Přejít na obsah


Fotka

Smartphone na geocaching...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#1 Aaahz

Aaahz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 0:14

Poradte s vyberem telefonu, ktery by byl primarne na geocaching, tzn.: - vetsi displej pro dobrou orientaci v mapach - dobra vydrz baterky - kvalitni GPS prijimac Tem, kdo mi budou chtit doporucit klasickou navigaci, rovnou rikam, ze jsem rozhodnut pro mobil - chci keskovat on-line, tj. ne porad resit stahovani novych kesi do navigace a dalsi nevyhody offline navigaci. Jako zalohu sebou budu asi dal brat Garmin etrex Vista. Dalsi vyuziti mobilu - internet, mail, sem tam nejaka hra. Na cene nezalezi. Vaham mezi Samsung Galaxy S II a nejakym HTC....?? A jeste jeden doplnujici dotaz: Mate nekdo odhad, jak je narocny na objem stazenych dat napr. nekolikahodinovy navigovani pres on-line google mapy (i satelitni) ?? Predem diky za odpovedi !
  • 0

#2 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 1:36

Já používám na geocaching dva smartphony a to Iphone 4 a SE Xperia mini pro... jelikož můj malej SE nemůžu co se týká velikosti LCD srovnávat s Iphone, tak to vezmu z jiného konce - samotná aplikace pro geocaching mi přijde lepší pro Iphone (je placená), dá se přes ni krom vyhledávání kešek také logovat, posílat fotky a vše je přehledné. Na androida je app C:geo, která není tak intuitivní ale na druhou stranu dokáže donavigovat pomocí gps souřadnic, pokud luštíte např. mystery keš.. pokud s sebou budete ale nosit záložní navigaci, tak by to neměl být problém ani u Iphone (je možné, že dohledávání podle zadaných gps souřadnic umí i tato navigace, ale nějak jsem to v ní nenašla - tohle dělám právě přes androida). Z mé, zhruba roční zkušenosti s těmito stroji bych se osobně přiklonila k Iphone 4. Co se týče vašeho dotazu na přenos dat, tak to jsem nikdy nezjišťovala, ale spíš než náročné na "spotřebu" dat tato hra hodně užírá baterii, takže počítejte s tím, že jedno odpoledne hraní geocachingu vás bude stát celou baterii... u mého SE vydrží baterka tak 2-3 hodiny používání gps, Iphone je na tom o něco lépe.. s přesností určování polohy sem se většinou setkala do 10ti metrů, když jsme ze začátku porovnávali, kam nás telefony donavigují, tak se obvykle shodly tak +- 2 metry, pouze jednou byl Iphone totálně zmatený (u polské ambasády) a seknul se asi od 20m oproti tomu, kde keška opravdu byla.. ale jak říkám, to bylo jen jednou.. jinak je to u obou telefonů dost podobné.
  • 0

#3 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 1:47

Ještě dovětek - app, kterou používáme na Iphone se dělá i pro platformu Android, ale jelikož jsem s ní na droidovy nepracovala, tak nevím zda je stejná jako na Iphone... jak jsem uvedla v předchozím komentu používám C:geo, jehož podpora je ale bohužel (údajně) ukončena, tak je dost dobře možné, že nic jiného než ofiko program si časem člověk nepořídí ani do Androidů...
  • 0

#4 MAO

MAO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 5:43

Jne doplním dvě věci: i na androida je ofiko aplikace (182,-) ale na multiny nepouzitelna, c:geo pokracuje dal jako open a je bozi :o) uz ted je dal nez posledni verze od carnera ;-)
  • 0
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 6:34

Zajimave popsana potreba. Zajimava predevsim proto, ze u me sameho a meho blizkeho okoli ten postup byl naprosto opacny. Nejdrive jsem zacinal se smartphone (iPhone 3G, nasledne 3Gs) a pote jsem upgradoval na turistickou navigaci (O550). Tvrdim, ze ve mestech nema smartphone konkurenci, zejmena diky satelitnim mapam, ale tim to konci. V prirode je to dost nepouzitelne (kolikrat i absence pouheho GPRS) a razem se z odlovu stane peklo - me to takhle vytrestalo uz driv na Sipce (a co jsem cetl nedavne logy, tak nejsem sam). Dalsim plusem turisticke navigace je zvysena odolnost a taky vydrz na baterie. Dle meho nazoru je idealni kombinaci pouzivat oboje, ale k tomu si musis prijit sam.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 6:48

Z vlastni zkusenosti vyuzivam vsechny 3 varianty bazmeku na GC a zjistil jsem, ze nejlepsi je kombinace vicero. Zalezi na zpusobu kesovani. Zacnu od toho, co primo chces - smartfoun Mam Androida LG Optimus 2X + uzasny, prehledny display + uzasne aplikace (LOCUS) + paradni na online i offline kesovani ve mestech, kratsich vyletech + univerzalni nastroj (zjistim si pocasi, vygooglim co potrebuju) - vydrz!!! Kdyz se clovek dostane na 5 hodin s GPS a displayem, tak muze byt stastny. Je to nejvetsi handycap, protoze nejsem zrovna mestsky typ a desetihodinove tury po gorolii a beskydech nejsou zrovna vyjimkou... Diky tomu opravdu potrebuju i klasickou navigaci - odolnost!! Casto chodim/beham po lese, jezdim na biku a i kdyz mam obal, drzak na riditka... tak stejne mam o telefon hodne strach. Odolnost v desti je 0,00 Dal jsem mel nokii E52 (vlastne taky smartfoun) + vyborna na offline geocaching (SmartGPX) + vydrz na baterku (v radu dni) - maly display - nic moc na mapy a navigovani - odolnost proti vlhkosti - mapy No a nakonec Garmin Edge navigace + vyborna vydrz na baterky + paradni velikost na kolo + vyborne, presne a podrobne mapy + vyborna odolnost v prirode (bahno, voda, kameny...) - jenom offline - nepodporuje listingy - mensi display No abych to shrnul. Zalezi opravdu na zpusobu kesovani. Pokud jsi drajvkar a mestsky floutek, tak klidne jenom smartfouna. Doporucuju nejakeho rychlejsiho Androida. Pokud vyrazis i do prirody a to na delsi cas, nebo dokonce do zahranici (Alpy) - vrele doporucuju zvazeni outdoorove navigace s podporou listingu.
  • 0

#7 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 6:51

S474N napsal/a:
Zajimave popsana potreba. Zajimava predevsim proto, ze u me sameho a meho blizkeho okoli ten postup byl naprosto opacny. Nejdrive jsem zacinal se smartphone (iPhone 3G, nasledne 3Gs) a pote jsem upgradoval na turistickou navigaci (O550). Tvrdim, ze ve mestech nema smartphone konkurenci, zejmena diky satelitnim mapam, ale tim to konci. V prirode je to dost nepouzitelne (kolikrat i absence pouheho GPRS) a razem se z odlovu stane peklo - me to takhle vytrestalo uz driv na Sipce (a co jsem cetl nedavne logy, tak nejsem sam). Dalsim plusem turisticke navigace je zvysena odolnost a taky vydrz na baterie. Dle meho nazoru je idealni kombinaci pouzivat oboje, ale k tomu si musis prijit sam.


Nestava se mi to casto, ale pod tohle se muzu podepsat! V podstate shrnuto. Taky pouzivam kombinaci navigace a smartfouna - v praxi idealni varianta.
  • 0

#8 JohnyFK

JohnyFK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 8:07

Používám Google G1 (HTC) a v něm na offline Georg a na online c:geo + oficiální aplikaci. Problém dobíjení jsem vyřešil zakoupením akumulátorů s větší kapacitou (cca 140 Kč / ks) - telefon sice ztloustne, ale vydrží pak v pohodě celý den kešování, a to je důležitější. Myslím že na všechny HTC půjdou tyto rozšířené baterie přes sehnat. (DX, TD, eBay...) Jo, a mám dojem že tyto mé čtyři akumulátory jsou v batohu lehčí než počet tužkovek potřebných na stejnou dobu do navigace :)
  • 0

#9 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 8:16

Já mám Dell Streak Mini 5. Běží to na Androidu. GPS, Wifi, Bluetooth... 5'' display. Je krapet větší, ale ta přehlednost stojí za to. Některým lidem se zdá až neuvěřitelně velký ale jakmile si jej vyzkoušíte, tak z 90% usoudíte, že velikost je sice na hraně ale dá se bez problému běžně používat. K tomu Locus a C:Geo, datový tarif, a máte naprosto neporazitelné kešovadlo. Zkoušel jsem lovit i s HTC Desire a na displayi jsem musel neustále zoomovat, rolovat, scrolovat a provádět podobné vylomeniny. Dell Streak Mini 5 je prostě luxus. Co se týče baterie, tak výdrž je na úrovbni ostatních smartphonů. Pokud bys chtěl ovšem výdrž opravdu zbrutálnit, pak si můžeš od mugenu dokoupit baterii s trojnásobnou kapacitou (4800mAh). Ale pak počítej i s nárustem rozměrů...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#10 Aaahz

Aaahz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 11:46

Diky vsem za nazory, zatim si z toho odnasim, ze nejlepsi je kombinace smartphonu s klasickou navigaci. K tomu mam ale jeste dva dotazy. 1) Je nejaky rozdil v kvalite GPS v jednotlivych telefonech. Predpokladam, ze novejsi maji asi lepsi, ale nevim, zda je nejaky rozdil i mezi nejnovejsima telefonama (mezi jednotlivyma znackama)...?? 2) Nevite prece jenom, jak narocny je online kesovani (online mapy) na objem stazenych dat ? Jde mi o to, jeslti treba datovy tarif s mesicnim FUP 600 MB staci nebo ne. Jasne, ze zalezi, jak casto budu lovit, ale potreboval bych nejakou pribliznou indikaci...
  • 0

#11 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 12:39

Aaahz napsal/a:
Diky vsem za nazory, zatim si z toho odnasim, ze nejlepsi je kombinace smartphonu s klasickou navigaci. K tomu mam ale jeste dva dotazy.

1) Je nejaky rozdil v kvalite GPS v jednotlivych telefonech. Predpokladam, ze novejsi maji asi lepsi, ale nevim, zda je nejaky rozdil i mezi nejnovejsima telefonama (mezi jednotlivyma znackama)...??

2) Nevite prece jenom, jak narocny je online kesovani (online mapy) na objem stazenych dat ? Jde mi o to, jeslti treba datovy tarif s mesicnim FUP 600 MB staci nebo ne. Jasne, ze zalezi, jak casto budu lovit, ale potreboval bych nejakou pribliznou indikaci...


Mám Galaxy SII o kterém jsi mluvil. Stahování map je poměrně dost náročný, ALE, pokud budeš používat locus, můžeš si stáhnout mapy předem a pak je používat offline. Problém je ale i s C:GEO, kde pokud používáš online, tak stahování listingu dost žere. Já si dělám domácí přípravu a online používám jen když jsem někde delší chvíli a nudim se, tak kouknu jaká keš je blízko, ale když je delší výlet nebo kešování, mám domácí přípravu.

Samozřejmě je každá GPS jinak silná a jinak kvalitní. Galaxy II mám měsíc a zatím jsem moc nestíhal lovit lesní keše, ale ve městě mě dovedl i na 5-6 metrů. Když jsem měl předchozí Nokii E72 tak ta mě i v lese dovedla MAX na 10 metrů.

V tuto chvíli ale taky uvažuju o outdoor navigaci, kvůli kešování v zahraničí a na delší výlety, nebo na dovolenou, kde není moc přístup k elektřině.

Za sebe ale Galaxy SII vřere doporučuji. Skvělý, rychlý, lehký telefon.

EDIT: Asi pred dvema tydny jsem zkousel Turn-by-turn navigaci od google a stažení i přes data je dost rychlý a ukládá se předem.
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 13:01

Hele obecne, ten smartphone vyuzijes zejmena v civilizaci, kde te GPS zajimat nemusi a muzes se ridit primo prave satelitni google mapou (rohy ulic, parkoviste, atd). No a naopak v lese zase vyuzijes tu turistickou navigaci a naopak ti tam nemusi jet vubec ty data ve smartphone, takze ti nic jinyho nezbude :-D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 13:18

Jak už bylo napsáno, nejvíc se toho vypráská při stahování map. Pokud máš offilne mapy a na online se potřebuješ podívat jen občas, klidně ti bude stačit o dost míň FUPčka než když budeš všechno sosat z netu. Jedno načtení keše bez listingu (třeba HG) je záležitost pár kB...... EDIT: Taky už šetřím na Garmina nebo alespoň BT modul, protože tam kde není GPRS a vypadne ti tím pádem A-GPS tak je člověk v pytli...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#14 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 13:33

Valicek1 napsal/a:
(...) l, protože tam kde není GPRS a vypadne ti tím pádem A-GPS tak je člověk v pytli...


A-GPS nesllouzi k navigaci obecne, ale k rychlejsimu fixnuti/startu gps.
Stahne si .. mrzizku s pozici satelitu ... a ryhleji se fixne,

Takze i kdyz mas vypnuta data, mobil navigovat bude....
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#15 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 13:40

brazajar napsal/a:

Valicek1 napsal/a:
(...) l, protože tam kde není GPRS a vypadne ti tím pádem A-GPS tak je člověk v pytli...


A-GPS nesllouzi k navigaci obecne, ale k rychlejsimu fixnuti/startu gps.
Stahne si .. mrzizku s pozici satelitu ... a ryhleji se fixne,

Takze i kdyz mas vypnuta data, mobil navigovat bude....

Ale to fixnutí je někdy porod. Abych pravdu řekl, ještě jsem to bez A-GPS na galaxym nezkusil. Musim hned otestovat až bude možnost.

Jinak stejně je nejpalčivější problém smartphonu baterie. nic jinýho.
  • 0

#16 Klicnik team

Klicnik team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 14:00

JohnyFK napsal/a:
Jo, a mám dojem že tyto mé čtyři akumulátory jsou v batohu lehčí než počet tužkovek potřebných na stejnou dobu do navigace :)


Trochu Off Topic: Mám Garmin GPSmap 60C - 2 tužkovky na 17 hodin nepřetržité navigace, transreflexní displej, odolné provedení - v nouzi s ní umlátím divočáka ;)
  • 0

#17 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 14:16

No, a vzhledem k tomu, že Google už umožňuje stažení mapy do zařízení a pak její offline použití (zatím tedy s jistými omezeními), tak to s tím FUP už nemusí být tak horké ;) Stačí se doma jenom předem připravit a ty plánované navštívené oblasti stáhnout do telefonu, třeba pomocí wi-fi apod....

Viz http://mobilenet.cz/...oogle-mapy-7293
  • 0

#18 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 18:25

nedavno sem resila podobne dilema a taky vyhral smartfoun mam Motorola Milestone (bez HW klavesnice nedam ranu) pouzivam C geo a Lokus, kazdy z programu ma svoje tak pouzivam oba lovim v praze, mam FUP 600MB a vetsinou vyuziji tak 500MB, nekdy vic nekdy min data nezere ani tak stahovani kesi jako stahovani map ale radsi je stahuju online nez si ucpat kartu stazenejma, ve velkym detailu zabiraj opravdu hodne a mobil mi prijde i spomalenej... ted sme se vratili za 17ti deni po skandinavii - svedsko, norsko, dansko krom milestone sme sebou vzalii Samsung Galaxy Tab P1000 coz je 6palcovej tablet ale taky je to proste prerostlej andrtoidi foun, na nem sem mela nahrany offline mapy pro lokus a proste lahudka na milestone sem pracovala hlavne s cgeo a taky hlavne protze ma presnejsi gps nez galaxy GPS a A-GPS ... nez se vam lokne mobil ktery nema nahrany AGPS .. to opravdu stoji za to 5 minut nadavek nez si vsiml kde je :oD ale jakmyle se jednou chytl tak uz pak byl v pohode .. dokud sme se zas neposunuli o par set kilometru a hledal se znova ... a to sme v norsku zdaleka nelovili jen kesky nekde v civilizaci i dost kesi nekde v krovi a mobili nemeli problem se najit na par metru, s Milestone se mi uz parkat stalo za hlasil 0 metru a ja nemohla najit jen protze sem na kesce stala :oF
  • 0

#19 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 18:35

Xork42 napsal/a:
na milestone sem pracovala hlavne s cgeo a taky hlavne protze ma presnejsi gps nez galaxy

Pozor, tam jde o to jakej model myslíš. Galaxy S měl opravdu strašlivou GPS, ale s GPS v Galaxy SII se nemůže jednička rovnat. Nemohu porovnat s Mileston, ale u Samsungu pohoda.
  • 0

#20 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 18:43

To nase je Galaxy Tab P1000 tablet,ale se simkartou (plnou simkou ne jen pro datove prenosy) takze je to i mobil, nema spatnou gps, ale kdyz sem ja sla s Milestone a pritel s Galaxym tak sem u kesky byla prvni ja .oF
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama