Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2781 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 14:21

Přinese mi to stejný bod jako luštění a odlov mysterky, vlastně se to od ní moc neliší.

U obojího se namáhá hlava k dosažení podobného cíle.


  • 2

#2782 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 14:24

Kdybych chtěl hrát hru bez krabiček, budu hrát něco jiného. (Tím se nechci dotknout těch, co podobné úkoly zakládají a plní. Jenom to mám nastavené jinak.)

A nikdo ti ho nebere :-)

Samozřejmě se najdou takoví, které tvůj názor bude iritovat.

Ale pokud si to tak hraješ - your fight.
 


  • 0

#2783 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 14:51

Přinese mi to stejný bod jako luštění a odlov mysterky, vlastně se to od ní moc neliší.

U obojího se namáhá hlava k dosažení podobného cíle.

 

Právě že nenamáhá. U earthky. Prostě jen něco opíšeš/vypíšeš odněkud nebo uděláš, co se ti řeklo (změříš, zjistíš barvu, vyfotíš). Sám nic hlavou netvoříš. Radost z toho, žes na něco sám vlastní hlavou přišel, rozluštil, docvaklo ti... tam není.


  • 0

#2784 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 14:53

Kdybych to přirovnala ke škole, tak earthky jsou písemky z násobilky nebo vyjmenovaných slov, mysterky slovní úlohy nebo sloh.


  • 0

#2785 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 16:50

Radost z toho, žes na něco sám vlastní hlavou přišel, rozluštil, docvaklo ti... tam není.


K tomu jen dodám, že si myslím, že samostatně vyluštěných mysterek je tak 20%. Tím myslîm ty kde se na něco musí přijít.
  • 1

#2786 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 20:46

No, viděla bych to tak půl na půl až 2:3 v opačném gardu, ale to může být tím, že zas nejsem až tak chytrá a musím leccos louskat víc a dýl. Což mě těší, takže georadostný koutek - hurá, mám radost, že se nemusím po večerech deptat televizí, natož žehlením, protože už jsem si nastřádala dost mysterek, co mi ještě dlouho vydrží. :-)


  • 0

#2787 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 20:53

Pokud chcete hledat virtuálky, pro ten pocit nálezu něčeho bez krabičky, hrajte waymarking, který se od geocachingu odštěpil po zrušení virtuálek kdysi. Je tam toho spousta, víc než keší. A FTF počká i několik měsíců. Z toho je vidět, jak je to populární (dalším důvodem je, že se Groundspeak na další vývoj vykašlal a vypadá to jak 100 let PŘED opicemi). Zkuste si to, jméno a heslo je stejné jako na geocachingu.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 23 říjen 2019 - 20:54

  • 2

#2788 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 10:55

Mně se naopak virtuálky líbí, užívám si místa, nějakou šílenou fotku do logu plesknu - to je nepodstatné. Dost často nostalgicky vzpomínám, kdy naposledy jsem na místě byla - třeba zrovna včera u orloje, kam by dát normální keš byl problém. Vzpomínala jsem, jak jsem dceru kolem 6 -10 let brala občas do Prahy, ukazovala jí zajímavá místa a učila ji se ve městě orientovat.
Naopak místa neznámá si užívám zase jinak. Třeba virtuálka Darht Vader se mi moc líbila.
Na hlavním nádraží jsem byla po neskutečných letech, kousek od Wintonovy sochy nám stával půlnoční "novinový" vlak, kterým jsem jezdívala ze školy.
Jo,virtuálkám fandím a docela i schvaluji, že je nemůže zakládat každý - výběr ownerů zaručuje určitou úroveň. Ráda čtu listingy, u virtuálek bývají nadprůměrné.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 25 říjen 2019 - 11:05

  • 0

#2789 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 11:05

Virtuálky mi nijak neva, prostě cvaknout a poslat fotku, to nebere drahný večerní čas písemkama. :-)

Líbila se mi https://www.geocachi...ey-road-virtual

 

Ale zrovna tak mi neva ani ty labky, a občas i ty je potřeba hledat a luštit, kde vlastně... (zvlášť potmě).

 

Jen prostě mám dojem, že ta pravá keš je fyzická keš. Když ji člověk může vzít do ruky, může tu radost z nalezení mít vícesmyslově, je to takový...opravdovější.

(Vzpomněla jsem si na pár keší, co k odlovu i hrály nebo mi nadávaly.:-)


  • 0

#2790 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 11:11

O té vím, chystali jsme se na ni po publikaci - nápad byl 30.4. v čarodějnickém. :-)Ale neklapalo to, potom přechod nějakou dobu nebyl a teď v létě jsem si na ni vzpomněla pozdě, až doma po eventu, kde jsme se potkaly....

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 24 říjen 2019 - 19:15

  • 0

#2791 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 11:12

Omlouvám se za chyby, opět píšu z tabletu a přepisuje.
  • 0

#2792 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 12:43

Dost často nostalgicky vzpomínám, kdy naposledy jsem na místě byla - třeba zrovna včera u orloje, kam by dát normální keš byl problém.

 

Tam byla dlouhá léta keš vzdálená dvacet metrů. Ale bohužel už není.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2793 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 12:53

K LABkám: letos jsem byl na Mega Škola v prírode u Galanty. A tam LABky, které byly přímo v areálu ranče byly prostě úžasné, nasadily laťku hodně vysoko. Nebylo to jen o opisování nějakých písmenek a čísel, byla to hra, leckdy i dost náročná, hodně přemýšlení, odhad... Užili jsme si to jak my dospělí, tak i děti. Kdo tam byl, ví o čem mluvím.

Příští rok je opět v plánu Škola v prírode, tentokrát v Kremnici. Mám ji v plánu, těším se tam moc. Je to už sice dost z ruky, autem asi tentokrát ne, přestože se v něm pohodlně vyspím v posteli a je to pro mě ideální, tentokrát to bude (asi) vláčkem.


  • 3

#2794 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 13:21

Pokud chcete hledat virtuálky, pro ten pocit nálezu něčeho bez krabičky, hrajte waymarking, který se od geocachingu odštěpil po zrušení virtuálek kdysi. Je tam toho spousta, víc než keší. A FTF počká i několik měsíců. Z toho je vidět, jak je to populární (dalším důvodem je, že se Groundspeak na další vývoj vykašlal a vypadá to jak 100 let PŘED opicemi). Zkuste si to, jméno a heslo je stejné jako na geocachingu.

 
Patřím k těm, kteří mají virtuálky rádi, čímž samozřejmě neříkám, že jsou všechny bez chyb. Stejně tak se nebojím říci, že lovím tak nějak všechno, co je vidět na mapě GC.com, když mě daná keš zaujme. :)

Ohledně waymarků je problémů více. Zkusil jsem si to a odradila mě kombinace více věcí. Když to vezmu trochu z rychlíku, tak web je z mého pohledu absolutně user unfriendly a potřeboval by hodně překopat. S tím jde ruku v ruce neexistující mapa jakou známe z GC.com. Pak jsou tu kategorie. Vychází mi něco kolem 1200 kategorii waymarků. Proč? Jaký má třeba smysl mít waymarky neonových nápisů? Chtělo by to brutálně zredukovat kategorie a odfiltrovat kraviny. I kdyby jich zbyla "jen" polovina, přišlo by mi to moc. K tomu se vážou i duplicity, aneb jedna radnice může být hned v X kategoriích (radnice, hodiny, věž, sloh,...) a v každé je jako jeden waymark. Zbytečné. Myslím, že kdyby GS chtěl, mohl by se Waymarking stát i celkem oblíbený pro větší počet hráčů. V současném stavu, v jakém se nachází už léta, mě prostě WM nebaví.

Labky jsem si před asi pěti lety vyzkoušel a nemám potřebu je lovit. Neoslovily mne.


  • 2

#2795 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 13:33

Po mpikově výzvě jsem se na web waymarkingu podívala - a v podstatě mě to odradilo. Jednak angličtina (jsem jen pasívní použivatel víceméně odborných termitů), druhak nepřehlednost a složitost ovládání webu bez mapy, ani jsem úplně nepochopila princip, jaké jsou podmínky logování nálezů, a nakonec - ty body kde waymarky jsou, jsou pro mě víceméně nezajímavé. Samé město, a když už někde venku, tak rozcestníky...


  • 1

#2796 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 18:09

 
Patřím k těm, kteří mají virtuálky rádi, čímž samozřejmě neříkám, že jsou všechny bez chyb. Stejně tak se nebojím říci, že lovím tak nějak všechno, co je vidět na mapě GC.com, když mě daná keš zaujme. :)

Ohledně waymarků je problémů více. Zkusil jsem si to a odradila mě kombinace více věcí. Když to vezmu trochu z rychlíku, tak web je z mého pohledu absolutně user unfriendly a potřeboval by hodně překopat. S tím jde ruku v ruce neexistující mapa jakou známe z GC.com. Pak jsou tu kategorie. Vychází mi něco kolem 1200 kategorii waymarků. Proč? Jaký má třeba smysl mít waymarky neonových nápisů? Chtělo by to brutálně zredukovat kategorie a odfiltrovat kraviny. I kdyby jich zbyla "jen" polovina, přišlo by mi to moc. K tomu se vážou i duplicity, aneb jedna radnice může být hned v X kategoriích (radnice, hodiny, věž, sloh,...) a v každé je jako jeden waymark. Zbytečné. Myslím, že kdyby GS chtěl, mohl by se Waymarking stát i celkem oblíbený pro větší počet hráčů. V současném stavu, v jakém se nachází už léta, mě prostě WM nebaví.

Labky jsem si před asi pěti lety vyzkoušel a nemám potřebu je lovit. Neoslovily mne.

 

Vždyť tě nikdo nenutí lovit všechny kategorie. Je možné stahnout (asi jediný účel, pro který je GeoJarry ještě "vhodný", čti "nutný") jen oblíbené kategorie, načíst do GeoGetu a pak bude i ta mapa, třeba v GeoKuku.

 

Ne, že by mi na WM nic nevadilo - web je otřesný, neexistence PQ, jedna věc může být v mnoha kategoriích (samo o sobě by nevadilo) ale proč proboha nejsou provázané, pokud "lovím" více těchto kategorií, proč se musím do každé logovat zvlášť? Kdyby kategorie byly brané jako atributy jednoho WM, klidně by se "listing" mohl skládat ze sub-listingů jednotlivých autorů (v roli tématického odstavce), byly by WM daleko přitažlivější.


  • 0

#2797 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 19:33

Mám pocit, že jak přibýbají nové labky, přesune se zájem k nim. Mně se zejména jako průvodce zajímavostmi začaly líbit. Má na tom zásluhu písecký kacer Hynous, série pěti labek s miniprochazkou mě motivuje prozkoumat, jestli i v okolnich městech jsou tak povedené. Jo, písecké mi fakt udělaly radost, owner má za mě jedna s hvězdičkou. Nejdřív jsem si je chtěla nechat na víkend, ale prvni mě přinutila podívat se i na další.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 24 říjen 2019 - 19:35

  • 0

#2798 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 20:09

Jo, to o waymarkách je pravda. Jeden kostel je v kategoriích Starý kostel, Středověký kostel, gotický kostel, katolický kostel, kostelní portál, kříž před kostelem... Nevím, zda to všechno nelogovat jednou a tou samou fotkou, snažím se dát různé a ani neloguju všechny kategorie. Angličtina, chybějící mapa - to vychází z toho roku cca 2005-7, kdy asi tak vypadal i geocaching. Vývoj waymarků se zastavil. A za chvíli bude problém logovat třeba telefonní budky, už jich moc není. Spousta kategorií je nesmyslná, např. stojany na kola. Spousta je nepoužitelná celosvětově, např. kovárny, které vypadají jinde jinak, než u nás (Blacsmith shops - spíš dílny, než naše nefunkční ale hezké vesnické kovárny). Zrovna tak mi tam chybí třeba dřevěné kostely, u nás rarita, jinde převažující.

Byl pokus udělat waymarking jednodušší, jen několik kategorií - Geospy. Náš český projekt. Zkrachoval, nikdo to nehledal. Já se zapojil do testovacího provozu, do ostrého už jsem nic nevkládal a lovil jen minimálně. Waymarky lovím tak, že když jsem někde ve městě a fotím, hledám pak, jestli něco z toho nemá waymark. A třeba po čase hromadně. Sice mám waymarky v navigaci, ohnul jsem si exportní skript Geogetu a udělal z nich keše - megaeventy, které mít v navigaci nepotřebuju, ale už mi v navigaci spíš překáží.


  • 1

#2799 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 20:52

Mám pocit, že jak přibýbají nové labky, přesune se zájem k nim.

Jj., napadlo mě v práci přesně to samé.

A kdoví, jestli to nebyl i záměr GS, že než  křísit dřevní waymarking, radši rozšířit působnost labek a mít vlastně totéž v modernějším hávu.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 24 říjen 2019 - 20:52

  • 1

#2800 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 5:27

Pořád vlastně netuším, co jsou to labky, nikdy jsem se s nimi nesetkal a nestálo mi za to zjišťovat, o co jde, podívám se na to.

Výhodou waymarkingu, kdyby ho nějak učesali, by byla plná databáze. To nějakou dobu trvá a chce to pořádnou propagaci, aby se to rozjelo. Tady je databáze naplněná a potenciální členskou základnu to má taky, všechny geokačery. Je to věc groundspeaku, aby s tím něco udělali, nebo to nechali vyhnít.

Labky - už tuším, o co jde, něco jako virtuální wherigo, ale nejbližší mám v Písku a Táboře a teď se tam nechystám. A vidím, že asi detaily se dovím až na místě. Takže někdy.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 25 říjen 2019 - 6:57

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama