Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2761 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 9:28

Letos jsem si zkoušel snímek z webkamery v Chorvatsku, která má živý obraz, v reálném čase. To jsem si myslel. Objevil jsem se v záběru až za několik minut. Ono to asi je i nutné, i když většina kamer dělá takové blechy, že se tam člověk stejně nepozná, pokud nemá na sobě něco hodně výrazného. U nás je teď webcamek jen pár, jednu jsem náhodně objevil ve Svratce, když jsem tam byl. Jen místo inzerované jedné kamery jsou tam tři.


  • 0

#2762 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 12:31

Kulíšku díky, udělám si přípravu.

Virtuálky mám ráda, většinou přivedou na zajímavé místo a mívají i pěkný listing.
Labky moc nemusím, zkusila jsem je při Skořápkách na náhradním místě - tehdy byly v partě fajn a potom ještě na krimi eventu, tam byly také povedené. Dál je moc nesleduji, i když jsem si tu všimla vlákna a že je změna....Musela bych se mrknout, co si kde stáhnout a kam se vydat. Ale i tak díky za připomenutí.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 říjen 2019 - 12:32

  • 0

#2763 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 19:30

Nojo, tojo, ale co z toho?

Co z toho? Většinou zajímavé místo a info v listingu u virtuálek.
Earthky me baví částečně, třeba se podívám na místo, ale nechce se mi posílat odpovědi, tak jich řadu ani neloguji. Nejde mi o bod a proč dělat něco, co nechci? Čas se dá využít nebo proflákat něčím příjemnějším, co mi udělá radost. ;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 říjen 2019 - 19:31

  • 2

#2764 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 19:45

Já zeměkeše taky nijak nemusím. U hodně z nich mě odradí otázky, na které není jednoznačná odpověď. Tak třeba Usazeniny v Ortech u Budějic. Poctivě jsem vše prošel, ale chce se po mě nějaká barva žíly, která byla zrovna za haldou bahna a v místě, mám jsem se nijak rád nwhrnul. Ale aspoň jsem si to vyfotil. A pak jakýsi terénní stupeň, opět spousta bahna a nebyl jsem si jistý co se po mě vlastně chce. Takže mám dva roky fotky a logivat nebudu.
Takových mám navštívených ale nezalogovaných víc. Prostě mě nebavěj, ale když už jsem poblíž, aspoň místo navštívím
  • 5

#2765 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 20:23

Schválně se podívej třeba příští rok na "země keš" u pískovny ve Veselí! ;-) Fotku garmina nad piskovnou mám z roku 2013, jsem tam většinu léta, ale logovat ji fakt nebudu.
Máme podobný názor a co se tak bavím s lidmi, nejsme sami. Orty kupodivu asi mám, byla jsem tam kdysi na eventu a společně jsme nad úkolem na místě bádali....

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 říjen 2019 - 20:25

  • 2

#2766 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 20:53

Co z toho? Většinou zajímavé místo a info v listingu u virtuálek.

Když mě to místo bude zajímat, dojdu si tam i bez virtuálky (v mapách v podstatě všechna pro mě zajímavá místa vyznačená) a listingy jsou z 99 % informace opsané z netu, které si můžu najít stejně jako daný owner. A popravdě - většina z těch informací mi jde hlavou durch, bez zastavení se uvnitř. Už jsem to někde tady na fóru i psala.

Je to stran intelektuálního i emocionálního vjemu takový placatý, pasívní. Mozek prakticky nepracuje, jen vyfiltruje odpovědi, radost z nalezení či objevení taky víceméně žádná.

 

Takže právě proto, že ten bodík taky k životu nepotřebuju, earthky víceméně vypouštím. :-)

 

P.S.

Teď čtu vaše rozjímání nad otravnými nejednoznačnými otázkami - to se tu právěže probíralo nedávno a taky jsem se zúčastnila, tak jsem to už teď znova ani nezmiňovala. Ale ano, to je poslední hřebíček do rakve zajímavosti earthek. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 22 říjen 2019 - 21:01

  • 5

#2767 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 21:17

Pokorně se přiznávám, že pro mě ani virtuálky a earthky... Obojí to taky cítím jako takový apendixy / přiženěný sestřičky.

 

Teď koukám, že jsem na tohle sdělení dostala červený palec od Daniela Kotmela. Ono to jemu nebo geocachingu nějak ubližuje, že mě nebaví určité typy keší a vidím je nějakým způsobem?

To jsem netušila, že člověk je tu povinen tleskat všemu a chraň bůh netleskat, to mi někdo měl říct, totalitu si ještě pamatuju, neměla bych problém držet hubu...

Herdek, a když teda je ta povinnost nadšeně lovit všechno, jaktože se teda někteří vyhejbají těm modrým otazníčkům na mapě a nehrajou wheriga??


  • 2

#2768 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 22:09

Proč si z toho něco děláš, je to mladej nezkušenej kluk :) .

 

A co se earthek týká, klidně napíšu, že si odpovědí nejsem jist, smaže - smaže, nesmaže  - nesmaže, vždyť nejde celkem o nic...


  • 6

#2769 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 22:28

Proč si z toho něco děláš, je to mladej nezkušenej kluk :) .

 

A co se earthek týká, klidně napíšu, že si odpovědí nejsem jist, smaže - smaže, nesmaže  - nesmaže, vždyť nejde celkem o nic...

Přesně tak. jeli otázka: "vlastními slovy.."  tak to vlastními slovy vysvětlím a nemůže na to ani plka. Nebo jaká je barva aj. Každej má jiné spektrum, že...


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#2770 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 23:35

Proč si z toho něco děláš, je to mladej nezkušenej kluk :) .

 

A co se earthek týká, klidně napíšu, že si odpovědí nejsem jist, smaže - smaže, nesmaže  - nesmaže, vždyť nejde celkem o nic...

Nojo, no, občas se taky naprdnu. :-)

 

Stran earthek - nejde o strach ze smazání, i když by to asi zamrzelo, když už do toho člověk ten čas a námahu vložil, ale když tak se dá (na rozdíl od školy) napsat i víc variant odpovědí s popisem zdůvodnění či myšlenkových pochodů a owner si může vybrat tu, kterou měl na mysli. (Případně to vůbec nebude číst a nechá to plavat, protože eseje se číst nebude.) Jenže jsem prostě líná ve volným čase dělat něco, co mě neba.


  • 0

#2771 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 5:39

Tak zrovna v Ortech jsem taky nevěděl barvu, tak jsem popsal, co jsem viděl a bylo to v pořádku. Nebo největší převis u skály na vysočině, když těch převisů je tam několik. Tak jsem popsal jeden cca 2 metry a několik dalších mnohem vyšších, ale menších. Taky to bylo v pořádku, tj. owner mi nenapsal. U Napoleonovy hlavy v Novohradkách jsem se v nadmořské výšce upsal o několik set metrů a ozval se hned. Ale pravda, eartku loguju, když jdu kolem kvůli něčemu jinému, kvůli ní bych tam asi nešel. Jedině když mě zajímá místo samo, což ale je často, jsou to zajímavá místa.


  • 0

#2772 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 8:12

Jenže jsem prostě líná ve volným čase dělat něco, co mě neba.

 

No vidíš, já jsem třeba kvůli earthce GC60YDW objel celé jižní Čechy a bavilo mne to hodně, můžeš si počíst: https://www.geocachi...12-249fa3bf6e3d

 

A takových logů je tam většina. Ale chápu, že si u earthek asi připadáš trochu jako v práci :) .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 23 říjen 2019 - 8:14

  • 0

#2773 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 8:27

Jo, to je Kometovka, na úrovni jeho šílených mysterek. Ty jsem buď brutnul, nebo nechal ležet. Tato eartka by mě lákala, kdybych ještě kvůli něčemu jinému objížděl rašeliniště. Nebo kdybych jich měl náhodně objetou tak půlku, tak už bych se to snažil dodělat.


  • 0

#2774 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 9:40

Omluva. Posunem obrazovky nechtěný dotek červenopalce
  • 0

#2775 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 9:43

Z mobilu s reklamama? :-))


  • 1

#2776 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 9:53

"...napsat i víc variant odpovědí s popisem zdůvodnění či myšlenkových pochodů a owner si může vybrat..."

 

No nedávno jsme jednu opět zkusili, odpovědi poslali a reakce nebyla, takže asi dobře. Měli jsme zjistit místní faunu (česky a latinsky) a flóru, taky česky a latinsky, nadmořskou výšku a nějaké názvy kamení a pohoří... Infotabule žádná, z listingu se nic nevyčetlo, vycucal jsem si z prstu vše a napsal to jen česky. Nesmazal, asi jsem ve vymejšlení dobrej. Ale fotky byly pravý


  • 0

#2777 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 9:57

Na všech rašeliništích jsem byla mimo GC. Takže kvůli erdce tam nepojedu znovu. A raději se kochám než zjišťuji pro mě většinou nezajímavé informace, které stejně hned zapomenu.

Takže za mě erdky ne.


  • 1

#2778 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 9:59

Navíc, když padneš na ownera, který "sežral všechnu moudrost" a jen jeho odpovědi jsou ty správné i když u otázky napíše - napište vlastními slovy, tak je to na ignor.

 

Teď koukám, že jsem v georadostném vlákně .-)

Ale patří to sem. Dala jsem si všechny jeho erdky do ignoru a mám z toho georadost. Místa navštívím i tak a nemusím se trápit.


Tento příspěvek byl upraven od Gresaci: 23 říjen 2019 - 10:01

  • 2

#2779 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 11:06

S EC je to jako s ostatními keškami. Pokud platí, že OJD (owner je debil), tak na typu keše moc nezáleží. Prostě ta keš bude blbá nebo nemusí být, ale s ownerem nebude možná domluva v případě nejasností.
  • 3

#2780 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 13:56

No vidíš, já jsem třeba kvůli earthce GC60YDW objel celé jižní Čechy a bavilo mne to hodně

 

Dovedu si představit, že mi earthka ukáže místa, která si rád objedu. Ale zřejmě to skončí WN s poděkováním, že mi autor ta místa ukázal. Ztrácet čas sepisováním odpovědí mi nic nepřinese. A i kdybych díky otázkám něco zajímavého zjistil, tak to stejně za chvilku zapomenu. Podobně to mám s virtuálkami. Kdybych chtěl hrát hru bez krabiček, budu hrát něco jiného. (Tím se nechci dotknout těch, co podobné úkoly zakládají a plní. Jenom to mám nastavené jinak.)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama