Přejít na obsah


Fotka

Prestante opruzovat s "Protahuji GC"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#81 Jizanka

Jizanka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 17:40

Mimo toho, že je možné do emailu nastavit filtry, poraď mi tedy prosím, jak řešit to, když dva synkové patří do mého týmu a každý z nich má své TB, jdou lovit s mojí drahou plolovičkou a kluci tam byli se svým TB, které je provází na cestách - já tam u toho nebyla a logovat nález nehodlám, ale TB ano. Mám snad na každou výpravu, která je beze mne, předávat TB svému manželovi, aby je mohl zalogovat klukům že byli u kešky? Pro mne je řešení write not. Je-li řešení jiné, méně komplikované a méně prudící, tak sem s ním. Díky.
  • 0

#82 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 21:03

Jizanka napsal/a:
Mimo toho, že je možné do emailu nastavit filtry, poraď mi tedy prosím, jak řešit to, když dva synkové patří do mého týmu a každý z nich má své TB, jdou lovit s mojí drahou plolovičkou a kluci tam byli se svým TB, které je provází na cestách - já tam u toho nebyla a logovat nález nehodlám, ale TB ano. Mám snad na každou výpravu, která je beze mne, předávat TB svému manželovi, aby je mohl zalogovat klukům že byli u kešky? Pro mne je řešení write not. Je-li řešení jiné, méně komplikované a méně prudící, tak sem s ním. Díky.


No a ty me prosim rekni, jestli ten tvuj loguje svoj eTB primo do logu a nebo prudi jeste naslednym "protahuji TB logem...."

aby bylo jasno, taky tyhle logy nemam rad. Ale hlavne nemam rad discovered logy na cestovatelich a nebo jejich poponaseni pres spousty kesi jednim uzivatelem po malych vzdalenostech...
  • 0

#83 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 21:37

dostik7 napsal/a:
Ale hlavne nemam rad discovered logy na cestovatelich a nebo jejich poponaseni pres spousty kesi jednim uzivatelem po malych vzdalenostech...


Proč?
  • 0

#84 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 21:54

Pokud v logu cokoli zapomenu, včetně protažení TB nebo GC, ale i třeba vložení či vyjmutí, tak vždy použiji EDIT. Podle mého jsou WN kvůli těmto věcem opravdu zbytečné a nechápu kačery, kteří neumějí svůj log editovat a musí vytvářet nový. Můj názor:)
  • 0

#85 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 0:23

Osobní TB nemám, ale trochu přemýšlým. 1) edit logu přidá na jeho konec jeden škaredý řádek. 2) edit logu tak způsobí že mi neoprávněně naroste průměrná délka logů. 3) Nový log si dovedu představit udělat (minimálně částečně) automatizovaně. Edit ne. 4) jsem tolerantní a když mi někdy na vlastněných nebo watchovaných keších přijde WN log tak ho klidně smažu a nařeším to. Je to maximálně jednou za týden a nevyplatí se mi nad tím nějak hlouběji přemýšlet. 5) když někdo cítí potřebu mít spočítané kilometry procestované mezi kešemi, případně se kouchat klikihákem cest na mapě, tak ať si to má. Ono to jiným způsobem nejde.
  • 0

#86 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 6:34

Arne1: no a hlavne, takovy log se ve vetsine mailovych serveru da podchytit filtracnim pravidlem a automaticky vymazat nebo presunout, atd. Aneb kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#87 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 7:45

Arne1 napsal/a:
5) když někdo cítí potřebu mít spočítané kilometry procestované mezi kešemi, případně se kouchat klikihákem cest na mapě, tak ať si to má. Ono to jiným způsobem nejde.

Nevím, jestli to nejde... Určitě se dá spočítat vzdálenost vzdušnou čarou, nějaké pěkné makro do GG by to určitě zvládlo... a stejně tak vykreslit mapu s linkama podobně jako na GS

Tak koukám že ta vzdálenost je v zajímavých číslech z GGstatu... tak už jen vyrobit ten obrázek s linkama.
  • 0

#88 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 8:38

No, myslím, že se debata stočila někam jinam, než bylo zamýšleno: jak jsem to pochopil, jde o logy Write Note s textem "Jo, ještě protahuji TB" po zalogování normálního Found It. To skutečně může být trošku opruz, hlavně pokud máte sérii. Logy vám chodí na mail a protože si nemůžete být jisti, že Write Note přecejen neobsahuje něco podstatnějšího, nějaký filter aplikovat nemůžete a musíte to proklikat a po jednom mazat. Přitom opravdu stačí editace logu Found It a volba Visited z nabídky cestovatele. Ani není třeba nic připisovat. Ale jinak je to spíš povzdech do jiného vlákna tady než na nějaké téma, protože tohle fakt nevyřešíš B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#89 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 8:59

Přitom opravdu stačí editace logu Found It
Editace ownerovi mailem nepřijde? Takže když napíšu u keše TFTC a později ho přepíšu na třístránkové povídání, tak se to owner z mailu nedozví?
  • 0

#90 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 9:01

Vláček napsal/a:
Přitom opravdu stačí editace logu Found It
Editace ownerovi mailem nepřijde? Takže když napíšu u keše TFTC a později ho přepíšu na třístránkové povídání, tak se to owner z mailu nedozví?

Ne. Bohužel tak to funguje... :(
  • 0

#91 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 9:03

Vláček napsal/a:
Přitom opravdu stačí editace logu Found It
Editace ownerovi mailem nepřijde? Takže když napíšu u keše TFTC a později ho přepíšu na třístránkové povídání, tak se to owner z mailu nedozví?


Přesně, proto tak miluju logy typu "Více později..." :D dost často žádné později nenastane a nebo jo, ale editace si už nevšimnu. Čtu hlavně logy co mi chodí mailem. Na netu u keše si jimi listuji jen občas.
  • 0

#92 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 9:04

Vláček napsal/a:
Přitom opravdu stačí editace logu Found It
Editace ownerovi mailem nepřijde? Takže když napíšu u keše TFTC a později ho přepíšu na třístránkové povídání, tak se to owner z mailu nedozví?

Jo, prijde mu jen ten prvni log "TFTC", podle toho si o tobe udela obrazek ;) , a ty tri stranky si precte jen kdyz se podiva do listingu kese na logy. Mailem mu neprijdou. :(
  • 0

#93 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 9:16

Vláček napsal/a:
Přitom opravdu stačí editace logu Found It
Editace ownerovi mailem nepřijde? Takže když napíšu u keše TFTC a později ho přepíšu na třístránkové povídání, tak se to owner z mailu nedozví?


Dovedeš si představit, co by se tu odehrávalo za drama, kdyby se na každou opravu překlepu v logu vygeneroval nový mail pro ownera keše ?

Snad vidíš, co mají někteří za problém z toho, že se jim posílají logy ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#94 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 10:04

Dovedeš si představit, co by se tu odehrávalo za drama, kdyby se na každou opravu překlepu v logu vygeneroval nový mail pro ownera keše ?
Dovedu, ale u programátorů GC člověk nikdy neví. ;)
Proto jsem se raději ujistil, jak to je, a mohu své logy s klidným svědomím opravovat dál.
  • 0

#95 David F-M

David F-M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 10:38

Raraku napsal/a:

Vláček napsal/a:
Přitom opravdu stačí editace logu Found It
Editace ownerovi mailem nepřijde? Takže když napíšu u keše TFTC a později ho přepíšu na třístránkové povídání, tak se to owner z mailu nedozví?


Přesně, proto tak miluju logy typu "Více později..." :D dost často žádné později nenastane a nebo jo, ale editace si už nevšimnu. Čtu hlavně logy co mi chodí mailem. Na netu u keše si jimi listuji jen občas.

S tím prvním zalogováním jako TFTC a posléze dodatečným sepsáním románu do logu se to má nejspíš u hodně uživatelu tak že se logujou ihned u kešky online přes mobil s tím že mají v logu přidaný přesný čas logování a až následně doma připíšou do logu své zážitky z hledání. Přiznám se že já to tak dělám. Mám však možnost u kešky uložit pouze field note. Což nejspíše začnu používat abych vkládal log úplný až po dopsání svých zážítku z tepla domova.
  • 0

#96 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 13:23

Raraku napsal/a:

Vláček napsal/a:
Přitom opravdu stačí editace logu Found It
Editace ownerovi mailem nepřijde? Takže když napíšu u keše TFTC a později ho přepíšu na třístránkové povídání, tak se to owner z mailu nedozví?


Přesně, proto tak miluju logy typu "Více později..." :D dost často žádné později nenastane a nebo jo, ale editace si už nevšimnu. Čtu hlavně logy co mi chodí mailem. Na netu u keše si jimi listuji jen občas.

Já to používám u našich dětí. Zaloguji za ně hned po návratu z výpravy, třeba v noci, přesně jednu frázi (např. Díkeš, více později!) a pak, když mají čas a nemají zrovna zaracha na PC, je vyzvu, aby si doplnili svoje zápisy. Někdy to hodí za hlavu, ale třeba desetiletá Majulka si to docela užívá, jen jí občas musím připomenout, co že to bylo za kešku.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#97 David F-M

David F-M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 13:30

Myslím že v některých případech není editace logu za účelem vložení GC do keše tím pravým ořechovým.

24.10 Jsem navšívil a zalogoval se v keši http://coord.info/GC1E0E0

27.10 Jsem byl v této keši http://coord.info/GC19Z1H odkud jsem vyzvedl tento GC http://coord.info/TB320B7

28.10 Jsem byl opět v keši http://coord.info/GC1E0E0 za účelem vložit do ni již zmíněný GC http://coord.info/TB320B7 což jsem taky udělal.

No a když jsem dnes 28.10 EDITOVAL původní log v keši http://coord.info/GC1E0E0 za účelem vložení GC do keše tak to na stránce zmiňovaného GC udělalo nepěknou neplechu s datumy protože se v něm zobrazila informace že jsem GC vložil do té keše 24 a né dnes 28.10, a take číslování na trase GC v mapě je nějake zmatené a chybí číslo 221.
Co vy na to udělal jsem někde chybu nebo by měl být správný postup napsáni Write note s aktuálním datem vložení GC do keše?
  • 0

#98 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 13:44

David F-M napsal/a:
... správný postup napsáni Write note s aktuálním datem vložení GC do keše?

Jedině tsk!
Tamto bylo slepé dodržování doporučeného postupu, ale na nevhodném místě, čili chyba.
  • 0

#99 David F-M

David F-M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 13:57

dr.vota napsal/a:

David F-M napsal/a:
... správný postup napsáni Write note s aktuálním datem vložení GC do keše?

Jedině tsk!
Tamto bylo slepé dodržování doporučeného postupu, ale na nevhodném místě, čili chyba.

Tím tsk myslíš write note že?
Tak jsem to opravil tak že jsem šel na stránky GC a tam upravil datum v logu informujícím o vložení GC do této keše http://coord.info/GC1E0E0 na 28.10
Teď se zda být všechno v pořádku si myslím.
  • 0

#100 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 14:12

nejvíc se těším až někdo začne řešit že mu strašně vadí že mu lidi chodí do keše a pak ještě mají tu odvahu si na netu zalogovat found it.....B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama