Přejít na obsah


Fotka

STROMOVÉ KEŠE - JE ZÁJEM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#61 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 20:12

a když pak přijde na místo a vidí, že je to o hubu a že by se to lano hodilo, tak určité procento se neotočí a nepůjde domů, ale zariskuje a zkusí to

Náhodou, přírodní výběr je supr věc. :)
  • 0

#62 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 20:13

Chryseis napsal/a:
Ono je potřeba se zamyslet nad tím, co vlastně znamená "potřebovat výbavu". Je to fakt jenom situace, kdy se tam člověk bez výbavy technicky nedostane?
Člověk přijde odlovit krabku a až na místě zjistí, kde vlastně je. Když jde na terén 4, 4,5, počítá s tím, že výbavu potřebovat nebude - a když pak přijde na místo a vidí, že je to o hubu a že by se to lano hodilo, tak určité procento se neotočí a nepůjde domů, ale zariskuje a zkusí to. A je i v zájmu ownerů, aby jim na keších lidi neriskovali, nepadali a neplnili stránky černé kroniky ;)

Přesně tak.
A když bude T4,5, tak to znamená, že možná to někdo zvládne bez výbavy, ale většina (všichni?) spíš bude potřebovat aspoň to jištění - jako doporučení. A někomu nebude stačit možná ani to jištění a měl by si dojít pro žebřík.
  • 0

#63 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 20:15

rocky napsal/a:

a když pak přijde na místo a vidí, že je to o hubu a že by se to lano hodilo, tak určité procento se neotočí a nepůjde domů, ale zariskuje a zkusí to

Náhodou, přírodní výběr je supr věc. :)

OMG právě kvůli takovým ... říkám té serii NE
  • 0

#64 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 20:18

Co, no, chránit lidi před jejich vlastní blbostí je nanic. Jen tak mimochodem, jaks přišel k tý zlomený ruce? :D
  • 0

#65 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 21:18

CZECH.TIR - když už se do něčeho podobného chceš pustit, nebylo by lepší udělat třeba stromovou multinu? Stromy různých obtížností kde se dozvíš další souřadnice. Bylo by to echt něco, kvůli čemu se vyplatí jet i větší dálku. Návštěvnost díky velké obtížnosti celkem malá ale o to více prestižní záležitost. Malou návštěvností nebude příroda tolik trpět, nadšenci na lezení se dostatečně vyblbnou. Jen jedna ikonka na mapě nebude lákat lovce bodů a přijedou jen opravdu zdatní lezci. Ale možná je moje představa o zdolání několika stromů za den naivní:D, nemám s lezením po laně zkušenosti;).
  • 0

#66 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2011 - 22:00

Odpoved na puvodni otazku: O stromy mam zajem. Je jich hodne, tak se na vsechny nehrnu hned po publikaci, ale kdyz mam do mista cestu a dost casu, tak se rad protahnu. Nedaji se zakladat jen legendy. Hlavne se vykasli na reci, ze nekoho otravis. Podle me plati: "Nechces, nech byt". Kdyz Tva kes pobavi i par lidi, tak to vzdy stoji za to. A tech deseti tisicu, o kterych pise jisty pan doktor, se to proste netyka. Mnozinu jejich kesi nijak neovlivnis a jejich prav se nijak nedotknes.
  • 0

#67 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 6:58

Pár stromovek jsem stvořil, čtyři z nich mají terén 4,5. Nejsou nejlehčí. Vedl jsem o tom ohodnocení diskuse s několika kačery, kteří je odlovili. Proto i sem připojím svůj názor. Jedna věc je hodnocení skutečné terénní obtížnosti kešky a druhá je bezpečnost. Když na první větev doskočím, nebo si přitáhnu pod nohy pařez nebo kámen, nebo se na ni těch chybějících pár cm vyškrábu po kmeni, když už dál vždycky aspoň na jednu zdravou větev dosáhnu, když je to masivní pevný strom, když tam já, skoro stokilový owner vylezu bez pomůcek i sbáglem na zádech, ve kterém je špalek dřeva = keška, tak je to 4,5. Jestli má někdo závratě, nevěří si, nemá dostatečnou sílu, je malého vzrůstu, nevěří pevnosti větví, nebo je zkrátka nadprůměrně opatrný, nikdo mu nebrání lezeckou a/nebo jistící výbavu vzít a použít ji. Nikdo ho taky nenutí nahoru lézt. Vždy je to o osobní zodpovědnosti. Škála devíti úrovní terénní obtížnosti je docela bohatá a i při určité subjektivitě podle mě lze dostatečně jednotlivé terénní obtížnosti odlišit. Takže to vidím, že hodně lehké stromovky 3,5, standardní 4,0, těžké 4,5 a s nutným vybavením (Zpátky na stromy) za 5,0. Jinak by skutečné horolezecké nebo potápěčské kešule musely mít hodnocení víc, než pět. Pro bezpečnost může být v listingu výrazné upozornění na velkou obtížnost a doporučení si i přes terén "jen" 4,5 nějakou výbavu vzít. Rozhodně by u takhle těžkých nemělo být v listingu něco jako "to v pohodě dáte" :-) A rozhodně by si zodpovědný kačer u takové kešky měl listing opravdu pozorně přečíst a ideálně si i projít logy předchozích lovců, ono jich asi nebude třista. (Mimochodem - děti od deseti let mohou jezdit samy po silnici na kole a od patnácti i na motorce.) Jo, a k původní otázce - občas si nějakou stromovku rád dám, ale než "zamořit" krajinu stromovkama na jedno brdo, doporučuji to třeba pojmout jako těžkou multinu s více nadzemními stagemi, kde může terén být kolem těch 4 až 5 a díky opakované fyzické náročnosti získání indicií může být i vlastní obtížnost 4 až 5.
  • 0

#68 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 7:51

dr.vota (a ostatni reditele zemekoule): Zdenku, zdejsi vlakno se pta jestli mas zajem, takze jsi tu zcela spravne vyjadril svuj nezajem. ALE! Rozvijet tu plamenne diskuze o tom jak jsou stromovky neprijatelne, to neni nametem tohoto vlakna. Zaloz si vlastni tema, kde si popovidate jak vas stromolezci stvou, ale prosim nikomu nezakazuj stromovky zakladat...a nedejboze aby mu to nekdo zakazal pro jeho dobro. Vis, ze nejsem hadavy clovek, ale tyhle reci co je geocaching a co ne, pripadne, ze kese se zakladaji pro lidi a ne pro...blablabla...je to hra pro dobrodruhy a jestli v zaplave okapovek pribude par pixlicek s T 4-5, to preci normalniho cloveka nemuze rozhodit. Abych se taky vyjadril k tematu a upresnil svuj prvni nadseny komentar... Po serii smajlika je myslim dost jasne, ze serie T5 kesi na stromech blizko u sebe nema sanci na preziti. Na druhou stranu czech.tir nam vsem dokazal, ze to na poli serii umi, tak mu verme. Za sebe bych bral serii podobne organizovanou jako TFTC v obtiznejsim terenu, ale ne pouze na stromech, proste nejaka pekna mista jako u TFTC.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#69 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 8:09

Já osobně zájem mám. A pokud si tam někdo zláme hnáty, je to jen a pouze jeho problém. Když na to nemá, ať tam neleze. Od toho je tu přece stupnice obtížnosti a terénu. To můžeš zakázat i kanálovky, keše na skalách, na sloupech, prostě všechno.
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#70 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 8:56

Jeste dodam, ze osobne si petky uzivam a neni jedina v me statistice, kam bych osobne nevylezl, prevazne sam. Nebo se mnou jdou kamaradi, kteri se radi projdou na zajimave misto, kouknou na magora co se vysape nahoru a po zalogovani podekuji me i (nasledne na netu) ownerovi za privedeni na hezke misto a pokoukani...oba pristupy jsou v souladu s pravidly GS a kazdy si tak muze vybrat to svoje. Nadavani, ze se zaklada moc kesi na stromech je stejne infantilni jako trvani owneru na tom aby kes logoval jen clovek co ke kesi vylezl....a i z tohoto pravidla jsou samosebou vyjimky...soudny clovek si podle me nezaloguje Poctu stromum (gc z hlavy nevim a hledat na mobilu nebudu), kdyz ani nezkusi nahoru vylezt...
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#71 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 9:54

sovidoupe napsal/a:
dr.vota (a ostatni reditele zemekoule):
...

Nechci se hádat, ani se nehádám. Chtěl názor, má ho.
Měl bys ale k věci pro pořádek taky napsat, jak dopadl tvůj strom GC1T7XV.
viz http://www.geocachin...4f-af7f6fd2ef79 a další logy.
A klidně si pár dalších stromovek založte (se správným ohodnocením D/T!), já si na tyhle vaše argumenty vzpomenu, až zase někdo bude nadávat, že je moc mysterek... :D
(a sám jsem si na pár stromů taky vylezl, a ruku jsem si přitom nezlomil)
  • 0

#72 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 10:20

za mě rozhodně NE, tyhle keše by měly být spíše vzácností a ne na každej druhej strom pozavěšovat krabičky od acylpyrinu. Je super, že jsi přivedl kačery do tohoto kraje díky TFTC keším a že hodláš pro kačery dál publikovat nové a nové výtvory, jen bych doporučoval se zamyslet nad tím, zda míň, kvalitnějc a s lepší údržbou by nebylo lepší...
  • 0

#73 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 11:11

Kvuli jednomu troubovi preci nezrusim kes :o) strom prezil a kdo chtel lovit, mohl...disable jsem prodluzoval spis umele pro kontrolu. Ano...podobnost s diskusi o mysterkach je jasna :o))) V obou pripadech je dulezite ridit se zdravym rozumem. A lovcum tradicek se nelibi ani jedno. :o)) Delam to proste tak, ze zakladam kese, jake sam chci nachazet. Nekdy tezke, ale taky jednoduche drajvky. S mysterkami je ken problem, ze jsou spis pro kacery z okoli a tak jsem na sluzebce vdecny za kazdou sebeobycejnejsi tradicku.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#74 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 14:11

dr.vota napsal/a:

rocky napsal/a:

a když pak přijde na místo a vidí, že je to o hubu a že by se to lano hodilo, tak určité procento se neotočí a nepůjde domů, ale zariskuje a zkusí to

Náhodou, přírodní výběr je supr věc. :)

OMG právě kvůli takovým ... říkám té serii NE

Právě proto nevidím důvod proč tam rovnou nenapsat T5 aby se zabránilo jak řiká rocky přírodnímu výběru....
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#75 Kedar®

Kedar®

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 16:50

to: medomys - já jen, že se každej ohání ekologií a většina jezdí autem. A to, co z nich leze se dýchat nedá, nebo jo? A co sajratu zůstane po pneumatikách, kerý se spláchne deštěm do půdy atd. atd. Nebo se pletu a auta produkují hnojivo?
  • 0

#76 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 18:40

Jen bych se chtěl zeptat, jestli má někdo (nebo bude mít) bookmark těch HARD TFTC. Případně jestli CZECH TIR neví, kolik jich ještě dá ke schválení, že bych si potom případně jejich bookmark vytvořil, aby byl aspoň nějaký čas aktivní a kompletní:DB). Díky;)
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#77 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2011 - 14:53

no, čtu tady ty příspěvky a občas se musím smát.. takže: můj názor: chcete je? vylezte si pro ně. ukládám je všechny bez lana, jen s doprovodem, co kdyby náhodou, aby mi měl kdo zavolat sanitku nebo aspoň zatlačit oči :-) pokud si lano vezmete, tak se zlobit nebudu. jinak mám kolem 90kg, a pokud po cestě narazím na potencionálně nebezpěčne, rozuměj ztrouchnivělé větve, jdou dolů. stromu to neublíží a já nebo vy si pak na ně nestoupnete.. jinak terény dávám následovně 4hvězdy - jednoduchý strom, nahoru i dolů do 15min, 4,5hvezdy, slozitejší, mín hvezdiček menší výška... ale těch moc není, jsou tak od 10m výše.. čisté pětky dělat nebudu, tedy aspoň zatím.. a co se týče serie, tak je spíš doplňkem k TFTC, takové hard verze klasických přizemních kešek.. musím říct sám za sebe, že mě také náročnější keše baví. pařezovek, okapovek, pod kamenem a podobně je dost a dost.. v úterý jsem byl v Brně, a odlovil tam dvě keše..jedna z nich klasická za bilboardem, poblíž křoví plného hoven, doslova. a druhá Rondo GC14NN7 sice deklarovaná jako small, ale mikro ale to umístění- super.. kdo ji zná ví o čem mluvím.. nečekám na stromovkách velkou návštěvnost, ono i je to na jednu stranu dobře. ale každý má svůj rozum, a pokud někdo spadne, jeho problém..takových nebezpečných keší je... spadl jsem doma ze střechy, cca 4m a nic, pak z auto přepravníku cca z 1m a zlomená ruka.. jinak s tou multinou je to super nápad, asi něco takého udělám..ale visím jak si tu hrajete na body, tak by vás nepotěšilo víc 10 tradiček a jedna finálovka než jen jeden bod za 10 náročných výstupů?
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#78 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 13:15

tak na FTF čekají další dvě stromovky, dají se obě bez lana, výška cca 20m, nádherné výhledy :-) GC2RCD5 a GC2WXYC. ostatni najdete zde
http://www.geocachin...f758&children=n
  • 0

#79 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 13:37

montezuma2 napsal/a:
Jen bych se chtěl zeptat, jestli má někdo (nebo bude mít) bookmark těch HARD TFTC. Případně jestli CZECH TIR neví, kolik jich ještě dá ke schválení, že bych si potom případně jejich bookmark vytvořil, aby byl aspoň nějaký čas aktivní a kompletní:DB). Díky;)


bookmark nemám, bo nejsu PM, ale dají se vyhledat zadáním TFTC HARD http://www.geocachin...f758&children=n
kolik jich bude? sám nevím. dávám je jako bonusy k TFTC serii, ale i jinam, a na pěkné výhledy. vím že nejsou pro každého, ono i dobře pro stromy. být jen 5m vysoko, tak na ně leze kde kdo. a do 10-20m už málokdo. dávám je bez lana, takže to zase není omezeno jen na ty s vercajkem, ale pokud ho použijete, zlobit se nebudu.
a s tím logováním, proti pravidlům to není. ono je i náročnější najít blbce, kterej tam vyleze než najít tu keš :-) tak pěkné lovy a návraty ve zdraví zpátky mezi "normální lidi"
  • 0

#80 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 14:26

CZECH.TIR napsal/a:
tak na FTF čekají další dvě stromovky


Koukám, že pořád nikdo na FTF. No 20m je 20m. Sice se to "dá" udělat bez pomůcek, ale...Když tam budu chtít jít, tak jedině s lanem a nějakým jištěním, na to se mám moc rád. A když ty se někdy z kontroly kešky nevrátíš, přemýšlej komu budeš chybět. Člověku se zamotá palice, ani neví proč na zemi, natož ve 20 metrech výšky.

Rozhodně bych čekal větší boj o FTF. Kde jsou všichni lovci FTF?

Přeju hodně úspěchů s novou hard serií.

Jinak jsem pro, aby těchto stromových kešek nebylo příliš, aby zůstaly právě jako takové bonbónky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama