Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa (Mapy.cz/ZM10) pro GSAK v8 / Geoget / GeoSetter


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#181 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 7:25

U všech kešek v mé databázi a seznamu mi funguje dobře, jen pokud do seznamu dám i GC3V84G tak se mi mapa vůbec neotevře a v prohlížeči se zobrazí prázdná stránka. 

Mne se to obcas stava s jakoukoli keskou. Vzdy mi staci zapnout a vypnou Nastroje pro vyvjare. Pak se najednou vse objevi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#182 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 21:55

Po nějakém tom googlení se mi povedlo zprovoznit opět flashové StreetView, tentokrát jako iframe, i když s jistými omezeními a testováno zatím jen v Opeře. Takže v příští verzi bude tato užitečná funkce věřím zpět :-).


  • 0

#183 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:53

Nejdřív bych rád autorovi Keškomapy v GeoGetu chtěl poděkovat za vytvoření, líbí se mi, používám ji.

U všech kešek v mé databázi a seznamu mi funguje dobře, jen pokud do seznamu dám i GC3V84G tak se mi mapa vůbec neotevře a v prohlížeči se zobrazí prázdná stránka. 

Chtěl jsem vědět jestli to zlobí jen mě, nebo s tím má problém i někdo jiný. Zlobí i jiná keška?

Chvíli mi trvalo než jsem přišel na to, která keška má problém s keškomapou. V databázi kde mám pár tisíc kešek jsem musel vylučovací metodou určit tu správnou. 

Tak už jsem na to přišel a opravil to. Problém byl v tom samém znaku, kde byl problém i kdysi. V GeoGetu ale v některé z předchozích verzí začal nějak trošku jinak fungovat regex, tak jsem musel změnit syntax a už by to mělo zas chodit. Večer či zítra nahodím novou verzi (nic velkého ale nečekejte, jen pár oprav).


  • 1

#184 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:50

Regex engine se menil ted u posledni verze GG 2.8.0. Driv byl porad stejny.


  • 0

#185 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 17:02

Keres napsal/a 22 Lis 2013 - 22:38:

U všech kešek v mé databázi a seznamu mi funguje dobře, jen pokud do seznamu dám i GC3V84G tak se mi mapa vůbec neotevře a v prohlížeči se zobrazí prázdná stránka.

Mne se to obcas stava s jakoukoli keskou. Vzdy mi staci zapnout a vypnou Nastroje pro vyvjare. Pak se najednou vse objevi.

Zrovna včera se mi Cachemapa nechtěla zobrazit a dnes aniž bych něco aktualizoval, se zobrazovala správně.

Chtěl bych zkusit radu od gorda, ale nikde jsem nenašel tlačítko - Nástroje pro vývojáře.

 


  • 0

#186 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 18:47

CTRL+SHIFT+I


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#187 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 19:19

Jen dodám, že CRTL+SHIFT+I platí pro Operu, jinde je to obvykle F12. Jinak já v Opeře problémy nemám (používám poslední ne-Chrome portable verzi). Gorde, kde se ti tyhle problémy stávají? Opera ne-Chrome, Opera Chrome, Chrome, něco jiného? S Chrome-Operou jsem to ještě vůbec netestoval.


  • 0

#188 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 19:28

(V Chromu je ta zkratka stejna jako v Opere.)

 

Dela mi to v Chromu, posledni 3 verze (Chromu, ne keskomapy, u te minimalne dve posledni verze, spis vic), v Opere jsem to nezkoumal, protoze se to vyskytne jen obcas a nepravidelne, takze nevim, jak to vyvolat kdyz ja si zamanu, ne kdyz si zamane browser.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#189 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 19:33

Ha, máš pravdu, v Chromu CTRL+SHIFT+I taky funguje. Já myslel, že jen v Opeře. Každopádně F12 v Chromu funguje taky a funguje i ve Firefoxu a IE. Jinak to, že se to stává v posledních 2-3 verzích Chromu, je pro mě ta podstatná informace, od které se mohu odpíchnout :-). Pak až budu mít čas, tak si stáhnu poslední verzi Chromu a zkusím to.


  • 0

#190 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 19:39

No, ale je netvrdim, ze to v tech starsich verzich nedelalo :-) Jen ze jsem si toho vsiml az v tech poslednich verzich. Ja tu mapu zase tak casto nepouzivam. Poprve, kdyz se mi to stalo, jsem ti psal, takze to mozna pujde dohledat presne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#191 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 19:40

Nová verze 3.11. Ke stažení zde:
http://ulozto.cz/x8T...mapycz-3-11-zip

změny ve verzi 3.11 (18.12.2013):

+ Vráceno flashové StreetView. Povedlo se mi to udělat jako iframe, ale je tam problém - než se zobrazí StreetView, tak se na 1-2 sekundy objeví mapa. Ale žít se s tím dá. Verzi 2 Google Maps API definitivně vypnuli a s tím nic neudělám :-(. Jinak flashové Street View se (narozdíl od toho javascriptového) nesynchronizuje se šipečkou vlevo v mapě. Pokud se chcete posunout, tak můžete přetáhnout šipečku či v mapě aktivovat SV na novém místě přes kontextové menu. A pak samozřejmě přes SV samotné.

* Opraven výše zmiňovaný problém s jistou keškou - Geoget updatoval regex a můj regex příkaz přestal fungovat. Takže jsem to lehce upravil a už by to zas mělo chodit.

- Z okénka se souřadnicemi (zapnutelné přes W) odstraněno načítání aktuální výšky. Načítalo se to z netu a provozovatel nově vyžaduje registraci a použití API klíče. V lednu to prozkoumám a snad se to podaří dát zpět.


  • 1

#192 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 19:43

Aha, no budiž. V lednu na to pak mrknu a Chrome důkladně prověřím. Býval u něj problém, že se občas javascriptové soubory nenačetly ve správném pořadí, ale myslel jsem, že jsem to už odstranil.


  • 0

#193 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 791 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 18:12

Mě se moc líbila možnost v geosetteru si zobrazit české turistické mapy nebo katastrálky, ale nějak se nedaří. Na radu autora jsem použil betu geosetteru, pak dokonce jím nakonfigurovanou portable verzi i s doinstalovanou Cachemapou. Mapy se ukazují, přepínají, co se ale moc nechce ukazovat, jsou fotky a jejich pozice. Zkusím asi poslední verzi, už je to nějaký čas, co jsem to zkoušel. Nakonec by mi úplně stačilo používat to jen na prohlížení tagovaných fotek a tagovat si je ve stabilní verzi. Občas prostě potřebuju vědět, na které parcele je to, co jsem fotil. I s vědomím toho, jak přesná je GPS a toho, že mám souřadnice svoje a ne toho co jsem fotil.


  • 0

#194 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 18:25

Ono byl problém v tom, že Google vypnul api verze 2, na kterých ten engine map v GeoSetteru je dělaný (já pouze přidal vpodstatě nadstavbu). Co jsem to zkoušel před pár dny, tak to fungovalo, ale zkoušel jsem to jen velice zběžně. Případné další problémy se pokusím odstranit. Tak dej vědět, až zkusíš poslední verzi.


  • 0

#195 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 20:50

Občas při pokusu spustit Cachemapu (Keškomapu) z GeoGetu doszanu tuto hlášku:

 

cachemapa.png

 

cachemapa2.png

 

Zkusím znova a už to jde...

Vypadá to, že nějaký soubor ještě není uzavřen a už se něco jej pokouší otevírat. (Nebo je v tom něco jiného...)


  • 0

#196 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 20:35

Tak v GeoGetu 2.8.3 je problém odstraněn.


  • 0

#197 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2014 - 20:52

Prosím o aktualizaci na nové názvy stagí u multin.


  • 0

#198 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2014 - 14:08

Nová verze  :)

 

 

 

http://ulozto.cz/xXr...mapycz-3-20-zip

+ u projektování bodu, vytváření kruhu a vytváření bodu lze nově upravovat souřadnice v textovém okénku (tedy není již nutno body hýbat po mapě, pokud se chceme přesně trefit někam)
+ je možno vložit souřadnice (přes tři tečky u "Vytvoř bod" na pravém tlačítku) a na mapě se vytvoří bod (a je takto možno i vkládat více souřadnic naráz)
- podporované formáty souřadnic:
50.0329 15.834017
N50.123° E15.456°
N50° 01.974 E15° 50.041 (GSAK)
N 50° 1' 58.44" E 15° 50' 2.46" (GSAK)
49°52'22.540"N, 15°8'29.821"E (Seznam)
49.8729278N, 15.1416169E (Seznam)
33U E 559730 N 5542622 (UTM)
X 1061864.229 Y 643337.950 (SJTSK)
Y -643337.950 X -1061864.229 (SJTSK)
- algoritmus je poměrně liberální a zajímají ho jen čísla a písmenka N/E/W/S, jinak je možno mít uvnitř souřadnic libovolné další znaky a není třeba tam mít znaky pro stupně, minuty a vteřiny; taktéž je jedno, jestli obsahují souřadnice desetinnou tečku či čárku

+ vyhledávání přes pravé tlačítko je nyní daleko přesnější, předtím to za moc nestálo (jen nevím, jestli to tak bylo vždy nebo jestli se to pokazilo nějak časem)
+ mezi filtr kešek přidán nový typ - Giga Event
+ pokud při skrolování kolečka myši podržíte Alt nebo Shift (Firefox, IE), tak se zoom nezmění jen o 1 level, ale hned o 3
+ přidána nová mapa Seznamu "Letní", její výhoda je v tom, že jsou v ní přímo integrovány turistické cesty a stínování (reliéf), takže je docela rychlá :)

! GSAK: opraveny problémy v nové verzi GSAKu (kde byly stage keší přejmenovány a už se tak nezobrazovaly v mapě a byly tam i další problémy)
! Geosetter: nějak přestalo fungovat vykreslování tracku (asi kvůli změně Google Maps), opraveno
! od minulé verze nebylo možno zobrazit přes klávesovou zkratku Q okénko se souřadnicemi, opraveno
! update seznamu Waymarků a verze Google map
! IE7: kontextové menu u bodů/kruhů/projekce bodů nefungovalo, opraveno

  • 0

#199 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2014 - 22:11

Byla vydána nová verze 3.30. Následuje seznam změn a oprav.

 

http://ulozto.cz/xbT...mapycz-3-30-zip

 

 

+ nový mapový zdroj: státní Ortofotomapa ČR od ČÚZK - je aktuálnější než mapy.cz
- mapový zdroj Polsko nefungoval, prozatím odstraněno, někdy najdu alternativu
+ v souřadnicovém okénku (dá se aktivovat pomocí W) se opět ukazuje nadmořská výška, aktualizuje se každé 2 sekundy
+ u kešek je možno přes kontextové menu změnit souřadnice (dříve to šlo jen tažením + ALT)
% po 15 měsících updatován javascriptový engine od mapy.cz
% updatován uživatelský CSS (soubor HTML_Custom_MapyCZ.css), něco odstraněno, něco opraveno/změněno
% různé interní změny

projekce bodu/vytvoření kruhu/vytvoření bodu:
+ u nastavení délky/azimutu/poloměru je nyní možno zadávat nejen čísla, ale i matematické výrazy - pokud má například kruh poloměr 100 m, tak když kliknete na změnu poloměru, objeví se vám 100; no a když to změníte na 100*2, tak se poloměr zvětší na dvojnásobek; je možno zadávat i matematické funkce a konstanty, které JavaScript obsahuje, např. Math.sqrt(123) pro odmocninu nebo třeba Math.PI
+ u nastavení délky/azimutu/poloměru je i možno na konec napsat jednotky a automaticky se to převede, např. "25 km" (podporované jednotky: km, hm, dm, m, cm, mm, in, ft, yd, mi, nmi, deg, rad, grad, gon, mgon), defaultní jednotky (m, deg) nemají žádný efekt a netřeba je psát
+ pokud při kliknutí nastavení souřadnic budete držet Shift, tak se vám zobrazí souřadnice na maximum desetinných most
+ pokud při smazání projekce/kruhu/bodu podržíte SHIFT, smažou se všechny objekty stejného typu
+ je možno nechat vyznačit (a to s vysokou přesností) průsečíky dvou projekcí (jakožto úseček), dvou kružnic nebo projekce a kružnice; pokud podržíte SHIFT, tak jsou projekce (úsečky) považovány za přímky, tedy se vyznačí i ty průsečíky, které by vznikly, kdyby se projekce na obou stranách protáhla do nekonečna
+ pokud je délka projekce nebo poloměr kružnice větší než 10 km, tak se tyto zobrazí v kilometrech a ne v metrech
+ u projekce je možno nově nastavit vzdálenost větší než je polovina obvodu Země (20 000 km), pak projekce bodu klidně může oběhnout Zemi několikrát i třeba stokrát a můžete pozorovat jak se ta křivka chová (hint: nevrátí se do stejného místa)

+ možnost duplikace vytvořené projekce (zobrazí se na stejném místě, je pak potřeba přes pravé tlačítko zeditovat nějakou vlastnost, typicky azimut)
+ výpočty vzdáleností jsou nyní přesnější, dříve ta přesnost byla kolem 3%, nyní je to nejvýše 1.9 mikrometru pro libovolné dva body na zeměkouli, typicky je pak ta přesnost ještě asi o 2 řády lepší; přesnost se vztahuje k elipsoidu WGS-84!
+ stejným způsobem bylo zpřesněno i počítání projekce bodu, azimutu apod.
+ u projekce bodu je možno v prvním okénku zadat rovnou souřadnice koncového bodu -> pak se vytvoří projekce mezi dvěma body
+ u projekce bodu je možno nechat vytvořit body v místech průsečíků s ostatními projekcemi (s použitím SHIFTu to pak vytvoří i ty průsečíky, které by vznikly, kdybychom úsečky prodloužili na přímky)
+ projekce se nyní u větších délek vykreslí jako posloupnost kratších úseček; pokud vzdálenost bude v řádech tisíců kilometrů, tak uvidíte, že se ve skutečnosti nejedná (na mapě) o přímku, ale o křivku
+ k projekci je možno vytvořit rovnoběžky - buď zadáte vzdálenost, pak se vytvoří dvě, každá na opačné straně a v dané vzdálenosti; nebo zadáte souřadnice a pak se vytvoří jedna rovnoběžka, která bude mít délku a azimut shodné s původní projekcí
+ pokud u projekce budete táhnout jedním z krajních bodů a budete držet SHIFT, tak se bude azimut zachovávat, jen se bude měnit poloha bodu na přímce
+ po rozkliknutí krajních bodů u projekce bodu se vám nově zobrazí navíc koncový azimut a vzdálenost bodů skrz Zemi (jako kdybyste se tam provrtali tunelem)

+ místo poloměru je při vytvoření kružnice či editaci poloměru nyní možno zadávat i souřadnice bodu, který leží na kružnici - pak se jako poloměr vezme vzdálenost středu kružnice a daného bodu
+ je možno vytvořit body v místě průniků dvou kružnic, mělo by to být velmi přesně
+ kružnice byla u větších poloměrů v řádech tisíců kilometrů totálně mimo, protože pro takové vzdálenosti se skutečný tvar kružnici už příliš nepodobá; nyní je tedy pro poloměry > 25 km nakreslen místo kružnice polygon o 100 vrcholech, který kružnici poměrně dobře aproximuje; na divné chování můžete narazit jen pokud bude kružnice zasahovat na póly nebo bude procházet 180° poledníkem - ale i tehdy se z výsledného tvaru dají ty hrany dovodit; pokud chcete pro nějaké místo přesnější hodnoty, použijte projekci bodu

vytvoření bodu:
+ nyní je přes pravé tlačítko možno bod poslat do GSAKu (buď pro vytvoření dítěte či rodiče)
+ přes pravé tlačítko je možno změnit barvu (na jinou náhodnou)
+ pokud zadáváte jen jedny souřadnice, tak je můžete rozdělit do více řádků
+ nyní je podporován i tento formát souřadnic: 50°26'12” s. š., 15°21'12” v. d.; takové souřadnice můžete nalézt například na wikipedii
+ nyní je podporován i tento formát souřadnic: 50°12.345' 15°56.789'
+ položka pro vytvoření bodu je nově v kontextovém menu kešek, kruhu, projekce bodu
+ pokud máte vytvořeny nějaké projekce bodu, tak je možno nechat vytvořit body v místech pat kolmic (tedy pokud bychom na danou úsečku vedli z bodu kolmici, tak pata kolmice je místo, kde se kolmice a úsečka protnou); jako i jinde, když podržíte SHIFT, tak se úsečky považují za přímky
+ text, který se zobrazí po kliknutí na bod, obsahuje nyní více typů souřadnic s přesností na víc desetinných míst

polygon:
! opravena chyba při klikání na čáry za účelem jejich aktivace/deaktivace
! šipky se u dlouhých čar při velkém přiblížení zobrazovaly mimo čáru, opraveno to samé také u projekce bodu

Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 24 prosinec 2014 - 22:12

  • 1

#200 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2014 - 17:11

Chtěl bych se zeptat, zda tato mapa umožňuje hledat podle názvu místa/obce?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama