Přejít na obsah


Fotka

ČR TOPO50 v3 stále nikde...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2006 - 12:59

Mě by stačilo kdyby byl bezplatný update mapy v3,který by opravil vrstevnice,které se ani vrstevnicemi snad ani nazvat nedají. Jinak jsem s mapou poměrně spokojen,mám ji na turistiku takže routing mě nezajímá a Legend to ani nepodporuje.
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2006 - 19:24

achjo, ja jsem teda travnickem polibenej, ale v cem je ta v3 od v2 tak spatna? jeste se mi nestalo, ze by mi ukazala nejak spatne. Asi jsem vylecen z map pro pda jako pocketkim a podobne, mozna je to tim ze se v oblasti software pohybuju, nevim. Asi jse dostal to co jsem si predstavoval. Kazdopadne to muzu u MTF, tedy tam kde jsem to zakoupil reklamovat. Nejhezci na teto diskuzi je neustala spekulace :) nikdo nic nevi, ale vsichni tu fundovane odpovidaji. Pockejte az necovyjde, jake budou podminky upgradu a pak tu nadavejte :)
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2006 - 17:32

tak 15.7. se kvapem blizi, to jsem zvedav co kluci v picodasu v sobotu vymyslej. nadale si stojim za tim, ze bych mel dostat kvalitni produkt za svoje penize... je problem vyrobce kolik si bude uctovat. ale mame tu urcite zakony, ktere by mi to mely zarucit. nerikam ze chci bezchybny produkt, ale produkt minimalne kvalitni... produkt, ktery kdyz se honosi urcitymi funkcemi, tak je plni... lednicka ti taky rok slouzila. to ze sis koupil sunt uz je tvuj problem. po zaruce mas smulu. windows xp provozuji dlouho - legalne - a nemohu si na ne stezovat. bylo by mi cti vam prodat nejaky nefunkcni produkty. fakt pekny stadecko.

vy z toho nadelate... co by se stalo tak zasadniho kdyby byla ta mapa o pard ni pozdeji?
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 23:24

A skoda ze turisticke znacky se uz nejmenuji "zluta", "cervena", atd., ale jen "Cesta" :(((


Znaceni cest nazvy barev se zrejme nezmenilo, napr. "Zelena" (viz prvni PNG obrazek). Jako "Cesta" jsou oznaceny stezky bez turisticke znacky. I kdyz ted tam vidim, ze opravdu zmizela "Zluta" a misto ni je jen "Cesta". A ta "Zelena" se tam objevila jaksi navic... Otazka tedy je, zda to nyni odpovida skutecnosti. Protoze ve stare TOPO v2 mnohe znacene cesty neodpovidaly casto ani barvou, ani polohou. takze budto se jedna o opravu, nebo zaneseni novych chyb.
Co se tyce tech potoku, ty byly vyslovene spatne i ve verzi 2 a i v 10R jsou potoky casto zcela mimo. V tomto ohledu tedy zrejme k zlepseni nedoslo, i kdyz mozna ano, neda se 100%ne soudit z nekolika obrazku.
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2006 - 23:20

Problém je také v tom, že nová mapa není vhodná pro první černobílé eTrexy. Mají málo paměti a nevýkonný procesor.
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2006 - 0:00

Bejt tady nekterejma, tak si radsi neporizuju 460 l vody z doby ledovy. Mohla by bejt z mistniho rybnika :-)
Nebo pockejte az ji nekdo ochutna.

Jinak me se ToPo Czech libi. Par much jsem uz nasel, ale jako celek je dobra.
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2006 - 12:21

můžeme být rádi že si nemusíme opět koupit dvě licence za dvojnásobek ceny. Vždyť přece donedávna bylo normální chodit po lese s GPSkou v každé ruce, co kdyby jedna nefungovala, že?


Je videt, ze jsi nikdy nekupoval zadnou mapu od Garminu. Jinak bys vedel, ze 2 licence nejsou zadny vymysl nejake ukrutne zlodejske a vydridusske firmy Picodas, ale zcela bezny postup ktery GARMIN aplikuje na prodej vsech svych map. Picodas od nej tuhle metodu pouze prevzal, a je celkem mozne ze jako oficialni prodejce to tak treba i musi delat.

  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2006 - 9:51

Zaujala mě informace o tom, že ve v3 budou free vrstevnice. Což už lze mít i dnes, že ;-)


V stávající podobě lze mit ty free vrstevnice pouze v TOPO 2.0.
Ve verzi 3.0 by zřejmě nefungovaly stejně, jako v poslední verzi Atlas10R. Tím, že integrují free vrstevnice do TOPO 3.0, budou aspoň opravdu zobrazitelné nad mapou a nebude se muset řešit rekompilace free TOPO, aby se nad novým produktem zobrazovala (dodnes se to stejně nikomu nepovedlo - možná už víme, proč :-)). Škoda, že ta intergace nebude i v dalších verzích a opravách ATLAS10R, taky by mne někdy cestou autem zajímalo, zda silnice vede údolím, do krpálu, nebo po rovině :-(
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2006 - 20:58

Tak to se jich pak zajedu osobně zeptat proč mám platit za upgrade z v3 na v3.... je to nějak mimo moje chápání. Co kdybych si to u Bédy koupil za ty čtyři litry jak mi to nabízela jedna aktivní prodavačka ve Stodůlkách? Nojo, my to asi nevyřešíme ale příliš solidně to na mě nepůsobí.

proboha.. neni to snad jedno? co bys delal, kdyby to picodas prejmenovan na V4 (ale bude to to same, co nyni planuje mit jako V3)? to tam taky pojedes?

vzdyt tech zmen co v te verzi budou bude takvoe mnozstvi, ze to bude defakto uplne nova verze.... :(
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2006 - 13:45

Snad abysis poposed, ne ? ;) Ve stavajicim virtualnim znaceni verzi zde ve foru: verze 3.1 znamena zlepsena 8megova travnickova bez chyb, verze 4 plnohodnotny nastupce stavajici verze 2 pro vsechny pristroje. Kdo mel koupenou stavajici 8megovou dostane novou optimalizovanou osmimegovou zadara, kdo mel koupenou V3 od travnicka, dostane V4 zadara. Kdo mel koupenou V2, muze za par stovek koupit upgrade na V4. Ostatni pouzivaji freeTopo a jsou tez spokojeni...o)

Ufff... tak to je husteee :) to je jak cenik vetsiny nasich mobilnich operatoru :)
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2006 - 20:08

Dneska odpoledne jsem byl v Picodasu kvůli neodkladné opravě GPSky před sobotním odjezdem na geodovolenou a také jsem si zde pěkně pokecal o nové TOPO50... kompilace trvá udajně 300 hodin strojového času a její první běh skončil "pádem". Důvod spadnutí byl již zjištěn, chyba opravena a další kompilace je na cestě (takže ta druhá polovina července vypadá docela reálně). Měl jsem možnost si prohlédnout kus polotovaru nové TOPO na PC a moooc se mi líbila! Vypadá nesrovnatelně lépe než ta současná a to nejen stínováním terénu, ale i hustotou vrstevnic, lepším detailem vodních ploch a toků atd. Routuje i na turistických značkách, ukazuje profil naplánované trasy, má vrstevnice i na vodních plochách (Lipno jsem zkoušel) atd. Už se na ní těším!

Michal
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2006 - 23:53

achjo, ja jsem teda travnickem polibenej, ale v cem je ta v3 od v2 tak spatna? jeste se mi nestalo, ze by mi ukazala nejak spatne. Asi jsem vylecen z map pro pda jako pocketkim a podobne, mozna je to tim ze se v oblasti software pohybuju, nevim. Asi jse dostal to co jsem si predstavoval. Kazdopadne to muzu u MTF, tedy tam kde jsem to zakoupil reklamovat.

Nejhezci na teto diskuzi je neustala spekulace :) nikdo nic nevi, ale vsichni tu fundovane odpovidaji. Pockejte az necovyjde, jake budou podminky upgradu a pak tu nadavejte :)

ale ona ta V3 neni tak spatna... jenom je jina.. proste dalsi verze... asi doslo i ke zmene zdroju nekterych dat, takze obncas je nejaka hospoda trosku jinde nez je, obcas treba nekde zmizel potok / rybnik, ktery ve V2 byl a je i v realu... ale vnimam V3 jako docela velke zlepseni ... a jestli nova verze bude takova jaka ma byt.. tak to bude docela super :)
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2006 - 17:42

vy z toho nadelate... co by se stalo tak zasadniho kdyby byla ta mapa o pard ni pozdeji?

Presne tak. Ale uz bych ji sam rad videl... :-) Ale radeji "poradne dotazenou" mapu pozdeji nez nejaky nedodelek "v terminu"
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2006 - 2:22

vy z toho nadelate... co by se stalo tak zasadniho kdyby byla ta mapa o pard ni pozdeji?

nestalo by se samozrejme nic.... doslova.
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2006 - 23:32

Cesty jsou stale oznacene podle barev. V meritku, ve kterem jsou obrazky sejmuty, se jen nezobrazily popisky.

Turisty a cyklisty ale mozna nepotesi, ze zrejme nebude mozne routovat po turistickych stezkach, jen po silnicich.

K potoku: vedle hlavni Svitavy je jeste tenka cara oznacena jako Svitava. Mam pocit, ze tam mozna omylem zustala jako nejaka pracovni vrstva, ktera kopiruje spravny tok. Ano, odpovida to, po cele delce je to posunute o nejakych 100 m k vychodu. Stejne je to u Svratky a Bobravy na Brnensku, to same u Jihlavy, Morava je ale zda se spravne.
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 10:03

Znaceni cest nazvy barev se zrejme nezmenilo, napr. "Zelena" (viz prvni PNG obrazek). Jako "Cesta" jsou oznaceny stezky bez turisticke znacky..

Aha, tak to je prima. Uz jsem se lekl, ze kvuli nekolika spatne oznacenym cestam radeji zrusili vsechny udaje o barvach. Ja vedel, ze nema smysl v deset vecer vynaset unahlene soudy :)
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2006 - 0:13

Problém je také v tom, že nová mapa není vhodná pro první černobílé eTrexy. Mají málo paměti a nevýkonný procesor.

Možná jsem tuhle větičku blbě pochopil. Pro jistotu ale teda upřesním, že mám od Mountfielda POUZE Topo v3 a mám jí na 60Csx koupenou právě v Picodasu za zcela nezlevněnou cenu. Předpokládám tedy že nejnovější verze mapy by mi měla fungovat.
Taky tady ještě zopakuji že mapa mi byla v Mountfieldu nabízena za 4000Kč! Jen díky tomu že jsem popojel k jiný prodejně tak jí mám za 1500Kč.
No nic, odjíždím a nějakou dobu tady nebudu, tak snad po návratu si budu moct poopravit svůj názor na Picodas.
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2006 - 13:06

Tak jsem si včera tu v1 zkusil včetně routingu a musím říci, že jsem rád, že jsem si počkal. Netvrdím, že ta mapa je absolutně dokonalá, ale je velmi velmi dobrá. Jediné co se mi 2x stalo, tak to bylo zamrznutí displeje na 60CSx, což se mi nikdy předtím nestalo. Po restartu vše v pohodě. Takže já jsem zatím spokojen.

  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2006 - 12:15

Já bych byl docela rád, kdyby volby cyklista a chodec v autoroutingu skutečně fungovaly a neroutovaly stejně, jako ty ostatní:-/
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2006 - 12:26

- možná už víme, proč :-)).

Tak jsem to takhle pochopil :-). Rekompilace těch map je topiž otázka pár minut. A vytvoření vlastních ze zdrojových dat pro celé území ČR tak hodinka dvě, s ESRI SW prý taky pár minut. Moc nechápu, proč si to Picodas neudělá sám, když teď už jsou k dispozici kvalitnější data než v době vzniku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama