Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2821 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 22:18

I dnes odpoledne bylo na místech, kam svítilo slunce docela příjemně. Ve stínu už se ale hlásila zima.


  • 0

#2822 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 7:57

Jen meteorologové se dost sekli. Předpovídali na pondělí škaredě, tak jsme naplánovali na neděli výlet na Zlaté návrší s dětmi - při pěší cestě jen jedna BFkem nalezená keš, kterou už máme asi 7 let nalezenou a tak jsem ji neměl v GPSce:-). Přesto pro děti moc pěkný výlet (jen hrozné davy, ale co se mám divit, byli jsme jedni z těch davů). Jen cestou z Míseček jsme se stavili na odlovu pár keší, když jsme měli čas...

A včerejšek jsem musel dodělávat resty doma, takže z toho nakonec pěkného počasí nebylo nic...


  • 0

#2823 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 19:23

Mám radost, na cestě je jedna první jihočeská událost - očekávejte brzo publikaci od osvědčeného ownera. :-)
  • 0

#2824 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 20:23

Jen meteorologové se dost sekli. Předpovídali na pondělí škaredě, tak jsme naplánovali na neděli výlet na Zlaté návrší s dětmi - při pěší cestě jen jedna BFkem nalezená keš, kterou už máme asi 7 let nalezenou a tak jsem ji neměl v GPSce:-). Přesto pro děti moc pěkný výlet (jen hrozné davy, ale co se mám divit, byli jsme jedni z těch davů). Jen cestou z Míseček jsme se stavili na odlovu pár keší, když jsme měli čas...

A včerejšek jsem musel dodělávat resty doma, takže z toho nakonec pěkného počasí nebylo nic...

No jo no, co chceš na Zlatém návrší? Kontrolní, v kolik jste tam vyšplhali? My tam letos byli někdy kolem půl desáté ráno (chtěli jsme ještě dřív, ale bohužel to nešlo) a to bylo ještě fajné :-) V Krkonoších musíš buď brzy ráno (jakože nejsem ranní ptáče, tak pro ranní Krkonoše cokoliv), nebo nechodit na profláknutá místa typu Sněžka, pramen Labe atp. 


  • 0

#2825 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 20:37

Hm, nějak je národ poslední léta v pohybu - davy na řekách, horách i silnicích. Fakt už zbývá jen udělat si piloťák, ve vzduchu je ještě poměrně prázdno - jako bývalo za mého dětství na silnicích. Létání ultralightem je super, jen trochu drahý koníček. :-( Njn, tak alespoň občas s instruktorem.
  • 0

#2826 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 23:04

Hm, nějak je národ poslední léta v pohybu - davy na řekách, horách i silnicích. Fakt už zbývá jen udělat si piloťák, ve vzduchu je ještě poměrně prázdno - jako bývalo za mého dětství na silnicích. Létání ultralightem je super, jen trochu drahý koníček. :-( Njn, tak alespoň občas s instruktorem.

Stačí jen trochu vědět, kam vypadnout a vyhnout se těm neprofláklejším místům  ;)

 

Což mám-li být u tématu georadosti, mě třeba v půlce září udělala nesmírnou radost tahle multina https://coord.info/GC12F8K. Perfketní projížďka, bylo nádherně, na Křivoklátě, Karlštejně, Sněžce a Krakovci (který teda byl po cestě) asi určitě nehorázné davy, ale my mimo toho Krakovce nepotkali skoro jediného člověka. Oni se ti lidé kumulují jen na určitých místech. A pokud chceš navštívit občas ta určitá místa, bezpečně funguje návštěva brzy ráno :)


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 29 říjen 2019 - 23:08

  • 0

#2827 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 6:12

Já jsem ranní pták, takže se mi občas i stane, že po příjezdu na nějaké místo ještě není ani otevřené parkoviště. Jdu či na kole si jedu sám a davy potkávám cestou zpět. A v létě nemusím řešit nějaké horko, přestože si teplo užívám, naopak při nízkých teplotách jsem špatný že všech stran.
  • 0

#2828 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 8:05

No jo no, co chceš na Zlatém návrší? Kontrolní, v kolik jste tam vyšplhali? My tam letos byli někdy kolem půl desáté ráno (chtěli jsme ještě dřív, ale bohužel to nešlo) a to bylo ještě fajné :-) V Krkonoších musíš buď brzy ráno (jakože nejsem ranní ptáče, tak pro ranní Krkonoše cokoliv), nebo nechodit na profláknutá místa typu Sněžka, pramen Labe atp. 

 

O půl 10.? Jeli jsme nahoru prvním autobusem. Totálně narvaný, stáli jsme tam ve frontě víc jak půl hodiny a byli jsme rádi, že jsme se vlezli do druhého autobusu...

Jako byly ty prázdniny a pěkné počasí opravdu znát. Bohužel jsme se domlouvali ještě s kamarády, všichni s malými dětmi (2-5 let), takže to prostě ještě není na to, abychom tam vyrazili úplně pěšky. A chtěli jsme dětem ukázat i hřebeny:-)

Už se těším, až povyrostou a ujdou toho trochu víc. Znám v Krkonoších i kouty, které jsou skoro prázdné. I když taky to je stav starý 5-8 let, kdy jsem třeba v únoru nenarazil 2 hodiny v Krkonoších na živáčka :-)


  • 0

#2829 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 10:35

Stačí jen trochu vědět, kam vypadnout a vyhnout se těm neprofláklejším místům  ;)

 

Tak tak, já byl v pátek (25. 10.) na výpravě ze Zubrnic přes Bukovou Horu do Malého Března. Cestou jsem posbíral 7 keší a umístil jednu. Kromě Zubrnic a M. Března jsem nepotkal živého člověka. Jen pod Bukovkou parkovalo jedno auto. Maximální spokojenost, moc jsem si to užil.


  • 0

#2830 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 15:19

O půl 10.? Jeli jsme nahoru prvním autobusem. Totálně narvaný, stáli jsme tam ve frontě víc jak půl hodiny a byli jsme rádi, že jsme se vlezli do druhého autobusu...

Jako byly ty prázdniny a pěkné počasí opravdu znát. Bohužel jsme se domlouvali ještě s kamarády, všichni s malými dětmi (2-5 let), takže to prostě ještě není na to, abychom tam vyrazili úplně pěšky. A chtěli jsme dětem ukázat i hřebeny:-)

Už se těším, až povyrostou a ujdou toho trochu víc. Znám v Krkonoších i kouty, které jsou skoro prázdné. I když taky to je stav starý 5-8 let, kdy jsem třeba v únoru nenarazil 2 hodiny v Krkonoších na živáčka :-)

Hele autobusy nevím. My jeli ze Špindlu na Medvědín lanovkou, chtěli jsme jet v osm a zjistili jsme, že protože jsou lidi líní, tak se jim ta lanovka takhle brzy nevyplatí, takže jezdí až od devíti (asi tři, čtyři roky nazpátek se lanovka rozjela v 8:30 jen kvůli nám dvěma). Tak jsme nahoře mohli být tak po té půl desáté a netvrdím, že tam nebyl nikdo, to jako pár lidí ano, ale málo. A v kombinaci trasy, která není tak profláklá, jsme větší davy potkávali jen na úseku Petrovka - Špindlerovka, kde to odpoledne jinak být ani nemůže. V kolik přijíždí první autobus, nevím. Ale zase tak jestli to nahoře vyplivne jen ten jeden autobus a předtím tam nikdo není, tak asi pořád v pohodě.

Nejlepší ale je v Krkonoších vyjít třeba v půl sedmé ráno (možná i dřív, ale k tomu už mě mamka nepřemluví), to je pak paráda, to si ty hory v tu chvíli fakt zamiluješ!


  • 0

#2831 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 15:34

Přátelé, už je to venku, první jihočeský MEGA event!  :)  Hvězdný Tábor je publikovaný.   :wub:

Ikonka je díky týmu již přidělena, můžete vesele logovat a psát si do diářů termín 10.10.2020. Už ten se povedl, že?

Mega navštěvuji výjimečně, ale tady budu.  ( Trocha varování pro A12. )

 

https://coord.info/GC8F8XP


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 30 říjen 2019 - 16:10

  • 0

#2832 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 15:39

Ale pšššt, ostatní neprozradím. Ono je to vlastně všechno v listingu.  B)


  • 0

#2833 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 16:05

Přátelé, už je to venku, první jihočeský MEGA event!  :)  Hvězdný Tábor je publikovaný.   :wub:

Ikonka je díky týmu již přidělena, můžete vesele logovat a psát si do diářů termín 10.10.2010. Už ten se povedl, že?

Mega navštěvuji výjimečně, ale tady budu.  ( Trocha varování pro A12. )

 

https://coord.info/GC8F8XP

Trochu renonc s datumem ne? :-)


  • 0

#2834 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 16:10

Pardon, samozřejmě 2020! Omlouvám se, opraveno.


  • 0

#2835 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 16:13

A ještě k tomu přidám malou kritiku listingu. A to se netýká jen tohoto listingu, lidé níže popsané věci moc neznají a neřeší.

Ale ČSN je celkem jasná. Bohužel se to neučí ve školách (středních a výš).

 

1- Po znaménku je vždy mezera. 12-18 hod je špatně. Správně 12 - 18 hodin. (hod.)

2- U měn se nedoporučuje používání pomlčky k vyjádření částek bez uvedení desetinných míst. Zápisy jako Kč 500,– nebo 500,– Kč je totiž vhodnější nahradit jednodušším zápisem 500 Kč.

3- Datum se také nepíše 1.4.2020, ale buď 1. 4. 2020 nebo 01.04.2020.

 

Neberte to nikdo osobně, píšu to jen jako osvětu.


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 30 říjen 2019 - 16:21

  • 3

#2836 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 16:31

500,- Kč je taky renonc. To je jako bys napsal 500 korun Kč. :-)

Po znaménku není vždy mezera, musíš rozlišovat mezi spojovníkem a pomlčkou. Časová rozmezí se píšou bez mezery, to mají v listingu správně.

 

http://prirucka.ujc....5&dotaz=pomlčka


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 30 říjen 2019 - 16:33

  • 2

#2837 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 16:38

A když jsme u té osvěty - tvar "s datumem" je povolený teprve relativně nedávno a lidem s dobrým češtinovým, natož případně klasickým vzděláním to rve uši i oči. Přimlouvám se za správnější a dříve jediné povolené skloňování datum - bez data - k datu... s datem.

 

Též bych se přimlouvala za to, aby se do jazykové osvěty pouštěl raději někdo skutečně českého jazyka znalý a jazykové redakce praktikující. :-)

 

Děkuji za pozornost.:-))


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 30 říjen 2019 - 16:39

  • 0

#2838 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 16:59

Tvůrce listingu si to tu určitě přečte, díky.

 

Ovšem když vidím v řadě listingů horší zvěrstva, často na úrovni prvního stupně ZŠ.....mezery mi přijdou jako drobnost. Přiznám se, že datum tedy také píšu špatně a kolikrát se divím, co horšího a přitom jasného mi kde uletí.


  • 0

#2839 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 17:08

Znovu: Ty mezery v časovém údaji má autor listingu správně. Nenech se zviklat sebejistotou kritika. :-)


  • 0

#2840 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 17:22

A když jsme u té osvěty - tvar "s datumem" je povolený teprve relativně nedávno a lidem s dobrým češtinovým, natož případně klasickým vzděláním to rve uši i oči. Přimlouvám se za správnější a dříve jediné povolené skloňování datum - bez data - k datu... s datem.

 

Správnější snad ano, ale malinký problém je, že se to poněkud míchá se slovem "data" ve smyslu "informace" nebo "soubor informací". Já když vidím "s daty", tak mě rozhodně napadne nejdřív ten druhý význam.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka