Přejít na obsah


Fotka

PQ GPX všech PM keší v ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
596 odpovědí na toto téma

#101 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 3:46

No vidím, že většina z vás se tu snižuje k urážkám a zesměšňování, asi už nejste schopni tu údajnou povinnost nebo zvyklost při logování vždy děkovat vyargumentovat normálním způsobem. Možná by bylo dobré od těch urážek a zesměšňování diskutéra s jiným názorem upustit a přesvědčit ho nějakým slušným a rozumným způsobem. Co na to říkáte owneři? Zaslouží si snad kačer, který nalezl vaši keš, urážky a zesměšňování jenom proto, že vám v logu na internetu nepoděkoval? Nebo si opravdu myslíte, že ta vaše keš je mezi těmi ostatními desetitisícovkami keší v ČR tak vyjímečná, že je tam dána ta skoro povinnost děkovat?
  • 0

#102 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 4:01

Evidentne nejsi schopen ani minimalni sebereflexe a porad hledas problem u jinych. Nedelej uz tu ze sebe hlupaka a nechej si to vysvetlit od nekoho, komu duverujes, treba od rodicu nebo "pančitelky".
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#103 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 4:31

Krom urážek a zesměšňování se tu asi nic jiného nedočkám, proto děkovat nebudu ani nadále. :o
  • 0

#104 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 5:12

Mě jako malého učili, že i ta kráva na pastvě zabučí. Děkovat za keš nemusíš, ale jako owner mohu říci, že pokud se na mé keši budou objevovat logy jen s datumem a časem, ani to "Díky za bod" tam nebude, tak z toho usoudím, že moje krabička ostatní jen otravuje a nejsou vděčni ani za ten bod ve statistice. Tak tuto otravnou krabičku pošlu do archivu. Udělám to já, udělá to Franta, udělá to Pepa. A za chvíli budeme v situaci, kdy v Praze budou 3 keše, v Brně 1 a další v Ostravě. A jaké keše budeš pak hledat?
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#105 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 6:21

shaman3 napsal/a:
Krom urážek a zesměšňování se tu asi nic jiného nedočkám


A co bys jako s tím, jak tady provokuješ čekal? Že tě všichni budou virtuálně plácat po zádech a psát jakej jsi borec? To bys musel být už asi hodně velkej kretén, abys na tohle byť jen pomyslel...
Za sebe mám dojem, že do těch logů toho ještě píšeš zbytečně moc. Co kdybys tam nepsal vůbec nic? Nebo ještě líp - co kdybys vůbec nelogoval? Pokud hledáš keše jen proto abys věděl, kam jsi kterej den na kole dojel, resp. kudy jsi jel, tak bych si s logama vůbec nelámal hlavu a všecko jen sázel do GG nebo GSAKu, kde to i bude přehlednější, nač ztrácet čas přihlašováním na GC a logováním, pak bys třeba ujel i 101 nebo 102 kiláků. Myslím si ale, že s tím kolem to u tebe nebude tak horký, že budeš jen velkej kecal.
Zajímalo by mě, jak jsi třeba na kole lovil tohle - GC369AP? To jsi tam jako dojel a hbitě se vyhoupl v tretrách a cyklistických kraťasech do koruny stromu jo? Nebo jsi vezl kvůli jedné keši celou cestu věci v batohu? No tak to bych teda chtěl vidět. Takže nebude to náhodou trochu jinak? Není to spíš o tom, že objíždíš keše na kole, protože na jiný přibližovadlo nemáš buď věk nebo buňky nebo peníze a ujels přitom jednou kilo? I když kilo - 84,31% odlovených keší máš ve vzdálenosti mezi 10-25km od HC, a mezi 50-100km 0... Takže si myslím, že je na čase nás tady přestat krmit, některý dráždit, sednout na kolo a odjet někam daleko, hodně daleko, třeba do Čiernej pri Čope.

Jak jsem psal výše klidně do logu nepiš nic, ať každej z komunity hned vidí jakej jsi strupík, je to jen tvoje vizitka a nikoho jinýho.

a ještě jednu radu ti dám - nezapomeň, že žádnej strom neroste do nebe...
  • 0

#106 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 6:40

shaman3 napsal/a:
No vidím, že většina z vás se tu snižuje k urážkám a zesměšňování, asi už nejste schopni tu údajnou povinnost nebo zvyklost při logování vždy děkovat vyargumentovat normálním způsobem. Možná by bylo dobré od těch urážek a zesměšňování diskutéra s jiným názorem upustit a přesvědčit ho nějakým slušným a rozumným způsobem. Co na to říkáte owneři? Zaslouží si snad kačer, který nalezl vaši keš, urážky a zesměšňování jenom proto, že vám v logu na internetu nepoděkoval? Nebo si opravdu myslíte, že ta vaše keš je mezi těmi ostatními desetitisícovkami keší v ČR tak vyjímečná, že je tam dána ta skoro povinnost děkovat?


Já osobně většinou ke každé kešce něco napíšu, alespoň díky za bod, když už se mi ta keš nelíbí (a v tom případě dodám - proč se mi nelíbila, aby případně znal autor můj názor a mohl se dle něj zařídit v případě, že byla špinavá, vlhká atp.).

U Tvé výše uvedené argumentace mě zaráží jedno - že vidíš rozdíl mezi tím, když pro tebe udělají něco 2 lidi. Jednomu poděkuješ a druhému ne. K jedné věci se totiž nedostaneš bez problémů - listing PM keší - musíš o ně slušně poprosit, tak za ně pak poděkuješ, protože pro tebe něco udělá. To, že v druhém případě pro tebe někdo něco udělá už asi bereš jako samozřejmost, ale i tu kešku pro Tebe někdo udělal, tak proč za ní nepoděkovat? Někdo si s ní taky dal tu práci, aby ji vytvořil...
Samozřejmě, k nalezení kešek se dostaneš bez problémů, bez doprošování bereš to asi tedy jako samozřejmost. Ale i zde někdo jiný musel vyvinout nějakou činnost, kterou Ti umožnil Tvou zábavu - Geocaching. Slušelo by se tedy poděkovat...

Alespoň já to takto beru a podle toho se chovám.
Doufám, že ti toto stačí jako argumentace, proč většina kačerů děkuje ve svých lozích za kešku.

Jen tak pro zajímavost jsem si pročetl 50 posledních logů na jedné své kešce, která je často kradená a proto není až tak moc pěkně technicky zpracovaná a často jen provizorně provedená a z toho jen zhruba 6 neobsahovalo poděkování. Ovšem některé z těchto logů mi vyzněly stejně tak, že se keška líbila takže jsem byl rád stejně, protože to byly většinou delší logy, že se místo a keška docela líbily, takže stejně potěšily... :-)
  • 0

#107 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 6:46

shaman3 napsal/a:
Co na to říkáte owneři? Zaslouží si snad kačer, který nalezl vaši keš, urážky a zesměšňování jenom proto, že vám v logu na internetu nepoděkoval? Nebo si opravdu myslíte, že ta vaše keš je mezi těmi ostatními desetitisícovkami keší v ČR tak vyjímečná, že je tam dána ta skoro povinnost děkovat?


Noo z pohledu ownera: Všechny moje keše jsou výjimečné a poděkování si snad zaslouží a také ho celkem dostávají. :D Jinak bych se ostatně nenamáhala se zakládáním a udržováním. ;)

U některých jsem se dokonce neovládla, zalogovala je a ještě v logu poděkovala za založení. :D:D
  • 0

#108 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 6:46

Teď když koukám na tu keš GC369AP, tak nevěřím, že je v ní vůbec zalogován. Myslím, že jí jen vyfotil a bylo.....
  • 0

#109 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 7:17

shaman3 napsal/a:
To bych asi nemohl tu PM keš najít a zalogovat, kdyby mi to někdo neposlal ne? Celá ta tlupa mravokárců se tu do mě pustila jen proto, že se jim nezdál můj log v PM kešce dost děkovnej. B)

pes13 napsal/a:
Schválně, jestli toto individuum někdy zaloguje nějaký event will attend. ;) To bude účast B)

Nevím co to přesně je "event will attend", geocaching je pro mě jen taková vedlejší činnost při jízdě na jízdním kole, nestudoval jsem ho tedy podrobněji a neznám všechny podrobnosti a zvyklosti. Prostě abych nejezdil na kole bezcílně, tak mám pomocí geocachingu různé cíle, najedu na kole klidně 100 km denně. Všechny keše, co jsem nalezl, jsem zalogoval při jízdě na jízdním kole. Je to pro mě jen takový druh sportovního vyžití.


Ty hrajes hru o ktere nevis jak se vlastne hraje??? Umis anglicky?? Pokud ano tak si to preloz. A mimochodem, to ze ti tu lidi nadavaji je asi hlavne proto, ze se chovas jak kreten a neni to jen o tom, ze nedekujes na PM kesi, ale ty nedekujes na zadne kesi. Coz je hulvatstvi. No a nebo jsi chudacek sirotecek, ktery vyrustal v nedostatku lasky a slusnosti nekde v detskem domove, ale i tam si myslim,ze se dba na slusne chovani, ktere ty tedy opravdu nemas.

Takze pro tebe dve rady:
1. Absolvuj kurz slusneho chovani. Dost by ti pomohl, kdyz to tvoji rodice nezvladli za dobu tveho zivota
2. Precti si pravidla geocachingu a nedelej ze sebe jeste vetsiho kretena nez jsi.
  • 0

#110 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 7:18

geostorm: vsak dle jeho logiky "proc by dekoval" se to da urcite i aplikovat "proc bych logoval"? Vzdyt na misto dojel, cache videl a to je hlavni, ne? :D :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#111 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 7:24

shaman3 napsal/a:
No vidím, že většina z vás se tu snižuje k urážkám a zesměšňování, asi už nejste schopni tu údajnou povinnost nebo zvyklost při logování vždy děkovat vyargumentovat normálním způsobem. Možná by bylo dobré od těch urážek a zesměšňování diskutéra s jiným názorem upustit a přesvědčit ho nějakým slušným a rozumným způsobem. Co na to říkáte owneři? Zaslouží si snad kačer, který nalezl vaši keš, urážky a zesměšňování jenom proto, že vám v logu na internetu nepoděkoval? Nebo si opravdu myslíte, že ta vaše keš je mezi těmi ostatními desetitisícovkami keší v ČR tak vyjímečná, že je tam dána ta skoro povinnost děkovat?


Owneri tady rikaji presne to, co ctes. Podivej se, kdo ti tu reaguje a kolik maji zalozeno kesi.

A vzhledem k tomu ze ty beres za urazku to, ze jen piseme jak ty sam se chovas, tak my jako owneri bereme za urazku to, ze ty se neumis slusne chovat a za nasi praci ani nepodekujes.
  • 0

#112 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 7:33

shaman3 napsal/a:
...a přesvědčit ho nějakým slušným a rozumným způsobem. Co na to říkáte owneři? ...


Zkus si založit vlastní keš, pak uvidíš jaké to je.
  • 0

#113 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 7:37

geostorm napsal/a:
Teď když koukám na tu keš GC369AP, tak nevěřím, že je v ní vůbec zalogován.
Myslím, že jí jen vyfotil a bylo.....


Taky si myslím, možná by bylo dobré, kdyby to owner zkontroloval.
  • 0

#114 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 8:29

Skoro 120 příspěvků. Kolik jich je k tématu vlákna "PQ PM" ? Pět, šest ?
  • 0

#115 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 8:36

Možná by bylo dobré od těch urážek a zesměšňování diskutéra s jiným názorem upustit a přesvědčit ho nějakým slušným a rozumným způsobem. Co na to říkáte owneři?

Tak já to zkusím, bohužel mnohdy budu opakovat, co už tu dříve zaznělo. Každý tvor na tomto světě chce za to, co udělá pro jiné odměnu. Když budeš cvičit psa a ten něco udělá dobře, dáš mu pamlsek. A on bude vědět, že to udělal dobře. Když zazpíváš u trampského ohně, odmění tě ostatní voláním umííí. V zaměstnání dostaneš za svou práci peníze. No a v geocachingu používáme jako odměnu ownerovi poděkování. Děkování není povinnost, je to jen zvyk. Klidně bychom se mohli dohodnout na jiné formě odměny, klidně mi můžeš donést za každou moji keš, kterou odlovíš (a bude se ti líbit), panáka slivovice, ale kdyby tak učinili všichni, tak bych asi nebyl schopen další keše zakládat. Takže radši zůstaneme u toho obligátního "díky za kešku". Owner si většinou dal s keškou práci, trvalo mu, než našel vhodné místo, napsal listing a za dobu života kešky ji musí udržovat. Proto je slušnost mu věnovat aspoň dvě minuty svého života a něco mu do logu napsat. Čím víc mu toho napíšeš, tím víc mu dáváš najevo, že tě jeho keška zaujala (ať pozitivně nebo negativně). Tvoje logy nám, ownwerům, jednoznačně vzkazují "keš byla hnusná, nezajímavá, že nemá ani cenu k ní něco psát". Já když jedu do cizí země, vždy jako první slovo (a mnohdy jediné) se naučím "děkuji". Umím to i arabštině a čínštině (kdyby to někoho zajímalo tak šukram a šia šia). Protože musím nějak odměnit dobré lidi, kteří mi pomohou najít cestu třeba na nádraží. Prostě v naší společnosti se poděkování bere jako jakási forma slovní nepeněžní odměny za nějakou službu.
  • 0

#116 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 9:08

Zagloba napsal/a:
....

+1

Trochu zkráceně jsem se pokusil napsat něco podobného asi o dvě stránky předtím (ne to s eventem).
Takže jen paralela - když přijdu do supermarketu (potažmo kamkoli), stačí, když si vyberu zboží a zaplatím (pokud si něco vyberu). Tolik povinnost. Přesto většina lidí u pokladny řekne "Dobrý den" a při odchodu "Nashledanou".
Jedná se o zažitou konvenci, patří to k sociálnímu chování, které není vynucováno zákony. Nemám rád americkou konvenci "keep smilling", kde by se měl člověk automaticky na druhého usmívat. Ale je to jiný kraj, jiný mrav. V geocachingu se vžilo něco jiného.
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log - Na co pamatujte při psaní logu.
Pane kolego shamane3 - je to slušné a věcné odůvodnění? Ale ono to tu zaznělo už několikrát, jen v jiné formě. :(
  • 0

#117 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 17:35

bodlak napsal/a:
Skoro 120 příspěvků. Kolik jich je k tématu vlákna "PQ PM" ? Pět, šest ?

Máš pravdu. Vypadá to, že někteří militantní owneři nemají rádi logy bez poděkování, tak se tu pustili do urážející OT diskuze za účelem instruktáže o dobrých mravech při logování. Ale jsem rád, že se tu krom mě ozval konečně ještě někdo další normální.
  • 0

#118 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 17:39

A tímto bych to bral za vyřešené.
  • 0

#119 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 17:44

Správně a můžeme se zase věnovat původnímu účelu diskuze, tedy poskytování PQ GPX PM keší. B)
  • 0

#120 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 17:50

Jen se nesnaž bejt jako cool a lustrovat ostatní. Na to nemáš. Chováš se jako buran a nechtěj ostatním vnutit to, že je to normální. Piš si do logů, co chceš. Neočekávej však, že to ostatní nepojmenují.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama