Přejít na obsah


Fotka

průkazka kačera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#121 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 15:23

Mira_B napsal/a:

Pitrus napsal/a:
Co třeba text:
Pobíhám tu poblíž s GPS - pokud jsem špatně zaparkoval nebo moje auto překáží, omlouvám se, prosím zavolejte mi, hned přeparkuji.


To uz dava smysl. Jeste kdyby se podarilo doladit to "Pobiham tu pobliz s GPS", na neco rozumnejsiho a hned by se to dalo pouzit jako oficialni text. Bohuzel mne ale nenapada nic smysluplneho cim to nahradit..


No jo, ale jak tak čtu tu původní cedulku, tak my se tu snažíme o klasickou omluvnou kartičku, ale ono to bylo původně patrně zamýšleno jako recesní "povolení", které dotyčného potřebných pár minut zdrží, co mu to bude šrotovat v hlavě, co to je za blbost, a to je právě ten čas, který je třeba na odlov krabky a navrácení se k vozidlu ;-)
  • 0

#122 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 15:36

prukazka i karta do auta vypada hodne dobre a je to vyborny napad. prakticky moc nevyuzitelne, ale pro nas perfektni a kdo vi, treba se v cizim meste i mestaci nad nami pousmeji a odpusti nam to chvilkove zaparkovani. a kartu na event si myslim ze je dobry napad :) jedine co mi na ni nejak vadi je ten zminovany titul. jen par "vyvolenych" z plzne se muze "pisnit" geo judrem zbytek "jen" cacheri.. no nevim. navic jestli si kazdy muze danou kolonku bud nechat nebo zrusit uz to neni jednotna uprava. karta je jinak uplne perfektni, ale tohle to tam podle me kazi. treba neco typu, zakladni titul je "cacher", a az po dosazeni treba 1000 ulovenych kesi a 1 zalozene je mozne nosit titul "zaslouzili cacher" kdyz se resil vstupni test, podlemeho je dobre ze se to timto neridi. sice by si kazdy pripomnel pravidla, treba na to slouzi v brne keska po jejiz splneni testu na 90% dostanete list ze jste uspeli a finalni souradnice. ale i tak mi to prijde zbytecne. kartu bych si urcite rad poridil, ale chtel jsem jen vyjadrit svuj nazor na ten titul, kteri jak si myslim neni nejlepsim resenim a spis to prukaz kazi vzhledem k "udelovani" titulu.
  • 0

#123 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 15:55

Do-bby napsal/a:

jedine co mi na ni nejak vadi je ten zminovany titul. ... navic jestli si kazdy muze danou kolonku bud nechat nebo zrusit uz to neni jednotna uprava. karta je jinak uplne perfektni, ale tohle to tam podle me kazi.

treba neco typu, zakladni titul je "cacher", a az po dosazeni treba 1000 ulovenych kesi a 1 zalozene je mozne nosit titul "zaslouzili cacher"

kartu bych si urcite rad poridil, ale chtel jsem jen vyjadrit svuj nazor na ten titul, kteri jak si myslim neni nejlepsim resenim a spis to prukaz kazi vzhledem k "udelovani" titulu.


Ano, a i jsem to nekde psal, na titul (nejaky vymysleny cachaersky) bych si take nehral.. A nejednotnost, to je velka skoda a hodne to kazi myslenku celeho projektu. Jenze, ne vsem se zavdecis.. Dost lidi chce, jak tu nekdo psal a navrhoval, "ulitlou" formu.. Ja (a doufam, ze ne sam) preferuji formalni verzi.. A ted co? Mozna, byt autorem projektu, nechal bych hlasovat o JEDNE JEDINE verzi a tu vsem zajemcum "delat". Kdy by chtel, mel by.. Kdo ne, tak ne. Ale domnivam se, ze autor uz nejake prukazky rozeslal (nebo se k tomu chysta), takze o nejake jednotnosti si muzeme nechat zdat.... Skoda.
  • 0

#124 vazounek

vazounek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 16:17

Mira_B napsal/a:

Do-bby napsal/a:

jedine co mi na ni nejak vadi je ten zminovany titul. ... navic jestli si kazdy muze danou kolonku bud nechat nebo zrusit uz to neni jednotna uprava. karta je jinak uplne perfektni, ale tohle to tam podle me kazi.

treba neco typu, zakladni titul je "cacher", a az po dosazeni treba 1000 ulovenych kesi a 1 zalozene je mozne nosit titul "zaslouzili cacher"

kartu bych si urcite rad poridil, ale chtel jsem jen vyjadrit svuj nazor na ten titul, kteri jak si myslim neni nejlepsim resenim a spis to prukaz kazi vzhledem k "udelovani" titulu.


Ano, a i jsem to nekde psal, na titul (nejaky vymysleny cachaersky) bych si take nehral.. A nejednotnost, to je velka skoda a hodne to kazi myslenku celeho projektu. Jenze, ne vsem se zavdecis.. Dost lidi chce, jak tu nekdo psal a navrhoval, "ulitlou" formu.. Ja (a doufam, ze ne sam) preferuji formalni verzi.. A ted co? Mozna, byt autorem projektu, nechal bych hlasovat o JEDNE JEDINE verzi a tu vsem zajemcum "delat". Kdy by chtel, mel by.. Kdo ne, tak ne. Ale domnivam se, ze autor uz nejake prukazky rozeslal (nebo se k tomu chysta), takze o nejake jednotnosti si muzeme nechat zdat.... Skoda.


Ta jsem se na chvilinku dostal k PC. Viděl bych to následovně. Co když vyhotovím anketu, jak by karta měla vypadat a udělala by se vážně jednotlivě. Myslím, že je to fér.
Sice už mám ve schránce plno emailů, ale pokud to bude stát pak fakt za to, tak si myslím, že kolegové počkají.
  • 0
geo. JuDr. vazounek
[mail]geo.judr@gmail.com[/mail] | ICQ: 258440218

#125 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 16:19

Mira_B napsal/a:

Do-bby napsal/a:

jedine co mi na ni nejak vadi je ten zminovany titul. ... navic jestli si kazdy muze danou kolonku bud nechat nebo zrusit uz to neni jednotna uprava. karta je jinak uplne perfektni, ale tohle to tam podle me kazi.

treba neco typu, zakladni titul je "cacher", a az po dosazeni treba 1000 ulovenych kesi a 1 zalozene je mozne nosit titul "zaslouzili cacher"

kartu bych si urcite rad poridil, ale chtel jsem jen vyjadrit svuj nazor na ten titul, kteri jak si myslim neni nejlepsim resenim a spis to prukaz kazi vzhledem k "udelovani" titulu.


Ano, a i jsem to nekde psal, na titul (nejaky vymysleny cachaersky) bych si take nehral.. A nejednotnost, to je velka skoda a hodne to kazi myslenku celeho projektu. Jenze, ne vsem se zavdecis.. Dost lidi chce, jak tu nekdo psal a navrhoval, "ulitlou" formu.. Ja (a doufam, ze ne sam) preferuji formalni verzi.. A ted co? Mozna, byt autorem projektu, nechal bych hlasovat o JEDNE JEDINE verzi a tu vsem zajemcum "delat". Kdy by chtel, mel by.. Kdo ne, tak ne. Ale domnivam se, ze autor uz nejake prukazky rozeslal (nebo se k tomu chysta), takze o nejake jednotnosti si muzeme nechat zdat.... Skoda.

to bohuzel ano, jednotnosti se nedockame, ale ja myslim ze jen pro zatim. dejme tomu rok, dva a dopadne to jako cwg a nekdo se toho chytne a zacne delat prukazy za tezky peniz, ale treba uz jejich vyroba bude naplno propojena s gc.com. uvidime. kazdopadne si myslim ze soucasny vzhled a styl karticek neni vubec spatny, ba naopak az teda na ten titul. a jak presne rikas vymysleny. rozhodne bych se titulu nedrzel tak silne abych si ho daval na karticku jen na zaklade toho, ze v mem meste je keska ktera ho vydava jako recesi. kdyz titul tak titul, ale zase nesmi byt nastaven tak aby se menil treba 3x do roka. tak casto bych karticku nemenil. to prave treba tak jak jsem psal od 0 do 999 kesi cacher, od 1000 + 1 zaslouzili cacher, pripadne pridat jeste jeden titul nad 5000+10 treba. ale to bude v budoucnu
  • 0

#126 vazounek

vazounek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 16:20

A také mě pošťouchlo, že bych se domluvil s nějakou reklamní dílnou a nechal bych je rovnou vytvářet na materiál jako je ŘP.
  • 0
geo. JuDr. vazounek
[mail]geo.judr@gmail.com[/mail] | ICQ: 258440218

#127 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 16:38

Výroba propojená s gc.com, těžký peníz, rovnou jako ŘP, jednotná forma... kačeři milí, nechtete trochu zvolnit? Není to tak dávno, co se tu skoro všichni postavili proti možné organizovanosti geocachingu, a teď byste se snad i nechali očipovat. Ještě pořád mám dojem, že ta průkazka má být jako žert, tak dávejte pozor, ať ze zábavy nakonec neuděláte neosobní úřední prudu. Snad stačí nějaký vzor a kdo chce, tak si jej vytiskne a zalaminuje, ne?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#128 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 16:51

tak mam dalsi napad, udelat prukazku nejakou takovou formou jako jsou samolepky s jesterkou. formou hry. ------------------------------------------------- ale jednotnost by to opravdu chtelo. udelej tedy malou anketu a nech ji tu tyden 1) stavajici verze 2) sjednocene tituly podle ulovenych kesi 3) vyhodit titul a je to :) s materialem jako je RP.... no vypadalo by to jeste lepe, ale zase na druhou stranu... aby to nebylo zbytecne drahe. ale vypadalo by to opravdu perfektne.
  • 0

#129 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 17:02

vazounek napsal/a:
A také mě pošťouchlo, že bych se domluvil s nějakou reklamní dílnou a nechal bych je rovnou vytvářet na materiál jako je ŘP.


Tak to by bylo naprosto dokonale! Kdyby dali rozumne podminky (ceny), bylo to skvele.
No s anketou rozhodne souhlas - nech hlasovat o ruznych navrzich, vitezny pak bude oficialni a pro vsechny. Bez moznosti uprav.

jak pode mnou nekdo pise o cipovani apod., neber to az tak vazne - recese to je, tak to i bereme (proc by ale i recese nemohla byt poradne provedena a ne jen "zalaminovany, kazdy jiny, kus papiru..?) Nenech se odradit, delas skvelou praci!
  • 0

#130 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 17:23

Do-bby napsal/a:
... jednotnost by to opravdu chtelo.

udelej tedy malou anketu a nech ji tu tyden
1) stavajici verze
2) sjednocene tituly podle ulovenych kesi
3) vyhodit titul

a je to :)

s materialem jako je RP.... no vypadalo by to jeste lepe, ale zase na druhou stranu... aby to nebylo zbytecne drahe. ale vypadalo by to opravdu perfektne.


Dovolil bych si do ankety doplnit otazky:
4) (predek je vicemene jasny) vzadu "s uchylakama apod. (neformalne)
5) zadni strana "bez uchylaku apod. (formalni text)
6) zadni strana - "parkovaci karta" (spise bych volil formalni text)
  • 0

#131 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 17:48

Když už čipovat, tak aspoň chirpovat - potkám-li vochirpovanýho kačera, tak si na Oregonu přečtu kdo je to :-)). Titul geoJudr. není jen pro Plzeňáky a okolí, ale pro každého, kdo se v této oblasti vyskytne. To bych pak mohl říkat, že je nesmyslná ikona, Locationless nebo A.P.E. Ty jsou taky pro mě nedostupný, takže titul proč ne. "Zasloužilých..." jsme už taky měli celkem dost, ale když to někoho bude těšit, proč ne. Ale pak bych byl i pro titul geoVechtr :-)) (Nojo, tak mi napadá, nebude to na jeden řádek moc, nebudou lepší hned dva řádky?:-)) A karta do auta, no to může být dvousečný. Třeba se nějaký policista pousměje a nechá mě být, ale co když to bude ještě k tomu kačer, který dlouho nemůže vyluštit mou mysterku? Nedostanu pak dvojnásob? Ale jo, jako sranda je to dobrý, teším se na výsledek.
  • 0

#132 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 17:51

Já bych preferoval tuto variantu:
přední strana - zatím bez titulu (později možná sjednocené tituly výběrem z několika možností, nebo podle počtu nalezených a založených keší)

zádní strana - "s uchylakama" - To je úplně výztižné :) (Ikdyž já vlastně deviant jsem díky geocachingu.)
  • 0

#133 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 19:38

a) Jsem proti jakémukoli hlasování. Z toho nikdy nevyjde nic, než paskvil, který se vlastně nikomu líbit nebude.
b) Jestli má už někdo hlasovat, je to autor vlákna. Ten to vše začal. A tři aktivisté, co jako první vytvořili něco hmatatelného. Diskuze už bylo dost a všichni čtyři jsou jistě dostatečně inteligentní, aby své původní návrhy po vzájemné konzultaci korigovali.
c) Titul zachovat! A volitelný. Jestli to bude "plzeňský" GEo JUDr. , Ingeo. n ebo Doc. Geo. si každý řekne sám. Progeoboha jen žádné stupně podle odlovených/založených keší! To byl už byl úřad.

JE TO RECESE!

To Hynous, vazounek, labyorkie, Mira_B: Sjednoťte se a vytrvejte! Jak se to spustí, kecalové odpadnou a bude klid!
  • 0

#134 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 19:42

PaWcz napsal/a:
Výroba propojená s gc.com, těžký peníz, rovnou jako ŘP, jednotná forma... kačeři milí, nechtete trochu zvolnit?
Není to tak dávno, co se tu skoro všichni postavili proti možné organizovanosti geocachingu, a teď byste se snad i nechali očipovat.

Ještě pořád mám dojem, že ta průkazka má být jako žert, tak dávejte pozor, ať ze zábavy nakonec neuděláte neosobní úřední prudu.
Snad stačí nějaký vzor a kdo chce, tak si jej vytiskne a zalaminuje, ne?

;)B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#135 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 19:43

Pindenko napsal/a:
a) Jsem proti jakémukoli hlasování. Z toho nikdy nevyjde nic, než paskvil, který se vlastně nikomu líbit nebude.
B) Jestli má už někdo hlasovat, je to autor vlákna. Ten to vše začal. A tři aktivisté, co jako první vytvořili něco hmatatelného. Diskuze už bylo dost a všichni čtyři jsou jistě dostatečně inteligentní, aby své původní návrhy po vzájemné konzultaci korigovali.
c) Titul zachovat! A volitelný. Jestli to bude "plzeňský" GEo JUDr. , Ingeo. n ebo Doc. Geo. si každý řekne sám. Progeoboha jen žádné stupně podle odlovených/založených keší! To byl už byl úřad.

JE TO RECESE!

To Hynous, vazounek, labyorkie, Mira_B: Sjednoťte se a vytrvejte! Jak se to spustí, kecalové odpadnou a bude klid!


Diky za podporu... (smajlik)

Btw, kastovani podle odlovenych kesi je (doufam) takova absurdita, ktera (snad) nema sanci projit.
Tituly, dobre - pokud to neni vymyslena zalezitost, ale opravdu zavedena vec (nevim presne co a jak, slysim o tom poprve..), volitelne ponechat.
Ad. hlasovani: v tomto si nejsem uplne jist - kazdy ma predstavu jinou a pokud to mame nejak sjednotit (..a pokud nebudou prukazky jednotne, je to "o nicem"..), nechal bych na vetsine jaka varianta "se udela" (ikdyz na vzhled OP nebo RP se take referendum nevyhlasovalo.. smajlik).
  • 0

#136 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 20:13

btw, co kdyby druhá věta textu zněla například: Držitel průkazu je postižený celosvětovou hrou, zvanou Geocaching.
(to: "je postižen".. se mi moc nepozdává, ale když většina chce neformální text..)

Další věta: "Soukromé i úřední osoby žádáme o respektování osobní svobody tohoto individua (to bych nahradil, ale nevím čím - možná "tohoto jedince"?) při jeho nestandardním chování (toto je naopak velmi dobré) a spolupráci při plnění případných úkolů. (to je fakt divné - opravdu někomu kačer má "dávat úkoly"? - ale bohužel nemám nápad na zlepšení..)
  • 0

#137 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 20:42

pappp napsal/a:
Kurva lidi, co blbnete, mám papíry na hlavu, a spoustu dalších certifikovaných oprávnění a teď budu ještě sebou nosit průkaz kačera.
Počkejte až se toho chytí EU, to bude hned úřad, povolenky a přezkoušení a hlavně; bitte zahlen.
Vontové měli žlutý špendlík a žádný průkaz o členství ve vontské organizaci, my máme GPS a ještěrku na prdeli (auta).
Tak nechte pro mudly trochu toho tajemna a netahejte do toho tituly; průkazy a lovte pro radost, pro poznání zajímavých míst; podobně postižených lidiček, vždyť se poznáme i bez průkazu.


No asi tak (ne kazdy se mnou musi souhlasit): Kdo o prukazku ma zajem, necht diskutuje (podnetne), kdo zajem nema, je moznost tema ignorovat (bez zbytecnych postu v diskuzi..).
Howgh
  • 0

#138 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 21:01

tak ziskani titulu podle ulovenych kesek byl jen napad jak to sjednotit kdyz uz tam ty tituly musi byt. rypalove ve smyslu proc karticky apod. nenito preci povine neco takoveho mit a jako recese je to dobre ale nikdo vas nenuti se do toho zapojit. vzhledem k tomu jak jsou tu vsichni uz pomalu na noze a hlavne rozpolcene nazory, doporucuji tema zmen uzavrit a prukaz nechat tak jak byl jeho posledni navrh nez se v nem zacneme stourat a zpusobime tim to, ze se akce zrusi, nebo to cele pokazili. tak co uz jen doresit tu parkovaci kartu a tim to ukoncit a nechat to tak jak to je. kdo nema titul judr a podobne, nebo ho tam proste jen nechce mit, tak si tam dejte co chcete ;) me postaci napriklad "lovec", nebo neco podobneho. tak co, vy co mate o prukaz zajem? (vy co ho nemate, nemusite nam kazit radost a hanit dobry napad)
  • 0

#139 vazounek

vazounek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 21:10

Takže vážení a milý, projdu celou tuto diskuzi, slovo po slůvku, písmenko po písmenku a sepíšu veškeré návrhy. Takže pokud chcete ještě něco dodat, tak dodávejte. Dnes to chci zpracovat a vytvořit anketu.

Tím pádem všem, kteří si u mě zažádali o kartičku musí pochopit a vydržet.
  • 0
geo. JuDr. vazounek
[mail]geo.judr@gmail.com[/mail] | ICQ: 258440218

#140 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2011 - 21:22

Jen mě tak napadá, a komu se to bude vlastně ukazovat ? Není náhodou praktická využitelnost nulová ? Já si nedovedu představit, že bych tu kartu rval nějakému orgánu spolu s doklady, k předložení kterých budu případně vyzván... Nebo si to budem uzakovat vzájemně na eventech ? To už dřív uvěřím tomu, že se toho chytne někdo, kdo z toho bude chít vytěžit nějakou kačku, ostatně to, že se nevypustí "zdroják" mě docela sejří, stejně bych tak nějak řekl, že to autorská práva už dnes nerespektuje. Navíc, každý by si to mohl modifikovat jak by chtěl a ukázat svůj návrh..., kdyť jsou ty průkazy především jen legrace a dva se vedle sebe před jedním policajtem nesejdou... Když už se na průkazu uvádí občanské jméno, nevidím nic špatného na uvedení titulu, stejně tak, jako by nemohl geocacher mít nějaký čestný titul na základě nalezených/založených keší.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama