Přejít na obsah


Fotka

Garmin Montana


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
347 odpovědí na toto téma

#221 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 18:55

koupil jsem si kartu 8GB a OK k přesnosti - zatím se mi to jeví, že to bude dost podobný. Ale zkušenost mi radí: při nejasnostech s přesností - spomalit a jen cca 10-20 couvnout a chvilku počkat.
  • 0

#222 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 02 leden 2012 - 19:17

Oba přístroje se chystám porovnat neboť je mám k dispozici. Jen mi zrovna není natolik dobře, abych lítal po kopcích. Pokud se těch kopců týká myslím bude to problem s každou navigaci. Jednak je to velká překázka a zdroj odrazu pro signál, jednak je to nakloněná rovina, kde jsou metry po kopci jine jak netry vodorovně (tak je vidí Oregon) U O550 se mi po posledních upgrade stavá oproti verzim pred rokem, že cíl přejdu. Navigace jakoby průměrovala polohu, ale poněkud pomalu . Protože tohle vím neběžím 40m před cílem jako šílenec, ale v klidu dojdu a nechám O550, aby si to srovnal. Nejvíc jsem přejížděl na kole, když jsem dával serii Pedál, Padesátku nebo Ondřejník. Podobný problém je magnetický a družicový kompas, který se automaticky přepíná (samozrejmě musíš mít zkalibrováno a tohle zase zaleží na konkretním místě). Schválně si zapni záznam trasy a běž kopcem, lesem k cíli, co nejpříměji (ten cíl si přímo zvol aby jsi ho viděl) a budeš se divit, co je schopna navigace odměřit. Dobrá škola je keš Loučení u Nové paky, kde máš pomocí navigace vytvořit trasu v podobě nicku. Až budu v terénu s oběma přístroji napíšu porovnání. Doporučuji nelpět na přesnosti, která není a naučit se žít s těmi chybami. Bohužel ani zaměření keší není na 100% přesné a zvlášť v kopci. Myslím, že zkušení owneři keše do takových geoblbých mís vůbec nedávají. Wetu
  • 0

#223 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 14:31

Bobr_ napsal/a:
koupil jsem si kartu 8GB a OK
k přesnosti - zatím se mi to jeví, že to bude dost podobný. Ale zkušenost mi radí: při nejasnostech s přesností - spomalit a jen cca 10-20 couvnout a chvilku počkat.

Prosím Tě,můžeš mi napsat,jakou kartu jsi koupil??Myslím značku a typ?
  • 0

#224 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 03 leden 2012 - 17:31

Já mam v momtaně Kingston SDC4/8GB C08G. Funguje jak s praku. Jsou na ni topomapy i automapa evropy a samo všechna kačeří data. Wetu
  • 0

#225 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 18:45

Kingston SDC10/8GB - dobrý to wetu - jaký data máš na mysli? jestli kešky,..., tak řekni jak a proč?
  • 0

#226 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 03 leden 2012 - 19:30

Na karte jsem vytvořil adresáře tak jak jsou přímo v přístroji. Montana pak hledá informace jak na kartě, tak v přístroji. V přístroji mám jen data jako falešnou keš domov abych věděl kam se mám vrátit, nějaké uživatelské body, tedy to co nechci měnit ani mazat. Na kartě pak vše co se mění maže a předělává. Vypadá to asi takto: Archiv DCIM Garmin Archiv - tady mám třeba zálohu Geogetu, když je opravdu nouze. Stačí připojit k nějakému PC a vygenerovat co je třeba. Taky sem můžeš strkat, co ještě nechceš smazat a nepotřebuješ to pro práci. Tato složka je pomocná DCIM - klasická Garmiňacká slozka na fotky, aby jsi je nemusel ukládat do přístroje. Stačí nastavit ukladat na kartu, když je přítomna. Garmin - tato složka obsahuje zase adresáře podle přístroje a samozřejmě jen ty potřebné. Přímo v tomto adresáři mám mapy. Ty mapy se generují třeba z MapSource. Ten vždy přepíše původní mapu novou sestavou takže je před exportem další sestavy map nutné tu předchozí přejmenovat. Protože jsem chtěl mít mapy odděleně mám tu postupně vygenerované a přejmenované mapy Geo.img, Kolo.img, Auto.img...Složka vypadá takto: Garmin - CustomMaps CustomSymbols GPX Auto.img Geo.img Kolo.img Uživatelské mapy a symboly zatím nevyužívám. Existuji třeba prográmky, které generují pro CustomMaps čtverečky s Google fotomapou. Adresar GPX má opět stejné složky jako v přístroji ovšem přístroj defaultně ukládá trasy a trasové body o interní paměti. Sem je možné třeba vygenerovat z GeoGetu soubor keší s příponou GPX. Samozřejmě vše s příponou GPX si Montana tady přečte a poskytne k výběru. Wetu
  • 0

#227 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 13:09

nevíte kdy má být venku ten držák na kolo?
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#228 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:43

Orxion napsal/a:
nevíte kdy má být venku ten držák na kolo?

Koupil jsem k Montaně vaničku s kloubem a pasuje mi na Rammount držák po Oregonu...Ještě jsem jí ale nevyzkušel v terénu!
  • 0

#229 Brgul

Brgul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:50

Je dostupný od firmy Ram-Mount - potřeba jsou dvě věci RAM - držák na Montanu Kat. číslo: RAM-HOL-GA46U a RAM - držák na tyč s odnímatelnou lichoběžníkovou základnou Kat. číslo: RAP-274-1U cena cca 500 vč. DPH
  • 0

#230 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 20:42

ještě maličkost držák do auta - přepne se režim a na autoprofil - pohoda vyndám z auta, nechám ji vypnout a už ji nezapnu. nastartuje a okamžitě se vypne. - setkal se s tím někdo?
  • 0

#231 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 0:35

bobr_ .. ne, když vypnu motor, nebo když vytáhnu ze stojánku tak začne odpočítávat 30s kdy se mě ptá jeslti se má vypnout, ale jinak je vše ok .. občas se stává, že zapomene co hledal a musím dát poklad znova .. a většinu nedokáže poklad označit za nalezený, dokud ho mám na stojánku (možná je to profilem, envím) .. ale to co popisuješ to nedělá
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#232 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 5:32

tak: přijde o zdroj v autě - nahlásí, že se vypne - vypnu ji a už ji znovu zapnu pouze v držáku. Řeknu, že má fungovat dál - a potom ji vypnu v režimu GC - dobrý, ale už se mi stalo, že se mi v držáku v autě nezapla - -zase jen bez něj.
  • 0

#233 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 12:01

Mám trochu jiný problém...Montana po vložení do autodržáku nepřepne profil na auto...zůstává profil geocaching...přitom mám originál držák od Garmina! Je někde chyba v nastavení? Nebo v přístroji? Děkují za radu! Také se mi stává,že se vypne navigování ,třeba ke keši.....po vypnutí přístroje,nebo když v profilu auto přejedu cílový bod a musím se vrátit...ale to dělával i Oregon!
  • 0

#234 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 14:58

TORES62 napsal/a:
Mám trochu jiný problém...Montana po vložení do autodržáku nepřepne profil na auto...zůstává profil geocaching...přitom mám originál držák od Garmina! Je někde chyba v nastavení? Nebo v přístroji? Děkují za radu!

MÁŠ NASTAVENÝ, ŽE budeš ten auto držák používat? nsatavit profily držáku v nastavení profilů?
a máš ho pod proudem?
mě ve Fabii ten garminí konektor do zapalovače, zas až tak moc nekontaktuje.
  • 0

#235 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2012 - 17:25

Bobr....Díky!! Už mi to šlape! Tohle jsem v manuálu nenašel!! Zatím jsem s Montanou spokojen,dobře se čte displej...hlavně mohu listink bez brýli!
  • 0

#236 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 6:40

tak update mi malonko pomohl - už mi navigace občas řekne, že přepočítává, ale neříká nic jiného. Stále musím zapnout v režimu, kdy jsem vypnul :@ Asi budu prodávat cihlu - nebo líp - házet do výlohy, kde jsem koupil. B)
  • 0

#237 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 13:01

všiml jsem si že najednou funguje v Montaně korektně čeština, vše se zobrazuje jak má, žádné nesmyslné znaky .. může to být novým updatem? nebo je to tím že jsem výjmečně použil přímý export z GSAKu? vám se zobrazují listingy korektně? jaké máte zkušenosti? dík
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#238 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 13:09

Mám zkušenost s dakotou a je to exportem z GSAKu ;-)
  • 0
Užívej života...

#239 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 13:25

Orxion napsal/a:
vám se zobrazují listingy korektně? jaké máte zkušenosti? dík


beru přímo GPXa z PQ a listingy mají nedostatky - furt


ale, kdyby měl někdo problém s nechutí Montany se zapnout, tak mohu poradit.
  • 0

#240 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 14:32

pucmeloun dík za info .. hned se to v tom zařízení čte líp B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama