Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.0


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
221 odpovědí na toto téma

#61 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2012 - 22:18

v cem? download ceho?
  • 0

#62 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 20:20

Otázka trochu mimo - neměl jsem čas zatím upgradovat na nový GG, ovšem ten starý přestal jít. Když udělám novou instalaci do stávajícího adresáře, zkopírují se mi data a nastavení? Nebo aby proběhl import dat musím spustit upgrade přímo z GG? Bohužel mi teď totiž nejde ten GeoGet vůbec spustit... Chyba je takováto: Po spuštění se objeví uvítací okno "Geoget 2" s číslem verze "2.6.2.671" a nápisem "Připravuji datovou složku", ten se po chvíli zhasne, v hlavní liště Windows program stále je zobrazený, ale nikde se nic nezobrazí... Zkusil jsem obnovit starší zálohu databáze - nic. Dle správce úloh běží s nulovou zátěží procesoru, nic se nezobrazuje ani po několika minutách. Když jsem zkusil jednu opravdu starou databázi, tak mi to ve startovním okně hlásilo nejdříve nějaké převody staré databáze a potom - okno zmizelo - a zase nic. Nevíte, čím by to mohlo být? Předem moc díky za rady.
  • 0

#63 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 20:55

Jedna vec je adresar, kde je GG nainstalovany, a druha vec je datovy adresar, kde ma ulozena veskera data a veskere nastaveni.

Preinstalace programu v instalacni adresari se datoveho adresare nedotkne. proste jen nova verze zacne pracovat s dosavadnimi daty.

A naopak, tutez instalaci Geogetu muzes zkusit nasmerovat do uplne jineho cisteho datoveho adresare. Pokud tam nabehne, je chyba v dosavadnim datovem adresari. Pokud nenabehne, je asi pozkozena instalace.

viz. http://geoget.ararat...php/user:slozky

  • 0

#64 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 22:25

Jinak receno: ano, muzes klidne nainstalovat novou verzi pres tu starou. On je ten postup pri updatu uplne stejnej, jako kdyz to instalujes rucne, jen s tim rozdilem, ze kdyz tu aktualizaci spustis skrze GG, tak se ti to stahne a spusti samo :)
  • 0

#65 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 22:34

Nezměnilo se něco kolem založení bodu s GC kódem a následném stažení keše ?? Nějak se mi to nepovedlo a tak jsem zase stahoval GPX soubory :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#66 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 22:48

Me to funguje bez problemu...
  • 0

#67 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 22:56

petulinka1 napsal/a:
Me to funguje bez problemu...


Protože zadáváš GC kód velkými písmeny. Zkus to zadat v malých a uvidíš. Myslím, že ve staré verzi to bylo jedno.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#68 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 23:04

to máš říct hned :-Dráno to zkusím, jsem zvědavá :-)
  • 0

#69 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 23:08

petulinka1 napsal/a:
to máš říct hned :-Dráno to zkusím, jsem zvědavá :-)


Netušil jsem to.

Ten dialog zadání bodu vypadá jinak a tak jsem si myslel, že se něco zásadně změnilo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#70 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 6:57

Prosim vás, jsem děsná lama, poradil by mi někdo, jak nastavit do geogetu sloupec, kde by se zobrazoval tag kraj CR - prostě aby se u každé kešky viditelně zobrazilo, kde se nalézá, případně bylo možné si je seřadit podle krajů? Předpokládám, že to je v editaci sloupců řazení dle tagu a že je potřeba nějaký skript, ale dál už si rady nevím. Díky.
  • 0

#71 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 7:18

to:Jacka_dominikanka Nástroje-Editor sloupců-karta Sloupce-v okne Dostupné sloupce vyber v levém okne polozku Kategorie tagů a sipkou ji pretáhni do praveho okna Vybrané sloupce. V okne Vybrané sloupce sjed az dolu a budes tam mít kategorii Tag oznac jej a dole ve Vlastnostech sloupce si v okenku Nadpis dej CZ kraj, definuj sírku, vyber zarovnání a klikni na buton Zapsat. Tot vse
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#72 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 7:45

Archi1 napsal/a:
to:Jacka_dominikanka
Nástroje-Editor sloupců-karta Sloupce-v okne Dostupné sloupce vyber v levém okne polozku Kategorie tagů a sipkou ji pretáhni do praveho okna Vybrané sloupce.
V okne Vybrané sloupce sjed az dolu a budes tam mít kategorii Tag oznac jej a dole ve Vlastnostech sloupce si v okenku Nadpis dej CZ kraj, definuj sírku, vyber zarovnání a klikni na buton Zapsat. Tot vse

Já to mám tedy jako Území, přímo sloupec z GG. Tedy v levém sloupci najít položku Území a šipkou si ji přehodit do svého výběru v pravém sloupci. To je vše..
  • 0

#73 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 7:53

kolombo napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
Me to funguje bez problemu...


Protože zadáváš GC kód velkými písmeny. Zkus to zadat v malých a uvidíš. Myslím, že ve staré verzi to bylo jedno.

Mas pravdu - fakt to maly pismena nezere. Teda zere, ale stazeni skrze API je neaktivni. Tak to holt budes muset psat velkejma no ;)
  • 0

#74 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 8:30

Nojo, on byl problém, že jsem neklikala na to Zapsat, ale jen na OK, tak to vidíte :D:D:D Děkuji vám oběma!
  • 0

#75 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 12:08

Roman_Jaromer napsal/a:
Otázka trochu mimo - neměl jsem čas zatím upgradovat na nový GG, ovšem ten starý přestal jít.
Když udělám novou instalaci do stávajícího adresáře, zkopírují se mi data a nastavení? Nebo aby proběhl import dat musím spustit upgrade přímo z GG? Bohužel mi teď totiž nejde ten GeoGet vůbec spustit...

Chyba je takováto:
Po spuštění se objeví uvítací okno "Geoget 2" s číslem verze "2.6.2.671" a nápisem "Připravuji datovou složku", ten se po chvíli zhasne, v hlavní liště Windows program stále je zobrazený, ale nikde se nic nezobrazí...
Zkusil jsem obnovit starší zálohu databáze - nic.
Dle správce úloh běží s nulovou zátěží procesoru, nic se nezobrazuje ani po několika minutách.
Když jsem zkusil jednu opravdu starou databázi, tak mi to ve startovním okně hlásilo nejdříve nějaké převody staré databáze a potom - okno zmizelo - a zase nic. Nevíte, čím by to mohlo být?
Předem moc díky za rady.

nelaboroval jsi s vice monitorama? podobny problem jsem resil nekolikrat, ze se treba nespousti word, outlook.. a pak se ukazalo ze mel dotycny otevreny word na ext. monitoru u ntb, a kdyz monitor odpojil, tak se word porad ukazoval kdesi vedle..
  • 0

#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 19:43

To s temi monitory je dobry postreh, to klidne muze byt vysvetleni! Mrkni se do geoget.ini, najdi tam sekci [mainform] a v ni polozky Left a Top. To jsou souradnbice hlavniho okna. Pokud tam mas hodnity vetsi nez je tvoje aktualni rozliseni, prepis oboje na nuly, a pak pust Geoget. Mel by se ti ukazat v levem hornim rohu.
  • 0

#77 XaoS

XaoS

    XaoS.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 1:32

O víkendu jsem byl lovit na jihu nějaký kešky, v Praze jsem si připravil GPX a offline listingy. Všechno bylo v pohodě až na náhledové mapy. U některých keší jsem měl obrázky k jiným waypointům, ale v listingu přímo v geodetu se to zobrazovalo (před i potom) správně. Tak buď dělám něco špatně, nebo je chyba v generování offline listingů.
  • 0

#78 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 5:54

mikrom napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Chyba je takováto:
Po spuštění se objeví uvítací okno "Geoget 2" s číslem verze "2.6.2.671" a nápisem "Připravuji datovou složku", ten se po chvíli zhasne, v hlavní liště Windows program stále je zobrazený, ale nikde se nic nezobrazí...
Zkusil jsem obnovit starší zálohu databáze - nic.
Dle správce úloh běží s nulovou zátěží procesoru, nic se nezobrazuje ani po několika minutách.
Když jsem zkusil jednu opravdu starou databázi, tak mi to ve startovním okně hlásilo nejdříve nějaké převody staré databáze a potom - okno zmizelo - a zase nic. Nevíte, čím by to mohlo být?
Předem moc díky za rady.

nelaboroval jsi s vice monitorama? podobny problem jsem resil nekolikrat, ze se treba nespousti word, outlook.. a pak se ukazalo ze mel dotycny otevreny word na ext. monitoru u ntb, a kdyz monitor odpojil, tak se word porad ukazoval kdesi vedle..

Díky za radu, uhodil jsi hřebíček na hlavičku. osobně jsem to vyřešil už v sobotu, jen jsem neměl čas to psát sem:-). Skutečně doma používám 2 monitory.
Měl jsem omylem zapnutý GG, myslel jsem, že mám zapnutý jiný program a stiskl jsem F5 a tu koukám - zobrazil se dialog Geogetu - že se načítá filtr. Tak si říkám, to vypadá, jako by GG opravdu běžel, jen nebyl zobrazený... Tak jsem zkusil zkratkové klávesy, které pohybují s okny jako minimalizovat okno, maximalizovat okno, atp. a světe div se - ono se okno GG objevilo!
Trochu mě zaráží, že se pozice okna na druhém monitoru ukládá i po restartu PC a i když ten monitor není připojený, ale to je asi otázkou celého systému. Tak snad tato má lapálie pomůže někomu dalšímu, až se vyděsí, že mu nejde GG :-)
  • 0

#79 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:23

V informacích o novinkách jsi psal, že je pořešený problém s Final importovaných z Corrected Coordinates na webu. Snažil jsem se nějak rozchodit filtr Resolved mystery a stejně to nefunguje, musím mít dál 2 filty... Je potřeba u takových keší znovu načíst listing?
  • 0

#80 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 10:31

Ano, to je potreba. Ty umele vytvorene finalni waypointy maji totiz novy flag, ktery se jim zpetne nepriradi.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama