Přejít na obsah


Fotka

ČR TOPO50 v3 stále nikde...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#61 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2006 - 21:33

proboha.. neni to snad jedno? co bys delal, kdyby to picodas prejmenovan na V4 (ale bude to to same, co nyni planuje mit jako V3)? to tam taky pojedes?

vzdyt tech zmen co v te verzi budou bude takvoe mnozstvi, ze to bude defakto uplne nova verze.... :(

Hele a tobě neni divný že já si v květnu koupim nějakej software za plnou cenu s tím, že to je nejnovější verze a za měsíc vyjde další zase za plnou palbu? To i ten všema proklínanej Microsoft dělá updaty zadara a nový verze Windows vydává jednou za pár let. Tak hlavně abychom v prosinci nekupovali TOPO ČR v10 která už bude opravdu, ale opravdu bez chyb........ akorát bude stát další čtyři litry.
  • 0

#62 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 8:50

Taky jsem viděl ukázku, opět to bude velký krok, mám pocit, že pokud tam nebudou nějaké větší problémy, tak patrně půjde o nejlepší turistickou mapu pro Garmina na světě a předčí patrně mapy USTOPO24, které měly prvenství dosud. Snad to zastaví ty kritiky, i když určité pochybnosti mám ;-)
  • 0

#63 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2006 - 20:09

Presne tak. Ale uz bych ji sam rad videl... :-) Ale radeji "poradne dotazenou" mapu pozdeji nez nejaky nedodelek "v terminu"


včera jsem jim volal a řekli mi, že by ji příští týden měli "vypustit" tak uvidíme
  • 0

#64 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 9:44

Tak jak, vi nekdo neco, jak to vypada? Mozna je lepsi, kdyz clovek nic o planech upgradu nevi, tohle cekani je priserne.
  • 0

#65 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 9:05

Doporučil bych autorům, aby vodstvo zkontrolovali (předpokládal jsem, že to udělali už dávno) a pokud tam budou takovéto věci tak jej nahradili původním z V2, které je zdá se podstatně lepší. A to i za cenu opětovné rekompilace a dalšího čekání. To je můj názor.

Totéž ve verzi Mountfield http://nilgiri.sweb....0_Priklad01.png (s tym mojim typkem)
a ve free mapě http://nilgiri.sweb....0_Priklad02.png
  • 0

#66 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 9:24

Turisty a cyklisty ale mozna nepotesi, ze zrejme nebude mozne routovat po turistickych stezkach, jen po silnicich.

Tak toto mě hodně mrzí, myslel jsem, že právě přesnost mapy a routování po turistických cestách bylo hlavním důvodem zdržení...

  • 0

#67 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2006 - 10:08

Možná jsem tuhle větičku blbě pochopil. Pro jistotu ale teda upřesním, že mám od Mountfielda POUZE Topo v3 a mám jí na 60Csx koupenou právě v Picodasu za zcela nezlevněnou cenu. Předpokládám tedy že nejnovější verze mapy by mi měla fungovat.


Za a)Mountfield mel prodavat tuto mapu POUZE k pristrojum LEGEND. Ze's nekoho ukecal - tvuj problem a problem MF. Topo v3 je specielne upravena pro display Legendu a proto vypada na jinych pristrojich tak, jak vypada.
Za b)Nebyl v tech 1500Kc nahodou krome mapy take datovy kabel k Legendu, sam v cene cca 700 ? To by nam tu cenu te mapy trosku snizovalo, ze ?
Za c)Ukaz mi firmu(kdekoliv na svete), vydavajici mapy pro JAKAKOLIV navigacni zarizeni, ktery poskytuje ZDARMA, ci za "maly poplatek" update svych map. Nikoho takoveho nenajdes. To, ze Picodas poskytuje update nekterych svych map zdarma ci za mensi poplatek, je naprosta vyjimka.

Takze se proste smir s tim, ze si koupil co nemel a nehazej porad chyby na nekoho jineho. Priste si holt das pozor co kupujes a nebudes se ridit heslem "nekup to, dyz je to tak levny".

  • 0

#68 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2006 - 10:01

Tak jsem to takhle pochopil :-). Rekompilace těch map je topiž otázka pár minut. A vytvoření vlastních ze zdrojových dat pro celé území ČR tak hodinka dvě, s ESRI SW prý taky pár minut. Moc nechápu, proč si to Picodas neudělá sám, když teď už jsou k dispozici kvalitnější data než v době vzniku.


nevim, ten pan z vyvoje, tvrdil, ze kompilace trva par dni - no to sem zvedavej, jak to cele bude.
  • 0

#69 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2006 - 21:44

Hele a tobě neni divný že já si v květnu koupim nějakej software za plnou cenu s tím, že to je nejnovější verze a za měsíc vyjde další zase za plnou palbu? To i ten všema proklínanej Microsoft dělá updaty zadara a nový verze Windows vydává jednou za pár let. Tak hlavně abychom v prosinci nekupovali TOPO ČR v10 která už bude opravdu, ale opravdu bez chyb........ akorát bude stát další čtyři litry.


za jakou plnou cenu? dyt ta mapa od mountfieldu byla za vsechno mozny, jenom ne za plnou cenu ... a samozrejme v tu chvili to byla nejnovejsi verze. a to co nyni vyda picodas je nova, dalsi, nejnovejsi verze, ktera bude nadale zdokonalena... windowsy XP taky nedostanete zadarmo jenom kvuli peknym ocim a kvuli tomu ze jste si pred deseti roky koupil windows 3.1 .)

ad ms a zadarmo - to je rozdil - MS dela zadarmo updaty, ktere jsou ale bezpecnostnimi opravami. novy produkt dostanete jak jinak zýa penize (casto zvyhodnene). a totez picodas - ty rozdily oproti tomu co jste za par stovek koupil od mountfiledu, budou dost velke ... je to proste nova verze, a to jestli je oznacena jako A nebo B na to nema zadnyvliv
  • 0

#70 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 13:03

BTW - a tusite nekdo, kolik by ten darecek mel mit datove? :-)
  • 0

#71 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2006 - 20:17

včera jsem jim volal a řekli mi, že by ji příští týden měli "vypustit" tak uvidíme

Jo, jo. Vcera kdyz jsem se tam stavoval, tak mi take rekli ze snad uz pristi tyden. Tak snad uz.
  • 0

#72 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 10:44

Tak jak, vi nekdo neco, jak to vypada? Mozna je lepsi, kdyz clovek nic o planech upgradu nevi, tohle cekani je priserne.

Dle ranniho telefonatu by mela byt k dispozici od stredy.
  • 0

#73 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 9:20

A to i za cenu opětovné rekompilace a dalšího čekání.

Při té příležitosti by se možná daly výškové kóty označené čtverečkem nechat tak jak byly v MF mapě, tj. jen body. I když mi je to vlastně jedno, stejně si to celé předělám.
  • 0

#74 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 9:34

Tak toto mě hodně mrzí, myslel jsem, že právě přesnost mapy a routování po turistických cestách bylo hlavním důvodem zdržení...


Aby se dalo routovat po stezkách, musely by být ve zvláštní vrstvě, jinak by po nich routovalo i auto, a to by byl průser, když by vás to vedlo přes Sněžku :-). Šlo by to udělat, ale musela by se před zadáváním trasy vypínat základní mapa, to by se taky lidem těžko vysvětlovalo a byly by určitě stížnosti. Asi se s tím musíme smířit.
Jen by mne zajímalo, jestli ta zkratka v příkladu přes průmyslovou zónu pod kolejemi v té nové verzi je ve skutečnosti opravdu průjezdná, zda není v areálu nějaké fabriky, znáte to tam někdo v reálu? Opravdu se tam dá projet?
  • 0

#75 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2006 - 11:08

Za a)Mountfield mel prodavat tuto mapu POUZE k pristrojum LEGEND. Ze's nekoho ukecal - tvuj problem a problem MF. Topo v3 je specielne upravena pro display Legendu a proto vypada na jinych pristrojich tak, jak vypada.

Mn .. ad bod (a) - nevim jak ostatni, la kedyz jsem mapu v mf kupoval, tak jsem nikoho ukecavat nemusel - clovek poze rekl ze chce topo mapu a dostal ji (stejne jako by dostal cokoli jineho).... a vim,z e podobne uspely (bez jakehokoli ukecavani) rada dalsich lidi ....ja si ani nijak extra nestehzoval ... hold pockam a pkud se toto potvrdi, tak holt naklusu a oupim si plnou verzi ... zas takovy prachy to nejsou....
  • 0

#76 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2006 - 22:08

Za a)Mountfield mel prodavat tuto mapu POUZE k pristrojum LEGEND. Ze's nekoho ukecal - tvuj problem a problem MF. Topo v3 je specielne upravena pro display Legendu a proto vypada na jinych pristrojich tak, jak vypada.
Za b)Nebyl v tech 1500Kc nahodou krome mapy take datovy kabel k Legendu, sam v cene cca 700 ? To by nam tu cenu te mapy trosku snizovalo, ze ?
Za c)Ukaz mi firmu(kdekoliv na svete), vydavajici mapy pro JAKAKOLIV navigacni zarizeni, ktery poskytuje ZDARMA, ci za "maly poplatek" update svych map. Nikoho takoveho nenajdes. To, ze Picodas poskytuje update nekterych svych map zdarma ci za mensi poplatek, je naprosta vyjimka.

ad a) Kde jsi získal informaci, že MF měl prodávat mapu pouze k přístrojům LEGEND? To není pravda (a nebylo by to ani v zájmu Picodasu).
ad B) Datový kabel je běžně v ceně přístroje (viz ceník Picodasu) zatímco u MF s přístrojem dodáván není, takže cenu mapy nijak nesnížil, naopak svým způsobem "znehodnotil" eTrex. Ale to je běžný marketingový tah. Dá se totiž předpokládat, že v MF koupí kolo uživatelé, kteří nemají s GPS zkušenosti. Tito uživatelé mají často představu takovou, že GPS jim poskytne pouze souřadnice, které oni přenesou do běžné papírové mapy. Elektronická mapa (jejíž funkce si navíc moc nedovedou představit) pro takové uživatele svou cenou není příliš atraktivní. Přiložený datový kabel pak nemalou měrou zatraktivní mapu. Jestliže sečteme cenu TOPO 50 a držáku na kolo (a ten je naopak považován za potřebný), zjistíme, že cena kola deklarovaná v reklamě se zvýší o 2 000,- Kč a to je u většiny nabízených kol daleko více než 20% ceny. A když se podíváme na cenu TPOPO 50 u MF - je jednolicenční, obsahuje nezanedbateně chyb a nedodělků, takže ta cena zase tak nízká není, spíš naprosto běžná. Navíc MF odebraným množstvím map rozhodně nezanedbatelně přispěl Picodasu do položky zisk.
ad c) Pokud jde o update map, pak máš asi pravdu. Ovšem považujeme-li mapu za SW (nebo lépe za duševní vlastnictví, což má v daném případě stejný dopad), potom Picodas kulhá na obě nohy i za tolik proklínaným Microsoftem - i Microsoft poskytuje opravy chyb (zdůrazňuji opravy chyb, ne update SW) zcela pravidelne a ZDARMA. Pro mapu MF Picodas neposkytl ani update, ale ani (což je horší) opravu chyb.
  • 0

#77 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2006 - 10:45

nevim, ten pan z vyvoje, tvrdil, ze kompilace trva par dni - no to sem zvedavej, jak to cele bude.

Myslel jsem rekompilaci cgpsmapperem těch free vrstevnic, ne generování črtopo50 nějakým speciálním sw :-) To jsou naprosto odlišné věci.
  • 0

#78 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2006 - 22:18

za jakou plnou cenu? dyt ta mapa od mountfieldu byla za vsechno mozny, jenom ne za plnou cenu ... a samozrejme v tu chvili to byla nejnovejsi verze. a to co nyni vyda picodas je nova, dalsi, nejnovejsi verze, ktera bude nadale zdokonalena... windowsy XP taky nedostanete zadarmo jenom kvuli peknym ocim a kvuli tomu ze jste si pred deseti roky koupil windows 3.1 .)

ad ms a zadarmo - to je rozdil - MS dela zadarmo updaty, ktere jsou ale bezpecnostnimi opravami. novy produkt dostanete jak jinak zýa penize (casto zvyhodnene). a totez picodas - ty rozdily oproti tomu co jste za par stovek koupil od mountfiledu, budou dost velke ... je to proste nova verze, a to jestli je oznacena jako A nebo B na to nema zadnyvliv

Jak to že nebyla za plnou cenu? Já přišel do Mountfieldu a tam mi jí nabízeli za 4 tisíce pokud si k ní ještě nevezmu kolo s GPS. To, že já si objel ještě jiný Mountfieldy a zahrál na ně divadýlko, tak to už je jen moje vlastní iniciativa a mám jí za patnáct stovek. Mimochodem ani těch patnáct stovek jsem na ulici nenašel abych si za ně kupoval nějakej nedodělek. Mě nikdo nikde neříkal že to je vlastně jen takový nepovedený demo a za měsíc že bude ostrá verze. Prostě mi to připadá tak trochu jako zlatokopectví od Picodasu a už holt bude jen na mě jestli je budu dál sponzorovat nebo ne.
  • 0

#79 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 13:23

BTW - a tusite nekdo, kolik by ten darecek mel mit datove? :-)

Nemyslis si snad ze ti to nekdo vyzradi, kdyz je na to soutez, ze ne? :-)
  • 0

#80 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 13:25

BTW - a tusite nekdo, kolik by ten darecek mel mit datove? :-)

budete možná překvapeni, jakej to bude cvalda :-)))) ....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama