Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Žebrání o souřadnice...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#81 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2011 - 10:22

TerZdeK napsal/a: mě jen štve,. že jich mám kolem třeba dost a nikdy se na to nedostanu. Jsou to i hezká místa, jen luštění je 5 a terén 3.:( Pokud je terén 5 tak to pochopím, prostě na lano nelezu, tak se tam nehrnu, ale luštění..:(

Je to to samy, kdyz na ten teren mam, tak do toho jdu a kdyz ne, tak toho radeji necham a stejne je to s lustenim. Nicmene ohledne lusteni si asi kazdy nechal nekdy nejak porad, to je normalni a prirozene ale je vyrazny rozdil mezi tim nechat si poradit a mezi tim, kdyz se kseftuje rovnou se souradnicemi.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#82 TeaPeter

TeaPeter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2011 - 10:26

Modrak napsal/a:

TeaPeter napsal/a:
Argument, že každá keš nemusí být pro všechny je zajímavý, ale zakládání keší a priori s tímto záměrem považuji za divné..


Takze povazujes za divne vsechny T5? Ty totiz jsou vsechny bez vyjimky zakladany s tim, ze nejsou pro kazdeho. Nebo mas spoustu mysterek kde jakykoliv rady s vyjimkou sdeleni finalnich souradnic nikam nevedou. Namatkou treba GC2P1D5. To mi ukaz jak bys tady chtel rozumne napovidat. Takova kes taky neni pro kazdeho. Na tu jsem si netrouf zatim ani ja, a to bych to v zasade mel umet. Znamena to ze takova kes nema existovat? Samozrejme ze ma. Pravidla neporusuje, tedy ma narok na existenci. Kdyz nekdo citi potrebu ji zalozit, tak ta kes bude. A odsuzovat tohle (a podobny) jen proto ze to nezvladnu? To zas prijde divny me. Proc by proboha owner mel na me brat ohledy a zabyvat se tim jestli moje schopnosti staci na vylusteni jeho mysterky? Pokud bys mel mit jen mysterky pro vsechny, obavam se ze by vetsina mysterek vubec neexistovala.

Me by zas prislo divne kdyby vsechny kese byly pro vsechny. Pak by totiz existovaly jen 1/1.


Zrovna tu, co jsi dal jako příklad, jsem nemyslel. Tam je postup jasný a kdo s počítačem umí a chce ji, tak ví, co s tím. Já jsem spíše měl na mysli keše jako třeba GC264KQ nebo keše, které mají prázdný listing (teď narychlo nemám příklad, ale viděl jsem je). Rád bych se seznámil s někým, kdo je dal bez toho, aby mu kdokoli napověděl. Uznávám, že na spoustu keší nemám a ani se do nich nepouštím, ale často si říkám o některých keších, jestli jsou vůbec lovitelné.
  • 0

#83 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2011 - 10:40

TeaPeter napsal/a:
Zrovna tu, co jsi dal jako příklad, jsem nemyslel. Tam je postup jasný a kdo s počítačem umí a chce ji, tak ví, co s tím. Já jsem spíše měl na mysli keše jako třeba GC264KQ nebo keše, které mají prázdný listing (teď narychlo nemám příklad, ale viděl jsem je). Rád bych se seznámil s někým, kdo je dal bez toho, aby mu kdokoli napověděl. Uznávám, že na spoustu keší nemám a ani se do nich nepouštím, ale často si říkám o některých keších, jestli jsou vůbec lovitelné.


GC264KQ je pro lidi z IT trivialni.
  • 0

#84 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2011 - 10:49

Ona je právě většina D5 mysterek triviální pro lidi z IT, a to jen díky tomu, že ajťáků je mezi kačery hodně, takže se takové mysterky luští. Být to méně zastoupený obor, tak zhynou na nezájem. Těžké mysterky jsou v podstatě dvou druhů. Takové, které jsou D5 pro každého, bez ohledu na věk, vzdělání nebo obor, a pak mysterky "pro kolegy z práce". Ty první beru jako výzvu, ty druhé podle mě nikomu nic moc nedávají. Člověk buď je z oboru a vyluští to, nebo není z oboru a musí to dát vyluštit někomu jinému.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#85 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2011 - 10:51

TerZdeK napsal/a:
mě jen štve,. že jich mám kolem třeba dost a nikdy se na to nedostanu.

Horolezci mají klasifikaci lezeckých cest stupni obtížnosti 1 až 11. Já jsem v tuto chvíli schopný se pohybovat v terénu do 7, a jsem smířený s tím, že obtížnější cesty nepolezu. Mohl bych třeba viset v laně a krokovat od jištění k jištění, mohl bych použít žebříčky, ale proč ? Abych si mohl tento "přelez" zapsat do vrcholové knížky ? Užívám si nižších obtížností s vědomím, že bych musel denně trénovat, abych se mohl rozumně hýbat třeba v 9. A obtížnost 11, na tu je tu jen pár talentů. A tvrdí horolezci, že cesty mají být dělány pro všechny ? To by bylo absurdní. Třeba si přisekávat do skály chyty, ne ?
Mám rád šifrovací hry. Je pro nás velký úspěch, když se umístíme kolem 10 místa (samozřejmě s propastnou ztrátou od prvních týmů). Aby člověk mohl soutěžit o prvenství, musí se šifrám věnovat soustavněji, musí studovat a řešit. Opět to je jen otázka toho, kolik do toho je člověk ochoten vložit času a energie. A chce někdo z nás, aby šifry na těchto hrách byly tvořeny takovým způsobem, aby to bez problémů vyřešil každý ? Jsou slabším týmům poskytovány nápovědy ? A přesto na tyto hry lidi stále chodí, berou to jako výzvu, co dokážou sami vymyslet a jak daleko se dostat. A nikdo neloudí řešení po jiných hráčích.
Geocaching se dá srovnat s obojím, je to kombinace fyzického výkonu ( od vystoupení z auta až po vylezení na skálu) a u mysterek zkouška tvé inteligence. Ber to obojí jako výzvu, co jsi schopna dokázat. A když se nepodaří teď, zkus potrénovat a zkusit to znovu třeba za rok.
Kdyby měl každý autor poskytovat nápovědy a dovést každého k řešení, pak by ztratil pojem "obtížnost" smysl. Grounspeak ale tuto klasifikaci zavedl, tak se, prosím, někteří nesnažte v diskuzích vnucovat, co je správně a co ne. Správně je to, co řekne Grounspeak, je to jeho hra.
  • 0

#86 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2011 - 10:52

TeaPeter napsal/a:
... ale často si říkám o některých keších, jestli jsou vůbec lovitelné.

lovitelné je všechno, ale u některých keší musí být člověk psycholog a znát ownera, jeho způsob uvažévání a uhádnout na co zrovna myslel a pro BF znát dobře prostředí a analyzovat střípky z logů...
  • 0

#87 Roy-BO

Roy-BO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 8:34

Jsem kačer začátečník. Přesto jsem byl už požádán o radu. A to kačery, kteří měli na svém kontě >1.000 odlovů. To mne tak překvapilo, že jsem vůbec nereagoval. Kačerské komunitě zatím asi nerozumím. Žádání o radu či "nakopnutí" mi připadá nedůstojné. A už vůbec nechápu, že se tím v lozích ohánějí zkušení s tisícovými konty (bez nakopnutí bych to nedal, po telefonickém ověření z terénu s ownerem, spolu s xy, který vyluštil a odlovil atd.). Pak taky nechápu ownery, kteří do listingu přímo uvedou, že se na ně lze obracet telefonicky a emailem. Tak jak to vlastně je? Zakládají se kešky proto, aby byly nalézány, nebo aby se lidi trápili nad myšlenkovými pochody a nápady ownera, což mu zřejmě posiluje ego výjimečnosti? No a konečně nechápu, proč některé průměrákem neřešitelné či nedosažitelné kešky jsou mysterkami a nikoliv challengemi? Co je to za výzvu vyfotit se se zvířetem v ZOO? Co je to za mysterku vidět krabici na stožáru 10m nad zemí a nemít odvahu tam vyšplhat?
  • 0

#88 TeaPeter

TeaPeter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 9:24

Roy-BO napsal/a:
Jsem kačer začátečník. Přesto jsem byl už požádán o radu. A to kačery, kteří měli na svém kontě >1.000 odlovů. To mne tak překvapilo, že jsem vůbec nereagoval. Kačerské komunitě zatím asi nerozumím. Žádání o radu či "nakopnutí" mi připadá nedůstojné. A už vůbec nechápu, že se tím v lozích ohánějí zkušení s tisícovými konty (bez nakopnutí bych to nedal, po telefonickém ověření z terénu s ownerem, spolu s xy, který vyluštil a odlovil atd.). Pak taky nechápu ownery, kteří do listingu přímo uvedou, že se na ně lze obracet telefonicky a emailem. Tak jak to vlastně je? Zakládají se kešky proto, aby byly nalézány, nebo aby se lidi trápili nad myšlenkovými pochody a nápady ownera, což mu zřejmě posiluje ego výjimečnosti? No a konečně nechápu, proč některé průměrákem neřešitelné či nedosažitelné kešky jsou mysterkami a nikoliv challengemi? Co je to za výzvu vyfotit se se zvířetem v ZOO? Co je to za mysterku vidět krabici na stožáru 10m nad zemí a nemít odvahu tam vyšplhat?


To že člověk požádá někoho jiného o radu není nic závadného. Každý taky nemusí vědět všechno a často jsou k vyluštění mysterky potřeba myšlenkové pochody, které většinu lidí z různých důvodů nenapadnou. Třeba proto, že v IT (nebo medicíně, ekonomice,...) je to standardní úvaha, která ale v jiných oborech neexistuje. Pak člověk vidí hlášky "pro člověka z IT je to triviální" a sám netuší. Nebo prostě owner "má jiný software" a uvažuje jinak než ostatní - pak je to o psychologii, jak už tady bylo napsáno. Prostě u keší s D > 3 člověk prostě občas radu ocení (ZÁMĚRNĚ NEPÍŠU SOUŘADNICE!).
S označením terénu je to v pohodě. Každý si musí říct, kde jsou jeho fyzické možnosti - třeba já nelezu po laně ani se nepotápím, jsem s tím vyrovnaný a keše T5 ignoruju - jiní si je užívají.
  • 0

#89 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 9:29

Když otevřu listing a tam je nějaká IT hatmatilka, chemické vzorce, rovnice o kvadratuře kruhu... tak to zase zavřu a je to.
  • 0

#90 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 9:36

krkoviczka napsal/a:
Jak reagujete na podobné emaily? Má cenu mu odpovídat ve stylu: "Geocaching přeci není jen o tom najít krabku, ale často o té "cestě" ke krabce." nebo radši neragujete vůbec? Stejný email mi už přišel potřetí a nejsem sám.

Cituji z došlého emailu:
Zdarec,
Nejsem na luštění moc majstr, ale rád bych byl součástí této keše. Nenapovíte trochu jak luštit nebo rovnou možná radši souřadky první stage?

Díky, XYZ

User's Profile:
http://coord.info/XYZ


Pošli mu je, ne?? A't to může ulovit :-)
  • 0
PUNK 4 EVER!

#91 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 9:58

Smrk napsal/a:
Když otevřu listing a tam je nějaká IT hatmatilka, chemické vzorce, rovnice o kvadratuře kruhu... tak to zase zavřu a je to.

A přidám na Ignorelist ;)
  • 0

#92 Stewen

Stewen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 13:18

Zdravim, Já jsem ten dotyčný. Náhodou projíždím fórum a co nevidim, mail, který jsem poslal a nedostal na něj odpověď, nyní vidím tady, jak milé. Moc mysterky neřešim, protože na to nejsem. Nicméně, když už mě nějaká zaujme a po delším přelouskávání se nepohnu dál, co byste dělali na mém místě? Pokud ti to přijde jako drzost, neodpovídej mi, jen jsem se dotázal. Je pravda, že by možná bylo lepší se ptát ownera, ale jak jsem řikal, mysterky nemám moc zažitý a tak mi to jednoduše nedošlo. Kdyby mě raději krkoviczka místo kopírování mailu na fórum slušně odkázal na ownera, bylo by mi to teda milejší. Asi si budu příště dávat pozor, komu píšu. Zajímalo by mě, jestli vůbec pan krkoviczka rozlišuje význam slova žebrání a požádání o pomoc. Pokud já vím, email jsem psal pouze jeden a odpověď žádnou nedostal.
  • 0

#93 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 22:05

To já o souřadnice žebrám normálně.terén nad 4 vynechávám,teda pokud nejdu s partou a někdo jiný ji odloví.Což dělá většina.A vůbec neřeším jestli se to někomu nelíbí.Dle pravidel nic neporušuji.Jo to kdybych k ní nedošel a někdo jiný mne zalogoval,to by byl průser.Já chodím po světě a hledám krabičky.Nad nesmyslnýma mysterkama se vůbec nezaobírám.Chci běhat venku a ne sedět u compu a hrát si na Einsteina.Absolutní většinu mých odlovených mysterek jsem souřadnice vyžebral.Takže co kačer to názor.
  • 0

#94 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2011 - 6:15

Jedine co se mi nelibi je tahani souradnic ci rad z nekoho jineho nez ownera, pripadne jejich sdelovani na ruznych setkanich. Jako owner nemam problem ani s mensim nakopnutim, ani s vetsim nakopnutim, ani s pripadnym poskytnutim finale. Ne kazdy na to lusteni je a kdyz ma dotycny zajem se na to misto kouknout, tak kvuli tomu jsme to tak nejak delali:). A btw, dneska tam ty dve dalsi snad donesu a poslu publikovat;).
  • 0

brundi
 


#95 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2011 - 9:18

Smogeo napsal/a:
Ještě ale z druhý strany: Když někoho baví šifrovací hry, jelikož mu to jde, vyzná se v tom, zná postupy, má sw na analýzu a spc. znalosti, tak mu to nedává právo nutit do toho i ostatní lovce.

Ano a ještě z té první strany: Klidně si může dělat cache pro jemu podobné a nikdo nemá právo mu to upírat.:D (Nehledě na to, že nikdo nikoho do ničeho nenutí.)
Takže ve finále je to zas jenom o rozumné míře, jako ostatně všechno.
  • 0

#96 Stewen

Stewen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2011 - 10:18

Potom co jsem napsal několika lidem, kteří přede mnou odlovilu onu "Měsíční šachtu", jsem dostal odpovědi v podstatě identické a to takové, že se kačer pokoušel z deníku vyčíst souřadnice dalších stagí, ale nedařilo se mu, tak si nechal od předešlých prozradit souřadnice vstupu. Další byly součástí nějaké party, která už souřadnice nějak získala. Takže mám nyní dvě možnosti na výběr, pokud si chci tuto keš odlovit a to já chci: 1. Pokusím se z deníku zjistit princip šifry a obejdu obě stage, ale protože už se mi to delší dobu nedaří, jsem odkázán na pomoc. 2. Nechám si prozradit souřadnice vstupu od jiných (zatím jsem tuto formu popostrčení vždy odmítnul) a nebudu označován za "žebráka" souřadnic.
  • 0

#97 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2011 - 18:57

alkes napsal/a:

Smogeo napsal/a:
Ještě ale z druhý strany: Když někoho baví šifrovací hry, jelikož mu to jde, vyzná se v tom, zná postupy, má sw na analýzu a spc. znalosti, tak mu to nedává právo nutit do toho i ostatní lovce.

Ano a ještě z té první strany: Klidně si může dělat cache pro jemu podobné a nikdo nemá právo mu to upírat.:D (Nehledě na to, že nikdo nikoho do ničeho nenutí.)
Takže ve finále je to zas jenom o rozumné míře, jako ostatně všechno.


Já se třeba nemohu se zbavit dojmu, že nám ti druzí zmínění (kteří maj především jiné priority) zaplevelili řady geokačerů a z dříve bezproblémového hledání krabiček nám (prostě těm míň nadaným), dělají čím dál častěji očistec... Ať již šiframa, tak případně terénem ;-).

Navíc kdyby každý, kdo je v nějakém oboru dobrý, vás neustále vysíral pro vás neřešitelným problémem, asi by to ve vás valné nadšení taky nevyvolávalo...
  • 0

#98 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2011 - 21:29

noe1 napsal/a:
Proč má furt někdo patent na rozum a k tomu potřebu urážet ty, kteří tuhle hru vidí jinak?


Já osobně nechci nikoho urážet, ale uráží mě, když se tu ze slušného dotazu e-mailem udělá věda, a ti s patentem na rozum nám neustále nařizují, jak máme jaké krabičky hledat.
  • 0

#99 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 1:22

Stewen napsal/a:
Zdravim,
Já jsem ten dotyčný. Náhodou projíždím fórum a co nevidim, mail, který jsem poslal a nedostal na něj odpověď, nyní vidím tady, jak milé.
Moc mysterky neřešim, protože na to nejsem. Nicméně, když už mě nějaká zaujme a po delším přelouskávání se nepohnu dál, co byste dělali na mém místě? Pokud ti to přijde jako drzost, neodpovídej mi, jen jsem se dotázal. Je pravda, že by možná bylo lepší se ptát ownera, ale jak jsem řikal, mysterky nemám moc zažitý a tak mi to jednoduše nedošlo. Kdyby mě raději krkoviczka místo kopírování mailu na fórum slušně odkázal na ownera, bylo by mi to teda milejší.
Asi si budu příště dávat pozor, komu píšu. Zajímalo by mě, jestli vůbec pan krkoviczka rozlišuje význam slova žebrání a požádání o pomoc. Pokud já vím, email jsem psal pouze jeden a odpověď žádnou nedostal.


Minimálně tleskám za odvahu přizat se!
Proč ale žádný statečný neodpověděl?
  • 0
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#100 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 8:02

Pinokio.CZ napsal/a:
Já se třeba nemohu se zbavit dojmu, že nám ti druzí zmínění (kteří maj především jiné priority) zaplevelili řady geokačerů a z dříve bezproblémového hledání krabiček nám (prostě těm míň nadaným), dělají čím dál častěji očistec... Ať již šiframa, tak případně terénem ;-).

Už nějakou dobu tuto hru hraji a taky by mě zajímalo, co myslíš tou dřívější dobou ? Co mi paměť sahá, tak byly obtížné i méně obtížné mysterky, stejně tak chodící a šplhací keše. A řekl bych, že ve stejném poměru, jako jsou dnes. Navíc - obtížnost D5 i terén T5 (s pomůckami) je tu už od založení této hry. Takže - o čem to pořád mluvíš ?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama