Přejít na obsah


Fotka

Mýty a fámy Jonea


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#21 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 20:00

Jonea: Mozna jsem ten tvuj prispevek uplne nepobral, ale chapu to spravne tak, ze zatimco do cervna jsi bez skrupuli automaticky logoval FI na kesich ktere jsi nenasel, tak od cervna v tom hodlas v podstate nadale pokracovat, pokud owner nebude proti? Zda se mi ze vubec nechapes podstatu veci. Je to hra a kdo chce hrat hru, musi umet obcas i prohrat. Pokud prohrajes ve 2-3% pripadu, je to myslim pro normaniho cloveka akceptovatelne. Ja osobne mam nenalezenych kesi urcite vic nez ty 3% a dokazu se s tim smirit. Kdybys hral v hospode marias, budes nekde kolem 50% a taky se s tim budes muset vyrovnat, jinak te z ty hospody vyhodej. Dalsi vec je ze nejde o to ze bys byl na miste kde kes nekdo zrovna vymudlil. Ja osobne jsem tvoje propagacni CWG dokladajici nalez (nasledovane FI logem) nasel asi kilometr od spravnych souradnic, na miste kde kes nikdy nebyla a podle stavu terenu ani byt nemohla. Moc by me takovy ulet nerozhodil, kdyby byl ojedinely. Ovsem ze zkusenosti ostatnich je jasne ze ojedinely neni. Ty rikas "jen" 2-3 %, ja rikam ze toto je neuveritelne vysoky cislo a ani me nenapadlo ze by toho mohlo byt tolik. Ja treba nemam zadny nalez na Svatem Vincentu, prestoze jsem tam byl tyden. Ale holt jsem mel neuveritelnej pech. Asi nejbliz jsem byl kdyz jsem nasel hrebik na kterym kes asi puvodne visela. Nadaval jsem jak spacek, nikdy uz se tam nepodivam, nalez tam nemam. Chapu ze v takovym pripade muze mit clovek vysokou motivaci resit to nejak alternativne. Kdybychom se bavili za tvoji karieru dohromady treba o deseti takto zalogovanych kesich, verim ze by to proslo bez vetsiho odporu. Kdyz se ale bavime o stovkach normalnich beznych kesi kam muzes kdykoliv, jsme uplne nekde jinde. Navic kdyz jsi uz dosahnul svetoveho vehasu a jsi proflaklej i mimo CR, tak to hovori za vse. Jeste delas venku ostudu. Rikas ze ti jde o to navstivit mista, mit zazitky. Kde jsi by ti nikdo nevezme. Takze vlastne nechapu o co ti jde. Dobrou povest ma kazdej jen jednu. Jonea ji uz nema a tezko ji kdy mit bude. Pro me treba je nick Jonea provarenej asi jako Hexenschuss a tezko s tim neco nadelas, zejmena pokud snad hodlas v logovani FI bez fyzickeho nalezu pokracovat. Takze za sebe ti muzu doporucit nasledujici. Zapomen na nick Jonea. Zaloz si novej nick, zacni pekne od nuly a poctive. Loguj jen to co jsi opravdu nasel, smir se s tim ze neco najdes napodruhy, nebo napotreti, nebo to nenajdes vubec. Pak nebudes mit problem ani s ostatnima, a treba ani sam se sebou. A nebo se na to vykasli uplne, pokud nedokazes hrat podle pravidel.
  • 0

#22 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 12 September 2012 - 20:26

Modrak napsal/a:


Cíl je jasný: najít dostatečně velký kámen, tohle všechno tam vytesat a pověsit Joneovi před dveře, aby to měl na očích. :)
  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#23 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 20:32

Jen pro názornost, onen "superkačer" Jonea má odloveno celkem přes 12 000 keší, 3 % činí tedy hezkých 360 keší, což není jistě vůbec malé číslo. Navíc skutečné procento takovýchto podvodných logů bude zřejmě ještě o něco vyšší!
  • 0

#24 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 20:34

[quote]Modrak napsal/a:
Pro me treba je nick Jonea provarenej asi jako Hexenschuss

A jak je provařenej Hexenschuss?
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 20:54

Mirdule22 napsal/a:

Modrak napsal/a:
Pro me treba je nick Jonea provarenej asi jako Hexenschuss

A jak je provařenej Hexenschuss?


To je skupinový nick party, co vyhrála GC závody a pak jedny pořádala. A několik dalších akcí.

Pár lidí nějak nedokáže vydýchat, že na ten nick zalogovali keše, kde nebyli všichni. Několik let stará historie ....

Myslím, že spousta rodinných nicků funguje dost podobně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 20:56

Ale na druhou stranu kese jima zalozeny jsou povetsinou perfektni
  • 0

#27 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 20:59

Pokud je pravda, co tady ten sedmilhář Jonea napsal, tak bych docela ráda věděla, kteří revieweři mu takové logování schválili a jestli to platí obecně pro každého a je to oficiální stanovisko GS.
  • 0

#28 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:03

petulinka1 napsal/a:
Ale na druhou stranu kese jima zalozeny jsou povetsinou perfektni


Přesně tak. Jejich keše lovíme a patří k těm lepším. Něco jsem i zaslechl o tom jak se stali terčem kritiky. Myslím, že dnes spousta týmů loví obdobně a už to není nějak možné sledovat.
  • 0

#29 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:07

docile napsal/a:
Pokud je pravda, co tady ten sedmilhář Jonea napsal, tak bych docela ráda věděla, kteří revieweři mu takové logování schválili a jestli to platí obecně pro každého a je to oficiální stanovisko GS.

Pockej, to je spis o nepochopeni... RW mu neschvalili logovat DNF rovnou jako FI, oni mu spis schvalili (nebo ho presvedcili) aby nejdriv logoval spravne DNF a pak podle situace pripadne zmenil na FI. Zadnej ze soucasnejch RW neni takovy trdlo, aby povolil takovou *píp* jako je logovat v nesouladu s pravidlama
  • 0

#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:18

petulinka1 napsal/a:

docile napsal/a:
Pokud je pravda, co tady ten sedmilhář Jonea napsal, tak bych docela ráda věděla, kteří revieweři mu takové logování schválili a jestli to platí obecně pro každého a je to oficiální stanovisko GS.

Pockej, to je spis o nepochopeni... RW mu neschvalili logovat DNF rovnou jako FI, oni mu spis schvalili (nebo ho presvedcili) aby nejdriv logoval spravne DNF a pak podle situace pripadne zmenil na FI. Zadnej ze soucasnejch RW neni takovy trdlo, aby povolil takovou *píp* jako je logovat v nesouladu s pravidlama


Já myslím, že problém je v tom, že on to chce logovat jako DNF a když se nikdo neozve, že ne, tak to automaticky opraví na FI.

Nemám problém povolit log někomu, kdo přišel na keš, kterou jsem obnovil na jiném místě, nenašel a zeptá se, Ale dělat to automaticky a kdekoliv, bez ohledu na uložení keše ?

To pak platí: není v logbooku, mažu.

Ale spousta lidí má zmatené představy o logování. Na jedné prokazatelně ztracené a neobnovené keši se dlouho objevovaly logy lidí, co ji údajně našli před ztrátou. Ale nikdo z nich to asi nedělá v tom rozsahu jako Jonea. Počítá % jako obchodníci.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:21

Poslední log na keši GC1TZY3 je s ohledem na datum a skutečnost předcházejícího docela komický...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#32 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:22

kolombo: to je ta stranka, ktera, se mi na tom nelibi... Jonea to proste vzdyck yudela tak, aby z toho ten blbej bod mel... Takle si proste 12tisic nahrabu taky. Al enechci, neni to cestny...
  • 0

#33 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:38

Jen tak jsem kouknul na pár zpráv a je mi to jasné.

Jonea napsal/a:
Nyní si loguji FI pouze se souhlasem ownera a nejedná se o závratné množství, ale cca 2-3% nalezených keší...


Nyní 2-3%..... Kolik toho bylo předtím?

Vložený obrázek

http://www.geocachin...0456&pid=315373


Že tě to baví. A to vychloubání na FB....... Škoda mluvit. Kochej se body na svém profilu, ale ne nalezenými keškami.
  • 0

#34 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:42

ssva napsal/a:
Poslední log na keši GC1TZY3 je s ohledem na datum a skutečnost předcházejícího docela komický...

Mě nepřijde komické! Ale trapné, ubohé, protipravidloidní, bezpáteřní, zbabělé, hnusné a možná bych našel i jiná slova. Ale žádné hezké... A po tom, co jsem si tu přečetl, tak přesně tak vidím i Jonea!! By mě spíš zajímalo, kolik z těch zalogovaných keší opravdu našel...?? Tím myslím opravdu držel v ruce a zapsal. Ne těch, co fotí z povzdálí... Asi ani nemá čas se na těch hezkých místech, která tak vyhledává, zdržet a zalogovat:-( Je unikátní a náročné stíhat tím jeho tempem jen logovat, natož se na ta místa dostat...
  • 0

#35 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:44

Pokud se smím přidat do diskuze, ohledně logování keší, tak já pořád stojím za tím, že pokud jsem se nezapsal do logbooku, tak se nezapíšu ani na netu.
Pochopil bych (jako owner) situaci, kdy jsem třeba na místě, kde je keška, ale nejde z nějakých důvodů vytáhnout.
(konkrétně se mi stalo před cca 3 lety v Plzni v zimě, že jsem našel kešku, která byla v železném pouzdru, ale ten den byly šílené mrazy a nemohl jsem kešku otevřít ani pomocí lopatky. Ownerovi jsem poslal svůj dotaz, zda se můžu zalogovat + poslal jsem mu fotky. Souhlasil a potvrdil mi, že GC není o bodech, ale o zážitcích.)

Zalogovat kešku, kterou jsem nenašel a chlubit se s tím na netu... Promiňte, ale tohle je nečestné. Ano, může se stát, že nenajdu kešku, ale zaloguju se z toho důvodu, že už se na to místo nikdy nevrátím.. Nalijme si čistého vína a řekněte mi, kdo tohle neudělal. Myslím, že asi každý kešer toto udělal aspoň jednou.. Ale udělal tu věc, že si to nechal pro sebe a "nechvástal" se tím.

Někteří po přečtení těchto řádků může hnedka namítat, že tu podporuju Joneu nebo že podporuju nebo snad že tímto způsobem "dělám" Geocaching, ale tím chci říct, že i tohle se může stát a pokud se tohle stane, tak by správně kešer měl o tom raději mlčet a dělat, že se nic nestalo.

U Joney mě fascinovalo ze začátku, jak mu ty kešky tak rychle rostou, ale když jsem si přečetl některé jeho logy, bylo mi špatně... Zalogovat FI na jasném DNF, aniž by třeba obnovil kešku... Ne! To se prostě nedělá... Jak tu psala Petulinka1 -> takhle těch 10000 najdu taky snadno.
Jestli hledá zajímavá místa a ne kešky, ať hraje Waymarking nebo Challenges nebo nějakou jinou fotografickou soutěž s přístroji GPS.. Tam možná bude "mistr", ale jestli chce "dělat" správně Geocaching, ať přestane takto logovat, vychvalovat se svými DNF-FI logy a zanecháváním CWG na místě, kde není keška!

Geocaching je zábava pro každého, každý si ji může hrát podle sebe, jeden loví jen tradičky, druhý loví všechno, někdo dělát rád PT, někoho zase baví luštit šílené mysterie... Ale tito mají jedno společné:
"Když najdou, zapíšou se. Když nenajdou, nezapíšou se!"

Jestli takhle Joneo chceš dělat ten geocaching, tak to radši zabal a zkus něco jiného... Třeba bowling nebo to focení s GPS, jak jsem tu již psal. Třeba tě to bude více bavit a nebudeš mít tak ostrou kritiku od ostatních kešerů.

Dál bych to snad ani radši nerozebíral, nebo z toho tady vznikne pořádnej FLAME...
  • 0

#36 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:51

Ne, to není geocaching dneška. To je Joneacaching. S geocachingem to už v jeho případě nemá nic společného. Jak již psalo několik lidí, bylo by úplně nejlepší, kdyby se Jonea vybodnul na geocaching a začal si svoji megalomanii a narcismus ventilovat jinde a jinak.
  • 0

#37 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:56

Když už tady ten nápis "Mýty a Fakta Jonea" je napsán, tak si to trochu zhrňme:

Mýtus
Jonea najde vždy kešku -> MÝTUS JE MOŽNÝ *
Jonea loguje vždy "Found it" - >MÝTUS JE POTVRZENÝ *
Jonea je čestný a pravdivý -> MÝTUS JE ZBOŘEN *
Jonea tají své nečestné činy -> MÝTUS JE ZBOŘEN *
* podle průzkumu logů a návštěvnosti sociálních sítí

Takhle bych mohl pokračovat dál.. Ale to je jedno...
V každém případě, jak tu píše "docile":
"Ten geocaching už není to, co bylo."
A to je bohužel škoda, že se staré časy nevrátí... :(
  • 0

#38 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 21:58

Mirdule22 napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
Ale na druhou stranu kese jima zalozeny jsou povetsinou perfektni


Přesně tak. Jejich keše lovíme a patří k těm lepším. Něco jsem i zaslechl o tom jak se stali terčem kritiky. Myslím, že dnes spousta týmů loví obdobně a už to není nějak možné sledovat.


To bylo uplne jinak. Oni hlavne logovali kese bez fyzickyho zapisu v logbooku, v tom byl nejvetsi problem. Kese maj rozhodne dobry, o tom zadna.
  • 0

#39 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 22:00

Modrak napsal/a:
Pro me treba je nick Jonea provarenej asi jako Hexenschuss


Hexenschuss nebrat do huby!! Ano, logovali si své FI logy, protože to bylo ještě v té době, kdy se pravidla "tak-nějak" neustále upravovali. Naštěstí po zásahu retrívrů některé své logy smazali či (už si to moc nepamatuju) se udělala zvl. statistika českých týmů a tam jsou zařazeni.

Co se týče jejich keší, můžu na 200 % doporučit! Za sebe: Jsou to jedny z nejlepších keší v republice.;)
  • 0

#40 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2012 - 22:01

Adrian_S napsal/a:
Když už tady ten nápis "Mýty a Fakta Jonea" je napsán, tak si to trochu zhrňme:


Ono se to ale jmenuje "Mýty a Fámy" :D. Zatím asi největší mýtus je, že Joneovi nejde o body ale o návštěvu zajímavých míst. A největší fáma asi je, že mu jeho způsob automatické změny DNF na FI schválil nějaký reviewer.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama