souřadnice finálky od jedné mysterky. Přesto jsem si pro ni nešel, dokud jsem ji nevyluštil.
2) na výletu s kamarády se lovila jedna mysterka, co jsem neměl vyluštěnou. Dal jsem sice razítko do logbooku, ale na gc.com jsem ji zalogoval, až jsem si ji vyluštil
Bohužel nám tu sílí generace, pro kterou je úplně přirozené a normální dělat věci jinak...
(a blbce nepřehádáš)
  • 0

#146 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:33

S474N napsal/a: Jestli me chces odsoudit, tak si me odsud, me je to naprosto u (_x_). Ty si myslis svoje, ja si taky myslim svoje. ;)

Nejsem soudce, abych te soudil, jen jsem prekvapen a zklaman, mel jsem (nejen) o tobe lepsi mineni.
Taky jsem obcas ze zvedavosti koukal na tvou statistiku, uz to delat nebudu, ted uz vim, ze je bezcenna.

Citecka napsal/a: Nech toho, Kapso. Jen si otlučeš bříška prstů a získáš blbou náladu.

Mas pravdu, jdu delat neco smysluplnejsiho - pujdu ladit druhy dil sveho "Dalkoveho wheriga".
Prvni pulku trasy uz mam hotovou .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#147 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:39

kapsa: to me opravdu uprimne mrzi, ze jsem te tak zklamal. Asi jsem byl pro tebe velkym vzorem, ze? :):P:D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#148 Railmilan

Railmilan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:42

Tak jsem si to tu celé přečetl a chce se mi smát. Mám dojem, že jsou tu dvě skupiny, které se sobě navzájem snaží vnutit opačný názor. 1) Nebýt téhle diskuse, tak bych se o toto serveru vůbec nedozvěděl. 2) Vzniká čím dál tím více zběsilých mysterek. 3) Než strávit odpoledne u počítače/encyklopedie, ... tak si radši vyrazím na kole. 4) Když mám během školy (Pardubice) čas, tak si rád vyrazím na jednu, dvě krabičky. 5) V okruhu 15 km od HC mám cca 70 neodlovených tradiček a asi 450 mysterek (což o poměru něco vypovídá). 6) Když s někým někam jdu, tak si s klidem zaloguji i nevyluštěnou mysterku. 7) Souřadnice klidně s někým vyměním, ať už přímo nebo přes internet. 8) Když luštím mysterku tak si nejdřív přečtu listing, pak zkusím vyluštit, pak požádám autora o radu a když nereaguje nebo nenapoví, tak si obstarám souřadnice jinak. 9) Nikomu svůj názor nevnucuju, klidně ho nečtěte. 10) A teď mě klidně ukamenujte. 11) Pokud máte někdo zájem vyměnit nějaké vyluštěné mysterky, tak přes SZ/e-mail.
  • 0

#149 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:44

kapsa napsal/a:

S474N napsal/a: kapsa: pristupuji na tvou hru o slove "podvod". Muzes mi prosim napsat, kde je v pravidlech napsano, ze kazdy z nalezcu je povinnen to vylustit? A prave poruseni tohoto narizeni se nasledne da nazvat podvodem?

Me ale tyhlety hry uz opravdu nebavi. Blbej nejsi, tak jiste dobre vis, o cem mluvim. To ze si to jen potrebujes nejak omluvit je vec jina ....
Hadat se tu muzeme jak chceme ale stejne to nema na nic zadny vliv.
Delej si to jak chces a ja si zase budu myslet co chci a je to.

P.S. - Tohle je (bohuzel) presne ten moment, kdy zacinam chapat jednoho sveho kamose, ktery s Geocachingem u nas zacinal a pro celkove znechuceni toho uz nechal.


Jo, presne tak. Zase je to jak s tim mariasem. Kdyz nekdo fixluje, zkazi mi to naladu, a to i v pripade ze se nehraje o penize, tedy zadna hmatatelna skoda nevznikne. Tohle nekteri nechapou.

Ono nevylustena mysterka zas jeste takova ujma neni, to nejak skousnu, at si pro me za mne delaj co chtej, kdyz nemaj na to ji lousknout, ale nedokazou se s tim vyrovnat. Horsi je kdyz se tohle stane na FTF. Pribehnu k mysterce s penou u huby a koukam, ono je tam uz asi 6 logu. Je mi to divny kde se jich za tu chvilku tolik vzalo, ovsem jen do momentu nez se ukaze ze ze pulka z tech co byli rychlejsi jaksi vylustila kulovy, zato ale dostali souradnice po telefonu od nekoho rychlejsiho a chytrejsiho. A kdyz zacnu brblat, poslou me do haje presne s timhle argumentem - ukaz mi nejaky pravidlo ktery jsme porusili. Tak tady uz jde sranda stranou, tohle uz si clovek pripada jak idiot. Samozrejme tohle technicky nestihnou pres nejakej server s finalkama, ale deje se to bezne a jsou lidi co tohle povazujou za legitimni metody.
  • 0

#150 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:58

kapsa napsal/a:
Mas pravdu, jdu delat neco smysluplnejsiho - pujdu ladit druhy dil sveho "Dalkoveho wheriga".
Prvni pulku trasy uz mam hotovou .... ;)

Těším se. :))
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#151 takos

takos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 12:43

Podívejte, když je těší mít bodík za krabičku, kterou vyluštli bez vlastního přičinění, je to jejich věc, přece si nenecháme znechutit takovou super hru. Já jsem šťastný, když se mi podaří krabku najít díky tomu,že jsem se nějak namáhal nebo musel přemýšlet a to si myslím,že je nejdůležitější.
  • 0
Takos

#152 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 13:03

Citecka napsal/a:
Nech toho, Kapso. Jen si otlučeš bříška prstů a získáš blbou náladu.

Tobě totiž jde v základě o věc, takže jseš emočně vtažen, kdežto dominujícím blbcům jen o tu dominanci, a jedno jakým způsobem. Tady nemůžeš ničeho dosáhnout :)


Naprostej souhlas :-)

Ti co to budou chtít vyluštit si to vyluští a ti co ne si vždycky najdou cestu jak získat souřadnice... a na tom se nic nezmění.... holt budou mít toho svýho boda po kterým tak touží...

Osobně si nejvíc cením keší které sem si sám vyluštil a i odlovil nebo jsem se na tom velkým dílem podílel (hromadné odlovy už takové jsou)...

Jako autora keše mě to může maximálně štvát ale tenhle pocit rozháním už v zárodku... prostě to tak je a takový je život...

Geocaching je o lidech a jaký si to uděláme takový to bude... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#153 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 14:11

Citecka napsal/a:
Nech toho, Kapso. Jen si otlučeš bříška prstů a získáš blbou náladu.

Tobě totiž jde v základě o věc, takže jseš emočně vtažen, kdežto dominujícím blbcům jen o tu dominanci, a jedno jakým způsobem. Tady nemůžeš ničeho dosáhnout :)


A pod tímhle stojí '...a neberte se tak vážně' :D:D:D:D:D
  • 0

#154 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 14:19

Ti co to budou chtít vyluštit si to vyluští a ti co ne si vždycky najdou cestu jak získat souřadnice... a na tom se nic nezmění.... holt budou mít toho svýho boda po kterým tak touží...

Třeba jim jde o to, chodit po krabičkách a ne sedět u kompu...

Osobně si nejvíc cením keší které sem si sám vyluštil a i odlovil

Já taky no, proto lovim obvykle sám. Ale to je každýho věc.

Jako autora keše mě to může maximálně štvát ale tenhle pocit rozháním už v zárodku...

Ale holt teda asi o takový keše neni zájem... Nezekládej je a budeš mít klid :)
  • 0

#155 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 14:30

rocky napsal/a:
Ale holt teda asi o takový keše neni zájem... Nezekládej je a budeš mít klid :)

Tohle bych se fakt tvrdit neodvážil... určitě ne podle těch pár názorů tady na fórech a ani si nemyslím, že bys měl v ruce čísla ohledně uživatelů/neuživatelů finálek nebo jiných způsobů výměny.

Mimochodem, když jde lidem jenom "hlavně o nesezení u počítače", proč jsou finálky zaměřené a už i obsahují multicache? Ty jsou přeci hlavně o chození venku.:)
  • 0

#156 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 14:33

rocky napsal/a:

Ti co to budou chtít vyluštit si to vyluští a ti co ne si vždycky najdou cestu jak získat souřadnice... a na tom se nic nezmění.... holt budou mít toho svýho boda po kterým tak touží...

Třeba jim jde o to, chodit po krabičkách a ne sedět u kompu...

Osobně si nejvíc cením keší které sem si sám vyluštil a i odlovil

Já taky no, proto lovim obvykle sám. Ale to je každýho věc.

Jako autora keše mě to může maximálně štvát ale tenhle pocit rozháním už v zárodku...

Ale holt teda asi o takový keše neni zájem... Nezekládej je a budeš mít klid :)

a můžeš nám sdělit, kolik jsi těch tradiček nebo keší vůbec založil ty sám osobně pro radost ostatních? On totiž ten odkaz do tvého profilu nefunguje a uživatel "rocky" ze South Dansville nejspíš nebudeš...
Nakonec můžeme všichni ty keše hodit do archivu, a pak si hoši lovte co chcete a jak chcete B)
  • 0

#157 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 15:14

Tak nějak, dottore... Nechcete si někdo zašpásovat se statistikou? Myslím jako rozdělit zdejší příspěvky podle počtu založených keší... a koukám, že možná i podle věku B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#158 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 15:25

pozn.: je to dost dlouhé, ale když už začnu myslet, nemůžu se zastavit a mám potřebu to ze sebe dostat všechno. Tak kdo nezvládnete přečíst stránku psaného textu, tak se na to vykašlete a smiřte se s tím, že můj názor, za nímž si pevně stojím, vám zůstane utajen ;) Jsem sice začátečník, ale svůj názor na zmiňovaný web, potažmo způsob lovení keší mám. A tenhle způsob se mi opravdu hodně nelíbí. Tady je pár myšlenek, které mě napadají: - Někdo tu napsal něco ve smyslu, že geocaching dělá to vyrazit do přírody a ne sedět u PC (a googlit). Podle mě se odpovědi dají získávat i jinak, než u PC a googlu. Existují knihovny, přátelé a různé další zdroje. Stačí vyrazit hledat informace ven a nespoléhat se na google. Myslím, že i pátrání po informacích venku člověka zavede na zajímavá místa nebo za zajímavými lidmi. - Když jsem se o geocachingu dozvěděl, zjistil jsem, že jsou různé typy keší. A každý typ pro mě geocaching dotváří. Nejsou to jen tradičky. Podle mě tam mysterky, multiny a další regulerně patří. A každý typ má svoje pro a proti, svoje kouzlo. Pokud někoho baví jen tahání krabiček, tedy tradičky a nebaví ho luštění, proč má potřebu mít tu mysterku odlovenou, když ho nebaví, nebo si dokonce myslí, že je hloupá? Když někoho baví jezdit na kole, ale nebaví ho běhání, bude se hlásit na běžecké závody, za rohem nasedne na kolo a pak prohlásí, že je to fér a součást hry, protože ho běhání přece nebaví? Hra je další bod k zamyšlení: - Někde jsem slyšel, že geocaching je hra. Každá hra má svá předem daná a někdy psaná pravidla. Potom co není v pravidlech zakázané, teoreticky je dovolené. Jenomže naštěstí neexistují jen psaná pravidla vztahující se na konkrétní hru, ale také množství tzv. "nepsaných sociálních pravidel". To znamená, že běžný slušný člověk má jakési morální zábrany, které mu brání, aby se podíval na odložené karty soupeře, který zrovna odešel na wc. Také si při šachové partii nepozvete mistra v šachu, aby vás vedl každým tahem, abyste porazili soupeře. Normálního člověka by ta výhra netěšila a soupeř by ho asi za dorého hráče a kamaráda taky neoznačil. Lidově řečeno - "to se nedělá". Děti tohle řeší hezky - když někdo při schovce práskne, kde jsou schovaní ostatní, prostě si s ním nebudou hrát, vyženou ho z kolektivu (většinou tedy jen dočasně :)), případně se mu nějak "odmění" za zkaženou hru. Dobře mu tak ne? ;). Bohužel mezi dospělými se v naší zemi ustanovil takový zvláštní folkfór - "každý má přece právo podvádět a když to někdo nedělá, je to zřejmě proto, že to neumí". A nebo je v očích těch "správných" hráčů (chce se mi vyměnit první písmenko za S) blázen, moula, naivka a nevím co ještě. Prostě tady žádné morální zábrany nejsou a jsem si jistý, že to není problém jen těch nahoře. I tady v geocachingu na těch mysterkách se to projevuje. Prostě "když můžu, tak proč bych to neudělal?". Když si tohle řekne vrcholný politik, nadávají masy lidí. Zbytečně. Hra má herní pravidla a ty morální nikoho nezajímají. Tedy aspoň ne ty, kteří na ně kašlou. znal jsem kluka, který při každé hře podváděl. Hry, kde nešlo podvádět, ho nebavily. - Jsou lidi co tyhle morální pravidla dodržují a ctí (a já doufám, že se mezi ně mohu počítat), lidi co je nedodržují a poslední skupina, velmi početná, jsou lidi, jenž ty pravidla sice dodržují, ale je jim jedno, jestli ostatní ano. Hrajou si na svém písečku a když jim někdo hru kazí, mlčí a nechají si to líbit. Při soutěži o nejlepší hrad z písku přijde zlej kluk a hrady jim rozšlape. Oni jen vzdechnou a jdou dělat něco, co jim ten zlej kluk snad nezkazí. Přiznávám, že tohle je pozastavení víc nad současnou situací v téhle zemi, ale geocachingu se to týká také, stejně jako všech lidských činností. Když to shrnu - slušný člověk lumpárnám nebrání, jen jim nečinně přihlíží. Někdy si říkám, že taková defenestrace nebyl špatný vynález.. - Myslím, že je velký rozdíl, když při záseku v řešení požádám autora o popostrčení, než když se ani nepokusím a rovnou jdu na finální souřadnice. Popravdě nejsem ani příznivcem pomoci s odlovem tradičky - např. včera jsme se možná setkali u tradičky s jinými kačery (motali se tam dva lidi s mobilama v rukou a koukali směrem, kam nám ukazovala GPS), tak jsme raději odešli, protože jsme nechtěli vidět, kde ji našli. Máme radost, když ji najdem sami. - Někdo tu napsal, že nesnáší mysterky typu "hádej na co autor zrovna myslel". To asi nikoho. Špatně postavená šifra ale nedává nikomu morální právo tu šifru vynechat a jakýmkoliv způsobem si obstarat souřadnice finálky. Je to nefér vůči autorovi kešky, který tím třeba chtěl něco sdělit, nebo to pokládá za zajímavou formu, jen se mu třeba něco nepovedlo. Ani výměna souřadnic 1:1 není fér. Je to fér obchod mezi těmi dvěmi vyměňujícími kačery, ale to je všechno. Není to fér vůči autorovi ani vůči ostatním kačerům, kteří poctivě luští. Když mám pocit, že je něco špatně, např. je šifra zmiňované "hádej na co autor myslel", mám možnost se na to vykašlat a jít jinam (myslím, že odměna autora a motivace k další práci je návštěvnost kešky, takže by se bystřejší mohl zamyslet sám), nebo to autorovi dát vědět a když už nechci autorovi pomoct, tak mu jen sdělit, že něco nedotáhl. Co si asi řekne autor, když uvidí stovky až tisíce logů typu "pěkná skrýš/keš, díky"? Asi že se to lidem líbí, ale neví, že spousta z nich si myslí o jeho šifře svý a jen šli na jinde získané souřadnice finálky. Takže "hádej co si kačer myslel při psaní TFTC?". - Dál někdo psal, ve vztahu k tomu webu, že "třeba ownery přejde chuť zakládat nesmyslné mysterky". Nevšiml jsem si, že by se ten web omezoval jen na mysterky nesmyslné. Ani poslání toho webu tomu nenasvědčuje. Kazí i ty dobré bez rozdílu. Také definice "nesmyslné mysterky" mi není zřejmá. Jsou to všechny mysterky, protože někoho baví jen chodit přímo na souřadnice, kde je krabička, tedy tradičky? Nebo jsou to opravdu mysterky s výše zmíněnou špatně zvolenou šifrou? Také je možnost, že pro někoho to jsou ty mysterky, na které prostě nestačí - "tu jsem nevyluštil, určitě je blbá, kdyby nebyla, tak JÁ bych ji rozlouskl". Taky to mohou být mysterky s tématickou šifrou, která něco řekne pouze odborníkovi v určité oblasti a ostatní s ní nehnou. Potom nebude mít takovou návštěvnost, ale je to volba ownera, když zvolí téma blízké jeho srdci proti vysokému počtu návštěvníků. Taky zajímavý trend této doby - všichni musí mít dostupné všechno. Když ne, je to diskriminace a dotčený má svaté právo obstarat si to jinak (jakkoliv), nebo ještě lépe, jiný má povinnost mu to poskytnout. Jako příklad uvedu spoluobčany, jenž jsou dlouhodobě bez práce protože se tomu dokážou vyhnout, ale stát (ostatní občané, tvrdě na svoji obživu pracující) je diskriminuje, pokud jim odmítne poskytnout to, co jeho pracující občané financují ze svých daní. Prostě když nejsem výborný horolezec, nebo mě to nebaví, musím se smířit s tím, že nikdy neuvidím na vlastní oči vrchol Mount Everestu. Mysterky, které nechápu, nelovím. Když si myslím, že je postavená špatně, můžu o tom s ownerem dát řeč. Ne jen obejít postup a pak pokrytecky děkovat za keš. Tradičky tradičkářům, mysterky mysterkářům. Nikde není psáno, že tradičkář musí mít odlovené mysterky a protože ho to nebaví, nebo mu to vadí, převede si ji "právem" na "tradičku". - poslední věc - někdo napsal, že nikomu k tomu nedává morální právo to, že to dělají jiní. V určitých částech ruska dělají to, že pokud chlapec znásilní dívku, musí si ji vzít. Takže se to tam běžně děje, někdy se souhlasem obou zůčastněných, protože se mají rádi, tak to takhle zahrají. Nebo si chlap vyhlédne dívku, ona ho odmítá, tak ji prostě znásilní a už je jeho (je to tradice, kterou ale právo stále toleruje). To že to dělají tam, nedává nikomu jinde morální právo to dělat. Takže s výrokem jedině souhlasím. Takže závěrem - nelíbí se mi to, nedělám to, odsuzuji to, kazí to hru, považuji to za porušení morálních pravidel. Na druhou stranu co čekat od dnešní společnosti, kde je morálka a čest pojem ze slovníku, který se z úst "normální" člověk stydí vypustit.. Chci být sám před sebou hrdý na to, co jsem dokázal, ne na to co jsem dokázal oblafnout. PS: Poslední výlev, slibuji :). Spousta lidí se v různých činnostech ohání argumentem "jsem jeden, nemůžu změnit svět, můj podíl nic neznamená". Vždycky si vzpomenu na scénu ze seriálu MASH, kde hlavní hrdinové zabránili vojákovi v jeho lukrativní živnosti spočívající ve vykupování různých "trofejí" od místních dětí, které za nimi s vidinou výdělku chodily i do minových polí, kde se zraňovaly a umíraly. Poté co mu zamezili v dalším "podnikání" on namítl: "Změníte celý svět?", oni odpověděli "Ne. Jen ten náš malý kousek".
  • 0

#159 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 15:30

Danar2004: Moc se mi líbí tvůj názor, pod to se klidně podepíšu...a mám rád MASH :)
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#160 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 16:17

Citecka napsal/a:
A koukám, že možná i podle věku B)

Á, naše oblíbená hra "kastuj lidi podle toho co je pro tebe nejvýhodnější :D". Těžko když tu většina lidí věk nemá (ale ty co ho tu mají podle něj hodnotit, to umí)

P.S: Funguje vám už ten kouzelnej vodkaz?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama