Přejít na obsah


Fotka

Mýty a fámy Jonea


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#1 Jonea

Jonea

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 16:47

Zdravím, na fóra nechodím, raději jezdím na eventy a komunikuji napřímo, protože netová komunikace se stává metlou lidstva:-) Je pravda, že jsem tak trošku jiný kačer, kdy mým cílem není ani tak honění bodů (to bych si zajel do USA nebo jezdil jen po trailech), ale především návštěva maximálního počtu zajímavých míst, na které kačeři keškou upozorní a také vyplňování a čištění map. A je pravda, že když se mám k některé DNF keši opět vracet již jen kvůli bodu, tak mě to mrzí, protože je to na úkor návštěvy jiných zajímavých dosud nenavštívených míst... Honíc se za touto ideou, jsem dříve do června 2012 logoval FI i některé kešky, které jsem nenašel s tím, že jsem požádal ownera o uznání FI oproti fotce jako důkazu návštěvy místa. Ačkoli poslední slovo u FI logu má vždy owner, nebyl tento způsob logování zcela v souladu s pravidly a tak jsem se s některými reviwery domluvil, že takto logovat nebudu. Nyní si loguji FI pouze se souhlasem ownera a nejedná se o závratné množství, ale cca 2-3% nalezených keší... K formě tichého souhlasu jsem se rozhodl ze 2 důvodů. 1) Většině kačerů to je jedno a nebo po zaslání fotky souhlasí, tudíž mi připadá zbytečné je zatěžovat tím, aby mi odpovídali souhlasným mailem. Menšina, která s tímto nesouhlasí, mi pouze napíše "NO" + GC keše a zde automaticky zůstává log DNF nebo RN. Je tedy na zvážení každého kačera, zda-li log FI uzná či nikoli. Většinou se jedná o kešky, které tam nejsou nebo jsou úplně mimo souřadky nebo jsou daleko od ČR apod. Co se zahraničí týče, způsobilo to na forech jistou nevoli a někteří kačeři mi dokonce začali mazat i skutečně nalezené kešky. Nicméně ozvali se i jiní, kteří tyto diskuse na forech a takové jednání kačerů ve stylu honu na čarodějnice velmi kritizovali. No a podle odpovědí na DNF a RN logy to opět vypadá, že 90% kačerům to je jedno nebo souhlasí. Je zajímavé, že ačkoli řada kačerů loguje FI nepoctivě kešky, na kterých vůbec nebyli nebo které ani nehledali, tak některé kačery tolik irituje můj způsob lovu, kdy poctivě loguji všechny DNF a na FI je změním až po souhlasu ownera. Na závěr chci říct, že jezdím pravidelně na eventy, najdete mě na Facebooku včetně různých Geoskupin, takže pokud kdokoli z vás ke mně něco máte, klidně mi napište. Často pořádám různé výpravy za keškami, snažím se pomáhat přátelům a všemožně podporovat GC v České republice. Pokud někdo GC škodí, jsou to kačeři, kteří na forech roznášejí lži a pomluvy, aniž by si předtím zjistili či ověřili informace. GC je nádherná hra a nechť si ji každý hraje jak chce a nechť si z ní každý bere co chce...GC by měl lidi sbližovat a ne rozdělovat!!! Přeji vám všem krásný den:-)
  • 0

#2 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 17:00

Kolegu Jonea neznám, ale snad jsem krapet pochopil co chtěl napsat. Já razím nekompromisní pravidlo, že jak se nezapíši, tak nemám bod. Ovšem nastane vám situace, že ujedete 500km autem, vylezete do výšky 2500 m/nad m. a krabka tam sice je, ovšem na vrcholu je tolik mudlů, že nelze odlovit aniž by vás někdo spatřil. Nevadí, za tři dny si to dáte znovu a opět není, přes množství lidí, možnost logovat. Kde je chyba? Já myslím, že v kačerovi minimální.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#3 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 17:11

Trocha vysvětlení z Beskyd: jedna disablovaná cca 40 km dlouhá multina (krabička na finálce nebyla), Jonea vesele loguje FI, u jedné další, kde je nutno najít na stromech v okolí 3 čísla (krabička má malý otvor, ovšem bez použití správného číselného kódu nelze provést zalogování - logbook touto dírou ven nedostanete), Jonea loguje FI tím, že dovnitř hodí své reklamní CWG; 3. případ mysterka, která se řeší přímo v terénu - Jonea pohodí u výchozích souřadnic své CWG a pobaví širokou kačerskou obec logem o tom, jak utíkal před divokým prasetem:). Jednoduše spoléhá na to, že většina kačerů nemá sílu a čas se s ním hádat! Navíc Jonea loguje FI max. po 2 týdnech od těchto svých podvodných logů, mnozí owneři do té době jednoduše z různých důvodů nezareagují. No a pak se divme, že má celkově přes 10 000 nálezů...A postoj RW se mi teda vůbec nelíbí, pokud je tomu opravdu tak, jak Jonea píše...
  • 0

#4 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 17:17

K čemu je FI log keše, kterou jsem nenašel? Jak může někoho takovej log těšit? A fotka dotyčného místa? Logovat takto keše tak mi u mnohých stačí sedět doma u street view.
  • 0

#5 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 17:34

to já, když chci vidět čistou mapu, tak chodím přímo na maps.google.com nebo na mapy.cz a žádný ikony se mi tam nemotají. :-)
  • 0

#6 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 17:37

Jo hochu jednou sis takovou pověst vybudoval, tak ji máš.
  • 0

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 17:51

Jonea napsal/a:
...poctivě loguji všechny DNF a na FI je změním až po souhlasu ownera....

"tak ono v tom čistém víně ještě něco plave, že předsedo?"
Já mám informace, že to bylo trošičku jinak, což třeba vadilo zrovna těm Finům...
(sorry, ale nedalo mi to :))
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 17:55

dr.vota: a pro zajimavost, co vadilo Finum?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 18:02

Stejná úroveň geocachingu, jako kupování nebo kradení souřadnic a chození rovnou na finálky u dlouhých multin a mysterek. Jen další ostudná figurka v honbě za body :-(
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 18:12

S474N napsal/a:
dr.vota: a pro zajimavost, co vadilo Finum?


Souhlasím s doatzem, když už si tu "naléváte čistého vína", tak by bylo dobré to psát tak, aby to pochopili i nezasvěcení, pač je to diskuzní fórum.....Aspoň takový je můj názor.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#11 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 18:17

Jako sorry, ale když nenajdu, tak si najdu jinou ... smutné je, že takto uboze logují i jiní a nĕkdy se nestačím divit, kdo se k tomu sníží. Bohužel i mnozí "zkušení" lovci a to i z druhé strany, kdy k zaslání fotky dokonce vybízejí, protože jsou líní dojet na údržbu krabičky. Co vím jistĕ je, že s takovými lidmi se bavit nechci, pro mne jsou nezajímaví a nechci se s nimi porovnávat v čemkoliv. Když je baví švindlovat, tak ať, ale v první řadĕ podvádĕjí sami sebe. A "kolega" Jonea by mĕl hrát radĕji Waymarking ... ten by mušel báječnĕ.
  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 18:20

S474N napsal/a:
dr.vota: a pro zajimavost, co vadilo Finum?

Finům (a asi nejen jim) vadily logy DNF, ve kterých bylo napsáno, že pokud se owner do dvou týdnů explicitně neozve s nesouhlasem, tak DNF změní na FI.
Pokud to tak nebylo, Jonea jistě upřesní.
  • 0

#13 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 18:41

Jonea napsal/a:
GC je nádherná hra a nechť si ji každý hraje jak chce a nechť si z ní každý bere co chce...GC by měl lidi sbližovat a ne rozdělovat!!!

Každá hra má svoje pravidla, a ty pokud se nedodržujou, hra zdegraduje...a pak už nebude sbližovat nikoho.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#14 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 19:04

Pohled: A.) oceňuji, že Jonea šel s kůží na trh, opravdu palec nahoru a imaginární klobouk dolů. B.) nechápu celý Tvůj postoj. Jde-li Ti hlavně o to, navštívit co nejvíce pěkných míst, tak ty místa jsi přece navštívil, mise splněna, dobrý pocit se dostavil - bez ohledu na to, zda tam krabička byla nebo ne. Je ta čárka tak nutná? Jestli mám 10 000 nebo 10 250 (udaných 2-3%, mimochodem mi to přijde otřesně MOC!) mi přijde ale úplně jedno... C.) pokud to nikomu nebližuje či neškodí, ať si loví každý dle svého gusta a svědomí. Já osobně na mnou vlastněné keši takový log mazat nebudu. Myslet si můžu, co chci.
  • 0

#15 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 19:17

"Tati, von brečí" "Proč brečíš?" "Když já tomu nerozumím..." Přece - když nic nenajdu, tak jak můžu logovat, že jsem našel??? To můžu vyfotit Hradec Králové z Bílé věže a napsat, že jsem odlovil všechny keše v Hradci (vždyť jsem tam přece byl a je to tam móóóc zajímavé :-) ) Jak můžu vědět, že to, co považuju za vymudlený úkryt je skutečně TEN úkryt? PS: To jen pro zasmání a odlehčení... Vím, že můj názor je demagogický ;-) Jsem tu jen krátkou dobu, ale některé diskuse se tu zřejmě opakují se železnou pravidelností (jako ostatně na všech forech, že?).
  • 0

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 19:22

A u nas to bylo tak yponekud jinak - Jonea nejdriv zalogovatl FI typu "Keska nebyla na miste, zadam o uznani logu. Na miste, kde jsme cekali kes, jsem enchal svoje CWG. Slunecno 24C" a pak se divil, ze se to nekomu nelibilo... Vis Joneo, ono je hezky, ze se tu snazis ocistit, a vysvetlujes, zes to zmenil, ale bylo by dobry rict tu pravdu opravdu uplne. Spousta lidi do tebe hucela, ze tohle teda ne, v pravidlech je jasne dano, ze uznanej log ma jen ten, kdo je v papirovym LB... Ty nic, bylo to jak hucet do dubu... A pak najednou ejha - domluva s RW? Ver nebo ne, ale hodne jsem se divila. Kdybys mi timhle stylem zalogoval DNF na moji kesi, tak jsi okamzite bez logu, to mi ver :D
  • 0

#17 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 19:26

Jonea napsal/a:
...GC by měl lidi sbližovat a ne rozdělovat!!!


Ale přesně to se zde přece děje! Všichni proti Joneovi :D
  • 1
You can't get lost if you don't know where you're going.

#18 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 19:36

[quote]Jonea napsal/a:

[quote]Je pravda, že jsem tak trošku jiný kačer, kdy mým cílem není ani tak honění bodů (to bych si zajel do USA nebo jezdil jen po trailech), ale především návštěva maximálního počtu zajímavých míst, na které kačeři keškou upozorní a také vyplňování a čištění map.[/quote]

trochu jiny kacer?
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 19:42

Tak ještě tu byla řeč o vkládání reklamních vizitek (tvoji osobou) a (tvých) ryze komerčních CWG. O neodepisování na maily (posílané na mailovku uvedenou na webovkách z CWG) raději ani nemluvím.
  • 0

#20 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 19:59

Tiskar94: Lidi pana Nekvapila určitě nemaj v popisu práce reagovat na nějaké maily ohledně kešek. Objednej si projížďku v Porche nebo Párty v oblacích a odpovědi se ti určitě dostane :D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama