Přejít na obsah


Fotka

ČR TOPO50 v3 stále nikde...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#121 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 0:26

tak kdyz ses spokojenej tak v tom pripade ti ji preju dvojnasob ... :)
  • 0

#122 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 1:09

Tak za prvé - mapy (nejen jejich používání, ale hlavně tvorba) a GPS byl můj denní chleba v době, kdy jsi možná neměl ani tušení, že něco takového vůbec existuje. Dovolím si i neskromně tvrdit, že s obojím (ba dokonce i s vektorizací map) mám dost profesionálních zkušeností, abych mohl posuzovat. Pokud se naučíš číst a přečteš si znovu příspěvky, pak zjistíš, že tu nepadlo ani slovo o tom, že TOPO 50 u MF by bylo levné - neřku-li podezřele levné. Znovu a poněkolikáté pro méně chápavé: TOPO 50 od MF je vpodstatě za běžnou cenu. Nevidím nic podezřelého na tom, že jedna licence programu stojí cca 1/2 ceny dvou licencí. Jestliže Picodas nechtěl, aby se mapy prodávaly jinak než s přístroji Legend u MF, měl to ošetřit (přinejmenším smluvně) a třeba podobně jako jiní solidní výrobci opatřit obal nálepkou "Určeno výhradně k prodeji s přístroji ...". Jenže to by přicházel o penízky od těch, kteří mapu koupili sólo. Ovšem i tak chyby v programu nijak nesouvisí s typem přístroje, jsou to prostě chyby SW. No a pokud je ten kdo za svoje peníze požaduje zboží, které splňuje to co je mu nabízeno kverulant (a všimni si, že tu nikdo nepožaduje vylepšení programu, ale "pouze" opravu chyb), pak to vypadá, že jsme zase o 30 let nazpátek - ber jak leží a pokud něco nefunguje, tak si to dodělej doma, ale hlavně neotravuj.


Tak o te "dobe tuseni" a "zkusenostech s tvorbou" bychom se asi mohli pobavit, ale to asi nema cenu ... Rikas, abych se naucil cist ... zacni u sebe ... o "podezrele levne" cene jsem tu psal jen ja az ted, nikdo jiny ... takze tezko muzes operovat s tim, "abych se naucil cist, ze o tom nikdo nepsal" ...
Pokud se mapa, jejiz starsi verze se prodava za 4000 (byt dve licence) prodava za 1500 i s datovym kabelem v hodnote 700, neprijde ti ta cena "podezrela" ? Takze kdyz si nekdo za 700 koupi mapu CR (naprosto nerealna cena) tak se pak divi ...
Opravu jakych chyb ? sam rikas, ze o tvorbe map neco vis ... pak tedy musis vedet, ze komercne dostupny (a cenove realny) vektorovy model CR je proste jen tento ... takze opravy mapovych dat se dockas az s novou verzi tohoto modelu ... a tezko muzes cekat, ze ten novy model dostanes zadarmo. Je to stejne u vsech map, u vsech navigacnich pristroju ... upgrady se nedelaji. Ze picodas tyto upgrady alespon na nektere mapy poskytuje je dosti unikatni.
A jine chyby pri pouziti v Legendu (pro ktery je vyrobena) ta mapa nema ... ale to je porad dokola ... koncim, uz me to nebavi.
  • 0

#123 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 2:07

Proboha, hlavu máš aby Ti nepršelo do krku? Že by si třeba někdo mohl chtít nechat si vyhledat cestu v PC, když už mu to výrobce mapy nabízí (a když to v ceně SW zaplatil) Tě nenapadne? Ty toho n GSPkách a mapách do nich (a digitálních mapách vůbec) asi moc nevíš, že?


Mas pravdu moc ne ... :)))
(tomuhle se rika "moudrejsi ustoupi")

  • 0

#124 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 12:04

Mno ... ono jak kde a kdy. Nekde a nekdy je fakt naprosto nepouzitelny, nekde a nekdy naviguje autem tak jak ma, nekde a nekdy naviguje po cyklostezkach tak jak ma. Prepinani kolo/auto je uplne nefunkcni (= neda ocekavany vysledek). Proste pri vhodne konstelaci je +- pouzitelny, pri nevhodne absolutne ne.
Ale zachoval bych chladnou hlavu a tesil se na finalni verzi, ze na ni bude spolehnuti a upgrade bude za rozumny peniz. Jedine, co zatim vycitam picodasu je zcela zbytecne zmateni verzi.

s tim se neda, nez souhlasit - zejmena to zmateni verzi, ze vlastne budou dve verze V3. ale nechme se prekvapit, treba nova verze bude oznacena jako V3.5 nebo V4 a vecni stezovatele prijdou o argument proc by to melo byt zadarmo ... :) na novou verzi se tesim, stejne tak (pokud to bude zrealizovano) tak na onen kdesi slibeny portal, kde budou moci primo uzivatele zadavat nove body zajmu a opravovat stavajici a podobne featurey.... to by to posunlo uplne nekam jinam
  • 0

#125 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 23:38

Jelikoz se daji mapy nahravat po castech momentalne vyuzitelnych, asi kapacita karty nebude problem.

to je pravda, ale prirozene nejpraktictejsi je mit celou mapu v pameti naraz .)
  • 0

#126 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 1:36

konecne v tom mam jasno. :D

a ja mam zas jasno v tom, ze picodas opet nesplnil termin =)
  • 0

#127 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 12:33

Zlocin? Sedm stovek za update mapy prece neni nijak zavratna castka. Zvlast kdyz v navigacich se updaty vetsinou nepestuji a jedinou moznosti, jak ziskat novou verzi, je znovu koupit celou mapu.

Kazdopadne update nebude povinny. Jestli nekomu nebudou novinky v mape pripadat zasadni, jednoduse zustane u starsi verze.
  • 0

#128 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 14:14

nemuzu to nazvat jinak nez ZLOCIN a jak to tak vypada, tak je to fakt bida s tim "updatem" - cekal jsem asi mnohem vic, navic umocneno nekonecnym cekanim...

ZLOCIN ?? Chlapce, nezijes v komunismu aby si dostal vsechno zadarmo. Bud rad, ze ti picodas vubec upgrade umozni (za celkem prijatelnou castku). U jakychkoliv jinych gps map na upgrade zapomen, tam by sis musel novou verzi koupit celou ... a pokud tady zacnes operovat s tim "ze uz si jednou zaplatil nehoraznou castku", tak si za a) zkus vytvorit mapu alespon 5x5 kilometru, za b)zkus si prislusna data nekde koupit abys vedel kolik to obnasi a za c)si spocitej, kolik te bude stat ToPo50 cele CR v papirove podobe ... pak mel neco o ZLOCINU ...
  • 0

#129 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 14:31

A bude to stejná FAMILY_791 jako MF nebo jiná?

795
  • 0

#130 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 1:12

pak tedy musis vedet, ze komercne dostupny (a cenove realny) vektorovy model CR je proste jen tento ... takze opravy mapovych dat se dockas az s novou verzi tohoto modelu ... a tezko muzes cekat, ze ten novy model dostanes zadarmo. Je to stejne u vsech map, u vsech navigacnich pristroju ... upgrady se nedelaji. Ze picodas tyto upgrady alespon na nektere mapy poskytuje je dosti unikatni.
A jine chyby pri pouziti v Legendu (pro ktery je vyrobena) ta mapa nema ... ale to je porad dokola ... koncim, uz me to nebavi.


hmm.. neni to divny? v topo v2, ktera je starsi byla tedy asi nejaka starsi verze tohoto modelu? ale pak si nedovedu predstavit, jak je mozne, ze starsi verze toho modelu byla presnejsi a obsahovala mnohem vic dat, nez tto novejsi?pokud tomu tak je, tak prece nemusel (pokud si tady ovsem necucas z prstu) picodas tento model pouzit a pouzit starsi , ne?

mmch, mozna mas neco spolecnyho s mapami .. ale o marketingu a jak to chodi "v pozadi" toho zjevne moc nevis.. jinak bys o te akci s temi mapami a kabely nemohl psat take nesmysly .)
  • 0

#131 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 1:20

Tak o te "dobe tuseni" a "zkusenostech s tvorbou" bychom se asi mohli pobavit, ale to asi nema cenu ... Rikas, abych se naucil cist ... zacni u sebe ... o "podezrele levne" cene jsem tu psal jen ja az ted, nikdo jiny ... takze tezko muzes operovat s tim, "abych se naucil cist, ze o tom nikdo nepsal" ...

Pokud se mapa, jejiz starsi verze se prodava za 4000 (byt dve licence) prodava za 1500 i s datovym kabelem v hodnote 700, neprijde ti ta cena "podezrela" ? Takze kdyz si nekdo za 700 koupi mapu CR (naprosto nerealna cena) tak se pak divi ...

Opravu jakych chyb ? sam rikas, ze o tvorbe map neco vis ... pak tedy musis vedet, ze komercne dostupny (a cenove realny) vektorovy model CR je proste jen tento ... takze opravy mapovych dat se dockas az s novou verzi tohoto modelu ... a tezko muzes cekat, ze ten novy model dostanes zadarmo. Je to stejne u vsech map, u vsech navigacnich pristroju ... upgrady se nedelaji. Ze picodas tyto upgrady alespon na nektere mapy poskytuje je dosti unikatni.

A jine chyby pri pouziti v Legendu (pro ktery je vyrobena) ta mapa nema ... ale to je porad dokola ... koncim, uz me to nebavi.


tys toho asi moc do obchodovani a marketingu nedelal vid? jinak bys tu nemohl psat takovy bludy o tech cenach mapy, kablu a dokonce je scitat... :)

a porad to nemeni nic na tom, ze puvodne tento upgrade mel byt mozny a az nekdy v posledni dobe doslo ke zmene...
  • 0

#132 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 1:33

Tak o te "dobe tuseni" a "zkusenostech s tvorbou" bychom se asi mohli pobavit, ale to asi nema cenu ... Rikas, abych se naucil cist ... zacni u sebe ... o "podezrele levne" cene jsem tu psal jen ja az ted, nikdo jiny ... takze tezko muzes operovat s tim, "abych se naucil cist, ze o tom nikdo nepsal" ...
Pokud se mapa, jejiz starsi verze se prodava za 4000 (byt dve licence) prodava za 1500 i s datovym kabelem v hodnote 700, neprijde ti ta cena "podezrela" ? Takze kdyz si nekdo za 700 koupi mapu CR (naprosto nerealna cena) tak se pak divi ...
Opravu jakych chyb ? sam rikas, ze o tvorbe map neco vis ... pak tedy musis vedet, ze komercne dostupny (a cenove realny) vektorovy model CR je proste jen tento ... takze opravy mapovych dat se dockas az s novou verzi tohoto modelu ... a tezko muzes cekat, ze ten novy model dostanes zadarmo. Je to stejne u vsech map, u vsech navigacnich pristroju ... upgrady se nedelaji. Ze picodas tyto upgrady alespon na nektere mapy poskytuje je dosti unikatni.
A jine chyby pri pouziti v Legendu (pro ktery je vyrobena) ta mapa nema ... ale to je porad dokola ... koncim, uz me to nebavi.

Ty opravdu neumíš číst. Já jsem Tě ve svém příspěvku upozornil, že plácáš blbosti, když mluvíš o "podezřele levné" mapě. To. že někdo ukousl datový kabel od přístroje a přidal ho k mapě naprosto vůbec neznamená, že by tím nějak "snížil" její cenu. Prostě jen udělal fígl (a obral o ten kabel ty, kteří mapu nekoupili). Pokud bys uměl číst, pak bys zjistil, že jsem nenapsal ani slovo o tom, že by mi nějak vadila nepřesnost nebo obsah mapy. Zcela naopak jsem napsal, že to je nutné tolerovat. Naopak mi vadí, pokud jsem zaplatil (ja nebo kdokoli jiný, o to tu nejde) za funkce SW deklarované v manuálu, které ovšem nefungují - routing opravdu nefunguje a NAPROSTO to nesouvisí s Legendem nebo jakýmkoli jiným přístrojem. Takže ještě jednou pro ty s opravdu nízkým IQ: TOPO 50 od MF obsahuje FUNKČNÍ chyby, na které nemá naprosto žádný vliv použitý přístroj GPS. Jsou to prostě závažné chyby programu o kterých výrobce MUSEL vědět pokud alespoň jednou program vyzkoušel a přesto tento SW prodává jako bezchybný. A dále - NIKDE jsem nepsal, že by Picodas měl dodávat ať už zdarma nebo jako placený upgrade SW s vylepšenými funkcemi (nebo aktualizovaným obsahem) pro TOPO 50 od MF, ale že by měl vydat opravu chyb. A mezi tyto chyby jsem započítal i odfláknuté cyklotrasy, na nichž je právě tato odfláknutost bijící do očí. S takovýmito chybami se SW vůbec neměl dostat na pult. A to už vúbec nemluvím o tom, že se nikdo u firmy neobtěžoval přečíst si návod a opravit v něm chyby. To o něčem svědčí u firmy, která se zabývá činností, jež vyžaduje extrémní pečlivost.
  • 0

#133 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 17:34

Mas pravdu moc ne ... :)))
(tomuhle se rika "moudrejsi ustoupi")


Mno .. takze sice jsi tu cely vecer tvrdil ze NEni, NEjde, NEmusi a hral jsi si na kdovijakeho insidera... ale ted se mi do ruky dostal pribalovy letak k upgradu topo v1 mapy a tam je doslova napsano ze je urcena i pro v3 (cili pro mapu mountfieldu - ale pouze pro pristroje s barevnym displejem)

z toho vyplyva co? toto:
a) mapa V3 mountfield se mohla prodavat i sama o sobe - jak jinak by se verze 3 dostala na pristroj s barevnym pristrojem? takze jsi si sehral pekne divadylko, musim uznat .)

B) upgrade zjevne z verze 3 mozny je, ale pak je zvlastni, ze prodavac v picodasu tvrdil pravy opak
  • 0

#134 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 13:41

s tim se neda, nez souhlasit - zejmena to zmateni verzi, ze vlastne budou dve verze V3. ale nechme se prekvapit, treba nova verze bude oznacena jako V3.5 nebo V4 a vecni stezovatele prijdou o argument proc by to melo byt zadarmo ... :) na novou verzi se tesim, stejne tak (pokud to bude zrealizovano) tak na onen kdesi slibeny portal, kde budou moci primo uzivatele zadavat nove body zajmu a opravovat stavajici a podobne featurey.... to by to posunlo uplne nekam jinam

...nebude nazývána ani V3.5 ani V4...
...na portálu se pracuje....
  • 0

#135 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2006 - 7:53

Nevi nekdo neco noveho, jak to s tou mapou vypada?

a ja mam zas jasno v tom, ze picodas opet nesplnil termin =)


  • 0

#136 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 14:48

795

Aha. Takže asi nebude upgrade ke stažení, ale bude se kupovat na mediu a klíč bude samostatný nezávislý na ostatních FAMILY, je to tak?
  • 0

#137 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2006 - 14:49

Chtěl bych se zeptat, jak to bude s tou aktualizací mapy od Mountfieldu, která měla být zadarmo a měla nést název TOPO50 v.3.1 nebo tak nějak a o které se tady také psalo. Dále by mě zajímalo, kdy se mapy objeví na stránkách Picodasu. Díky, s pozdravem Zbyněk
  • 0

#138 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 1:25

hmm.. neni to divny? v topo v2, ktera je starsi byla tedy asi nejaka starsi verze tohoto modelu? ale pak si nedovedu predstavit, jak je mozne, ze starsi verze toho modelu byla presnejsi a obsahovala mnohem vic dat, nez tto novejsi?pokud tomu tak je, tak prece nemusel (pokud si tady ovsem necucas z prstu) picodas tento model pouzit a pouzit starsi , ne?

mmch, mozna mas neco spolecnyho s mapami .. ale o marketingu a jak to chodi "v pozadi" toho zjevne moc nevis.. jinak bys o te akci s temi mapami a kabely nemohl psat take nesmysly .)


Ano ... o mnozstvi obsazenych dat vypovida velikost te mapy ... v2 ma 29MB, czv1 ma 73/112 mb ... v3 nevim, nebyl jsem tak naivni, abych si ji koupil ...

ne, o marketingu skutecne nic nevim ... zmrdi-disciplinami (jak je nazyva Dfens) se skutecne ani nezivim, ani se jimi nezabyvam ... takze v tomto ohledu asi naivni jsem, to je fakt ...
  • 0

#139 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 1:44

Ty opravdu neumíš číst. Já jsem Tě ve svém příspěvku upozornil, že plácáš blbosti, když mluvíš o "podezřele levné" mapě. To. že někdo ukousl datový kabel od přístroje a přidal ho k mapě naprosto vůbec neznamená, že by tím nějak "snížil" její cenu. Prostě jen udělal fígl (a obral o ten kabel ty, kteří mapu nekoupili). Pokud bys uměl číst, pak bys zjistil, že jsem nenapsal ani slovo o tom, že by mi nějak vadila nepřesnost nebo obsah mapy. Zcela naopak jsem napsal, že to je nutné tolerovat. Naopak mi vadí, pokud jsem zaplatil (ja nebo kdokoli jiný, o to tu nejde) za funkce SW deklarované v manuálu, které ovšem nefungují - routing opravdu nefunguje a NAPROSTO to nesouvisí s Legendem nebo jakýmkoli jiným přístrojem. Takže ještě jednou pro ty s opravdu nízkým IQ: TOPO 50 od MF obsahuje FUNKČNÍ chyby, na které nemá naprosto žádný vliv použitý přístroj GPS. Jsou to prostě závažné chyby programu o kterých výrobce MUSEL vědět pokud alespoň jednou program vyzkoušel a přesto tento SW prodává jako bezchybný. A dále - NIKDE jsem nepsal, že by Picodas měl dodávat ať už zdarma nebo jako placený upgrade SW s vylepšenými funkcemi (nebo aktualizovaným obsahem) pro TOPO 50 od MF, ale že by měl vydat opravu chyb. A mezi tyto chyby jsem započítal i odfláknuté cyklotrasy, na nichž je právě tato odfláknutost bijící do očí. S takovýmito chybami se SW vůbec neměl dostat na pult. A to už vúbec nemluvím o tom, že se nikdo u firmy neobtěžoval přečíst si návod a opravit v něm chyby. To o něčem svědčí u firmy, která se zabývá činností, jež vyžaduje extrémní pečlivost.


placas stejne nesmysly porad dokola ... takze jeste jednou, "pro lidi s nizsim IQ" ... tato mapa byla vyrobena POUZE PRO LEGEND a mela se tak i prodavat ... vse, na co si stezujes Legend NEPODPORUJE a tedy nemusi ani mapa PRO NEJ urcena ... stezuj si u MF, ze ti prodali mapu, ktera NENI urcena pro tvuj pristroj ... vono kupovat mapu pro GPS pristroj v obchode se sekackama a hrabema, to taky o necem svedci, ze ...
  • 0

#140 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2006 - 1:53

Ty opravdu neumíš číst. Já jsem Tě ve svém příspěvku upozornil, že plácáš blbosti, když mluvíš o "podezřele levné" mapě. To. že někdo ukousl datový kabel od přístroje a přidal ho k mapě naprosto vůbec neznamená, že by tím nějak "snížil" její cenu. Prostě jen udělal fígl (a obral o ten kabel ty, kteří mapu nekoupili). ............


nechci se vyjadřovat k ostatnímu, to je vaše věc, ale neviděl jsem, že by k GPS byl dodáván v balení jako příslušenství datový kabel, ten si musel každý dokoupit zvlášť za těžké peníze, nebo vyrobit ...... (konektor k seriovému kabelu cca do 200,- podle typu GPS, atd...... )
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka