Přejít na obsah


Fotka

Smartphone na geocaching...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#21 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 19:00

Xork42 napsal/a:
To nase je Galaxy Tab P1000 tablet,ale se simkartou (plnou simkou ne jen pro datove prenosy) takze je to i mobil, nema spatnou gps, ale kdyz sem ja sla s Milestone a pritel s Galaxym tak sem u kesky byla prvni ja .oF

Jo taak, já špatně pochopil. Myslel jsem, že mluvíš o Galaxy S1. Ono to má taky všechno tak pitomý názvy. O tom jsem taky přemejšlel, ale pak jsem se rozhodl, že ho vlastně nepotřebuju :-D Ale hustá hračička.
  • 0

#22 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 23:55

Tak sem přemýšlela nad tou "spotřebou" datového tarifu a jsme na tom tak, že já mám FUP (Android) 150MB a přítel (iphone) 500MB a oběma nám to staří na běžné surfování - emaily, FB, čtení zpráv na netu + geocaching, asi jsem divný kešer, ale mapy prakticky nestahuju, na klasické kešky mi stačí kompas, který mě tam dovede a na multiny c:geo do kterého zadám výslednou souřadnici a kompas mě donaviguje k cíly.. do google maps nahlížím pouze v případě nouze. A co se týče geocachingu v přírodě, tak nejsem zapálený turista, takže se obvykle pohybuju maximálně v příměstské přírodě a tam gps funguje v pohodě.
  • 0

#23 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 0:04

Další, poměrně důležitá věc je jak ti bude vyhovovat smartphone celkově, přecejenom nejde jen o geoaching.. Každý z nás tady bude chválit to co on sám používá - teda asi až na mě, bo já bych si už androida znovu nevybrala.. má sice spoustu výhod, ale bohužel je taky docela pomalý a nestabilní - zvláště SE Xperia x10 mini pro :) měla jsem možnost odzkoušet i Samsung Galaxy S a nebylo to v té rychlosti o moc lepší.. inu Iphone 4 je něco jiného :)
  • 0

#24 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 0:32

No nevím, mám teď nově právě Androida, také s 1GHz procesorem, a Google mapy na tom běhají v pohodě, dokonce i StreetView jede jak po másle. Takže podobně by se měla chovat i ta Galaxy S... Asi také hodně záleží na připojení k netu, já to zkoušel jen doma, přes wi-fi z kabelovky 25Mb/s. Přes mobilní data by to ale mohlo být o dost pomalejší. I tak ale mám, a nadále budu mít, na "turistiku" pouze klasickou outdoor GPS. Telefon s sebou tahám jenom pro případ nouze, a pouze jen na telefonování + SMS ;)
  • 0

#25 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 0:42

Já myslela, že Android je celkově pomalý systém, netýká se to přímo geocachingu... na reakce byl občas nový Galaxy S pomalejší než Xperia.. nehledě na to, že když do Androida člověk nainstaluje víc app je v háji...
  • 0

#26 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 2:01

Jak se to vezme. Pokud si s tím výrobce "telefonu" dá práci, tak se to dá optimalizovat tak, že všechno běhá plynule. Nehledě k tomu, že Android je defakto takový univerzální balík dat použitelný skoro všude, pak už jen výrobci telefonů to roubují na ty své výtvory... Také samozřejmě záleží jaké ty aplikace v tom ten uživatel má ;) Např. ty různé "task killery" jsou spíše na obtíž než by pomáhaly, a dost často způsobují jak velkou spotřebu baterky, tak i celkové zpomalení sytému... Obzvlášť když se tím uživatel snaží sestřelit i to, co systém potřebuje ke svému běhu a neustále probíhá zastavování a spouštění programů/služeb, o kterých si uživatel myslí, že není nutné aby běžely :D Ale i tak to prostě není iOS, který je vyvíjený a pořádně vyladěný na těch pár jednotlivých kousků hardware jakými jsou ty modely iPhone. To je druhá stránka věci.
  • 0

#27 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 6:03

Freya napsal/a:
Já myslela, že Android je celkově pomalý systém, netýká se to přímo geocachingu... na reakce byl občas nový Galaxy S pomalejší než Xperia.. nehledě na to, že když do Androida člověk nainstaluje víc app je v háji...


Mám také Android. Vše běhá jako po másle. Mapy, Street view... při opravdu velkém vytížení se semtam škubne. Ale to musí na pozadí běžet trilion app, nějaká minimalizovaná hra a puštěná muzika. Pak možná. Android je asi to nejlepší, co nás na mobilních zařízeních mohlo potkat. Je to, de facto, linux. A tvrdit, že Android je pomalý je tak trochu hloupost. Taky by bylo dobré se podívat, jaký ten Android na té Xperii potažmo Samsungu byl. 1.5? 1.6? 2? ... To samé, jako argument, že když nainstaluješ vícero aplikací tak je Android v háji. To není pravda. Když si zaplevelíš systém spoustou aplikací, u kterých běží na pozadí neustále nějaký klient, bude se ti sekat každý. IOS, Android nebo WP...

Spousta lidí si také zmrší systém tím, že se snaží instalovat taskkillery a všeljak upravovat romku, podle návodů na fórech ale už vůbec jim nedochází, že skutečně přínosných a užitečných postupů je tam tak čtvrtina...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#28 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 7:33

Freya napsal/a:
Já myslela, že Android je celkově pomalý systém.


Ach jo to je nazor jak stehno. Android je tak rychlý jaký je telefon a jeho uživatel. Na výkoném telefonu nemá Android žádné pomalé reakce teda pokud si ho uživatel nezaplácá ruznými rádoby užitečnými widgety.
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#29 Freya-44644

Freya-44644

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 11:55

Jo, je pravda že Xperia má Androida 2.1, takže žádná hitparáda.. ale já ten systém nezahlcuji nesmyslnými aplikacemi a už vůbec ne zásahy do toho, jak je vyladěný a widgety jsem spíš pozavírala, než abych si stahovala nové :) ale co si budeme nalhávat, válka mezi Androidem a iOS je zhruba stejná jako mezi Canonem a Nikonem :) Já neříkám, že je Android vyloženě špatný, jen už bych do něj nešla..
  • 0

#30 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 11:57

Freya: a do čeho bys tedy šla? Svazaný IOS? Nedomrdlé WP? Bada? Symbian? Já myslím, že ač má Android mouchy, pořád je to to nejlepší co si mužeš vybrat...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:26

scarabeus: nerad bych zakladal flame, ale v cem je iOS svazany?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#32 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:37

S474N: co třebas podpora aplikací třetích stran? Přijde mi, že v tomhle ohledu je na tom Android ze všech nejlíp...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#33 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:57

S474N: Posílání souborů skrz bluetooth.
  • 0

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:58

scarabeus: no ja ti nevim, ale v AppStore je miliony aplikaci tretich stran a vse funguje 100%. Stejne jako co neni v AppStore, to je jinde - Cydia, Installous ci se da instalovat i na urovni Terminalu. Osobne nejak nevidim problem prave. fireman.cz: to resi spousta aplikaci, kuprikladu iBluetooth.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 13:08

fireman.cz: to resi spousta aplikaci, kuprikladu iBluetooth.

Třeba já jsem uvažoval nad koupí Iphona 4 nebo SGSII. Nakonec jsem se rozhodl pro SGSII protože má větší displej a líp se mi na něm psalo. A druhou věc, že jsem si nechtěl kupovat Iphone4 když vyjde 5. To bych byl akorát naštvanej. Ale iphone5 zase bude jiná cenová kategorie. A to už mi přijde přehnaný.
  • 0

#36 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 13:22

S474N: no nevím. Pravdou je, že jablečný telefon nevlastním a můj názor možná utkvěl na starých informacích. Kolega ho měl a neustále jailbrakeoval a já nevím co všecko dělal aby do něj dostal aplikaci, která není posvěcená applem. Tak třeba je to teď už jinak. Kdybych měl znovu vybírat telefon podle OS tak bude iOS na druhém místě. Nějak mi ten Android sedí nejvíc. Také mi přijde, že v evropě se mezi nadšenci obecně víc vyvýjí na android než na Jablečňák...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#37 ArgiCZ

ArgiCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 13:44

Ja se vratim k tematu: Pouzivam HTC HD2 s Windows 6.5, na GC pouzivam dve aplikace, prvni je GCzII, a druhou OziExplorer 2 na offline mapy kam si prave z GCzII muzu naimportovat vsechny kesky i waypointy. Nic vic neni potreba. Co se tyce velikosti displeje, tak ten je paradni, s baterkou je to horsi, pri zapnutem GPS vydrzi tak 4-5 hod. max. Kdybych si mel vybrat telefon s Androidem, libilo by se mi HTC Sensation, u nej by to melo byt s baterkou o neco lepsi.
  • 0

#38 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 13:53

Sensation bych si já nevybral kvůli kovovýmu tělu, díky kterýmu telefon ztrácí signál sítí. A bál bych se i ztráty signálu GPS. Ale to chce ozkoušet...
  • 0

#39 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 13:59

OT k porovnavani platoforem:

Mam vlastne trinejhlavnejsi telefony.
WinMobile - utekl jsem uplne pryc, telefon mam na prodej (Asus p552w, custom ROM 6.5Pro).
EDIT: ale zato ma SirfStarr chipset, takze byl perfektni na kesovani.

Mam iPhone 4 s originalnim iOS, Android LG OO s originalnim 2.3.3. (A predtim G1 s ofic i neofic ROM).

Oba tel fungtujou naprosto stejne rychle,jako kdyz jsem je koupil. Oba pouzivam na kesovani. GPS presnost a citlivost takrka stejna.

SW na GC je to trochu jne. Ofic. apllikace diky API je rychlejsi ... a v podstate staci. C:geo melo vic funkci a moznosti ... ale jelikoz nebylo napojeno na API, bylo pomalejsi.

Ostatni je otazkou uzivatele - mam telefony na praci (a gc samo ;)) a pomalost nepozoruju. Ano, kdyz to zasekam balastem ...
Ona ta "uzavrenost" a nutnost mit aplikaci schvalenou je k necemu dobra ... navic, iOS je laden .. snazi se byt laden na vykon zarizeni ... proto treba neni plnohodnotny multitasking.

---
fireman.cz
Ze zvedavosti - to mas overeno? Pac treba iPhone ma taky kovovy telo a nemam pocit, ze by mu to branilo (krom pripadu s drzenim na urcitym miste, cimz trpi kazda antena ... imho).
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#40 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:12

fireman.cz
Ze zvedavosti - to mas overeno? Pac treba iPhone ma taky kovovy telo a nemam pocit, ze by mu to branilo (krom pripadu s drzenim na urcitym miste, cimz trpi kazda antena ... imho).

http://www.mobilmani...55/default.aspx
- pust si tohle video, tam je to ukázáno při jakym úchopu a jak ztrácí signál. A tohle mi přijde jako hodně velkej problém. U iphonu se to dalo ještě odbourat jinym úchopem, ale u Sensation dochází při jakémkoliv úchopu. Ne třeba 100%, ale dochází. Ale video to ukáže přesněji :)

EDIT: jinak SGSII taky trpí na ztrátu signálu, ale nikdy se neztratí uplně a ztrácí se při použití na šířku, když se drží v dlaních a anteny ve spodní bradě se zakreje dlaní.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama