Přejít na obsah


Fotka

Smartphone na geocaching...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:20

fireman.cz napsal/a:
http://www.mobilmani...55/default.aspx
- pust si tohle video, tam je to ukázáno při jakym úchopu a jak ztrácí signál. A tohle mi přijde jako hodně velkej problém. U iphonu se to dalo ještě odbourat jinym úchopem, ale u Sensation dochází při jakémkoliv úchopu. Ne třeba 100%, ale dochází. Ale video to ukáže přesněji :)

EDIT: jinak SGSII taky trpí na ztrátu signálu, ale nikdy se neztratí uplně a ztrácí se při použití na šířku, když se drží v dlaních a anteny ve spodní bradě se zakreje dlaní.


Tohle je podobny. Nejhorsi je wifi, podle videa GSm signal byl ... no, ale asi to nepotesi.
Kazdopadne diky za video, nevedel sem (nakonec, muze mi to byt jedno, tel mam ;))
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#42 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:23

brazajar napsal/a:
Tohle je podobny. Nejhorsi je wifi, podle videa GSm signal byl ... no, ale asi to nepotesi.
Kazdopadne diky za video, nevedel sem (nakonec, muze mi to byt jedno, tel mam ;))

To určitě, ale ta wifi je drastická. Toho nedocílim, ani kdybych celej telefon přikryl do rukou... Nikde jsem se ale nedopátral jak to je s GPS, jestli stejnej problém, ale riskovat to s telefonem za takovou cenu bych nechtěl.
  • 0

#43 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:04

fireman.cz napsal/a:
A druhou věc, že jsem si nechtěl kupovat Iphone4 když vyjde 5. To bych byl akorát naštvanej. Ale iphone5 zase bude jiná cenová kategorie. A to už mi přijde přehnaný.

Opravdu? Zajimave, ze vzdycky kdyz vysel novej model iP, tak byl vzdycky za cenu toho puvodniho a ten puvodni sel dolu. Ktery z vyrobcu tohle dela? Kdyz se podivam treba u Garmina, tak ten ceny starsich modelu nechava stejne a sponuje nove modely.

scarabeus napsal/a:
S474N: no nevím. Pravdou je, že jablečný telefon nevlastním a můj názor možná utkvěl na starých informacích. Kolega ho měl a neustále jailbrakeoval a já nevím co všecko dělal aby do něj dostal aplikaci, která není posvěcená applem. Tak třeba je to teď už jinak. Kdybych měl znovu vybírat telefon podle OS tak bude iOS na druhém místě. Nějak mi ten Android sedí nejvíc. Také mi přijde, že v evropě se mezi nadšenci obecně víc vyvýjí na android než na Jablečňák...

Sedi ti vic, ale zaroven tvrdis, ze si jabko nevyzkousel :D:D Mimochodem, ty na svem Androidu nemas Root?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#44 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:13

Mně sedí maemo, škoda, že výrobci mají jiný názor. B)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#45 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:27

S47N: zatím jsem nerootoval. Vše co jsem potřeboval, jsem zvládl bez toho. S Jablečňákem zkušenost nemám. Ale s klidem mohu prohlásit, že je pro mne Android lepší než JablkOS, protože u Jablečňáků máš k dispozici, de facto, jedno zařízení (je fuk jestli 16/32Gb nebo GSM/CDMA). U Androida si mohu vybrat přístroj podle svách potřeb...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#46 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:45

scarabeus: a jake jsou tve potreby, kterym Jabko nevyhovuje? :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#47 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:53

S47N: já jsem chtěl velký display kvuli mapám, filmům apod. ... mám 5"... kolega chtěl středně velký přístroj a hardwarovou klávesnici... a má to tak... přesto máme oba stejný OS...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#48 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:56

OT: Zatím jsem nějak nepochopil proč bych nějaký ten root měl na tom svém telefonu vůbec dělat... Všechno mi funguje jak má, alespoň myslím, a jinou než oficiální ROM do toho niky dávat nebudu. Přeci jenom to nestálo pár korun abych to jentak z legrace umrtvil (nebo mi kvůli tomu pak nebyla uznána reklamace na něco úplně jiného) a šel si hned bez mrknutí oka koupit nový stroj...
  • 0

#49 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 16:00

Jarous1: Kolega se stejným telefonem (on je "ajťák") Udělal Root... dal jinou romku a dle jeho slov se dostal s procesorem ze standartních 1000MHz na 1500Mhz... teďto má stabilně na 1300MHz. Já tam zatím mám origo menšinovou spoluobčanku (rozuměj ROMku) a jsem spokojen.
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#50 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 16:07

Tohle mne ani moc neláká, o to méně pak vydrží baterka. A už na standardním kmitočtu to není žádná sláva. Ale to je problém asi všech těch dnešních hraček... Také mám tu původní, se kterou jsem to koupil...
  • 0

#51 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 16:09

Jarous1: Pravdu díš, ale u mého krasavce se tohle dá vyřešit náhradní baterkou od Mugenu. Teď mám cca 1500mAh... a ta od Mugenu je 4800 mAh. Prodává se i s náhradním zadním krytem :)
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#52 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 16:26

No tak to už vůbec ne :D Nekupoval jsem si "nejtenčí komunikátor na světě (neplatí pro Asii)" abych mu na zádech pak vyrobil nějaký hrb kvůli baterce ;) 1500mAh mám už v základu...
  • 0

#53 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 19:15

scarabeus napsal/a:
Freya: a do čeho bys tedy šla? Svazaný IOS? Nedomrdlé WP? Bada? Symbian? Já myslím, že ač má Android mouchy, pořád je to to nejlepší co si mužeš vybrat...


Jednoznačně svázaný a uzavřený iOS a to nejen na poli smartphonů, ale i v tabletech, noteboocích a stolních počítačích..
  • 0

#54 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 19:24

scarabeus napsal/a:
S47N: zatím jsem nerootoval. Vše co jsem potřeboval, jsem zvládl bez toho. S Jablečňákem zkušenost nemám. Ale s klidem mohu prohlásit, že je pro mne Android lepší než JablkOS, protože u Jablečňáků máš k dispozici, de facto, jedno zařízení (je fuk jestli 16/32Gb nebo GSM/CDMA). U Androida si mohu vybrat přístroj podle svách potřeb...


To je přece kouzlo Applu, mají mobil, mají OS a udělají to dohromady tak aby to fungovalo a spolupracovalo co nejlíp ( přece jenom i mistr Jobs se někdy utne..) a na tento jeden přístroj udělají aplikace, tím máš zaručenou kompatibilitu. Andorid je jako Windows, každej výrobce má jiný HW, jinak si ho poladí a najdenou máš k dispozici app, která může ale nemusí fungovat na všech telefonech s Androidem..
  • 0

#55 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 19:51

Ferya: Za 1) nevidím v tom žádné kouzlo. Představ si, že by to byl jediný výrobek na trhu. Každý máme jiné potřeby a je vhodné, pokud si můžeme vybrat přístroj podle nich... Za 2) říct, že je Android jako WP je hodně velká síla. Mále jsem spadl ze židle. Ale to co jsi řekla, se týká jen naprosto odpadových, zbytečných slátanin a amatérských her. Ještě se mi nestalo, aby dobrá (a tudíž místo v telelfonu si zasluhující ) aplikace neběhala na jiném Androidím telefonu...maximálně třebas neměla podporu multitouche což není takový problém (byla psaná na mobily bez multitouche). Věřím, že se ti tvůj Jablečňák líbí. Ale přirovnat Android k WP ... no skoro mě to srazilo ze židle...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#56 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 20:07

Ono naopak, i WP7 má minimální HW specifikace (a ne nízký). A ono to dává smysl. I androidu by to prospělo.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#57 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 20:52

scarabeus napsal/a:
Ferya:

Za 1) nevidím v tom žádné kouzlo. Představ si, že by to byl jediný výrobek na trhu. Každý máme jiné potřeby a je vhodné, pokud si můžeme vybrat přístroj podle nich...

Za 2) říct, že je Android jako WP je hodně velká síla. Mále jsem spadl ze židle. Ale to co jsi řekla, se týká jen naprosto odpadových, zbytečných slátanin a amatérských her. Ještě se mi nestalo, aby dobrá (a tudíž místo v telelfonu si zasluhující ) aplikace neběhala na jiném Androidím telefonu...maximálně třebas neměla podporu multitouche což není takový problém (byla psaná na mobily bez multitouche).

Věřím, že se ti tvůj Jablečňák líbí. Ale přirovnat Android k WP ... no skoro mě to srazilo ze židle...


Já ale nemám jablíčko, mám Androida :D a v principu je Android jako W, někdo prostě vyrobí SW a někdo jiný HW.. ok, u Andoridů dochází k dílčím úpravám pro každou značku, ale pořád je to jeden univerzální systém pro více značek... Ideální by bylo, kdyby si každá značka dokázala vyrobit vlastní systém jako to má Apple, ale to víme že se nestane...
Ok, ale já když mám nějaký systém a jeho market mi nabízí milion aplikací, tak chci aby VŠECHNY byly konfigurované na můj přístroj, ne řešit co a jak a jestli to není nějaká slátanina a odpadová app....
  • 0

#58 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 20:54

honny napsal/a:
Ono naopak, i WP7 má minimální HW specifikace (a ne nízký). A ono to dává smysl. I androidu by to prospělo.


jj hw požadavcích na WP7 jsem četla a schvaluju to... a osobně jsem zvědavá, jak se to ujme... škoda jen, že nikdo z mých známých nemá telefon s WP7..
  • 0

#59 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 22:43

Netuším jestli to už nevyřešil teď ten Mango update, ale na W7 mi vadí: 1) neumí USB mass storage !!! 2) opět striktní vázanost pouze na ten jejich "appstore" 3) nemožnost rozšířit paměť pomocí paměťových karet, ano většině lidí asi bude stačit i těch vestavěných 16 nebo 32GB, ale... 4) neumí tethering 5) dostat do toho jakýkoli soubor z počítače pouze přes net mi přijde opravdu jako nejapný vtip :| viz bod 1) atd.
  • 0

#60 ArgiCZ

ArgiCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 6:39

fireman.cz napsal/a:

fireman.cz
Ze zvedavosti - to mas overeno? Pac treba iPhone ma taky kovovy telo a nemam pocit, ze by mu to branilo (krom pripadu s drzenim na urcitym miste, cimz trpi kazda antena ... imho).

http://www.mobilmani...55/default.aspx
- pust si tohle video, tam je to ukázáno při jakym úchopu a jak ztrácí signál. A tohle mi přijde jako hodně velkej problém. U iphonu se to dalo ještě odbourat jinym úchopem, ale u Sensation dochází při jakémkoliv úchopu. Ne třeba 100%, ale dochází. Ale video to ukáže přesněji :)

EDIT: jinak SGSII taky trpí na ztrátu signálu, ale nikdy se neztratí uplně a ztrácí se při použití na šířku, když se drží v dlaních a anteny ve spodní bradě se zakreje dlaní.


diky za tohle video, to jsem vubec netusil, takze ten nebrat, co treba LG Optimus 2X? To by byla moje druha volba. Nevis o nejakych nedostatcich tohoto telefonu?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama