Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa (Mapy.cz/ZM10) pro GSAK v8 / Geoget / GeoSetter


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#161 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 10:06

Funguje to i v současné verzi geosetteru? Mě ne. Podle instrukcí jsem vytvořil složku MAP (nebyla tam), do ní jsem zkopíroval ten balík, HTML soubor jsem zkopíroval do té složky MAP a nastavil na něj cestu v geosetteru. České mapy se ukázaly, ale z katastrálek jen popisná čísla a def. body parcel (kvůli katastrálkám jsem to chtěl). Ale na mapě se vůbec neukázaly tagované fotografie a horní lišta byla šedá, neaktivní. Na tlačítko ; se okamžitě přepnulo do původních map, ale pozice fotek se pořád neukazovala a horní lišta nešla ovládat. Dalo mi dost práce vrátit to nazpět, protože jsem si pochopitelně nepoznamenal tu původní adresu a nepomůže ani reinstalace, jedině to asi celé smazat. Nakonec jsem nastavení našel jako kopii na flečce a vrátil to zpátky. Má s tím někdo zkušenosti?
  • 0

#162 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 13:29

Ahoj, na nejnovější verzi by to mělo fungovat. Problém je podle mě v tom, že tam nemáš ten adresář "map". Ten totiž obsahuje původní soubory, které ale ta moje mapa potřebuje. Co jsem zjistil je, že ten adresář map tam najdeš jen v jedné z novějších verzí (minimálně 3.4.29 beta), zatímco verze co je normálně na webu je nižší (a taky 2,5 roku stará). Takže si stáhni nejnovější betu (přes interface programu) a snad by ti to pak mělo fungovat. Tak dej vědět. Do další verze kdyžtak upravím instrukce, aby to zahrnovalo i tvůj případ. Jinak co ti tam chybí u katastrálek? Měla by tam být čísla parcel, popisná čísla a hranice parcel. Použij leteckou od seznamu na prohlížení katastrálek, protože tam ti to dovolí největší přiblížení.
  • 0

#163 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 17:41

Tak bohužel nová beta 3.4.35 se chová skoro stejně jako ta stará verze. Možná je to tím, že mám WinXP? Prostě když mám nastaveno na nové mapy, tak je lišta šedá a neukazují se pozice obrázků. Ale ani po přepnutí do původních map (středníkem). Když tam vrátím původní online zdroj, funguje to. Mimochodem, kontrola katastrálek přes ortofoto je zajímavá. Na spoustě míst to vůbec nesedí. Katastrofa je to u Boubínského jezírka, tam to nesedí o půl jezera. A blbě jsou katastrálky. Smáli se mému Oregonu, že mi to ukazuje blbě (katastrálky jsem tam měl přes JNX), ale na ortofoto a ZM10 jsem seděl přesně.
  • 0

#164 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 18:38

Ta verze 3.4.35 by měla obsahovat offline mapu. Zkus si, zda ti místo online zdroje funguje toto:
map\map.html

...mělo by. Pokud náhodu ne, existuje soubor map.html?

Další možný důvod nefunkce může být verze IE. Tu potřebuješ mít alespoň 7, lépe 8 (na Win XP víc mít nemůžeš, jinde samozřejmě doporučuju verzi 10). Je možné, že máš verzi 6?
  • 0

#165 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 22:33

IEXP v8, map.html tam je. Map.html nefunguje. Píše mi to, že je třeba vygenerovat nový přístupavý klíč na API googlovských map, na adrese, kterou jsem si nepoznamenal. Ale při tom přepínání mapa fungovala, jen se neukazovaly pozice obrázků na ní. Já to nakonec tak moc nepotřebuju, objekty jsem zaměřil GPS a přenesl jsem je do ArcGISu, kde mám pochopitelně podklady všechny (jen ne turistickou mapu...). Ale hodilo by se mi vidět geotagované fotky na podkladu katastrálek. I když já moc nefotil, fotili jiní, a ti negeotagovali. Tohle asi nemá smysl řešit na fóru, další info raději přes SZ.
  • 0

#166 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 23:41

Funguje to. Dělal jsem chybu, kopíroval jsem si jiný soubor jako zdrojový. Po SZ vyřešeno. Díky za udělátko, které mi hned ukáže o něco víc, i když je to nutno brát s rezervou, díky nepřesnosti GPS v lese i nepřesnosti starých katastrálek, které byly zaměřeny někdy za CK Rakouska.
  • 0

#167 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 20:31

Mohu se zeptat na zdroj map pro Polsko? V nižším rozlišení (malé měřítko) vypadá na velmi solidní podklad. Možná by šel (pokud to licence povoluje) implementovat i jinde např. adrake či Geocaching Map Enhancements? Díky
  • 1
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#168 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 9:07

Norbert_G napsal/a:
--------------------------------------
2.90 (22.05.2013):
+ zvýraznění označených bodů (Flagged) pro GSAK


Je nekde moznost zmenit barvu zvyrazneni, nebo ho dokonce nahradit nejakym vlastnim stylem zvyrezneni? Diky.
  • 0

#169 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 22:24

skurakai napsal/a:
Mohu se zeptat na zdroj map pro Polsko? V nižším rozlišení (malé měřítko) vypadá na velmi solidní podklad. Možná by šel (pokud to licence povoluje) implementovat i jinde např. adrake či Geocaching Map Enhancements?

Díky


Ahoj, zdroj je http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/, což je ekvivalent českého ČÚZK.

Zda by to ty tebou uváděné programy mohly implementovat, to nevím, neb je z osobní zkušenosti neznám, ale spíš asi ne. Není to totiž ten jednoduchý případ jako jsou OSM mapy, kde se jen zadává do adresy zoom, x a y, přičemž tyto proměnné jsou stejné třeba i pro mapy Googlu nebo aMapy a kdeco dalšího. Oni používají vlastní projekci, která je specifická jen pro Polsko. A aby toho nebylo málo, tak používají ArcGIS REST server, tady ani nebudu zabíhat do podrobností, ale prostě je to další komplikace, pokud to ten program explicitně nepodporuje.

Je ale možné, že ty mapy někde mají i v jiném formátu, ale to by chtělo prozkoumat ;).
  • 0

#170 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 22:31

marram napsal/a:

Norbert_G napsal/a:
--------------------------------------
2.90 (22.05.2013):
+ zvýraznění označených bodů (Flagged) pro GSAK


Je nekde moznost zmenit barvu zvyrazneni, nebo ho dokonce nahradit nejakym vlastnim stylem zvyrezneni? Diky.


Jo, určitě - přes CSS. Ale já tu barvu sám změnil v poslední (zatím neveřejné) verzi a navíc tam přibyl jeden nový stav (to se ti bude určitě hodit, už nebudeš muset kešky označovat po jedné ;), ale víc jindy). Zkusím to vydat někdy příští týden, pak nějak dám vědět co v CSS změnit.
  • 0

#171 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 8:24

Diky, poseckam. :)
  • 0

#172 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 13:34

Po aktualizaci na GeoGet 2.80 (měl by být v unicode) mi při spuštění Keškomapy vyběhne následující chybka:

---------------------------
GeoGet
---------------------------
[Script Runtime Error]: Keskomapa.ggp.pas
 
Exception: Cannot create file "C:\Users\Janm\Ap?". The filename, directory name, or volume label syntax is incorrect
 
Routine: PLUGINSTART
---------------------------
OK   
---------------------------

Nevím proc se Keskomapa snazi zapsat do tohodle adresare, kdyz by mela zapisovat do cesty c:\tarmara\geocach\geoget\data\script\Keskomapa\GeoGet\ - pokud budou potreba dalsi vystupy, tak rad dodam....Keskomapa posunuje pro me pouzitelnost GG pekne daleko....Diky

H


  • 0

#173 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 8:01

Po aktualizaci na GeoGet 2.80 (měl by být v unicode) mi při spuštění Keškomapy vyběhne následující chybka:



---------------------------
GeoGet
---------------------------
[Script Runtime Error]: Keskomapa.ggp.pas
 
Exception: Cannot create file "C:\Users\Janm\Ap?". The filename, directory name, or volume label syntax is incorrect
 
Routine: PLUGINSTART
---------------------------
OK   
---------------------------

Nevím proc se Keskomapa snazi zapsat do tohodle adresare, kdyz by mela zapisovat do cesty c:\tarmara\geocach\geoget\data\script\Keskomapa\GeoGet\ - pokud budou potreba dalsi vystupy, tak rad dodam....Keskomapa posunuje pro me pouzitelnost GG pekne daleko....Diky

H

 

Poslední dobou jsem vytížen a nějakou dobu jsem tu nebyl, nicméně jeden kolega mi napsal email a to by takhle nešlo, aby to nefungovalo :). Věřím, že se podařilo opravit, nová verze je už na serveru. Večer nebo zítra sem ještě hodím verzi pro GSAK. Kdyby byly problémy, dej(te) vědět.


  • 0

#174 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 8:51

zaktualizovano (jak Keskomapa, tak GG) a vse funguje tak jak ma....Diky!!!


  • 0

#175 Vojtik69

Vojtik69

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 14:58

Je možné, že na základě zrušení API v2 ke Google mapám ( https://developers.g...hl=de-DE&csw=1) ) přestal fungovat Geosetter? Zešedivěla mi celá nástrojová lišta nad mapou.


  • 0

#176 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 15:00

Mimochodem, ta chyba s tou divnou adresarovou cestou byla chyba v GG, a uz je opravena.


  • 0

#177 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2013 - 22:38

Nejdřív bych rád autorovi Keškomapy v GeoGetu chtěl poděkovat za vytvoření, líbí se mi, používám ji.

U všech kešek v mé databázi a seznamu mi funguje dobře, jen pokud do seznamu dám i GC3V84G tak se mi mapa vůbec neotevře a v prohlížeči se zobrazí prázdná stránka. 

Chtěl jsem vědět jestli to zlobí jen mě, nebo s tím má problém i někdo jiný. Zlobí i jiná keška?

Chvíli mi trvalo než jsem přišel na to, která keška má problém s keškomapou. V databázi kde mám pár tisíc kešek jsem musel vylučovací metodou určit tu správnou. 


  • 0

#178 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 2:19

Je možné, že na základě zrušení API v2 ke Google mapám ( https://developers.g...hl=de-DE&csw=1) ) přestal fungovat Geosetter? Zešedivěla mi celá nástrojová lišta nad mapou.

Teďka jsem to zkoušel a k mému velkému překvapení mi to funguje (i když jsem nezkoušel úplně všechno, ale to hlavní se zdá, že funguje). Tak nevím.


  • 0

#179 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 2:20

Nejdřív bych rád autorovi Keškomapy v GeoGetu chtěl poděkovat za vytvoření, líbí se mi, používám ji.

U všech kešek v mé databázi a seznamu mi funguje dobře, jen pokud do seznamu dám i GC3V84G tak se mi mapa vůbec neotevře a v prohlížeči se zobrazí prázdná stránka. 

Chtěl jsem vědět jestli to zlobí jen mě, nebo s tím má problém i někdo jiný. Zlobí i jiná keška?

Chvíli mi trvalo než jsem přišel na to, která keška má problém s keškomapou. V databázi kde mám pár tisíc kešek jsem musel vylučovací metodou určit tu správnou. 

Díky za report, o víkendu na to mrknu. Asi bude zas problém v nějakém speciálním unicode znaku. Už se tento problém vyskytl jednou, když jsem tvořil první verzi pro Geoget.


  • 0

#180 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 2:23

Po delší době nová verze pro GSAK (kterou jsem už sliboval kdovíjak dlouho, naposled před měsícem). Ke stažení zde:
http://ulozto.cz/xFj...mapycz-3-10-zip

 

změny ve verzi 3.00 (13.11.2013):

- Opravena drobná chyba, která zmenožňovala spuštění v GeoGetu
- Kešky (resp. jakékoli body, co si tam nahrajete) je možno hromadně označovat. K čemu je to dobré? Pokud mapu používáte z GSAKu, tak můžete označené body přímo v GSAKu označit, případně odoznačit (to samé můžete udělat i s Child Waypointy). Můžete si tak třeba vygenerovat mapu se všemi keškami v oblasti, pak si libovolně udělat na mapě výběr, nechat označit v GSAKu jen ten výběr a dál v GSAKu pracovat jen s ním. Já toto používám hojně od té doby, co jsem to implementoval :). Pro Geoget to je teda trošku složitější (viz dál).

Jak označovat kešky? Je zde asi desítka možností :):
- shift + tažení levým tlačítkem mapy -- vytvořit nový výběr
- shift + alt + levé tažení -- přidat do výběru
- alt + levé tažení -- odstranit z výběru
- shift + alt + ctrl + levé tažení -- průnik mezi starým výběrem a novým označením
- výše uvedené možnosti, ale táhneme pravým tlačítkem myši místo levého -- označujete pomocí křivky libovolného tvaru (zatímco při tažení levým tlačítkem kreslíte obdélník)
- klávesa I -- invertuje výběr (pokud nebylo označeno nic, označí se vše)
- escape -- zruší výběr

A co s výběrem? V kontextovém menu (které se zobrazí při pravém kliknutí na mapu) se vám objeví nové položky. V případě GSAKu můžete vybrané body označit/odoznačit v GSAKu nebo i (od)označit dětské waypointy. Pozor, počet keší, které můžete poslat naráz, je omezen - v IE je to jen 50, v Chromu 220, v Opeře 440 a ve Firefoxu 3630. Pokud označujete děti, tak si tyto hodnoty vydělte dvěma.

Označené body můžete také z mapy (a jen z mapy) smazat. Poslední položkou je možnost exportu všech GC kódů označených kešek do textového pole. To je zajímavé hlavně pro uživatele GeoGetu. Daný výstup si můžete zkopírovat, uložit do souboru a pak si ho v GeoGetu nechat načíst jako výběr.

- Zvýraznit na mapě je nově možno zvlášť rodiče a děti.
- Řada drobných změn a oprav, které jsem za ty měsíce už zapomněl :(, třeba na ně narazítě ;)

změny ve verzi 3.10 (13.12.2013):
- na Seznamu se objevila zimní turistická mapa, tak jsem ji přidal
- bohužel nám vypli aMapy, takže jsem je odstranil (kód tam furt je, ale je zakomentovaný)
- co mě štve ještě víc je, že nám Google definitivně vypnul Google Maps API v2, kde je i flashové StreetView, které je daleko svižnější než to javascriptové, co je v Google Maps API v3 (důkazem toho budiž fakt, že Google to flashové StreetView stále používá na svých maps.google.com, ale přes API nám vnucuje to javascriptové). Jo a to javascriptové nejde zobrazit do fullscreenu (nicméně zobrazit na celou obrazovku prohlížeče si ho můžete - pomocí tlačítka s procenty vpravo dole). Taktéž tedy odebráno.

 

Jo ještě, dal jsem si toto sledovat, takže budu snad reagovat příště dřív než za 3 týdny či měsíce :-).


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 13 prosinec 2013 - 2:32

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama