Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nebezpečná keš.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#1 remisa

remisa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:14

Co si myslíte o nebezpečných keších? - typu přiožralej kačer blbě šlápne a je po něm...
  • 0

#2 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:17

Si myslim, že jsou nebezpečné, hlavně pro přiožralé kačery.
  • 0

#3 remisa

remisa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:18

Aha, dík :) Přemýšlím jestli je to jenom o tom, duševně se přesvědčit že "když tam někdo zahučí, je to jenom jeho problém..."
  • 0

#4 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:19

Pokud je kačer přiožralej, tak se dokáže "zrakvit" i u odlovu zaokapovky :) Co se ale týče přímo tématu, tedy "nebezpečných keší" (ať si pod tím člověk představí cokoliv), tak vše záleží na daném kačerovi, jak moc dobře zhodnotí svoje síly, jestli na to má nebo ne.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:22

remisa napsal/a:
Aha, dík :) Přemýšlím jestli je to jenom o tom, duševně se přesvědčit že "když tam někdo zahučí, je to jenom jeho problém..."

Taky jsem si to myslel, ale jen do dne, kdy synek vypustil keš, kde málem zahynuli čtyři lidi. Je to jejich problém, já vím, ale jak by se mu s tím asi žilo?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 remisa

remisa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:24

Jasný, asi pokud nemám nervy čekat jestli tam někdo zahučí tak bych ji ani neměl zakládat. Přemýšlím omezit ji jenom na Premium kačery, čímž bych mohl alespoň trochu omezit děcka a nováčky apod...
  • 0

#7 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:28

V přiožralém stavu se neřídí, neprovozujou adrenalinové sporty a neloví (snad kromě městských zaokapovek). Nic víc, než napsat upozornění do listingu a adekvátně ohodnotit terén (tak, aby to nesvádělo ke zbytečnému machrování) nemůžeš, zabít se člověk může i cestou k úplně bezpečné keši.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:29

Zajímavá pointa vlákna, LOGICKY, když budu pod vlivem omamných a jiných nebezpečných látek, tak nepolezu T5 krabici. To, že bude někdo takové vemeno, že si u odlovu třeba zlomí nohu, není problém tvůrce a majitele keše, pokud bude jasně dané, že teren není 1,5, ale 4,5.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:32

Nebezpečné keše jsou ****** a více a takové naši revívři nepovolují ;) !
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:34

I k tak poměrně krotké noční keši, jakou je Smrtihlav, jsem zaznamenal výtku jedné maminky, co chlapci z rodiny (tatík+synkové) vzali s sebou, že Vás trasa navede přesně na okraj lomu a není až tak vyloučené, že tam někdo při snaze najít cestu nebo bludičku zahučí. Mně se to tam zdálo OK, ale znáte maminky…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 maxovna

maxovna

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:45

Za sebe říkám, že tyhle keše nemám rád. U kešek, které jsou tak dělaný (stromovky atd.) to pochopím, ale udělat procházku přírodou, nebo mysterku a pak dát kešku na hranu skály...to mi moc nesedí.
  • 0

#12 remisa

remisa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:48

Nojo, ale procházková keš by neměla T4,5... no budu o tom v noci přemýšlet :D Díky za názory, ještě by mě zajímalo co si myslíte omezit takovou keš na Premium only? Omezím hodně děcek a začátečníků, na druhou stranu zkušenej kačer kterej nehodlá podporovat Groundspeak bude mít po srandě :(
  • 0

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:48

Už jsem se několikrát vracel od keše s tím, že tuhle nedám. Naposledy od keše na Točníku. I když jsem viděl, kolik lidí tam bylo přede mnou a kolik za mnou, tak tam prostě nikdy nevylezu.
  • 0

#14 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 18:54

Zrovna jsem si vzpomněla na GC1QNM4, která by svůj účel klidně splnila, i kdyby byla umístěná o pár metrů "bezpečněji". Jenže to bych si ji asi mezi všemi nepamatovala, to byla taková krása, podívat se AŽ TAM...
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#15 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 19:15

remisa napsal/a:
Co si myslíte o nebezpečných keších? - typu přiožralej kačer blbě šlápne a je po něm...

V tomto případě je nebezpečný kačer (sám sobě) a ne keš. Ale jsem za maximální informování v listingu o myslitelných (i nemyslytelných) nebezpečích.
  • 0

#16 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 19:41

remisa napsal/a:
Co si myslíte o nebezpečných keších? - typu přiožralej kačer blbě šlápne a je po něm...


myslíš něco jako když jede ožrala po dálnici a místo na brzdu šlápne na plyn .. tohle myslím není problem kačerů ale lidí obecně ..

proč rovnou neřešit nesmrtelnost chrousta? ;)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#17 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 21:02

remisa: ten problém si asi budeš muset nakonec vyřešit sám...T5 keše jsou prostě výzvou (v případě správně udělaného listingu korektní výzvou)...a když někdo dopadne špatně je na vině ten kdo rukavici hodí nebo ten kdo ji zvedne?
  • 0

#18 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 8:32

maxovna napsal/a:
Za sebe říkám, že tyhle keše nemám rád. U kešek, které jsou tak dělaný (stromovky atd.) to pochopím, ale udělat procházku přírodou, nebo mysterku a pak dát kešku na hranu skály...to mi moc nesedí.


Přesně tak. Jsou keše co jsou výzvou a hned je to jasné, je to jasné i z listingu. A jsou keše, které jsou (dle mého názoru), blbě umístěny a marně si hlavu lámu, jetli keš musí být opravdu zrovna tady. Jejich odlov je za hranicí zdravého rozumu.. Hrana drolící se skály je dobrým příkladem, ale zažil jsem i terén samá jáma a propadliště, závrt, ale terén 1,5. A i když je občas alespoň v listingu "bacha ať někam nespadnete", opravdu je takovýchto keší třeba ?
  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 10:12

remisa napsal/a:
Co si myslíte o nebezpečných keších? - typu přiožralej kačer blbě šlápne a je po něm...


Třeba v zimě se dá zahynout i na snadné keši, když budeš mít smůlu na počasí.

Pokud někdo vyrazí přiožralej na keš s obtížností 3+ a něco se mu stane, tak je to jeho problém, ne ownera. Ostatně, lovit těžké keše nikdo nikoho nenutí a je spousta kačerů, co nemá prakticky nic s obtížností nad 4.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 10:34

Nebezpečná může být i keš na druhé straně ulice, když koukám na displej a vlezu pod auto... a ani nemusím být pod vlivem. Naštěstí stihnul zabrzdit ;-)
  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama