Přejít na obsah


Fotka

RE: ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
146 odpovědí na toto téma

#121 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 20:03

honzak83 napsal/a:
Například u mé multinky, již nelze 100 % vygooglit, napsali dva kačeři logy vyluštěno od počítače bez problémů. Mám pro to jen tato možná vysvětlení: buďto měli souřadnice finálek od retrítra (oba se s ním znají) nebo si je prachsprostě koupili z databáze finálek nebo jim je prozradili předchozí tři úspěšní nálezci (nejméně pravděpodobná varianta)...

Taky mám souřadnice finálky (a nejen to, vím třeba, jaký strom je na S1), do které kategorie mě zařadíš? Ono to totiž fakt jde od počítače, dokonce bez googlu i bez mapy.
  • 0

#122 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 20:22

Chvilku jsem na to koukal a z těch vzorců se to opravdu dá odvodit, aby to dávalo logiku. Ale jestli to někdo počítá takhle, nebo jestli finále získal od někoho jiného, nebo jestli je někde koupil, nebo jestli mu je řekl Silesian Rewiever je mi úplně jedno. Owner ostatním připravil třicetikilometrovou tůru, na které je něco k vidění. A jestli to někdo vidět nechce, jeho problém. Kdybych se tam někdy ocitnul, rád bych si takovou celodenní mutlinu ušlapal.
  • 0

#123 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 20:36

Ona by to tu taková žumpa nebyla, kdybychom si do ní ne***i sami... Uff! Lidi, prosím proberte se! Nikdo z vás (nás) neodlovil ani jedinou keš trochu nestandardně? A naopak, kdo z nás neodlovil keš s celou parádou, ač věděl, že si může dojít pro finálku? Víte co lidí logovalo mou keš T5 a není nejmenších pochyb, že tam nebyli? Kdo si to chce dát naplno, tak si to dá, komu jde o bod, tak si ho zaloguje... A V čem je problém? A existuje snad univerzální řešení?? Začněme u sebe, držme se toho a ciťme se při tom dobře...
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#124 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 20:51

Vláček napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Například u mé multinky, již nelze 100 % vygooglit, napsali dva kačeři logy vyluštěno od počítače bez problémů. Mám pro to jen tato možná vysvětlení: buďto měli souřadnice finálek od retrítra (oba se s ním znají) nebo si je prachsprostě koupili z databáze finálek nebo jim je prozradili předchozí tři úspěšní nálezci (nejméně pravděpodobná varianta)...

Taky mám souřadnice finálky (a nejen to, vím třeba, jaký strom je na S1), do které kategorie mě zařadíš? Ono to totiž fakt jde od počítače, dokonce bez googlu i bez mapy.


Asi jsem zapomněl zmínit jednu věc, oba dva tito kačeři se znají, jeden z nich se jednou neopomněl v logu k jedné keši i zmínit, že nic neluštil, finálky si koupil... Bohužel je to asi neřešitelný etický problém - já a plno dalších kačerů dělá geocaching pro zážitky a poznávání nových zajímavých míst, druhá (snad menší část) vidí smysl geocachingu jen v nahánění bodů...
  • 0

#125 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 20:58

Smrk napsal/a:Ale jestli to někdo počítá takhle...

Domácí předluštění má spousty výhod - nemusím se v terénu babrat s počítáním a ukládáním do navigace (kolikrát člověk udělá hloupý překlep), nehrozí, že špatně pochopím, co se má počítat (co je to schod? CH je jedno nebo dvě písmena?), nevadí, když objekt někdo poškodí nebo zničí, mohu si lépe naplánovat celý výlet, mohu to celé vzít v opačném směru nebo v libovolném jiném pořadí, atd. atd. A to aniž bych se o cokoliv (kromě adrenalinu a rizika neúspěchu) připravil.
Jít na 20 km dlouhou multinu, aniž bych tušil, kde skončím (což tady sice plyne z logiky věci, ale uvedeno to tam není), bych se neodvážil nejspíš ani na kole.
  • 0

#126 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 21:17

Vláček napsal/a:
Jít na 20 km dlouhou multinu, aniž bych tušil, kde skončím (což tady sice plyne z logiky věci, ale uvedeno to tam není), bych se neodvážil nejspíš ani na kole.


Zrovna tohle už se tu řešilo několikrát a jsou lidi, kterým to nevadí :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#127 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 21:22

Ani na podstatně delší. Nelíbí, nechoď.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#128 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 21:34

20km multina? Proč ne. Ale jasné stage a vědomí, že někde za poslední stage bude finálka, v rozumné vzdálenosti. To si klidně najdu postupně, když mi to nevyjde najednou. Jako třeba Švarcenbergský kanál. Ona takhle dlouhá multina je už vlastně taková série, jen se počítá až poslední nález. V tomto případě je cílem vlastně ta cesta a ten nález na konci je už něco navíc. Protože jen kvůli tomu jednomu bodu bych to nešel, to musí mít jiný důvod, třeba pěkný výlet. Jít někam daleko a nevědět kde to skončí? No ono to asi nebude nikdy tak horké, většinou se to dá odhadnout. On i owner když to dělal, se musel nějak dostat zpátky. Já to potřebuju vědět ale většinou dost přesně, protože jsem odkázán na veřejnou dopravu. Ale teď koukám, jak se vlákno jmenuje - už to uteklo hodně daleko od tématu.
  • 0

#129 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 0:09

kolombo napsal/a:

Vláček napsal/a:
Jít na 20 km dlouhou multinu, aniž bych tušil, kde skončím (což tady sice plyne z logiky věci, ale uvedeno to tam není), bych se neodvážil nejspíš ani na kole.


Zrovna tohle už se tu řešilo několikrát a jsou lidi, kterým to nevadí :-)


Jsou i lidi, kteri to tak maji radi.

:)
  • 0

#130 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 7:09

Citecka napsal/a:
Ani na podstatně delší.
Nelíbí, nechoď.

Souhlas.... nelíbí nechoď, dlouhá nechoď, neumíš 1+1 nechoď ...
prostě já nevím co máte za problém...
a filozofická debata o čestnosti lidí.... směšné kdo to bude chtít odrbat tak to odrbá :) já k tomu jen dodávám je to jen jeho problém on si to kazí

p.s. naštěstí většina kačerů si to jde užít a to procento těch co to za vidinou pofiderní čárky musí odrbat je malé až se to zvrhne v opačný trend pak už to nebude mít smysl hrát
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#131 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 7:11

Citecka napsal/a:
Ani na podstatně delší.
Nelíbí, nechoď.

hehe na jednu dlouhou si vzpomínám ;-) a lezl jsem kvůli ní pěkně vysoko a stejně zbytečně a pocit ... jen dobrej sice sem nepomohl v daném okamžiku ale stálo to za to i za ty kilometry a bylo jich sakra víc než 20
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#132 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 7:13

ps. a buď to zamkněte nebo vytvořte vlákno na diskusi o odrbávání keší sem to nepatří !! B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#133 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 9:35

Jo, když jdu takhle daleko a pak narazím na nejasnou stage a potom na další, trefil by mě šlak.:D
  • 0

#134 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 9:47

hehe na jednu dlouhou si vzpomínám ;-) a lezl jsem kvůli ní pěkně vysoko a stejně zbytečně a pocit ... jen dobrej sice sem nepomohl v daném okamžiku ale stálo to za to i za ty kilometry a bylo jich sakra víc než 20
B)


:D Jojo... dělat to kvůli bodu, tak jsem neuspěl za cenu 26 dní pěšky na cestě a asi 2000km autem :D

Někdo tu má v podpisu "Cesta je cíl." No sakra že je. Keška na konci je jen velmi sladkou odměnou navíc.

mpik: přesně, podepisuju do písmene.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#135 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 11:51

honzak83 napsal/a:
To bych nespojoval přímo s Čageo, děje se to a dít se to bohužel bude. Například u mé multinky (http://www.geocachin...91-0f56e83a9178 ), již nelze 100 % vygooglit, napsali dva kačeři logy vyluštěno od počítače bez problémů. Mám pro to jen tato možná vysvětlení: buďto měli souřadnice finálek od retrítra (oba se s ním znají) nebo si je prachsprostě koupili z databáze finálek nebo jim je prozradili předchozí tři úspěšní nálezci (nejméně pravděpodobná varianta)... Ono i retrívři jsou jen lidi a ti jsou občas hodně nečestní...

Nebudu na to nějak zvláště reagovat a rozpoutávat další flame, protože tohle je stupidita nejvyššího kalibru. Já ani mí kolegové nemáme potřebu tohle dělat. Ale tady přede všemi bych tě chtěl honzaku požádat, ať si tyhlety nesmyslné výlevy řešíš někde v ústraní napočítáním do deseti (sta, tisíce...) a nepliveš tady na mě a kolegy špínu bez sebemenších důkazů. Ono se totiž taky může ukázat, jako u tvého eventu, kde jsi ani nedošel na jeho souřadnice, že pravda je trochu jinde, že...;) Je smutné, že každé téma tady na fóru musí skončit jako flame :(
  • 0

#136 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 12:17

rubick napsal/a:

honzak83 napsal/a:
To bych nespojoval přímo s Čageo, děje se to a dít se to bohužel bude. Například u mé multinky (http://www.geocachin...91-0f56e83a9178 ), již nelze 100 % vygooglit, napsali dva kačeři logy vyluštěno od počítače bez problémů. Mám pro to jen tato možná vysvětlení: buďto měli souřadnice finálek od retrítra (oba se s ním znají) nebo si je prachsprostě koupili z databáze finálek nebo jim je prozradili předchozí tři úspěšní nálezci (nejméně pravděpodobná varianta)... Ono i retrívři jsou jen lidi a ti jsou občas hodně nečestní...

Nebudu na to nějak zvláště reagovat a rozpoutávat další flame, protože tohle je stupidita nejvyššího kalibru. Já ani mí kolegové nemáme potřebu tohle dělat. Ale tady přede všemi bych tě chtěl honzaku požádat, ať si tyhlety nesmyslné výlevy řešíš někde v ústraní napočítáním do deseti (sta, tisíce...) a nepliveš tady na mě a kolegy špínu bez sebemenších důkazů. Ono se totiž taky může ukázat, jako u tvého eventu, kde jsi ani nedošel na jeho souřadnice, že pravda je trochu jinde, že...;) Je smutné, že každé téma tady na fóru musí skončit jako flame :(

Rubicku, měl bys v první řadě zpytovat svědomí ty, nikoli já, viz donucení ownerky uznat log jednoho kačera, jež neměl zápis v logbooku a ownerka mu jeho log právem smazala, ustanovení betatestera někoho, kdo se věnoval geocachingu pár měsíců (jakoby shodou náhod v obou případech šlo o jednu osobu, sám jistě víš, o koho se jedná...)... Toto nejsou mé výmysly, ale prokazatelná fakta...
  • 0

#137 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 12:25

honzak83 napsal/a:

rubick napsal/a:

honzak83 napsal/a:
To bych nespojoval přímo s Čageo, děje se to a dít se to bohužel bude. Například u mé multinky (http://www.geocachin...91-0f56e83a9178 ), již nelze 100 % vygooglit, napsali dva kačeři logy vyluštěno od počítače bez problémů. Mám pro to jen tato možná vysvětlení: buďto měli souřadnice finálek od retrítra (oba se s ním znají) nebo si je prachsprostě koupili z databáze finálek nebo jim je prozradili předchozí tři úspěšní nálezci (nejméně pravděpodobná varianta)... Ono i retrívři jsou jen lidi a ti jsou občas hodně nečestní...

Nebudu na to nějak zvláště reagovat a rozpoutávat další flame, protože tohle je stupidita nejvyššího kalibru. Já ani mí kolegové nemáme potřebu tohle dělat. Ale tady přede všemi bych tě chtěl honzaku požádat, ať si tyhlety nesmyslné výlevy řešíš někde v ústraní napočítáním do deseti (sta, tisíce...) a nepliveš tady na mě a kolegy špínu bez sebemenších důkazů. Ono se totiž taky může ukázat, jako u tvého eventu, kde jsi ani nedošel na jeho souřadnice, že pravda je trochu jinde, že...;) Je smutné, že každé téma tady na fóru musí skončit jako flame :(

Rubicku, měl bys v první řadě zpytovat svědomí ty, nikoli já, viz donucení ownerky uznat log jednoho kačera, jež neměl zápis v logbooku a ownerka mu jeho log právem smazala, ustanovení betatestera někoho, kdo se věnoval geocachingu pár měsíců (jakoby shodou náhod v obou případech šlo o jednu osobu, sám jistě víš, o koho se jedná...)... Toto nejsou mé výmysly, ale prokazatelná fakta...

ale je to marný, je to marný, je to marný...;)
  • 0

#138 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 12:34

Rubicku, měl bys v první řadě zpytovat svědomí ty, nikoli já, viz donucení ownerky uznat log jednoho kačera, jež neměl zápis v logbooku a ownerka mu jeho log právem smazala, ustanovení betatestera někoho, kdo se věnoval geocachingu pár měsíců (jakoby shodou náhod v obou případech šlo o jednu osobu, sám jistě víš, o koho se jedná...)... Toto nejsou mé výmysly, ale prokazatelná fakta...


Nechci se do toho moc míchat, je to pro mě na druhý straně republiky, ale je faktem, že jsi tu označil relativně vyluštitelnou multinu jako nevyluštitelnou (což ti zde už jiní napsali) a na základě toho jsi nařkl každého, kdo to spočítal od stolu, z koupení či předávání finálek. Nelze vyloučit, že to tak bylo, ale platí, že pokud někoho chci z něčeho obviňovat, mám pro to mít alespoň pádný důkaz.
  • 0

#139 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 12:35

honzak83 napsal/a:
...ustanovení betatestera někoho, kdo se věnoval geocachingu pár měsíců...

Víš, s těmi betatesty to funguje takhle: Owner nebo reviewer, nebo klidně oba, řeknou někomu, koho znají, nebo uloví někde na fóru: "Hele, prosimtě, mám tu jednu novou věc, můžeš se na to podívat, než to půjde ven a napsat mi co si o tom myslíš?" A podle výsledku se to pak ještě poladí, publikuje nebo v nejhorším hodí do stoupy.
  • 0

#140 Pitris

Pitris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 12:37

Včera jsem si přečetl příspěvky dvou lidí a velice se mě to dotklo. Dokonce se mi o tom v noci zdálo. A dnes jsem měl chuť se na všechno vybodnout. Kolega dává finálky, já také a to určitě není špička ledovce, že? Co ještě děláme? Někdy si necháme platit ubytování na eventech a necháme se hostit. I s partnerkama. Snažíme se na GC vydělat prachy. Blbé řeči mají většinou lidé, kteří při publikaci keše podlézají a mažou med kolem huby a pak vám vrazí kudlu do zad. Nikdo nemá tolik slušnosti a zeptat se vás přímo, proč a co vás vedlo k tomu a tomu. Všichni kolegové se snažíme pracovat čestně a pro komunitu. A pak se Honzáci a jím podobní nemají ani tolik slušnosti po vlastních průserech držet pusu. Poradím ti, kup si velké, ale velké koště a zameť si před vlastním prahem. Končím, nechci o GC slyšet, jsem otrávený, zklamaný. Ahoj a omlouvám se za svůj výlev. Pitris
  • 0
Ahoj Pitris




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama