Přejít na obsah

Fotka

Garmin Montana

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
302 odpovědí na toto téma

#301 nalano

nalano

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2017 - 21:56

Ahoj, já nevím .. mám nový garmin montana 680t pro, a oproti navigaci v mém mobilu je to úplně nepoužitelný stroj!!! Máte někdo zkušenost s tímto přístrojem? Poradíte? Asi něco dělám špatně.. škaredá mapa, težkopádné ovládání, nepřehledné.. prosím, ozvěte se, díky:)

Garmin má o něco lepší přesnost určení polohy. To je to nejdůležitější u navigace. Pro navigaci hovoří i lepší výdrž na baterky. V ostatních aspektech je lepší ten mobil.
  • 0

#302 plavcik

plavcik

plavcik

• Members
  • PipPipPip
  • 1 123 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 5:30

No tak záleží, s čím chceš konkrétně poradit. Škaredá mapa - dá se dohrát jiná, případně tu stávající upravit přes speciální editor tak, aby škaredá nebyla, Težkopádné ovládání, nepřehledné - uvědom si, je to turistická navigace navržená tak, aby šla ovládat při pohybu, v zimě, v rukavicích atd....
Za mě jako velké plus doplním odolnost (nosím ji na batohu nebo bundě, takže je na rozdíl od telefonu v kapse okamžitě dostupná), kde ale inkasuje plno ran a ústrků, což bych u drahého telefonu neriskoval. No a pocitově věřím voděodolnosti víc než u toho telefonu. Můj oregon ležel snad měsíc v řece, bez jediné úhony...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C

#303 mpik

mpik

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7 149 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 8:27

Drahý telefon... Navigaci má dnes už asi každý chytřejší. Mám navigaci za 7000 a telefon za dva. Co je dražší? Ale opravdu, v dešti bych ho radši moc nevytahoval, navigaci klidně. I když na ní moc nevidím, kapky na displeji fungují jako lupa. Ale když jsem teď šel multinu a pořád se přepínal mezi mapou a listingem a roloval palcem na stage, litoval jsem, že jsem si to do telefonu dal až po návratu. Tam bych mohl přepínat bez ztráty pozice a bylo by to mnohem přehlednější a na větším displeji. Co se týče výdrže, ještě jsem to nezkusil nadoraz, ale při zapnutí GPS a displeje baterie ubývá dost rychle, powerbanka to asi jistí, abych si pak ještě zavolal.

Co se týče map Garmin, oficiální je podrobná, používám ji, ale má spoustu zbytečností (studna-vrt) a spousta toho chybí (vč. názvů vesnic při určitém měřítku a nedokázal jsem to tam dostat). Neoficiální jsou čitelnější, ale méně podrobné. Jak kde, je to založeno na OSM. A řekl bych, že v OSM mapách pro Android je mnohem větší výběr, než v OSM pro Garmin. A přetypovat Garminí mapu neumím.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama