Přejít na obsah


Fotka

Mýty a fámy Jonea


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#41 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:03

Jak jsem si tak precetl uvodni prispevek tak me zaujala jina vec. A to ta, jak je Jonea sebevedomy v tom, ze, co dela, je vlastne v poradku. A ti, co ho kritizuji, vlastne honi carodejnice. Uz z toho musite vsichni poznat, ze si zadnou kritiku k srdci brat nebude a pojede naprosto stejne dal. Je to spis uz k smichu. Mozna by mohl zacit logovat naprosto vsechny kese v CR, pak v Evrope a nakonec i na svete. Nekteri owneri by mu sice smazli log, kdyz by nebyl v logbooku, ale to by bylo tak 10% vsech pripadu. I tak bychom mohli prohlasovat, ze Cesi maji nejlepsiho kacera na svete. :D:D Tak si ted i rikam, jestli nemam zacit chodit v tvych stopach, Joneo. Ted nemam na mysli zpusob kesovani, ale ze bych ziskal dostatecnou zasobu dreva na zimu. :D:D
  • 0

#42 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:06

Adrian-s: Jsem takové kačátko. Ale přesto: ona byla někdy doba, kdy nebyla pravidla? Kdy se logovalo FI, i když se nenašlo...? Já si nezalogoval ani ty, které jsem našel (a zapsal se do nich) ještě před založením nicku a účtu. Natož ty, co jsem nenašel...
  • 0

#43 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:07

Modrak napsal/a:

Mirdule22 napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
Ale na druhou stranu kese jima zalozeny jsou povetsinou perfektni


Přesně tak. Jejich keše lovíme a patří k těm lepším. Něco jsem i zaslechl o tom jak se stali terčem kritiky. Myslím, že dnes spousta týmů loví obdobně a už to není nějak možné sledovat.


To bylo uplne jinak. Oni hlavne logovali kese bez fyzickyho zapisu v logbooku, v tom byl nejvetsi problem. Kese maj rozhodne dobry, o tom zadna.


Přesněji, napsali do logbooku svoje nicky a nenapsali ještě nick celého týmu. Rozhodně to není tak, že by na keši nebyli nebo ji nenašli a logovali.

Modráku, piš to přesně tak, jak to bylo. Nebo Ti jde hlavně o házení špíny ?

Ještě to doplním, Hexenschuss má v profilu 73 založených keší, z toho 6 eventů. Co jsi udělal pro kolektiv ty, Modráku ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#44 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:11

kolombo napsal/a:
Přesněji, napsali do logbooku svoje nicky a nenapsali ještě nick celého týmu....


Nenapsali, protoze logovali dodatecne, ze tam byl nekdo z tymu. Fakticky o nic neslo, udelala se z toho zbytecna afera. Dneska takove tymy normalne funguji a nikdo se nad tim nepozastavuje.
  • 0

#45 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:14

k-lord napsal/a:

Je to spis uz k smichu. Mozna by mohl zacit logovat naprosto vsechny kese v CR, pak v Evrope a nakonec i na svete. Nekteri owneri by mu sice smazli log, kdyz by nebyl v logbooku, ale to by bylo tak 10% vsech pripadu. I tak bychom mohli prohlasovat, ze Cesi maji nejlepsiho kacera na svete. :D:D


No však - najdi si všechny archivované a dlouhodobě disablované cache na světě a zaloguj si DNF s tím, že když se ti owner do dvou týdnů neozve, automaticky to změníš na FI, protože ses tak (údajně) domluvil s reviewery. Owner se ti většinou neozve, protože už nejspíš dávno geocaching nedělá, takže si změníš logy na FI a budeš do dvou týdnů nejlepší joneacacher na světě.

A jinak, také mi přijde komické, jak si Jonea myslí (vlastně on je o tom pevně přesvědčen), že je nejlepší, všechno dělá správně, všichni před ním musí padnout na zadek, protože pravidla platí jenom pro ostatní, on si přece může hrát jak chce, nikdo ho nemůže soudit, všichni se s ním musí kamarádit a sbližovat (a hlavně ho obdivovat), atd...
  • 0

#46 novakovic

novakovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:20

Narcismus nebo také narcisismus charakterizuje v běžné řeči člověka s přehnaným obdivem sám k sobě, s arogantním vystupováním a nedostatkem pochopení pro druhé, které chápe jen jako nástroje pro vlastní cíle. V psychologii znamená strukturální poruchu osobnosti, při níž člověk přehnaně oceňuje sám sebe a stejné hodnocení vyžaduje i od svého okolí, které se snaží ovládat a využívat, závidí druhým jejich úspěchy a podobně. Tolik citát z Wikipedie. Na Joneu to sedí jako ulité. Docile to vystihla naprosto přesně :D
  • 0

#47 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:22

Když už jste mě tady citovali, také si trochu přisadím ;) Určitě tu někde ve fóru také najdete jak se loví maďarské PT ze dvou stran naráz s se dvěma sadama 5ti razítek, popřípadě jak se loguje na sloupy a značky. Jo a ještě jedna věc, vím, že to není povinné dávat foto k logu na Earth keši, ale může mi někdo říct na které fotce z EC je vyfocený Jonea? Prostě Joneův způsob chápání geocachingu mi je už dávno hooodně nesympatický. :(
  • 0
www.povetrnik.cz

#48 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:27

kolombo napsal/a:

Modrak napsal/a:

Mirdule22 napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
Ale na druhou stranu kese jima zalozeny jsou povetsinou perfektni


Přesně tak. Jejich keše lovíme a patří k těm lepším. Něco jsem i zaslechl o tom jak se stali terčem kritiky. Myslím, že dnes spousta týmů loví obdobně a už to není nějak možné sledovat.


To bylo uplne jinak. Oni hlavne logovali kese bez fyzickyho zapisu v logbooku, v tom byl nejvetsi problem. Kese maj rozhodne dobry, o tom zadna.


Přesněji, napsali do logbooku svoje nicky a nenapsali ještě nick celého týmu. Rozhodně to není tak, že by na keši nebyli nebo ji nenašli a logovali.

Modráku, piš to přesně tak, jak to bylo. Nebo Ti jde hlavně o házení špíny ?


Ja to pisu presne jak to bylo, kdo chce muze si to snadno vyhledat, nema smysl otevirat nekolik let starou vec ktera je v archivu. ja to zminil jen jako priklad nicku kterej je proste pro dalsi logovani nepouzitelnej.
  • 0

#49 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:34

weselka napsal/a:

Prostě Joneův způsob chápání geocachingu mi je už dávno hooodně nesympatický. :(


Já bych spíš řekl, že na zvracení!
  • 0

#50 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:35

Modrak napsal/a:
Ja to pisu presne jak to bylo, kdo chce muze si to snadno vyhledat, nema smysl otevirat nekolik let starou vec ktera je v archivu. ja to zminil jen jako priklad nicku kterej je proste pro dalsi logovani nepouzitelnej.


Nazvu to jinak:

Vytáhl jsi z minulosti aféru a začal házet špínu na někoho, kdo pro ostatní, na rozdíl od Tebe, něco udělal.

Poslední akce s tím "nepoužitelným nickem" je z 28.4.2012.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#51 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:39

kolombo napsal/a:Co jsi udělal pro kolektiv ty, Modráku ?


Neboj, na veci se pracuje. Ja delam veci poradne, az kdyz je umim udelat tak aby to za neco stalo, nebo je nedelam vubec. Zvolna jsem dospel do stadia ze snad uz by to slo. Momentalne cekam uz dva tydny az mi RW potvrdi bezkoliznost souradnic, uz jsem ho jednou opatrne urgoval, nevim kde to vazne, betatester je pripravenej, na kesi zbejva doladit jeden technickej detail kterej se mi pri pokusnym ulozeni podelal, jinak je to v podstate hotovy. Tesim se na tvoji navstevu.
  • 0

#52 novakovic

novakovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 22:44

vitablondak napsal/a:

weselka napsal/a:

Prostě Joneův způsob chápání geocachingu mi je už dávno hooodně nesympatický. :(


Já bych spíš řekl, že na zvracení!


No ale vypadá to, že Joneovi se podaří nemožné - sjednotí všechny české kačery v jeden šik - to je to sbližování, o kterém tam žvaní. A protože všem tak mohutně leze krkem, je možné, že v odporu proti němu budou konečně jednotní :D:D:D:D:D
  • 0

#53 Jonea

Jonea

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 23:22

Tak vám všem děkuji za reakce a názory, bylo to mnohdy poučné, někdy i úsměvné:-) Mrzí mě, že díky žumpoidnímu charakteru fora sem chodí většinou jen negativní reakce a ty pozitivní mi chodí do zpráv na FB, ale chápu to, pochválit Joneu je více než odvážný čin:-) Každopádně chci zdůraznit 2 věci: 1) Reviweři mě pouze důrazně požádali, abych předem nelogoval FI u keší, které jsem fyzicky nenalezl. Ostatní fabulace, které jste zde někteří rozehráli, jsou naprosto nekorektní. 2) Velký počet bodů mám především proto, že miluji GC a většinu volného času věnuji hledání kešek. Ostatně často organizuji různé geovýpravy na kešky, eventy a občas i traily. Takže místo těch nepřátelských řečí se někdy můžete přidat, poznat mě a společně si zalovit:-) Sami uvidíte, že takto strávený čas je plnohodnotnější, než ho trávit na forech... Každopádně všichni, kteří se odvážíte mi říct váš názor do očí, máte u mě panáka. Těm ostatním se omlouvám, ale na fora tohoto typu prostě čas nemám a tímto se s vámi zde loučím, nicméně na FB či emailu jsem vám plně k dispozici.
  • 0

#54 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 23:26

novakovic napsal/a:
No ale vypadá to, že Joneovi se podaří nemožné - sjednotí všechny české kačery v jeden šik - to je to sbližování, o kterém tam žvaní. A protože všem tak mohutně leze krkem, je možné, že v odporu proti němu budou konečně jednotní :D:D:D:D:D


Ale vždyť tady se to šikuje každou chvíli proti někomu jinému.
  • 0

#55 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 23:32

Mam jednu zasadu - nez na netu odeslu prispevek do diskuze, zamyslim se nad nim jestli bych totez dotycnemu rekl z oci do oci. Pokud si odpovim ze ano, pak teprv to postnu. Takze ja bych panaka bez problemu ziskal, ale nemyslim si ze k tomu nekdy bude prilezitost. Navic kdo si dneska da panaka, tak to neprezije, v lepsim pripade oslepne. Takze nevim jestli tu nabidku nemam chapat vlastne jako vyhruzku :D
  • 0

#56 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 23:54

Jonea napsal/a:
Tak vám všem děkuji za reakce a názory, bylo to mnohdy poučné, někdy i úsměvné:-) Mrzí mě, že díky žumpoidnímu charakteru fora sem chodí většinou jen negativní reakce a ty pozitivní mi chodí do zpráv na FB, ale chápu to, pochválit Joneu je více než odvážný čin:-)


Fakt?

Vložený obrázek


Ale, no tak. :D Ale jo. Tvých cca 800 přátel na FB... Věřím, že tě obdivují. Jinak jsem moc pochvalných slov na FB ohledně GC neviděl. To, že se tam vychvaluješ ty, je věc jiná.

A nebo bereš jako pochvalu třeba tuhle otázku na kterou jsi raději neodpověděl ?

Vložený obrázek


Jonea napsal/a:Každopádně chci zdůraznit 2 věci:
1) Reviweři mě pouze důrazně požádali, abych předem nelogoval FI u keší, které jsem fyzicky nenalezl. Ostatní fabulace, které jste zde někteří rozehráli, jsou naprosto nekorektní.
2) Velký počet bodů mám především proto, že miluji GC a většinu volného času věnuji hledání kešek. Ostatně často organizuji různé geovýpravy na kešky, eventy a občas i traily.


1 ) opravdu tam bylo slůvko předem? I si myslím, že tě nežádali, ale oznamovali ti, že je něco špatně.

2 ) mohu poprosit? Který event si pořádal?


btw: asi tohle téma hodím na FB a zeptám se tě přímo i tam.
  • 0

#57 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 0:26

clexpert napsal/a:

novakovic napsal/a:
:D:D:D:D:D


Ale vždyť tady se to šikuje každou chvíli proti někomu jinému.


po dlouhé době jeden příspěvek se kterým se dá beze zbytku souhlasit. Ostatní je jen plácání a fabulování, částečně dokonce anonymy.
  • 0

#58 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 5:16

clexpert napsal/a:

Ale vždyť tady se to šikuje každou chvíli proti někomu jinému.


Poněkud demagogické, což?

Pokud bych připustil, že se tady šikují řady každou chvíli proti někomu jinému, tak bych chtěl současně dodat, co ty "jiné" spojuje. A dostal bych celkem jednoduchou odpověď. Je to neochota dodržovat pravidla a ve značné míře bezohlednost ke komunitě, jejímž členem chci být. Pochopitelně lze uvést řadu případů, kdy je vhodné dodržovat psaná i nepsaná pravidla. Psaná pravidla se musí dodržovat třeba na silnici a jsou i represivní složky, které to hlídají. Nepsaná pravidla se dodržují třeba v hospodě v tom, kde sedávají štamgasti a kde jejich porušení nemá za následek nic jiného než vyhození z lokálu případně pár facek. Pravidla se mi nemusí líbit, ale nikdo mě nenutí lézt někam, kde se mi to nelíbí a kde nechci dodržovat přijatá pravidla. Jiný problém by byl, pokud by je někdo začal měnit.
Naštěstí je geokešing hra, kde není ve hře finanční prospěch hráče a tak si leckdo může interpretovat pravidla, jak chce. To nemění nic na tom, že se tím tato pravidla nemění.
P.S. Neodpustím si osobní poznámku. Celkem mě nepřekvapuje, že zrovna ty relativizuješ volný výklad pravidel nějakého (dalšího) namachrovance. Asi budeš mít sám problém s respektováním autorit.
  • 0

#59 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 6:05

Myslim, ze v politice by jsi se mel lip, tam jsou lide tveho gusta tady zatim diky bohu nepochodis.
  • 0

#60 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 6:12

Jonea napsal/a:
Každopádně všichni, kteří se odvážíte mi říct váš názor do očí, máte u mě panáka. ...


dobrá nabídka pobavila mě :-)) (v souvislosti s děním v ČR)

jinak názor si nechám pro sebe, je každýho věc jak loguje a neloguje, jen je odvaha - dle většiny nesprávnej zpusob - takhle tvrde obhajovat...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama