Přejít na obsah


Fotka

Prestante opruzovat s "Protahuji GC"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#101 DOJS

DOJS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 18:10

Tak proč zakládáš svojí keš, když ti maily vadí? Pro mě si akorát s prominutím úplný debil, který si založí svojí keš a pak zjistí, že mu budou chodit maily, to je objev co? A nezapomeň si stěžovat.... :D:D:D PS: Když ti tak vadí věta "protahuji TB", tak hold budeme psát "Vložen TB", to už ti snad vadit nebude. :-P
  • 0

#102 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 7:06

Zas a znovu "Hospoda na mytince"... :-)
  • 0

#103 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 9:35

Nevím, proč se někteří tak čertí, když někdo řekne svůj názor a poprosí, aby přestaly spamovat s protahováním TB/GC. Protahování TB/GC jde dělat bez dělání dalších logů u keše - pomocí editace, tak proč to neužívat? + neobtěžuje to autora kešky zbytečným mailem, který ho nemusí zajímat. + neobtěžuje to ve výpisu logů zbytečným řádkem, který nezajímá lovce keše při info o stavu keše, když loví - Přidá se info, že log byl editován. Pokud se někomu nelíbí "škaredé" přidání řádku, že log byl editován, tak řekl bych, že log "protahuji TB" je ještě horší... Samozřejmě, nelze to dělat vždy - jen když byl GC/TB vložen při návštěvě kešky při tom nálezu, ke kterému ten log patřil... Pokud jsem navštívil keš znovu, kvůli vložení / vyzvednutí TB/GC, už tam ten WN musím napsat se správným datem. Většinou tam ale napíšu i něco o tom, že jsem kešku navštívil podruhé, keška je OK a něco podobného. Bohužel poslední dobou musím čím dál častěji psát logy WN ohledně logování TB a GC ještě před FI logy, protože se mi stává, že nestíhám FI logy psát do dvou dnů od skutečného odlovu a často už den či dva mi někdo grabne GC/TB aniž by napsal, jestli se ho chystám vložit do kešky, nebo počkal, až se vrátím třeba z víkendu k PC, abych stihl zalogovat, i když sám pak daný předmět třeba týden vozí s sebou...
  • 0

#104 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 10:14

Roman_Jaromer napsal/a:
........
Bohužel poslední dobou musím čím dál častěji psát logy WN ohledně logování TB a GC ještě před FI logy, protože se mi stává, že nestíhám FI logy psát do dvou dnů od skutečného odlovu a často už den či dva mi někdo grabne GC/TB aniž by napsal, jestli se ho chystám vložit do kešky, nebo počkal, až se vrátím třeba z víkendu k PC, abych stihl zalogovat, i když sám pak daný předmět třeba týden vozí s sebou...


Tak to jsi na tom dobře. U mě nevydrželi s Grabnutím ani po dobu než jsem dojel 6km od keše domů a zapnul počítač. Asi byli doma rychleji, nebo to logovali z mobilu. Pro rejpaly, ano, byli to kačeři s nálezem přes 1000 keší.
  • 0

#105 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 10:24

Ruvit napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
........
Bohužel poslední dobou musím čím dál častěji psát logy WN ohledně logování TB a GC ještě před FI logy, protože se mi stává, že nestíhám FI logy psát do dvou dnů od skutečného odlovu a často už den či dva mi někdo grabne GC/TB aniž by napsal, jestli se ho chystám vložit do kešky, nebo počkal, až se vrátím třeba z víkendu k PC, abych stihl zalogovat, i když sám pak daný předmět třeba týden vozí s sebou...


Tak to jsi na tom dobře. U mě nevydrželi s Grabnutím ani po dobu než jsem dojel 6km od keše domů a zapnul počítač. Asi byli doma rychleji, nebo to logovali z mobilu. Pro rejpaly, ano, byli to kačeři s nálezem přes 1000 keší.

Mne naposledy grabli TB na Abecedě. Vložil jsem ho do druhé keše v sérii a když jsem byl tak u šesté sedmé krabičky, už ho někdo grabnul. Nejspíše logoval online, tak nečekal. A byl to začátečník.
  • 0

#106 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 11:09

Ruvit napsal/a:

Tak to jsi na tom dobře. U mě nevydrželi s Grabnutím ani po dobu než jsem dojel 6km od keše domů a zapnul počítač. Asi byli doma rychleji, nebo to logovali z mobilu. Pro rejpaly, ano, byli to kačeři s nálezem přes 1000 keší.


Taky mám bohužel pár takových zkušeností. A když jsem jim napsala, jestli nešlo počkat alespoň jeden den, než TB regulérně vložím do keše zápisem na netu, tak mi arogantně bylo odpovězeno, že oni logují přímo od keše vždy a dělat to tak budou i nadále.

Je to sice hezké, že TB nebo GC může hned cestovat dál, ale nějak se už vytrácí pak ta radost z toho přesunu.:|
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#107 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 11:13

No, je tu ještě varianta vložení TB formou "Visited". Osobně bych byl neskutečně nasranej, kdyby mi někdo logoval mé trackables takovou formou, jako je to běžné - vložím ho a vyjmu z x-keší, které jsem navštívil, než ho skutečně někam vložím. V poslední době jsem potkal několik TB, kde ho kačer protáhl 20-ti keškama a pak se uráčil ho do jedné skutečně vložit. Chápu to, že kačer vyrazí do Afriky(Ameriky atd.), tam najde jednu mikrošku, kam to nelze dát, a protáhne. Tam by mě to jako majitele TB potěšilo. Ale praxe, že protáhnu TB všema keškama na powertrailu a vložím ho za týden do kešky kousek od tohoto powertrailu, to bych trestal.:( Většinu TB a GC si fotím. Pokud mi ho nějaký dement grabne do dvou dnů od doby, kdy ho někam fyzicky vložím (ale nestihnu to na netu), grabuju zpět s patřičným komentářem. Ať si ho dotyčný magor zaloguje znovu. Prostě počkat týden je minimální slušnost.
  • 0

#108 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 11:42

pes13 napsal/a:
No, je tu ještě varianta vložení TB formou "Visited". Osobně bych byl neskutečně nasranej, kdyby mi někdo logoval mé trackables takovou formou, jako je to běžné - vložím ho a vyjmu z x-keší, které jsem navštívil, než ho skutečně někam vložím. V poslední době jsem potkal několik TB, kde ho kačer protáhl 20-ti keškama a pak se uráčil ho do jedné skutečně vložit.

Kdy je problém? Nesu sebou trackables a prostě ho nenechám v keši, která se mi nelíbí nebo se do ni nevejde. Tak mu alespon přes "visited" napočítám nějaké km k dobru, než ho vložím do vhodné keše. Na seriích nebo PT ho, ale do každe keše neloguji.
  • 0

#109 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 11:48

pes13 napsal/a:
Většinu TB a GC si fotím. Pokud mi ho nějaký dement grabne do dvou dnů od doby, kdy ho někam fyzicky vložím (ale nestihnu to na netu), grabuju zpět s patřičným komentářem. Ať si ho dotyčný magor zaloguje znovu. Prostě počkat týden je minimální slušnost.

S poslední větou bych souhlasil. Ale při tom zpětném grabnutí nevíš, jak dotyčný magor zareaguje, takže hrozí, že spíš potrestáš ownera TB/GC.

btw ... stalo se nám nedávno, že jsme GC normálně vyzvedli z keše a druhý den nám ho někdo grabnul s tím, že mu ho předčasně grabnul ten, kdo ho vložil do keše, ze které jsme ho vyzvedli. Fakt super!
  • 0

#110 Anad

Anad

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 12:17

Chtěla bych upozornit, abyste to s tím "visited" nepřeháněli. Popíšu můj případ. Slovenský kačer vzal můj coin na PTW u Vídně. Protahl ho všemi kešemi (150) a vložil do jedné. Pak přišel český kačer a protáhl ho opačným směrem (150). V listingu coinu tyto zápisy zabraly třicet stránek a coin urazil neco přes sto km. Listing coinu se stal naprosto nezajímavým a mne to hodně naštvalo. To jenom abyste veděli, co někteří kačeři ve svém nadšení dokážou.
  • 0

#111 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 13:01

Anad napsal/a:
Chtěla bych upozornit, abyste to s tím "visited" nepřeháněli. Popíšu můj případ. Slovenský kačer vzal můj coin na PTW u Vídně. Protahl ho všemi kešemi (150) a vložil do jedné. Pak přišel český kačer a protáhl ho opačným směrem (150). V listingu coinu tyto zápisy zabraly třicet stránek a coin urazil neco přes sto km. Listing coinu se stal naprosto nezajímavým a mne to hodně naštvalo. To jenom abyste veděli, co někteří kačeři ve svém nadšení dokážou.

No, nějak jsem to zapomněl upřesnit. Já třeba to "visited" používám, ale jen u coinu, který mám na to, abych si označil keše, které jsme navštívili společně s přítelkyní. Ona navíc loguje obvykle s půlročním zpožděním takže loguje právě podle logů našeho coinu. U cizího bych to nepoužíval. Výjimkou je návštěva kešky, která je zajímavá pro ownera trackables. Kdybych měl uvést příklad - TB chtěl navštívit kešku poblíž náměstí Sv. Petra ve Vatikánu, ale keška tam byla mikro. Takže tam je ideální "visited". Dropped Off a vzápětí Retrieved znamená totéž, ale vzhledem k velikosti keše je to blbost ;)
  • 0

#112 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 13:20

Mě to protahování coinů kešemi taky docela otravuje. Listing, kde je hned vidět, kdo coin měl a kde všude byl, mi přijde zajímavý a často si prohlížím listingy i cizích coinů. Ale když má někdo můj coin dva měsíce a každý den ho protáhne deseti kešemi vzdálenými od sebe dvě stě metrů, tak v tom nevidím smysl. Něco jiného je, když někdo jede na dovolenou do Chorvatska a coin protáhne jednou rakouskou a jednou slovinskou keší, to vytváří nějakou cestu coinu. Ale když ho do toho Chorvatska vezme, tam ho protáhne čtyřiceti velkými kešemi a pak ho uloží na Petříně, tak nechápu, proč ho tam vůbec vezl. A zda ho tam vůbec vezl, kdyby dal k logu alespoň fotku.
  • 0

#113 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 13:30

Smrk napsal/a: .... listing, kde je hned vidět, kdo coin měl a kde všude byl, mi přijde zajímavý a často si prohlížím listingy i cizích coinů. Ale když má někdo můj coin dva měsíce a každý den ho protáhne deseti kešemi vzdálenými od sebe dvě stě metrů, tak v tom nevidím smysl. Něco jiného je, když někdo jede na dovolenou do Chorvatska a coin protáhne jednou rakouskou a jednou slovinskou keší, to vytváří nějakou cestu coinu. Ale když ho do toho Chorvatska vezme, tam ho protáhne čtyřiceti velkými kešemi a pak ho uloží na Petříně, tak nechápu, proč ho tam vůbec vezl. A zda ho tam vůbec vezl, kdyby dal k logu alespoň fotku.

Tak to mohu jen podepsat, vidím to úplně stejně - na protahování samotném nevidím nic až tak špatnýho ale protahovat GC úplně každou keškou je taky kravina. Stejně tak je smutné, když vidím, že GC nebo TB má naběhány tisíce kilometrů a přitom přiloženy třeba jen dvě - tři fotky .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#114 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 13:47

kapsa napsal/a:
Stejně tak je smutné, když vidím, že GC nebo TB má naběhány tisíce kilometrů a přitom přiloženy třeba jen dvě - tři fotky .... :(

Tak to mě taky hrozně mrzí. Náš TB se dostal nedávno na Réunion a nemá odtamtud ani jednu jedinou fotku. Přitom to má u své mise napsané, že prosí foto. :(
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#115 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 13:52

Uf .... Jak to tady čtu - nejen toto vlákno .... člověk aby se bál něco vůbec dělat. Bát se napsat log, aby se nezdál málo uctivý a málo vděčný. Moc dlouhý a nebo moc krátký. Jedny štve protahování, druhé zase, že z návštěvy té které keše není záznam..... Snad lépe mince ani nebrat. prsk
  • 0

#116 trofej510

trofej510

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 13:58

Vsaro mluvíš mi z duše, plně se pod to podepisuji.
  • 0

#117 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 14:07

Proč tedy potom mají TB a GC nějakou misi? Proč tam vůbec něco psát, když nikdo nesleduje, co ten který trackovatelný předmět chce nebo nechce? A přitom stačí tak málo - číst! A pak by nemusel brblat nikdo.;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#118 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 14:22

No, myslím, že když "jen" zapomenu při logování zaznamenat vložení nebo vyzvednutí TB/GC, tak je úplně logické, že jen provedu editaci logu a je to. Nemusím přidávat další WN. Podle mého je toto opravdu zbytečné a zbytečně to zaneřádí přehled logů. A zaráží mě, že i zkušení lovci píší WN místo editace.
  • 0

#119 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 16:01

No, tak tady zkusím jeden příklad, kde podle mého log vysloveně opruzuje. Nálezce ho logoval v keších, které byly pár set metů od sebe (s výjimkou té poslední) http://www.geocachin...=4130464&page=1. A obdobně kačer před ním.
Já ho mám proto, že ho dcera našla na Madeiře, kešky, které jsem navštívil poté, byly jen mikro nebo takové, které jsou pro trackables "nepříznivé".
  • 0

#120 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 22:16

pes13 napsal/a:
No, tak tady zkusím jeden příklad, kde podle mého log vysloveně opruzuje. Nálezce ho logoval v keších, které byly pár set metů od sebe (s výjimkou té poslední) http://www.geocachin...=4130464&page=1. A obdobně kačer před ním.
Já ho mám proto, že ho dcera našla na Madeiře, kešky, které jsem navštívil poté, byly jen mikro nebo takové, které jsou pro trackables "nepříznivé".


Diky za techto par prispevku. Fakt jsem si pridapadal uchylny, kdyz jsem tady narazil na notoricke logovace, kteri me smazli, ze podle pravidel nemaji povinnost cist, natoz respektovat blahove mise cestovatelu. Co tady pisete mi jde z duse a notoricti logovaci discovered a visited logu me piji krev svoji bezohlednosti a ignoranci k ownerum, viz popis poslednich nekolika prispevku. Takze takove logy mazat, mazat!! :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama