Přejít na obsah


Fotka

STROMOVÉ KEŠE - JE ZÁJEM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#21 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 12:39

NE, není zájem.... Jsou to pouze keše pro úzkou skupinu lidí. Co takhle založit stromocaching??
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#22 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 12:55

Tyto kese opravdu nejsou pro kazdeho. Ja tento druh kesi mam sice rad, nicmene znam hodne lidi co zase vylozene ne. Pokud takovato kes je tak se primlouvam za jedinou vec. A to, aby ten strom byl opravdu STROMEM - mohutny buk, dub... Delat narocnost kese tim, ze lozim jen po uzkem kminku ktery se s kazdym vyskovym krokem vic naklani neni dobre. Ne kazdy z nas ma idealni lezeci hmotnost:-) Teren je dan idealne vyskou a minimem vetvi, ktere mi pomohou se ke kesi dostat. Nicmene porad to musi byt hlavne o BEZPECNOSTI. To, ze clovek spadne musi byt dano jen jeho nesikovnosti nebo precenenim svych sil a ne tim, ze ten strom proste neni od zacatku ne kes vhodny.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 13:11

CZECH.TIR napsal/a:
... nějaký společný název? napadlo mě KOH - keš o hubu .-) ..

Pokud to má být takhle, tak rozhodně NE, jak to píše i MarHan (předtím jsem to nějak přehlédl)
  • 0

#24 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 21:03

Osobně mám stromové keše více než rád a právě díky geocachingu jsem si nakonec pořídil kompletní výbavu. Jenže tak jako u ostatních keší jsou stromové keše a stromové keše. Přimlouvám se za krásné, mohutné a bezpečné stromy a nikoliv záležitosti jako http://coord.info/GC2RCBP nebo http://coord.info/GC2RCBT. Pokud někomu stromovky vadí, tak si je klidně může dát do ignore listu... Je úsměvně trapné, když se v logbooku objeví některé nicky. Proč? Sérii tak jak je navrhována však říkám raději předem ne, tedy pokud by to nebylo něco jako http://coord.info/GC2F9GQ.
  • 0

#25 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 21:39

Za mě taky ne, ale to říkám jen proto, že bych tam nelezla. Jinak ať si tam leze kdo si troufá.
Spíš by mě lákala nějaká skalka, jednodušší, pro začátečníky. A s tím souvisí mít spolehlivou partu, která má lezeckou výbavu a především projít si nějaký kurs nebo školení, které taky nemám a bez kterého bych do toho nešla. B)
  • 0
mishiczka1

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 21:44

LALA.eu napsal/a:
...Přimlouvám se za krásné, mohutné a bezpečné stromy a nikoliv záležitosti jako http://coord.info/GC2RCBP nebo http://coord.info/GC2RCBT.....

a proč jsi to nenapsal do těch logů? Takhle to pak dopadá, autor nečte žádnou kritiku a příště udělá ještě větší šílenost. :(
  • 0

#27 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 16 duben 2011 - 22:15

Já osobně bych brala taky něco jiného než strom nebo doupě.
  • 0

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 22:17

všem nadšencům se omlouvám, ale nějak jsem smysl stromových keší nenašel... každý takový výstup zcela zbytečně ničí strom a když pak nahoře čeká mikroša bez tužky, vraždit...
  • 0

#29 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 22:37

Za sebe na otázku odpovídám: ani ne. Nelezl bych tam. Díky pár keškám jsem po dlouhé době opět lezl po stromech. Do jisté míry to je pro mě výzva, ale na druhou stranu si musím sebekriticky přiznat, že už na to nemám. Před dvaceti lety a dvaceti kily to bylo něco jiného. :) Už jsem i lov v půli výstupu vzdal. Přece jenom se ještě nehodlám při geocachingu zabít. Když už se odhodlám lézt na strom, tak bych tam rád našel něco pořádného. Nemám na mysli ani tak velikost, jako spíš celkově pěkné provedení. Ať už to stojí za to. Riskovat zdraví kvůli mikrošce bez tužky (jak uvádí Sobík) by se mi nechtělo. Proti těžkým stromovým keším nic nemám, i když je sám nevyhledávám. Ale rovněž bych se přimlouval za to, aby byly vybírány jen takové stromy, u kterých nehrozí, že dojde k polámání kačera či stromu.
  • 0

#30 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 23:20

Za sebe tedy zájem nemám a moc podobným keškám ani nefandím. A důvodem není, že bych na strom nevylezl nebo neměl stromy rád. Přiznejme si totiž, že podobné kešky se zakládají hlavně proto, že je to jednoduchá forma "vyrobení" T5 a proto podobné kešky pomalu najdete už v každém druhém lese u silnice. Pokud už si někdo musí hrát na Tarzana tak ať se jde vyřádit do speciálních opičích parků a když už tedy podobná keška někde nutně musí být tak by to neměl odnést málo vitální strom, ale zároveň ani ten nejkrásnější lesní velikán v okolí. Oba budou (přinejmenším několik prvních týdnů až měsíců po aktivaci kešky) nesmírně trpět nájezdy stromolezců z okolí a je celkem jedno zda se o zdolání bude pokoušet někdo stylem z větve na větev nebo použije lana či v nejhorším případě stoupačky. Když už tak alespoň použijte strom který je nějak poznamenán a je jasné, že jeho životní dráha tak jako tak nebude dlouhá i když i to má své úskalí s ohledem na bezpečnost stromolezců. Lezci by se měli realizovat na místech (skalních nebo umělých stěnách) k tomu určených a brát v potaz, že i obyčejný strom je ve své podstatě "živá hmota" častokrát mnohem starší než mnozí z nás a trocha té úcty by jim měla náležet ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#31 zuzule

zuzule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 10:28

Stromy a kešky u / na nich mám ráda, ale lézt do X metrů pro mikrošku se mi nechce. Pokud by se ale jednalo opravdu o vzrostlý strom, neodolala ybch, pokud by byl aspoň trošku bezpečný:).
  • 0

#32 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 10:53

PRESEKA TEAM napsal/a:

Když už tak alespoň použijte strom který je nějak poznamenán a je jasné, že jeho životní dráha tak jako tak nebude dlouhá i když i to má své úskalí s ohledem na bezpečnost stromolezců.


proboha jestli neco, tak tohle urcite nedelejte. to je fakt napad za vsechny prachy ...
  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 10:58

No, s lezením nemám problémy, ale už se mi stalo, že autor zvolil příliš ztrouchnivělý strom a pode mnou se urvala poměrně silná větev a spadl jsem z nemalé výšky na záda, naštěstí do měkkého. Vzhledem k rozměrům stromu a síle větví a suků se to moc nedalo předpokládat, ale i tohle je aspekt lezení. Přitom se nelezlo vysoko, tak 3 metry, ne víc. Málokdo by se na tohle jakkoliv jistil.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 10:59

altair18 napsal/a:
i stromovky se dají udělat tak, že nejsou stereotipem ;)

GC1Y2CD
;)
  • 0

#35 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 11:30

T5 kesky nemusim. Prijde mi ze se stim roztrhl pytel... Ja jsem obtloustly nesika a odnekud spadnout kvuli plastovy krabce to bych si fakt neodpustil. Staci ze na FTF jezdim jako prase... Pokud to ale budes deklarovat jako T5 tak se to snadno pozna, kesku mi GeoGet odfiltruje pri exportu do GPS, ja budu mit klid a nebudu mit roupy se tam jit podivat ;) T4.5 si jeste stahuju protoze predposrani autori obcas teren prestreli. :) Treba me dost mrzela GC2E62Q ta je deklarovana jako T4.5 ale je proklate vysoko a nedovedu si predstavit jak nekdo zdola bez provazu ty 3+m k prvni vetvi.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#36 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2011 - 12:08

Dain a Olik napsal/a:

altair18 napsal/a:
i stromovky se dají udělat tak, že nejsou stereotipem ;)

GC1Y2CD
;)

GC24E0P :D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#37 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 12:39

Zájem určitě mám, už jen 4 týdny školy a pak 6 zkoušek a jedna výuka v terénu a budou prázdniny...tak proč si sem neudělat několikadenní vejlet "zpátky na stromy - evoluce pozpátku":D:D
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#38 Kedar®

Kedar®

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 13:27

Každá keš, kde musím překonat nějakou překážku je pro mě výzvou a mám je rád. Ať je to skála, strom, jeskyně či vrchol kopce. Raději 5 stromů jak 20 okapů. Kdo na to nemá tak ji ignoruje. To pak pro fyzickou nezdatnost pár kačerů můžem zrušit čtvrtinu keší. Pravda je, že stromy mohou trpět, ale daleko víc trpí smradem z aut a kdo chodí všude pěšky? Za mě jsem pro, ale dobrého pomálu a nejlépe včelněno do nějaké multiny či mysterky.
  • 0

#39 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 13:53

lavockin napsal/a:
Pravda je, že stromy mohou trpět, ale daleko víc trpí smradem z aut

Trochu OT, ale nedá mi to ;) : Tomu vůbec nerozumím, můžu poprosit o objasnění ? Co si představit pod pojmem "stromy trpí" smradem z aut ? Jak jsi k tomu závěru došel a jak se to projevuje ? :P
  • 0

#40 zulu23

zulu23

    zulu23

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 14:11

dr.vota napsal/a:

LALA.eu napsal/a:
...Přimlouvám se za krásné, mohutné a bezpečné stromy a nikoliv záležitosti jako http://coord.info/GC2RCBP nebo http://coord.info/GC2RCBT.....

a proč jsi to nenapsal do těch logů? Takhle to pak dopadá, autor nečte žádnou kritiku a příště udělá ještě větší šílenost. :(

T5 ano, ale...
Na jedne zminovane jsme se stavovali pred tremi tydny, na druhe tento vikend...
Po te prvni jsem se v logu snazil naznacit, ze strom mi pripada vice nez nevhodny. Ale kdyz si tak procitam nadsene logy tech, co to nevzdali, ke druhe zminovane uz se radeji nevyjadruji...
Mladsi rocniky jiste omluvi moralni nevyspelost, ovsem kazdy rozumne smyslejici jedinec konkretne na techto kesich musi uznat, ze toto uz je jaksi za hranici zdraveho rozumu, predevsim ale za hranici nosnosti techto stromu !!!
  • 0

GeoGet, Oregon 550 + TOPO Czech PRO 2013, HTC + c:geo





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama