Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2801 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 7:51

Jo, to o waymarkách je pravda. Jeden kostel je v kategoriích Starý kostel, Středověký kostel, gotický kostel, katolický kostel, kostelní portál, kříž před kostelem... Nevím, zda to všechno nelogovat jednou a tou samou fotkou, snažím se dát různé a ani neloguju všechny kategorie. Angličtina, chybějící mapa - to vychází z toho roku cca 2005-7, kdy asi tak vypadal i geocaching. Vývoj waymarků se zastavil. A za chvíli bude problém logovat třeba telefonní budky, už jich moc není. Spousta kategorií je nesmyslná, např. stojany na kola. Spousta je nepoužitelná celosvětově, např. kovárny, které vypadají jinde jinak, než u nás (Blacsmith shops - spíš dílny, než naše nefunkční ale hezké vesnické kovárny). Zrovna tak mi tam chybí třeba dřevěné kostely, u nás rarita, jinde převažující.

Byl pokus udělat waymarking jednodušší, jen několik kategorií - Geospy. Náš český projekt. Zkrachoval, nikdo to nehledal. Já se zapojil do testovacího provozu, do ostrého už jsem nic nevkládal a lovil jen minimálně. Waymarky lovím tak, že když jsem někde ve městě a fotím, hledám pak, jestli něco z toho nemá waymark. A třeba po čase hromadně. Sice mám waymarky v navigaci, ohnul jsem si exportní skript Geogetu a udělal z nich keše - megaeventy, které mít v navigaci nepotřebuju, ale už mi v navigaci spíš překáží.

 

Myšlenka WM se mi líbí. Objekty jsem si fotil už předtím, než jsem objevil Geokešing. Fotím si je stále. Mám tisíce objektů. Problém je, že od doby co máme děti jsem neměl čas je ani logovat, na tož vytvářet.

I kvůli tomu, v jakém stavu je web :-( Groundspeak prostě dělá jen to, co mu nese peníze. A tohle nevidí jako ziskové, tak už to nerozvíjí. Přitom kdyby to alespoň trochu upravil.

Další věc je to, že vkládat objekty jsem se vždy snažil i s pořádným popisem (dělat pořádný listing) a to znamenalo zjišťovat informace, popsat a to bylo náročnější na čas...

 

GeoSpy jsem taky zkoušel, fandil jsem mu. Bohužel opět pak přestal být čas a autoři asi zjistili, že výdělečné to nebude :-(


  • 0

#2802 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 7:56

Mám pocit, že jak přibýbají nové labky, přesune se zájem k nim.

 

Tak doufám, že to tak nebude.

I když jsem taky zjistil, že rozšiřují množství LAB keší. Prvních LABek bylo u nás asi tak 15, co vím, teď oslovili další lidi, nevíte kolik je v tom druhém kole?


  • 2

#2803 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 10:47

To empik:

Určitě si tady přečti vlákno k novým labkám a stáhni si apku. Má jednoduché, vysloveně intuitivní ovládání, v cizím městě na pohodovou procházku - cestou si něco málo přečteš o místech a pokud chceš, najdeš si sám potom o místě informací víc.

Tábor chci také brzo vyzkoušet, dost mě mrzí, že jsme si ho nedaly se Zverincem, když byla nedávno na návštěvě na jihu. Lákavě vypadá i Příbram.

Nemyslím si, že by labek bylo málo - docela mě překvapuje, že v ČB je ještě nikdo neudělal. Tam by se dalo okruhů vymyslet hned několik.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 25 říjen 2019 - 11:07

  • 0

#2804 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 11:30

Jo, apku už mám, jen bez zapnuté GPS mě háže někam k Africe a ne na HC, jako geocachingová. A vidím místa, ale podrobnosti asi až v zóně. No, mám to připravené a až se někdy octnu tam, kde labky jsou, vyzkouším to.


  • 0

#2805 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 12:13

Osobně mě z triumvirátu earthky - virtuálky - labky nejvíc baví právě ty labky (nové, staré jsem nezažila) a vidím v nich i největší potenciál, prostor pro obměny provedení.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 25 říjen 2019 - 12:33

  • 0

#2806 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 13:22

Mně dělají radost jak labky tak virtuálky. :)  :wub:

Staré labky mě až tolik nebavily, byly časově omezené podle mega eventu, ke kterému byly publikované - megáče moc nemusím, i když na pár jsem se nalákat nechala a příští rok se překonám, budu asi při jednom pomocná síla. Nové labky jako průvodce určitou lokalitou se mi líbí, už mám pár souborů stažených v mobilu, ale jestli ještě letos vyjde třeba Telč je otázka. Zase by procházka byla pohodová mimo sezonu, kdy nejsou davy.


  • 0

#2807 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 13:29

V noci to taky šlo, po večerním koupání. :-)


  • 0

#2808 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 13:40

Ha, na profilu jsem se ti chtěla mrknout, kterých šest máš odlovených a neukáže mi je. Čekala bych, že půjdou rozkliknout jako ostatní keše, ale ne - hodí mě na web Amíků. Škoda. 


  • 0

#2809 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 13:48

Telč a Dačice.


  • 0

#2810 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 14:11

Teď mi udělal radost SiMateam - ne každý dovede uznat jako on, že jeho nápad nebyl nejlepší a zamknout zamýšlenou anketu.  Takže za mě palec nahoru.


  • 0

#2811 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 22:02

Pokud chcete hledat virtuálky, pro ten pocit nálezu něčeho bez krabičky, hrajte waymarking, který se od geocachingu odštěpil po zrušení virtuálek kdysi. Je tam toho spousta, víc než keší. A FTF počká i několik měsíců. Z toho je vidět, jak je to populární (dalším důvodem je, že se Groundspeak na další vývoj vykašlal a vypadá to jak 100 let PŘED opicemi). Zkuste si to, jméno a heslo je stejné jako na geocachingu.

 

Waymarking je fajn. Kolikrát já už v tý jejich databázi fotek dohledal indicii potřebnou pro luštěnou multinu / mysterku.  :P


  • 2

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#2812 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 22:07

Nezazněla tady důležitá informace o Waymarkingu: novou kategorii může navrhnout kdokoli a o jejím zařazení do databáze rozhodují hlasováním (dobrovolným, není nutné se zúčastnit) správci již existujících kategorií.

 

Dovedete si představit, že by o publikaci nových keší hlasovali owneři již založených keší? ;-)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2813 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 7:34

Owneři ne. Reviewři. V každé kategorii waymarkingu je několik správců. A různých národností. Smolil jsem cosi v angličtině a odpověď mi přišla česky. Ale vzhledem k počtu kategorií jsou těch správců tisíce. A Kategorie ve waymarkingu je něco jako typ keše. Dovedete si představit, že by bylo 1200 typů keší? A to v okamžiku oddělení od geocachingu byly všechno virtuálky (a asi webcamky a reverzní virtuálky - škody že ty už nejdou)


  • 0

#2814 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 8:38

... A to v okamžiku oddělení od geocachingu byly všechno virtuálky (a asi webcamky a reverzní virtuálky - škody že ty už nejdou)

To nikdy nebyly, k žádné konverzi nedošlo. WM vznikly nově.

"Reveruní virtuálky" nebyly, to se jmenuje Locationless cache.


  • 0

#2815 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 10:51

Opravuju svou doměnku o konverzi, tehdy jsem ještě ani nevěděl, co je to geocaching, hledám teprve od roku 2010.

Locationlessky by se mi líbily, ale dovedu si představit, jak by se to zvrtlo.

Ale líbí se mi tento waymark:

https://www.waymarki..._Czech_Republic

Mašinka už před 10 lety skončila v muzeu v Lužné u Rakovníka, ale waymark je věčný.


  • 0

#2816 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 20:27

Waymarking je fajn. Kolikrát já už v tý jejich databázi fotek dohledal indicii potřebnou pro luštěnou multinu / mysterku.  :P

 

Aha, dobrej tip!


  • 0

#2817 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 22:49

Lidi, chodíte taky někdy ven na keše nebo jen u kompu hudrujete na podvodníky? Dneska jsem si udělal procházku z Dobříva do Strašic, narazil na známé, co měli stejný nápad, tak jsme celé odpoledne kecali o všem možném, mezitím logovali nálezy a na podvodníky ani nevzpomněli. Mimo jiné jsme odlovili i Kulíška GC8E4A4 :D .Tak krásných dní letos už moc nebude, vyražte taky.

 

Btw: Taky mi samozřejmě podvodníci vadí, ale abych si jimi kazil celé dny, to fakt ne.


  • 4

#2818 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 8:30

Musíš koukat na časy publikací komentářů. :-)


  • 0

#2819 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 20:53

Tak jsem si dneska dal 9 km lesem (pěšky) pro jednu PETkovku, ale stálo to za to, i když už bylo o 10 stupňů méně než včera.


  • 0

#2820 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 21:19

Jo, včerejší počasí bylo super. Vedle eventu jsem stihla i pět keší a pár pěkných míst. Nejvíc mě potěšila mysterka, která šla rychle vyřešit na místě a měla schránku vtipně kutilsky vyrobenou v podstatě z odpadu. Prozkoumala jsem, nafotila si, protože bych ji dokázala nejspíš vyrobit i já. Líbila se mi víc a byla menší než obvyklé PETky. Poslala jsem bodík, keš se mi líbila hned z několika důvodů - ownery osobně neznám, jen podle nicků, který je zárukou kvality.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama