Přejít na obsah


Fotka

BadgeGen II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1174 odpovědí na toto téma

#161 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 7:40

počkám na víc názorů :-) jinak jsem taky z jihu moravy ;-) a fakt, je že do rakous to mám blíž jak do Ústí :-D .... je to BETA je to návrh...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#162 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 8:43

Takže otázka si stojí jaké limity pro odznáček The CZ District Cacher
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
1) B-10, S-12, G-15, P-20, R-28, Sa-40, E-56, D-76 (5 keší na okres)
2) B-10, S-12, G-15, P-20, R-30, Sa-40, E-55, D-70+ (klasicky jedna kešule a dost)
B)

  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#163 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 8:49

DrakMrak napsal/a:
počkám na víc názorů :-)


Ok, tak já taky přihodím názor, když čekáš na další ;)

Co se týče odznáčku, tak se mi líbí, je to další kategorie, která se dá sbírat.
Co mě ale překvapilo, tak je minimum 5 keší na uznání okresu. Všechny statistiky, která pracují s vybarvováním zemí, okresů, krajů, městských částí, atd. pracují s minimálně jednou odlovenou keší, aby se daný celek zabarvil. Takže pro spoustu vybarvovačů tohle bude překvapení, že i když mají celou republiku (co se týče počtu okresů) vybarvenu, tak odznáček nemají (i mě to překvapilo, proto ten včerejší příspěvek, že mi to "nefunguje").
Znám kopu lidí, které propadli vybarvování čehokoliv. Co se týče krajů/okresů ČR, tak se většinou pořádali výpravy vlakem za Lidlenky systémem "rychle odlovit aspoň jednu keš u nádraží v daném okrese a honem dál" nebo vím i o bláznech, kteří vyrazili autem a za 23 hodin posbírali chybějících 20 kresů, co jim chyběly. Zase to bylo tím způsobem, aspoň jednu kešku a honem dál.
Takže co se týče situace s odnáčkem, tak bych řekl, že momentálně nikdo z ČR nebude mít diamant, pokud zůstane hranice 5 keší. Ti co se hodili za okresy, tak dali aspoň jednu keš a teď jim budou některé okresy chybět. A co se týče ostatních, tak pochybuji, že by někdo "jen tak" neplánovaně sebral všechno... když se podíváš na tabulku TOP kačerů, tak někteří nemají ani kraje.

Takže abych to shrnul. Pokud zůstane hranice 5 keší, tak kačeři úmyslně lovící okresy budou asi rozčarování, že to musí objet ještě jednou. Novým lovcům je to jedno, protože budou dopředu vědět, že musí nejdříve odlovit 5 keší a pak mohou popojet o dům dál.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#164 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:00

no protože sem věděl, že tu byla akce vybarvi si okresy proto sem to takhle postavil :-)
celkem sem nad tím taky přemejšlel ale není problém hodit variantu 2 a zaremovat jeden řádek v SQL dotazu a je vymalováno
Osobní důvody nejsou (mám platinu mohl bych mít Ruby) je to hra a chtěl jsem vytvořit zábavnější pravidlo neš jen 76 kešulí a hotovo to jsou moje argumenty jinak to opravdu dělám jen pro tu zábavu :-)
je to o tom jestli 76 keší nebo 380 a jestli mít hned haldu lidí s diamantem nebo to mít jako hru
nevím ??

měli by následovat odznáčky pro Prahu a Brno a i tam bude podobný problém ty už tuplem jdou obejít za víkend / dva /tři max... proto to stížení reality necucám si to jen tak z palce ale trochu to srovnávám s ostatníma odznáčkama jejichž řešení je někdy na ROKY
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#165 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:08

Puvodne jsem nechtel psat svuj nazor, ale kdyz se to tak pekne rozjelo ... Jsem pro zachovani 5, at ti honici maji zase duvod se honit :) Je to neco jineho nez vybarvovani mapicky a pravidla si delame sami. Proc ne zrovna takovato? Co se tyka mest, tak nevim, jak je to u Brna, ale v Praze mame 2 mestke casti, ktere dosud nemaji ani jedinou kesku! Odlovit tam tedy treba 3 kese neni realne. (A honici si je budou muset nejdriv zalozit.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#166 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:09

gord napsal/a:
Puvodne jsem nechtel psat svuj nazor, ale kdyz se to tak pekne rozjelo ... Jsem pro zachovani 5, at ti honici maji zase duvod se honit :) Je to neco jineho nez vybarvovani mapicky a pravidla si delame sami. Proc ne zrovna takovato?

Co se tyka mest, tak nevim, jak je to u Brna, ale v Praze mame 2 mestke casti, ktere dosud nemaji ani jedinou kesku! Odlovit tam tedy treba 3 kese neni realne. (A honici si je budou muset nejdriv zalozit.)

:-D no dík to sem ani nevěděl, že je někde v Práglu kešopusto... mě to přišlo dost zaplácaný když koukám na mapu :-D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#167 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:16

Tak já bych se taky přiklonil k těm 5ti.. sice nám to dá víc zabrat, ale aspoň to nebudeme mít hned tak hotové :-)
  • 0

#168 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:18

DrakMrak napsal/a:
Osobní důvody nejsou (mám platinu mohl bych mít Ruby) je to hra a chtěl jsem vytvořit zábavnější pravidlo neš jen 76 kešulí a hotovo to jsou moje argumenty jinak to opravdu dělám jen pro tu zábavu :-)


Co se týče těch osobních důvodů, tak mně bude celkem jedno, jestli budu nebo nebudu mít odznáček (když bude, bude to veselejší pohled na statistiku, ale když ne, svět se nesboří). Ale uvedu jeden osobní příklad ze včera.
Říkal jsem kamarádům, se kterými jsem soutěžil ve vybarvování republiky, že je na to nový odznáček. Byli nadšeni, že se udělal a hned chtěli aktualizovat statistiky. Ovšem to zklamání v hlase, když jsem zmínil, že je potřeba 5 keší... takže asi tak :)

Co se týče odznáčku Prahy a Brna, tak upozorním na jednu zálěžitost. Pokud bude dělení Prahy stejné jako je v GG statistikách, tak v některých městských částích počet 5 keší nejde splnit. Vím od kačerů, co si dobarvovali Prahu, že v některých částech Prahy byla jen jedna keš. Takže pokud zůstaneš u 5 keší, tak bych doporučovat nějak ověřit, kolik městských částí opravdu má tolik keší k odlovu.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#169 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:27

weri: fakt se nebráním klidně to shodím na 1 a bude vymalováno chtěl sem slyšet odezvu zatím je to tak 2:1 pro těch 5 ale je tu pár ohlasů nechám to přes víkend být protože jsem stejně fuč a dostanu se k tomu až příští týden... takže máte volné pole působnosti na diskusi ju :-) úprava je to poslední to je brnkačka B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#170 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:29

a pořád je to BETA takže jaký si to uděláme takový to bude (není to žádná kopie odznaku od GSAKU)...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#171 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:49

gord napsal/a:

Co se tyka mest, tak nevim, jak je to u Brna, ale v Praze mame 2 mestke casti, ktere dosud nemaji ani jedinou kesku! Odlovit tam tedy treba 3 kese neni realne. (A honici si je budou muset nejdriv zalozit.)


2 casti v Praze kde neni kes, A ktery to jsou. Znam minimalne jednoho kacera, co mu chybi na mapicce uz jen jedna Mestka cas k doplneni a i tam kes podle vseho maji -- i kdyz jen 1.

Na druhou stranu koukam, ze ono si to obcas dela co chce (Geoget a tak) treba GC2AWXK mam zapoctenou do UJEZDU NAD LESY i kdyz podle vseho a dokonce i podle meho mdleho rozumu bych to spis videl na Klanovice
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#172 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:55

...jen to pěkně srovnej s evropskou unií - furt by jste chtěli mít něco extra :D:D:D
  • 0

#173 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 9:58

ještě k BadgeGen jako celku
- základní odznaky beru z BadgeGen GSAKU prostě dodržuju to co je dáno neb to moje je prostě kopie ikdyž ne úplná protože např grafiku ikdyž vypadá dost podobně jsem celou překreslil (kvalitněji)... a dalo to celkem fušku zato umím pracovat s Inkscapem :-)
- naše odznaky ty navíc dělám tak aby se co nejvíc blížily tomu co je dáno v základní sadě (filozofii) ale taky přihlížím k realitě dané pro to co je nosným cílem daného odznaku aby to mělo trochu šťávu... a vytvořilo to příjemnou soutěživost :-)

z toho plyne, že holt na diamant se kačer musí trochu nadřít ;-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#174 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 10:13

noe1 napsal/a:
Myslím, že z důvodů konzistence by bylo lepší dodržet systém, který už léta funguje u států a u zemí - tudíž aspoň jedna odlovená keš. Stejně jako u krajů a států jde podle mne o prokázání návštěvy daného okresu, který by se uměle neměl omezovat povinným počtem odlovených keší - tím počtem mícháš hrušky s jabkama. Každé jiné číslo bude jen další umělá překážka. To jako bys u matrixu uznával kombinaci, až by jí někdo měl odloveno 3x - což je pochopitelně nesmysl.
...

souhlas
  • 0

#175 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 10:13

DrakMrak napsal/a:
ještě k BadgeGen jako celku
- základní odznaky beru z BadgeGen GSAKU prostě dodržuju to co je dáno neb to moje je prostě kopie ikdyž ne úplná protože např grafiku ikdyž vypadá dost podobně jsem celou překreslil (kvalitněji)... a dalo to celkem fušku zato umím pracovat s Inkscapem :-)
- naše odznaky ty navíc dělám tak aby se co nejvíc blížily tomu co je dáno v základní sadě (filozofii) ale taky přihlížím k realitě dané pro to co je nosným cílem daného odznaku aby to mělo trochu šťávu... a vytvořilo to příjemnou soutěživost :-)

z toho plyne, že holt na diamant se kačer musí trochu nadřít ;-)


moje řeč.. :-) stačí, že mám diamant za kraje... kdybych měl diamantové všechny, co bych dělal? :-)
  • 0

#176 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 10:19

i když musím uznat, že i argumenty protistrany (1keš/okres) vypadají dost logicky... je to holt jenom a jenom o názoru :-) hodně štěstí při volbě "správného směru"
  • 0

#177 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 10:31

JA osobne bych klidne udelal to, co je u vyloveni kalendarnich dnu tzn E by byl za 75 a D za 76:-)
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#178 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 10:36

mysakmorce napsal/a:
...
moje řeč.. :-) stačí, že mám diamant za kraje... kdybych měl diamantové všechny, co bych dělal? :-)

třeba si ještě správně nastavil link odsud na profil na gc.com? :D
  • 0

#179 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 10:42

noe1 napsal/a:
Na druhou stranu by mohlo být zajímavé mít oznáčky týkající se vylovenosti jednotlivých územních - ale to je asi dost nereálné, jednak by to asi byla děsná práce to dát dohromady, jednak se počet aktivních kěší v krajích a okresech stále mění.


Co se týče myšlenky odznáčku za vylovení daného území, tak to zní zajímavě a nemuselo by to být zase "tak těžké" udělat, pokud by se splnili dva předpoklady:
a) mít v databázi celou republiku. Již nyní lze udělat mapičku s procentuálním vylovením daného kresu. Vypočte se to tak, že vydělí počet odlovených keší počtem keší v databázi z daného kraje. Jediný zádrhel je, že byslo nutné mít v db celou republiku, respektivě kraje, které by nás při tvorbě statistik zajímali.
B) muselo by se to nastavit na % zastoupení, nedávat počet keší, ten se pořád mění.

Co se týče mého názoru na zprovoznění daného odnáčku, tak je sice možné to udělat, ale já bych se za ním určitě nehnal... ani odznáček by mě nedonutil luštit mysterky, které jsou mi ukradené nebo shánět si nějak jinak finálky, abych měl odznáček, to fakt ne...
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#180 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 10:45

mysakmorce napsal/a:
moje řeč.. :-) stačí, že mám diamant za kraje... kdybych měl diamantové všechny, co bych dělal? :-)


Já si myslím, že diamantové nebude mít všechny jen tak někdo... třeba "The Geocacher" s 15 000 odlovenými kešemi nebo "The Caching Veteran" s provozováním našeho koníčku nejméně 15 let je pro velkou část kačerů stále hooodně nedosažitelný B)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama