Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nebezpečná keš.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#21 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 11:14

Co si myslíte o nebezpečných keších? - typu přiožralej kačer blbě šlápne a je po něm...
Adrenalinové keše mi nevadí. Tj. ty, kde je riziko na první pohled zřejmé, keš je na něm postavena, a proto myslícímu střízlivému kačerovi v zásadě riziko nehrozí, protože má dost rozumu tam případně nelézt.
Daleko horší jsou na první pohled nevinné keše, kdy třeba na přístupové cestě je nezakrytá neoznačená hluboká šachta viditelná v posledním okamžiku. Konkrétně mám na mysli GC1MR88, kde jsem se opravdu vyděsil. Kdybych zrovna koukal do GPSky, mohl být ze mě mrzák. Brrrr.
  • 0

#22 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 11:49

Tuhle keš jsem lovil hned po uveřejnění a v noci. Pod nohy se musíš koukat pořád. U keše je v listingu napsáno:

Keš se nachází na druhé strane dálnice, než vež samotná. Vež se totiž nachází v bezprostrední blízkosti soukromého pozemku a jediná prístupová cesta k ní vede pres tento pozemek. Z této strany je vež velmi dobre videt a nedudete tudíž, po vetšinu roku, rušeni pri pozorování veže a hledání kešky. Cestu musíte najít sami, ale lze se k dostat velmi dobre po okraji pole. Cestu za šipkou nedoporucuji! Parkovat teoreticky lze na vjezdu na pole, ale dejte pozor abyste neprekáželi zemedelcum!

Mě tahle keš nevadí, a takovýchto jam a kanálů na Kladensku a i jinde potkáš mnoho. Komu za to děkovat asi tušíš. Kanál je od keše docela daleko. Když na horách u keše šlápnu na hada, taky nebudu tvrdit, že je keš nebezpečná.
Jinak autor by na ten kanál mohl odkazovat v listingu, tomu bych se nebránil.
  • 0

#23 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 11:55

J@VO napsal/a:
Jinak autor by na ten kanál mohl odkazovat v listingu, tomu bych se nebránil.

Vzdyt na nej odkazuje specialnim WP NEBEZPECI... :o
  • 0

#24 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 11:59

to: petegeo Jo máš pravdu já se nevšiml !!! ;)
  • 0

#25 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 12:28

petegeo napsal/a:

J@VO napsal/a:
Jinak autor by na ten kanál mohl odkazovat v listingu, tomu bych se nebránil.

Vzdyt na nej odkazuje specialnim WP NEBEZPECI... :o

Tak zrovna u takových keší bych to ještě "vypíchl" červeným písmem přímo do listingu...řekl bych že je to důležitější informace než že se nemá vstupovat do vozovky...
  • 0

#26 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 13:42

Když na horách u keše šlápnu na hada, taky nebudu tvrdit, že je keš nebezpečná.
Pokud cesta ke keši povede přes hadí hnízdo, tak to tvrdit budu. A je jedno, jak daleko od keše to bude.
Vzdyt na nej odkazuje specialnim WP NEBEZPECI...
Teď už ano, dokonce je otvor "zakryt" pneumatikou. Na počátku tam ale nic z toho nebylo.
  • 0

#27 Dzonny

Dzonny

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 13:46

Dle mého skromného, pokud je krabka ohodnocena T4 a vyšší,tak už autor nemusí psát do listingu žádná upozornění: "pozor krabice je na skále-buďte opatrní ať nespadnete", "sou tam kameny-ať nezakopnete", pozor po těch větvích nešlapej daleko od kmenu, ať se nějaká nezlomí a nespadneš nahoru, srry, vlastně dolu":). Každej, kdo si vybere krabici s takovouto obtížností s tím už musí počítat, že tam bude něco nebezpečnýho, proto byla tahle škála stanovená.;)
  • 0

#28 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 13:47

Vláček napsal/a:
Když na horách u keše šlápnu na hada, taky nebudu tvrdit, že je keš nebezpečná.
Pokud cesta ke keši povede přes hadí hnízdo, tak to tvrdit budu. A je jedno, jak daleko od keše to bude.


To abych šla prohlídnout kruhy kolem svých keší, jestli náhodou z některého úhlu nevede cesta přes hadí hnízdo. Cesta ke keši přece vede tudy, kudy se kačer rozhodne jít. Ale rozhodně není jedno, jak daleko to bude. Hadí hnízdo dál než 161 metrů od keše už není problém můj, ale sousedův :D
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#29 Lubka51

Lubka51

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 14:02

Dzonny,to není tak jednoduché.Porovnej si více kešek s T4 od různých kačerů. Je to nebetyčný rozdíl. Jednu najdeš poslepu i se zlámanou nohou a druhou bez lana neulovíš. Oznámit alespoň základní vybavení a popsat obtížnost je na místě. Každý není mistr světa a když včera odlovil T4 bez problémů,vrhne se na další,protože na T4 přeci má. A je průser.
  • 0

#30 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 14:20

Pokud cesta ke keši povede přes hadí hnízdo, tak to tvrdit budu. A je jedno, jak daleko od keše to bude.

Promiň ale musím trvat, že musíš koukat pod nohy , a že je to tvůj problém. Tato keš sama o sobě není uložena nebezpečně.
  • 0

#31 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 14:27

Chryseis napsal/a:
To abych šla prohlídnout kruhy kolem svých keší, jestli náhodou z některého úhlu nevede cesta přes hadí hnízdo. Cesta ke keši přece vede tudy, kudy se kačer rozhodne jít. Ale rozhodně není jedno, jak daleko to bude. Hadí hnízdo dál než 161 metrů od keše už není problém můj, ale sousedův :D


Taky prosímtě zkontroluj všechna mraveniště, co kdyby nedejbože někoho štípnul mravenec?? Vzala by sis takovou újmu na svědomí??
  • 0

#32 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 15:49

hoblik napsal/a:
Nebezpečná může být i keš na druhé straně ulice, když koukám na displej a vlezu pod auto... a ani nemusím být pod vlivem. Naštěstí stihnul zabrzdit ;-)


Jo, takhle mi na primo pred cumak kdysi vybehl Lole@CZ, kdyz prechazel silnici 20 metru od me vlastni kese. Cumel na sipku a pred vstupem do vozovky kouknul jen doprava. Nastesti bylo v protismeru volno, tak jsem uhnul, jinak k ni uz po svych nedosel.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#33 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 19:13

Nejhorší jsou keše T1,5 v brně. Můžou vás tam okráct, přejet, přejet a okráct.... No hrůza. Např, typovali by ste, že vás zkusí okráct tady: GCT686??? A v listingu ani slovo :D
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 19:21

Valicek1: ne netipovali ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 23:31

Dzonny napsal/a:
Dle mého skromného, pokud je krabka ohodnocena T4 a vyšší,tak už autor nemusí psát do listingu žádná upozornění: "pozor krabice je na skále-buďte opatrní ať nespadnete"
...
Každej, kdo si vybere krabici s takovouto obtížností s tím už musí počítat, že tam bude něco nebezpečnýho, proto byla tahle škála stanovená.;)



Dovolím si nesouhlasit. Já mám radši, když se to v listingu konkrétně rozepíše. A vždycky platí, že je lepší očekávat problémy a být následně příjemně překvapen, než naopak.
  • 0

#36 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 13 červenec 2011 - 6:44

Toniczech napsal/a:
Dovolím si nesouhlasit. Já mám radši, když se to v listingu konkrétně rozepíše. A vždycky platí, že je lepší očekávat problémy a být následně příjemně překvapen, než naopak.


+1
  • 0

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 8:20

Toniczech napsal/a:

Dzonny napsal/a:
Dle mého skromného, pokud je krabka ohodnocena T4 a vyšší,tak už autor nemusí psát do listingu žádná upozornění: "pozor krabice je na skále-buďte opatrní ať nespadnete"
...
Každej, kdo si vybere krabici s takovouto obtížností s tím už musí počítat, že tam bude něco nebezpečnýho, proto byla tahle škála stanovená.;)



Dovolím si nesouhlasit. Já mám radši, když se to v listingu konkrétně rozepíše. A vždycky platí, že je lepší očekávat problémy a být následně příjemně překvapen, než naopak.


Myslím, že u jednoznačně složitých a komplikovaných keší není nutné vodit kačery za ručičku. Někdy to ani není žádoucí.

Ono je na každém, aby si posoudil co a jak zvládne sám a na co potřebuje parťáka a další pomůcky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 9:19

Myslím si, že tohle téma trochu souvisí s dnešním trendem "hledání cizí zpodpovědnosti a alibistického předcházení nebezpečí svého a především cizího". Samozřejmě souhlasím, že by na cestě ke keši (pokud je to jediný přístup), nebo u keše samotné, neměla být nějaká životu nebezpečná, na první pohled neviditelná záludnost. Tím trendem ale myslím to, jak se v dnešní době hlídají především děti a za každý jejich úraz je hledán někdo, koho by bylo možné pranýřovat a "hnát k zodpovědnosti". Když jsem byl malý (a to nejsem ani moc starý), vyrůstal jsem na vesnici se starším bráchou a dělali jsme spoustu vylomenin a klukovin. Kolikrát jsme byli odření od lezení přes plot (jenž kupodivu měl ostré hrany nebo vyčnívající dráty), na stromy a mnohem horší věci. Vzpomínám si, jak jsme našli na skládce vyhozené skleněné lahve, tak nás nenapadlo nic lepšího, než je rozbíjet o kámen. Dopadlo to tak, že mám dodnes jizvu na prstě od lahve s uštíplým hrdlem (nebyl viník náhodou ten co vyvezl odpadky na skládku?). Jednou chtěl brácha "shodit" ovoce ze stromu kladivem. To si samozřejmě jako cíl dopadu vybralo moji hlavu (mohl za to výrobce kladiva nebo pěstitel stromu?). Někdy jsme doma vzali sekeru, kladivo a další nářadí, šli do lesa a z padlých stromků a podobně si stavěli jakési bunkry. Jednou jsme ho udělali i na stromě a když jsme se tam byl nedávno podívat, divil jsem se, jak to, že jsme z těch pár stlučených planěk nespadli. A nikoho nikdy nenapadlo dávat za to vinu někomu jinému než nám. Když se nám něco stalo, dostali jsme k tomu ještě pár facek. Dneska bysme asi byli rodičům odebráni a oni zavření za nesprávnou výchovu, za to, že nás nehlídají a nesou tedy vinu na našich zraněních. Když jsme byli malí (a ano, nedospělí, "bez rozumu", také pod ochranou zákona) a něco se nám stalo, tak jsme si za to mohli sami, protože jsme "blbí/nepozorní/blbí/splašení/blbí/a prostě kluci". Nebo snad měli jít naši sedět, když vybourali zeď ve stodole a krásně se po tom zbytku lezlo, než bráchovi spadla na hlavu cihla a on tam měl několik stehů, protože kolem toho nepostavili ochrannou bariéru nebo nás nepřivázali k posteli? Takže můj názor je, že každý má dávat pozor kam šlape, kam leze a do čeho se pouští, ať je to lovení jakékoliv keše, nebo i když si jde koupit do obchodu rohlíky (co kdyby si tam shodil konzervu fazolí na nohu?!). Takže když mi bude u dvojkové keše ukazovat šipka přes rozbouřenou řeku, asi by mi mělo dojít, že do ní nemám lézt a mám si dojít k tomu mostu, co je opodál. Stejně jako keš na hraně skály neznamená, že tam mám dělat vylomeniny, ale mám ji vyzvednout opatrně. K dvojkové keši může také vést dva metry široká cesta po okraji srázu, tak asi půjdu dál od okraje. Na pískovcovou skálu co se drolí asi taky nepolezu jen tak a budu nejdřív přemýšlet. To, že koukám do displeje, taky neznamená, že jsem si to nezavinil sám. Můžu zastavit, mrknout, kterým směrem a jak daleko mám jít, zvednout oči od šipky a vyrazit. Takže lidičky, dávejte pozor především sami na sebe, když se vám něco stane, tak vinu hledejte především ve své šikovnosti, pozornosti a svém úsudku. Přeju hodně kešek bez zbytečných úrazů. EDIT: PS: Jo a také detailní popis všech možností, kde se dá při nepozornosti dojít k úrazu je sice pěkné, ale může trošku kazit odlov , když se změní v indicie (táááák uklouznout a spadnout se dá támhle, to jsem blízko.. táááák, strom co mi chce spadnout na hlavu je tenhle, mno a kolem vosího hnízda jsem už prošel.. MÁM TO!)
  • 0

#39 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 10:03

Takových písmenek ... není někde v pravidlech geocachingu uvedeno něco o tom, že každý provozuje geocaching na vlastní zodpovědnost? Každý ať posoudí, jestli na to má (od čeho máme tu klasifikaci obtížnosti terénu?) a pokud dojde k průšvihu, bylo to jeho rozhodnutí. Snad až na extrémy kdy je cache například na vrcholu silně zrezivělé kovové konstrukce, která se může pod cacherem zhroutit.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#40 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 10:33

Aviatik napsal/a:
Takových písmenek ... není někde v pravidlech geocachingu uvedeno něco o tom, že každý provozuje geocaching na vlastní zodpovědnost? Každý ať posoudí, jestli na to má (od čeho máme tu klasifikaci obtížnosti terénu?) a pokud dojde k průšvihu, bylo to jeho rozhodnutí. Snad až na extrémy kdy je cache například na vrcholu silně zrezivělé kovové konstrukce, která se může pod cacherem zhroutit.


Disclaimer je v cervenem ramecku na zacatku kazdeho listingu. Ale nikdo to necte.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama