Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2881 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 14:44

Mam jen takovy dotaz. Jak v listingu udělám, aby pozadí bylo černé a písmo bílé??

 

<body bgcolor="black" text="white">   ???  


  • 0

#2882 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 15:17

Mam jen takovy dotaz. Jak v listingu udělám, aby pozadí bylo černé a písmo bílé??

 

<body bgcolor="black" text="white">   ???  

 

BODY element nemůžeš použít, ten je pro celou stránku jen jeden -- tvůj listing je jen její část.

 

Udělej si DIV:

<div style="width: 100%; background-color: black; color: white">
</div>

Vše co bude v něm bude černé na bílém. Doporučuju nepoužívat úplně bílou, spíš něco jako #aaa nebo tak.


  • 0

#2883 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 15:17

Podle mě hledáš toto

<div style="color: white; background-color: black;">OBSAH</div>

  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#2884 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 15:41

super, diky obema

Pomohlo to.


  • 0

#2885 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 16:02

no ještě černé pozadí by šlo udělat černým obrázkem na pozadí, to groundspeek umožňuje. A bylo by to černé až do krajů.
  • 0

#2886 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 16:11

no ještě černé pozadí by šlo udělat černým obrázkem na pozadí, to groundspeek umožňuje. A bylo by to černé až do krajů.

 

No ale pozadí jsou jenom ty kraje, kde není vlastní stránka, takže to ti moc nepomůže.


  • 0

#2887 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 7:33

Bílé písmo je pomsta těm, co si to budou chtít vytisknout. V HTML stránce s černým pozadím se pozadí (myslím) standardně netiskne, takže dostaneš ekvivalent černou křídou do komína (tj. bílou křídou na nabílenou zeď). V tomto případě černého divu se asi vytiskne, takže z papíru bude kapat barva. Když už musím takovéto věci tisknout, zkopíruju si z toho holý text někam jinam. Šikovné v HTML byly oddělené styly (@media), které umožnily pro tiskárnu nastavit barevnost jinak, než pro obrazovku. Už se to asi nedělá, spíš se vygeneruje jednodušší stránka pro tisk. Pro listing by to stejně použitelné nebylo.


  • 1

#2888 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 8:07

Doporučuji si ten listing zkusit zobrazit na mobilu. Naprostá pomsta ownera je oranžové písmo na černém pozadí. Na monitoru to lze, ale na maličkém mobilu vesměs nečitelné. Už jsem takto vzdal několik multin a mysterek s hledáním indicií v terénu.


  • 4

#2889 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 8:21

Kdysi šlo na stránkách vypínat styly a obrázky, v dnešních prohlížečích to už asi není. Zrovna na mobilu by to někdy pomohlo, při špatném spojení se dočkat alespoň něčeho, ale asi by to při dnešních webech nebylo ke čtení, jak je vidět, když se mi někdy styly nenačtou (často na denik.cz). Pokud někdo víte, jak donutit prohlížeč třeba ke změně písma, které někdo předepsal nesmyslně malé, nebo barevně splývající s podkladem, napište to sem, dost lidem by to pomohlo.


  • 0

#2890 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 8:47

Kdysi šlo na stránkách vypínat styly a obrázky, v dnešních prohlížečích to už asi není. Zrovna na mobilu by to někdy pomohlo, při špatném spojení se dočkat alespoň něčeho, ale asi by to při dnešních webech nebylo ke čtení, jak je vidět, když se mi někdy styly nenačtou (často na denik.cz). Pokud někdo víte, jak donutit prohlížeč třeba ke změně písma, které někdo předepsal nesmyslně malé, nebo barevně splývající s podkladem, napište to sem, dost lidem by to pomohlo.

 

Potíž je, že v listingu nemůžeš nijak ovlivnit stylesheet, který dává GC web. Jediné, co funguje jsou in-line styly a ty stejně vypínat jednoduše nešly. Jinak pokud tomu aspoň malinko rozumíš, tak si můžeš otevřít developer tools (to má každý browser), dát si "Inspect Element" a povypínat nebo zmodifikovat styly jak se ti líbí.


  • 0

#2891 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 8:53

Doporučuji si ten listing zkusit zobrazit na mobilu. Naprostá pomsta ownera je oranžové písmo na černém pozadí. Na monitoru to lze, ale na maličkém mobilu vesměs nečitelné. Už jsem takto vzdal několik multin a mysterek s hledáním indicií v terénu.

 

Klasicka bila na cerne. Bude to nocka.


  • 0

#2892 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 10:21

Doporučuji si ten listing zkusit zobrazit na mobilu. Naprostá pomsta ownera je oranžové písmo na černém pozadí.

Vzpomněl jsem na dávné časy, kdy jsem připojoval svůj úžasný počítač Commodore C-64 přes anténní vstup k televizi a kdy jsem zjistil, že některé kombinace barvy podkladu a barvy písma byly naprosto nečitelné, protože to televize nezvládala.


  • 3
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#2893 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 12:19

Mam jen takovy dotaz. Jak v listingu udělám, aby pozadí bylo černé a písmo bílé??

 

<body bgcolor="black" text="white">   ???  

Sice nevím, co to dělá v georadostném koutku...když to patří spíš do depresivního...ale pokud možno se takovým změnám standardních schémat, prosím, všichni vyhýbejte, a obrázkovým listingům (text jen jako obrázek) taky.

To je potom běs, když na to máš koukat v Garminu, nebo i v mobilu. Ještě to luštit v noci.

Jeden takový odstrašující případ, na který si vždycky vzpomenu, je tahle série...v mobilu lahůdka ty blikající obrázky  :angry:  :wacko: GC6WEY5


  • 2

#2894 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 12:27

Pro mne je nejhorsi cervene pismo na cernem pozadi.
  • 0

#2895 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 12:41

Pro noční keš mi to připadá přijatelné, mobil pak nesvítí jako žárvka a neoslňuje. Ale zase, kdo si to prohlíží v terénu přes web? V navigaci to bude vypadat jinak. A v A:draku, Locusu, Cgeo - nevím.

Pro tvorbu jakéhokoli webu platilo vyzkoušet ho ve všech prohlížečích, v případě geocachingu i v navigacích a používaných mobilních programech. Stojí to za to? I když tento konkrétní případ je přijatelný.


  • 0

#2896 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 13:20

Sice nevím, co to dělá v georadostném koutku...když to patří spíš do depresivního...ale pokud možno se takovým změnám standardních schémat, prosím, všichni vyhýbejte, a obrázkovým listingům (text jen jako obrázek) taky.

To je potom běs, když na to máš koukat v Garminu, nebo i v mobilu. Ještě to luštit v noci.

Jeden takový odstrašující případ, na který si vždycky vzpomenu, je tahle série...v mobilu lahůdka ty blikající obrázky  :angry:  :wacko: GC6WEY5

 

Oficiální aplikace má možnost zobrazit listing jako čistý text, což by u tvého příkladu zafungovalo (komě toho začátku, to je opravdu text jako obrázek).


  • 0

#2897 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 20:31

Udělala jsem si radost jednou ještěrkou. Tedy vlastně dvěmi ještěrkami :)

Je to spona do vlasů.

https://img38.rajce....etrky.jpg?ver=0


Tento příspěvek byl upraven od RADMI1411: 15 listopad 2019 - 20:32

  • 0

#2898 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 20:48

Sice dneska žádná keš, ale procházka kolem Podolského mostu s rekordně nizkou hladinou Orlické přehrady mi udělala radost. Kdo budete poblíž, určitě si udělejte zastávku. Zítra jedu znovu i s návštěvou. Přemýšlím, která další místa by byla zajímavá. Jezdila jsem se k Podoláku koupat od dětství, za téměř padesát let jsem tolik z břehů nikdy neviděla.
  • 0

#2899 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2019 - 10:01

Díky nízkému stavu vody by mohlo být zajímavé i GC1ZR0M . Vida :-) , místo jsme navštívili přesně před 10 lety + 10 dny.
  • 0

#2900 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2019 - 11:29

Ta je ale už přes 7 let v archivu...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama