Přejít na obsah


Fotka

Etika boje o bednu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#61 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 9:53

Myslím, že se teď bavíme o ničem. Ve svém okolí mám TŘI krabice přihlášené do OC, přitom do dvou z nich se trakably určitě nevejdou. V celé Praze jich vidím 14. Na opencaching.cz jich je aktivních asi 300 (nevím kde, bez registrace je nevidím a registrovat se nechci). Jiná situace bude asi u opencaching.de . Tam jich je na 30000 a několik jich je i u nás. Takže dírou na trakably to může být, ale hádat se o FTF asi opravdu nemá smysl.
  • 0

#62 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:01

mpik napsal/a:
Myslím, že se teď bavíme o ničem. Ve svém okolí mám TŘI krabice přihlášené do OC, přitom do dvou z nich se trakably určitě nevejdou. V celé Praze jich vidím 14.

ČR není jen Praha a její okolí, například u několik stovek kilometrů dlouhých hranic s Polskem je v blízkém polském příhraničí (pohodový dojezd i na kole v rámci jednodenního výletu) většina krabiček jak v opencaching.pl, tak i na gc.com.
  • 0

#63 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:02

Jenze ono to takhle jednoduchy vetsinou neni. Navic uvazovat +- par dni okolo publikace na GC neni dostatecny. Musis uvazovat celou dobu kdy tam pixla lezi, tedy nekolik mesicu. A kdykoliv ex post si muze kdokoliv z predchozich nalezcu zalogovat na GC na netu nalez. Muze ho i povazovat za FTF. Mas pravdu ze to neni moc pravdepodobny, ale mozny to je. Nakonec kdyz to sam povazujes za FTF, nikdo ti v tom nezabrani, v podstate je to tvoje vec jestli to chces za FTF povazovat. Me by to prislo smesny pribehnout s jazykem na veste k pul roku stary pixle o ktery uz davno vi kazdej mudla v okoli a na zaklade toho ze jsem jako jednej siroko daleko o ni nevedel si to dat jako FTF. Kdysi se mi tohle stalo (i kdyz tam tech logu bylo vic nez zminujes a nebylo to takhle jednoduchy), tak jsem ty nablbly polaky jen proklel do desatyho kolena a neresil to kolikatej jsem vlastne byl. Proste jsem byl posledni :) A vic logbooku, to je sice teoreticky pekny, ale prakticky nerealny. Jednak bys tam ten druhej musel pridat synchronne s publikaci - tedy cekat s nim u kese az to pipne na GC. Taky bys musel zajistit aby lidi logovali do spravnyho, pripadne do obou, coz je myslim taky nerealny. Ja to vidim tak, ze paralelni existence GC a OC je prusvih a je treba se modlit aby se nam tu tohle nerozmohlo. A lokalitam kde to bezi paralelne se radeji vyhnu, pripadne je budu brat s nadhledem a o FTF se tam vubec pokouset nebudu, abych si tohle usetril.
  • 0

#64 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:05

Ta finanční stránka mi není moc jasná - proč by odlov kešky jako FTF měl být nějak dražší, než stejný odlov o tři dny později? :o


Dražší je nepochybně. FTFkáři jedou jako šílenci a už podle dojezdových časů nedodržují povolené rychlosti (zvýšená spotřeba). Za druhé se (v 98%) řítí pouze kvůli jedné krabičce (ze které nezřídka vidí jenom ten logbook ;)) A za třetí-když tam jedu piánko, kešku si užiju a můžu odlovit ještě něco kolem. Ale tím asi musí kačer projít, neboť já jsem se taky dost nablbnul při lovu FTF. Až později si říkám: "Co z toho vlastně mám? Musím doma se vším praštit, ženu se někam, kam ani nechci, tam letím potmě div se nezabiju, abych následně otiskl razítko do logbooku a jel domů. Nevyspalý, podrápaný...má to cenu?" Řekl jsem si, že pro mě už nemá. Jednou za čas, proč ne. Ale blbnout u každé krabičky? Klííídek :D.
  • 0

#65 LynxJ

LynxJ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:09

Ja si zase vedu statistiku ETF = even to find a protoze se mi pri dlouhem logbooku spatne urcuje, jestli jsem sudy nebo lichy, tak bych zavedl pro vsechny povinne pravidlo se v logu odpocitavat - sudy/lichy. Dekuji.
  • 0

#66 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:10

Jo, já nejsem z Prahy. A koukal jsem na Německo, kde přes Šumavské hřbety se tak pěkně na kole nejezdí. Ale u toho Polska to nastat může. Tam se nevyskytuju. A finanční stránka FTF? Já mám FTF jen dvě. Jedno pěšky, jedno za 2 dni po publikaci vlakem a pěšky. Včera dvě STF, jedno na kole, druhé pěšky. Obě po stejném FTFkaři. Jde to.
  • 0

#67 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:21

Jezci-sokolov napsal/a:
Dražší je nepochybně. FTFkáři jedou jako šílenci a už podle dojezdových časů nedodržují povolené rychlosti (zvýšená spotřeba). Za druhé se (v 98%) řítí pouze kvůli jedné krabičce (ze které nezřídka vidí jenom ten logbook ;))


Nojo, tak my, co pro 90% keší jezdíme na kole, dalších 8% s použitím veřejné dopravy a vlastních nohou, a autem pro keš jedeme jen tehdy, když nás s tím autem služebně někdo někam pošle a ta škatule je přímo a bezprostředně na cestě, tak my fakt tyhle starosti nemáme. :D Co myslíte, ošoupe se kolo víc, když na něm jedu pro FTF, protože podvědomě se víc opírám do pedálů? :D
  • 0

#68 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:23

honzak83 napsal/a:
Dle mého názoru je to jednoduché - pokud není v logbooku žáden log od data publikace na gc.com plus minus pár dní a jediný, kdo logoval nález i na gc.com i v logu píše, že to nalezl v rámci opencachingu a dá datum nálezu 3 měsíce před publikací na gc.com, tak snad nemá nárok na geocachingové FTF. Dle mé logiky věci - dvě hry s odlišnými pravidly, dvě xTF. (


To mi trochu připomnělo jeden dotaz z "puboš" poradny. V souvislosti s GC to dostává teprve ten správný rozměr :D
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#69 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:27

Také mám pár FTF, jedno dokonce v Českém ráji asi 4 dny po publikaci.Dle mého názoru se mi také zdá nefér, když někdo ihned po publikaci má čas stáhnout listing, vyrazit na keš a potom loguje až za tři dny s odůvodněním, že neměl čas.Zdá se mi to podivné ale jak tu čtu, není to nefér. Budiž.Už více jak rok nejsem PM, nechodí mi notifikace a mám klid. Nesahám uprostřed noci po telefonu a na keše chodím jen když mám čas.A kupodivu žiju.Nějak více si tu krabku užívám.Jak cestu k ní, tak i zpět a hlavně ve dne.Chápu vnitřní napětí cestou ke krabce i ten pocit , že mám FTF ale je to vždy radost pro prvního a nepříjemné překvapení pro druhého, když v koutku duše doufal, že má šanci na FTF. GC je moc pěkná hra a spory o pseudopravidla si ji jen kazíme.Více tolerance přináší i více pohody a o pohodu při Gc jde alespoň mně nejvíce.Nepovažuji FTFkaře za podivíny a pokud se dohadují o nepsaná pravidla, nechť si tu užijí. Dobře jim tak.;)
  • 0

#70 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:43

Co myslíte, ošoupe se kolo víc, když na něm jedu pro FTF, protože podvědomě se víc opírám do pedálů? :D


Jasne ze jo, o tom vubec nepochybuj. Napriklad vic vytahas retez, zatacky jedes smykem, takze vyssi opetrebeni galusek, ram dostava pri vetsi rychlosti vetsi stosy, takze driv praskne. Navic mas vyssi vydej energie, tedy pak vic sezeres (stejne jako s tim benzinem u auta). Spotrebujes taky vic kysliku, vyprodukujes vic CO2. A to ani neuvazuju situaci kdy se smotas a kolo rozbijes ;)
  • 0

#71 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:43

Furt se tu řeší nějaké náměty na bakalářky, ale jak to tu tak čtu, tak si tu za chvilku začne sbírat materiál na vědeckou studii nějaký psychiatr :-) Možná by se mělo logovat: FTF podle pravidel dle ....... a sledovat na té keši několik různých typů FTF.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#72 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:50

BTW pro ty co jezdej na FTF na kole bych mel jeden napad. Ja kdyz na kole zavodil, mel jsem na casovky takovou tu aerodynamickou kapku na hlavu, aby to jelo rychlejc. Bez toho clovek v podstate nema sanci. Tedy pokud Jacka_dominikanka nebo kolombo to mysli s FTF na kole vazne, doporucuju tu casovkarskou kapku poridit. Budete rychlejsi tak zhruba o vterinu na kilometr, coz muze rozhodnout. Jeste tu kapku nekde mam ve sklepe, mozna bych ji i prodal :D
  • 0

#73 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 10:53

Když jsem onehdá s kamošem prošel sérii Cesta (u Lovosic), u poslední z nich mi div neporazila Oktávka. Zastavila 160m přede mnou, dvě minuty špekulace v keřích, pak popojetí o dalších 160m, špekulace v keřích.. Bylo mi jasné, že su právě svědkem prodlužování série a tak jsem šel lovit. Tehdy jsem volal pro jistotu ešče Marošovi, jestli toto smím a ten říkal, že rozhodně je to ready a že ať si FTF v klídku zaloguju. Tak mám dvě takováhle FTF 14 dní před publikací. Někteří STFkáři tam pak držkovali, že pravidla a kdesicosi.. Já to beru tak, že jsem měl obrovskou časoprostorovou kliku, tak proč toho nevyužít. Dokud nejde o život, jde o trus. Snad si nebudeme muset časem najmout Sokola a Samkovou na soudní spor o FTF.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#74 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 11:18

LynxJ napsal/a:
Ja si zase vedu statistiku ETF = even to find a protoze se mi pri dlouhem logbooku spatne urcuje, jestli jsem sudy nebo lichy, tak bych zavedl pro vsechny povinne pravidlo se v logu odpocitavat - sudy/lichy. Dekuji.


Asi nejlepší odpověď na xTF :D

A co si myslím o xTF na OC/GC apod.? "First to Find" je prostě první nálezce krabičky, ať je v jakékoli hře nebo i před zveřejněním. Vždyť honba za xTF není součástí pravidel GC... ;) Jen mne překvapuje, s ohledem na spory, že ještě nemáte web se základními pravidly - určitě by se tomu dost lidí přizpůsobilo...
  • 0

#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 11:36

Dovedes si predstavit, jak se pohadaji, az budou ta pravidla psat? :D
  • 0

#76 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 11:51

HaLuMa napsal/a:
Dovedes si predstavit, jak se pohadaji, az budou ta pravidla psat? :D

Nakonec vzniknou troje až čtvery pravidla, každý se přihlásí k pravidlům, které se mu líbí a budeme mět na každé keši 4 různé FTFkaře, podle toho, ke které stáji patří, .......
:D:D
Tak kdo se toho ojmete? :-)
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#77 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 12:05

GC2AFNY Tady si můžete dole přečíst, jak to s xTFkaři občas taky je. Čili statistiky xTF jsou plus mínus autobus a můžete se zase na to téma pohádat.. :-)
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 12:16

A az vznikno ta cvery pravidla, tak se tu budou ty ctyri skupiny FTFkaru navzajem osocovat, ze jen ta jejich pravidla jsou ta spravna a ostatni jsou lamy. Super! :D
  • 0

#79 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 12:38

FTF beru spíš jako legraci, jak si užít trošku jinak keš, pokud je blízko domova. Obvykle to je spojené s pokecem s místními kačery. Jen jednou jedinkrát se mi povedlo čistokrevné FTF, kdy jsem tam byl sám. Jelikož okolo chodil jakýsi mudla, kešku jsem raději ukryl, po asi 15 min dorazili další 3 kačeři, trošku reptali, že jsem nepočkal, ale tak po vysvětlení, že jsem chtěl FTF bez nikoho dalšího, dva to pochopili, ale náš známý a všemi milovaný vězeň W&W se chtěl prát, protože to prý jel až na kole a kdesi cosi. Člověk jen nestačil zírat. Naštěstí je od podobných věci minimálně na 2 roky klid. :D Akorát tedy nechápu lidi z okolí HB, kde si dovolují logovat až po 24 hodinách, to mi přijde opravdu jako blbost. Většina si tu zaloguje ještě z terénu, takže se pak nemusí zbytek lidí honit. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby se někomu z jiného kraje povedlo nějaké FTF a rovnou se zalogoval, jak by na to místní zastánci 24hodinového čekání reagovali. :D
  • 0

#80 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2012 - 12:40

Myslim, ze to logovani v HB uz jsem ti jednou vysvetlovala.... Vcetne ty posledni vety ;) Me osobne je to jednom at si loguje kdo kdy chce...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama