Přejít na obsah


Fotka

ČR TOPO50 v3 stále nikde...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#101 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2006 - 23:41

To že mapa TOPO50 v.3 od Mountfieldu je pro Legenda dostačující a že chyby, které obsahuje není Legend schopný zaznamenat lze považovat za nesmysl. Když např. jedu lesem a na displeji uvidím cestu, která ve skutečnosti neexistuje, nebo potok, který taktéž neexistuje, nebo když cyklotrasa, která tloušťkou může konkurovat dálnici, se nachází úplně mimo cesty, po kterých skutečně prochází, tak je očividné, že zde něco není v pořádku. Jak jsem již napsal, chápu časouvou tíseň Picodasu při akci Mountfield, ale že se Picodas obrátí zády k uživatelům mapy TOPO50 v.3 od Mountfieldu, to jsem opravdu nečekal. Představte si, kdyby si tak někdo koupil např. program jízdní řády a spoje by jezdily úplně jinak, než by tam bylo uvedené. Myslím si, že by výrobce takového produktu těžko uklidnil uživatele, kterému ujely všechny spoje, nějakým opravným balíčkem zdarma, natož informací, že jestliže chce podle jízdních řádů skutečně cestovat, že si musí zakoupit nové jízdní řády. Vím, že cestování s GPS je na vlastní riziko, ale i tak se mě zdá analogie s jízdními řády vcelku přiměřená.


Jizdni rady - naprosto nesmyslne srovnani. Nevim, zda-li mate poneti o tom, jak vzikaji mapy pro GPS, spis bych rekl, ze ne, ale muzu vas uklidnit ... i kdyby se upgrade konal, mapova data topo v3 a czech v1 jsou totozna. Takze v Legendu o nic neprichazite ...

  • 0

#102 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 0:13

cece, nejses nejakej chytrej? kdyby ta mapa mela byt pouze pro Legenda, proc to na ni neni nekde napsany? navic pri registraci u Picodasu posilas i jaky typ pristroj emas.. ja tam samozrejme napsal Legend CX .. kdyby to bylo jenom pro Legendy mountfieldu, tak jakto ze z picodasu se nikdo neozval a neposlal me dohaje, ale misto toho behem par minut mi prisel registracni kod? proc je v tom pripade na krabiice od mapy napsano, ze mapa neni urcena pro pristroje III plus , 12MAP, streetpilot a streetpilot colormap? proc tam neni ze neni urcena i opro dalsi GPS prijmace, nebo rovnou ze je urcena pouze pro Legend Mountfield? proc tam je napsano ze je urcena pro pristroje GPS Garmin? mas i na tohle nejake vysvetleni? Proc jeste pred dvema mesicema picodas tvrdil, ze upgrade na mountfieldi mapu bude mozny za "upgrade" castku? na to mas taky nejake vysvetleni ...?


to si pis ... jak by te moh poslat do haje, dyz uz sis nedopatrenim MF tu mapu koupil. Proc by to tam psali, dyz to jinam nez na Legend jit nemelo. A to, ze "upgrade bude" jste tady vymysleli na foru ty a tobe podobni. Picodas nikdy nic takoveho oficialne nesdelil ...

btw. docela Vam tu mapu preju ... :-)) ... treba vas to konecne donuti se o problem map do navigacnich pristroju zajimat trochu vice a neridit se heslem "nekup to, dyz je to tak (PODEZRELE) levny" ... :-))
  • 0

#103 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 1:59

jeste k tomuto bodu z drivejsiho prispevku - primo v manualu k mape v3 je (tucne) zvyraznena nasledujici veta: proudkt Topo 50 podporuje automaticky vypocet trasy a to na asfaltkach (dalnice, silnice, ...)

pokud, jak tu ponekud zcestne tvrdis, by tato mapa byla urcena jenom pro stare legendy, proc by to tam vubec psal? kdyz to legend neumi? proc je to tam jeste vytucnene, aby to bylo krasne videt?

je opravdu videt ze jsi tu mapu nekoupil a argumenty si tu cucas z malicku, aniz by jsi znal realny stav...


... a neni to jedno, kdyz je mapa urcena pouze pro Legend a ten tuto funkci stejne nepodporuje ?
  • 0

#104 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 23:34

No, já měl zatim pocit, že u starých gps přístrojů se nic jako tloušťka čáry a pod nenastavuje. Mapa obsahuje pouze informaci o typech elementů a vykreslování je zcela na přístroji. Tak jaká úprava pro Legenda?


to je prirozene pravdu ... ale mozna mel na mysli to, ze je tam cyklostezka jako dalnice... jinak modifikace tloustek a podobne jde az v novejsich pristrojich pomoci typ souboru...
  • 0

#105 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 10:53

Protoze ta mapa je NEDODELANA... priklad za vsechny: pise se na krabici, ze nabizi routing po silnicich a nenabizi routing po cyklostezkach, coz neni pravda - je to zavazna chyba a pokud nebude opravena myslim, ze je to jasna reklamace. a je uplne jedno jestli ta mama stala 10korun nebo milion... to neni muj problem.

Mno .. jeji routing jse m uz parkrat pouzil a na par chyb jsem byl spokojen. Takze ten napis na krabici bych za lzivy nepovazoval - po silnici routuje k moji spokojenosti, a po cyklostezkach opravdu neroutuje. Tak v cem je problem?
  • 0

#106 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 21:38

bude :-))

a 256? nebo mam setrit na novou? :) diky .)
  • 0

#107 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 13:16

A s krádeží/ztrátou to je zrovna tak nebo ne? Prostě když GPS ztratíš, máš smůlu a vítěz bere vše. :C

Jen malé upozornění. To přelicencování do nové gpsky je pouze v případě její garanční výměny, né při zakoupení nové a prodeji staré. Ale to asi víš.


  • 0

#108 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 13:57

Jen malé upozornění. To přelicencování do nové gpsky je pouze v případě její garanční výměny, né při zakoupení nové a prodeji staré. Ale to asi víš.

Tak jsem si tam radši zavolal a řekli, že pokud přinesu nefunkční přístroj s licencí, tak mi ji převedou na novou, i když to není v garanci a i nemusí být koupená u picodasu. To mi přijde docela fér. V případě ztráty nebo odcizení to možné není, protože bychom si pak prý chodili pořád pro nové licence a staré GPSky prodávali. Takže zase postoj: „budeme raději předpokládat, že seš grázl, co nás chce okrást, než zákazník, který se stal obětí krádeže“ To mi tak docela fér nepřijde, navíc po konzultaci s právníkem jsem zjistil, že situace není takto jednoznačná, že podle našeho práva zakoupení licence dává zákazníkovi právo používat produkt, a toto právo by bylo odmítnutím vydání náhradního lic. čísla porušeno. Takže si tu mapu asi nakonec koupím.
  • 0

#109 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 12:15

Mam informace o cenach. Tu zakladni jsem si asi spatne napsal, jeste jednou ji musim overit, abych nesiril famy. Anebo to bude velmi prijemne prekvapeni.

Cena updatu ze starsich map je 690 Kc. Stejna cena plati i pro updaty z mounfieldich map, ale u nich se to prilis nedoporucuje, pokud byly kupovany pro cernobily eTrex Legend. Nova mapa totiz vyzaduje silnejsi hardware. Ptal jsem se, jestli mi pojede na Legendu C a tam by uz nemel byt problem.

Az budu znat i zakladni cenu, napisu.
  • 0

#110 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 13:52

Ja bych tem turistickym cestam nastavil typ "Walkway/Trail" (0x16), a v .TYPu jim predefinoval vzhled.
Ale asi by to pak (urcite) nebylo kompatibilni se vsemi GPSkami, coz si Picodas nemuze dovolit.

Ale co pak s obyčejnýma neznačenýma trail? Pokud je teda tato mapa používá, jiné mapy běžně. Ono fakt není moc z čeho vybírat.
  • 0

#111 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 20:25

Jizdni rady - naprosto nesmyslne srovnani. Nevim, zda-li mate poneti o tom, jak vzikaji mapy pro GPS, spis bych rekl, ze ne, ale muzu vas uklidnit ... i kdyby se upgrade konal, mapova data topo v3 a czech v1 jsou totozna. Takze v Legendu o nic neprichazite ...

Jak vznikají digitální mapy vím docela dobře, ale srovnání s jízdními řády jsem použil kvůli podobnosti vzhledem k účelu využití, protože obojí slouží svým způsobem k orientaci a za chyby zde uživatel platí tím, že se nedostane v určitou dobu na určité místo. Pokud jsou ale mapová data u v3 a czech v1 stejná, tak opravdu nemám čeho litovat.
  • 0

#112 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 0:17

A to, ze "upgrade bude" jste tady vymysleli na foru ty a tobe podobni. Picodas nikdy nic takoveho oficialne nesdelil ...


bohuzel Te zklamu, ty chytrej - to ze upgrade na MF mapu mozny bude, si tu nikdo nevymyslel. a pokud odpoved picodasu na zaslany email s dotazem na tuto moznost nepovazujes za oficialni ... tak asi nema smysl se dal o necem bavit...

PS: klidne mi tu mapu prat muzes, ja jsem s ni spokojeny ...
  • 0

#113 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 0:47

btw. docela Vam tu mapu preju ... :-)) ... treba vas to konecne donuti se o problem map do navigacnich pristroju zajimat trochu vice a neridit se heslem "nekup to, dyz je to tak (PODEZRELE) levny" ... :-))

Tak za prvé - mapy (nejen jejich používání, ale hlavně tvorba) a GPS byl můj denní chleba v době, kdy jsi možná neměl ani tušení, že něco takového vůbec existuje. Dovolím si i neskromně tvrdit, že s obojím (ba dokonce i s vektorizací map) mám dost profesionálních zkušeností, abych mohl posuzovat. Pokud se naučíš číst a přečteš si znovu příspěvky, pak zjistíš, že tu nepadlo ani slovo o tom, že TOPO 50 u MF by bylo levné - neřku-li podezřele levné. Znovu a poněkolikáté pro méně chápavé: TOPO 50 od MF je vpodstatě za běžnou cenu. Nevidím nic podezřelého na tom, že jedna licence programu stojí cca 1/2 ceny dvou licencí. Jestliže Picodas nechtěl, aby se mapy prodávaly jinak než s přístroji Legend u MF, měl to ošetřit (přinejmenším smluvně) a třeba podobně jako jiní solidní výrobci opatřit obal nálepkou "Určeno výhradně k prodeji s přístroji ...". Jenže to by přicházel o penízky od těch, kteří mapu koupili sólo. Ovšem i tak chyby v programu nijak nesouvisí s typem přístroje, jsou to prostě chyby SW. No a pokud je ten kdo za svoje peníze požaduje zboží, které splňuje to co je mu nabízeno kverulant (a všimni si, že tu nikdo nepožaduje vylepšení programu, ale "pouze" opravu chyb), pak to vypadá, že jsme zase o 30 let nazpátek - ber jak leží a pokud něco nefunguje, tak si to dodělej doma, ale hlavně neotravuj.
  • 0

#114 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 2:03

... a neni to jedno, kdyz je mapa urcena pouze pro Legend a ten tuto funkci stejne nepodporuje ?

Proboha, hlavu máš aby Ti nepršelo do krku? Že by si třeba někdo mohl chtít nechat si vyhledat cestu v PC, když už mu to výrobce mapy nabízí (a když to v ceně SW zaplatil) Tě nenapadne? Ty toho n GSPkách a mapách do nich (a digitálních mapách vůbec) asi moc nevíš, že?
  • 0

#115 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 7:03

to je prirozene pravdu ... ale mozna mel na mysli to, ze je tam cyklostezka jako dalnice... jinak modifikace tloustek a podobne jde az v novejsich pristrojich pomoci typ souboru...

Navíc má, jé, jaká náhoda, zrovna 56MB včetně routovacích info (40MB bez)... to mi taky jako optimalizace pro legenda zrovna nepřijde
  • 0

#116 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 11:45

Mno .. jeji routing jse m uz parkrat pouzil a na par chyb jsem byl spokojen. Takze ten napis na krabici bych za lzivy nepovazoval - po silnici routuje k moji spokojenosti, a po cyklostezkach opravdu neroutuje. Tak v cem je problem?

Mno ... ono jak kde a kdy. Nekde a nekdy je fakt naprosto nepouzitelny, nekde a nekdy naviguje autem tak jak ma, nekde a nekdy naviguje po cyklostezkach tak jak ma. Prepinani kolo/auto je uplne nefunkcni (= neda ocekavany vysledek). Proste pri vhodne konstelaci je +- pouzitelny, pri nevhodne absolutne ne.
Ale zachoval bych chladnou hlavu a tesil se na finalni verzi, ze na ni bude spolehnuti a upgrade bude za rozumny peniz. Jedine, co zatim vycitam picodasu je zcela zbytecne zmateni verzi.

  • 0

#117 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 21:46

a 256? nebo mam setrit na novou? :) diky .)

Jelikoz se daji mapy nahravat po castech momentalne vyuzitelnych, asi kapacita karty nebude problem.
  • 0

#118 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 14:31

konecne v tom mam jasno. :D

Tak jsem si tam radši zavolal a řekli, že pokud přinesu nefunkční přístroj s licencí, tak mi ji převedou na novou, i když to není v garanci a i nemusí být koupená u picodasu. To mi přijde docela fér. V případě ztráty nebo odcizení to možné není, protože bychom si pak prý chodili pořád pro nové licence a staré GPSky prodávali. Takže zase postoj: „budeme raději předpokládat, že seš grázl, co nás chce okrást, než zákazník, který se stal obětí krádeže“ To mi tak docela fér nepřijde, navíc po konzultaci s právníkem jsem zjistil, že situace není takto jednoznačná, že podle našeho práva zakoupení licence dává zákazníkovi právo používat produkt, a toto právo by bylo odmítnutím vydání náhradního lic. čísla porušeno. Takže si tu mapu asi nakonec koupím.


  • 0

#119 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 12:26

Mam informace o cenach. Tu zakladni jsem si asi spatne napsal, jeste jednou ji musim overit, abych nesiril famy. Anebo to bude velmi prijemne prekvapeni.

Cena updatu ze starsich map je 690 Kc. Stejna cena plati i pro updaty z mounfieldich map, ale u nich se to prilis nedoporucuje, pokud byly kupovany pro cernobily eTrex Legend. Nova mapa totiz vyzaduje silnejsi hardware. Ptal jsem se, jestli mi pojede na Legendu C a tam by uz nemel byt problem.

Az budu znat i zakladni cenu, napisu.

nemuzu to nazvat jinak nez ZLOCIN a jak to tak vypada, tak je to fakt bida s tim "updatem" - cekal jsem asi mnohem vic, navic umocneno nekonecnym cekanim...
  • 0

#120 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 14:13

Az budu znat i zakladni cenu, napisu.

A bude to stejná FAMILY_791 jako MF nebo jiná?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama