Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Neloguji na co nemám


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#21 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 14:24

Fast Hippo napsal/a:
Blexa: Coz takhle pouzit zdravy rozum?

a v pripade ze k stromove kesi prijde skupina kaceru, tak zdravy rozum veli aby tam lezli vsichni? A maji v tom pripade lezt vsichni najednou nebo po jednom? A co nato ten strom? Neni setrnejsi kdyz tam vyleze jen jeden a zaloguje ostatni? A na dalsi strom poleze nekdo jiny ze skupiny?Co na to zdravy rozum?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#22 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 14:33

Zdravy rozum doporucuju pouzit, pokud na stromove kese zvazuju sekeru a pilu, jak bylo vyse uvedeno. Robota na petkove kese at si klidne zajemce postavi, bude to pekny brutal. Neni nahodou tak trochu rozdil mezi timto robotem a kolegou, ktery mi pixlu prinese pod nos? Ano, v pripade stromovych kesi vyssi obtiznosti si myslim, ze tam klidne muze kazdy vylezt sam. Pokud tim strom trpi, necht tam neleze nikdo a napise ae ownerovi, ze kes by bylo treba premistit/zrusit.
  • 0

#23 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 14:49

Narozdil od toho vedlejsiho, tohle je zas jednou zaklad na poradny flame. Moje rada zni - nereste to, nechte kazdeho at si ty kese lovi jak chce... Spokoji-li se nekdo s odlovem stylu japonsky zajezd, tj. ze bude stat pod stromem a koukat nahoru, je to preci jeho vec. Jeho a nikoho jineho. Kdo si tam bude chtit vylezt, ten si tam urcite vyleze - a pro takove lidi se tyhle kese preci delaji.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#24 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 14:49

Nekonečné variace na téma logování :-) Už to tu bylo několikrát a nikdy se nic nevyřešilo... A podle mě tahle mysterka ani nemá řešení. Nedonutíš lidi aby dodržovali třeba zákonem daný dopravní předpisy a tady chceš aby dodržovali pravidla nějaký "tvojí" hry :-) Prostě je v logbooku a tím pádem má bod... nic víc nenaděláš.
  • 0

#25 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 14:59

Fast Hippo napsal/a:
Blexa: Coz takhle pouzit zdravy rozum?


Kdyz pouzijes zdravy rozum, tak budes mit atribut, ja tam neprijdu a usetris si tenhle zbytecny flame... :D
  • 0

#26 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:00

Pokud nekdo napise na forum, ze kese, na ktere nema, si necha prinest od kolegu, tak potom povazuju za nutne mu sdelit, ze to je pekna pakarna. Nic jineho. Chapu, ze se tim nic nevyresi. Kdo je vycuranej, tak bude vycuranej i nadale. Na druhou stranu me nebavi se tvarit, ze to je tak v poradku.
  • 0

#27 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:04

Nemá to řešení hlavně proto, že existuje nekonečné množství různých situací, kdy se dá na věc různě nahlížet, a nelze stanovit jednoznačné pravidlo. Je nutné, aby si na strom s terénem 3,5 nebo 4 vylezli všichni zúčastnění, když je jasné, že tam vylézt zvládnou? Je nutné, aby vylezl na čtyřkový strom člověk, který není natolik šikovný, aby to dal bez výbavy, čili si musí zdolávat s lanem strom, který jeho kolega dá s rukou v kapse bez lana? Když se toleruje robot na zdolávání stromů, toleruje se i vycvičený ochočený mudla? :D Blbosti. Je každého věc, jak to udělá. Já se třeba snažím vylézt, kam to jen trošku jde (i když jsem ta kategorie T4 s lanem), protože mám celkem silnou závrať a každá zdolaná výška je moje osobní vítězství. Ale moje osobní, po kterém je každému.. nic ;) A přesto bych vyjmenovala pár výjimek, u kterých to nebylo tak ideální, jak by si možná autor představoval. I toho ochočeného mudlu jsem jednou použila, vlastnoručně jsem si ho na ten strom vysadila :P
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#28 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:16

Ano, jiste je rada meznich situaci. Ovsem o tech tu rec neni. Opravdu vam nikomu na puvodnim prispevku Blexy neprijde nic divneho?
  • 0

#29 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:22

A jak se liší stromová keš, kterou loguji pod stromem, skalní, kterou loguji po skálou, podvodní, kterou loguji na břehu od mysterky, kterou jsem nevyluštil ;) ? A to nikomu nevadí.
  • 0

#30 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:28

LALA.eu napsal/a:
Otázka tedy zní – jak legálně motivovat kačery k tomu, aby respektovali přání ownera uvedené v listingu.


Myslim si, ze motivaci je pekne udelana keska/mysterka a pokud nekdo chce, tak si pro ni dojde/vylusti si ji. Kdyz nekdo nechce, tak si najde zpusob, jak splnit jedinou podminku = zapis v logbooku a IMHO motivace ti u techto existenci na 99% nepomuze.

Jinak nevidim rozdil mezi 5 terenem a 5 obtiznosti, snad jen v tom, ze u 5 obtiznosti aspon vi, co meli prekonat, ale u 5 obtiznosti vetsinou ani nevi, jaky je zpusob reseni, jen maji finalni souradnice.

Bohuzel tohle opravdu nema cenu resit... delas kesku pro ostatni, a odmenou jsou pekny logy od lidi, ktere to bavi a delaji pro radost. Zbytek proste nenapravis.... kdyz jim to tak vyhovuje..
  • 0

#31 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:29

Emeritushk napsal/a:
A jak se liší stromová keš, kterou loguji pod stromem, skalní, kterou loguji po skálou, podvodní, kterou loguji na břehu od mysterky, kterou jsem nevyluštil ;) ? A to nikomu nevadí.


Ale vadi, tady se nenajde vec, ktera by nekomu nevadila. Nekomu vadi mysterky, jinemu vadi powertraily, jinemu T5 kese, jinemu kratke logy, dalsimu dlouhe logy, atd atd. Proste u nas normalka. ;);)
  • 0

#32 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:31

Nevadi mi, ze se stromova kes loguje pod stromem, v posteli, v baru nebo na kolotoci. Pokud pro ni dotycny vyleze, nebo je zjevne schopen vylezt. Vadi mi, pokud neni zjevne schopen/ochoten pro ni vylezt a necha si ji prines nekym, kdo je schopen/ochoten. Pokud loguju mysterku, kterou jsem nevylustil, ale nahodou nasel, stejne jako nahodne nalezenou finalku multiny-OK, je to kismet, mel jsem stesti. Pokud souradnice slohnu kolegovi, neni to v poradku. Pokud souradnice smenim za Harley Davidson Electra Glide, tak to fakt nejsem schopen posoudit.
  • 0

#33 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:41

Fast Hippo napsal/a:
Nevadi mi, ze se stromova kes loguje pod stromem, v posteli, v baru nebo na kolotoci. Pokud pro ni dotycny vyleze, nebo je zjevne schopen vylezt. Vadi mi, pokud neni zjevne schopen/ochoten pro ni vylezt a necha si ji prines nekym, kdo je schopen/ochoten.


A smí si dva kačeři zalogovat keš, ke které by se každý sám nebyli schopni dostat, ale ve dvojici s vysazením jednoho druhým to zvládli? Nebo si ji smí zalogovat jen ten, kdo byl nahoře, a pak se musí vyměnit na zalogování toho druhého?
A jak se stavíš k problematice cvičených mudlů?
Tohle fakt nejde brát vážně :D Jo, existují lidé, co nikdy nikam nevylezou a mají zalogované kde co, a taky si říkám, proč... ale ani ne tak, že bych v tom viděla podvod, spíš si říkám, co z toho kdo má. A taky si říkám, že by je jednou ty už "odlovené" pětky mohly mrzet, protože člověk se naučí lézt, ani neví jak :D Ale to je všechno jenom a jenom jejich věc.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#34 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:45

Ano ano, musím souhlasit s některými příspěvky. Taktéž nechápu, proč má někdo potřebu zakládat kešky jen pro někoho. Hádám, že owneři takových kešek obvykle sedí nad listingem svoji kešky, procházejí si FI logy a jakmile vidí že nějaký jejich známý kolega nemá odloveno, řeknou si "Jé, to je debil, on nemá na to aby to vyluštil!" nebo "Hele, další idiot co se bojí výšek!" - jinak mě opradu nenapadá, co z toho mají. Tak buď chci založit kešku abych přivedl kačery na nějaké významné místo, nebo chci aby tam nikdo nechodil, tak tam můžu zavést dva kačery ročně bez bodu a připravovaný listing může skvěle posloužit namísto toaletního papíru. A ještě ke zdejším dotazům: Příjde mi naprosto normální, že se finální souřadnice berou na gcf.cz nebo že se pětkové kešky logují na zemi.
  • 0

#35 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 16:42

A jaký je to rozdíl oproti tomu, že tam 5 stojících lidí vedle sebe plácne pět razítek a zabere 3/4 logbooku než když tam stojí 5 lidí a plácne ho tam jen jeden s 5 jmény?


Rozdíl je v tom, že těch 5 lidí většinou nestojí vedle sebe, ale čtyři sedí v nastartovaném autě a vždy jen jeden vybíhá logovat. Nevidím moc rozdíl oproti tomu, když jen jeden leze na strom. Jedenkrát vylézt z auta a zalogovat se jistě není problém, ale udělat totéž 1000x je těžší než vylézt na ten strom.
  • 0

#36 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 16:52

d-n: to ebou popsane je jeste ta lepsi varianta. Uz jsem videl i takovy experty, co jeli ve ctyrech autech a vsichni samolepku se jmeny i ostatnich a pekne si to rozdelili. Takze kazdy z nich byl fyzicky pritomen u maximalne 1/4 kesi z trailu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#37 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 16:54

Tiskar94 napsal/a:
Tak buď chci založit kešku abych přivedl kačery na nějaké významné místo, (...)

Máš, předpokládám, namysli, když píšeš o významném místě, třeba kruhový objezd u benzinové pumpy, že? ;)
  • 0
~vlkýš
_________________________
Oregon 300 (Topo Czech 3) & Vodafone 845 (c:geo)

#38 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 17:08

vlkys napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Tak buď chci založit kešku abych přivedl kačery na nějaké významné místo, (...)

Máš, předpokládám, namysli, když píšeš o významném místě, třeba kruhový objezd u benzinové pumpy, že? ;)

Ano, zajisté i kruhové objezdy jsou zajímavé. A zvlášť ta benzínová pumpa se ti hodí, až ti jednou v Jablonci dojde benzín a vzpomeneš si, tam u tý kešky je přeci benzínka! :P I když ty kruháky jsou spíše zamýšleny jako takový jablonecký minipowertrail ;)
  • 0

#39 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 17:15

Fast Hippo napsal/a: Nevadi mi, ze se stromova kes loguje pod stromem, v posteli, v baru nebo na kolotoci. Pokud pro ni dotycny vyleze, nebo je zjevne schopen vylezt.

To je bezva, tak to řeknu všem svým kamarádům, že až se budou logovat u kešky, kterou bych zvládnul taky (což kromě pár pětkových jsou prakticky všechny), ať mě tam rovnou připíšou.;)
Škoda, že nelovím kvůli bodům, to by to krásně narůstalo.:D
  • 0

#40 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 18:18

A co nemám logovat když na to nemám ? Fyzičku, peníze, mentální schopnosti ? Co vše musí být mé, abych neporušil bonton ? Je správné když mne ke keši doveze/donese někdo jiný ? Je normální, že se logují pětkové keše i miminům s vlastním nickem ? Toto je nekonečná debata. Po zrušení keší s povinnou dodatečnou podmínkou lze ke splnění přání ownera kačery motivovat pouze určitou odměnou. Ať, jak zde již padlo, ve formě dodatečně zaslaného CWG, případně zdolání úkolu musí být natolik motivující, aby se do toho lidem chtělo. Když pojedete na výlet na rozhlednu, taky si ty schody vydupou všichni a neřeknou jednomu, podívej se tam za nás.... Jenže na tu rozhlednu má smysl mnohdy vystoupat. Pokud pojedete do muzea, též tam nepošlete jednoho vyslance, patrně tam jedete proto, protože se tam chcete podívat. A teď si to analogicky doplňte do našeho příkladu se stromem. Proč se štrácháte na místo pro keš ? No, především abyste se do té keše zapsali, pro výsledek. A je úplně jedno, jestli je to obtížnost 1, nebo 5. Nebo hledáte keše pro samotný akt hledání, a když je vás víc, tak nedejbůh když najde někdo jiný, máte po zážitku ? Necháte si snad keš schovat se slovy, neříkej mi kde byla, budu si ji tu dalších 15 minut hledat sám ? Tak takového geokolegu neznám ! Příjemným bonusem je, když vůbec cesta na místo samo stojí za to a v okolí keše je na co koukat, toto jako by snad již ale nikoho nezajímalo, především je důležité být lepší než ten druhý a chraň bůh, když někdo k zalogování nejde tou horší cestou, jak zrovna určil owner.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka