Přejít na obsah


Fotka

DarkLord Reviewer jako referent webu s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
140 odpovědí na toto téma

#61 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 11:45

Tak koukám že příznivci těchto serverů už začnou likvidovat tradičky, aby tyto servery měli pořádnej smysl.

Blog majitele

Ahoj,
jelikož se různí kačeři domlouvají na zahlcení tohoto webu finálkami s falešnými souřadnicemi, odpovíme protiútokem. Všechny takto úmyslně založené keše vyfiltrujeme a zabanujeme IP adresy dotyčných odpůrců.
Za každou takto zaktivovanou keš bude (fyzicky) deaktivována náhodná tradiční keš v okrese Cheb. Ne námi :)

Zasláno: 13/11/2012 | Autor: vorech.petr@seznam.cz | Komentáře zablokovány


  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#62 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 11:52

Ty poslední slovíčka tam původně nebyly. Jinak, moc hezká ukázka, jak předmětný hajzl - pardon, lidumilný kačer - splňuje své standardy "žít a nechat žít", tolerance, práva a podobných keců, který tu zneužíval přímo plošně. Já bych kontroval - jestli teda už se shodneme na těch několika jménech - kolektivním závazkem "kdykoli se v okrese Cheb ztratí keška, rozbijeme ti hubu". Ono to prohlášení má zhruba stejnou váhu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#63 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 12:09

dr.vota napsal/a:

To je fáze 2.
Pak přijde fáze 3 "prodám databázi finálek za XYZ Kč"
Jako obvykle.


Velmi pravděpodobný scénář. Ale když je někdo ochoný za to platit, tak ať platí. B) Já jsem ke své keši, která je v seznamu, napsal, že když někdo nebude schopen mysterku vyřešit, jsem ochoten poradit, případně poskytnout souřadnice zadarmo.

Stále nevychází?

Nechce se Vám to luštit?

Vím, o tom, že správné souřadnice se dají koupit či jinak vykšeftovat na určitých serverech. Pokud jste na řešení nepřišli, a přesto bodík za nález musíte mít, klidně mi napište. Já Vám rád s řešením poradím, případně pošlu souřadnice sám. Ani za to nebudu nic chtít.


  • 0

#64 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 12:41

Pajast napsal/a:
...Já jsem ke své keši, která je v seznamu, napsal, že když někdo nebude schopen mysterku vyřešit, jsem ochoten poradit, případně poskytnout souřadnice zadarmo.

Stále nevychází?

Nechce se Vám to luštit?

Vím, o tom, že správné souřadnice se dají koupit či jinak vykšeftovat na určitých serverech. Pokud jste na řešení nepřišli, a přesto bodík za nález musíte mít, klidně mi napište. Já Vám rád s řešením poradím, případně pošlu souřadnice sám. Ani za to nebudu nic chtít.

to já už to tam mám napsané dávno...
  • 0

#65 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 12:56

U mě to taky není nic nového. :)
  • 0

#66 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 12:59

Tím stejně ničemu nepomůžeš. Nikdo se dobrovolně nepřizná (možná kromě shamana3 a podobných exotů), že mu jde akorát o souřadnice a o bod. Takový si ten listing ani nepřečte a rovnou stáhne souřadnice z finálek.

Jinak mě není příjemné ani to psaní ownerovi o nápovědu a píšu většinou jenom když potřebuju odhalit chybu v nějakém hodně velkém množství indicií. Pokud chcete dávat rady, tak je spíš pište do hintu nebo na nějakou stránku mimo listing jako to udělal tento autor: http://appl.l.sweb.cz/Nav/Navod_0.html, ať má každý stejné podmínky při luštění.
  • 0

#67 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 13:23

d-n napsal/a:
Tím stejně ničemu nepomůžeš. Nikdo se dobrovolně nepřizná (možná kromě shamana3 a podobných exotů), že mu jde akorát o souřadnice a o bod. Takový si ten listing ani nepřečte a rovnou stáhne souřadnice z finálek.

Jinak mě není příjemné ani to psaní ownerovi o nápovědu a píšu většinou jenom když potřebuju odhalit chybu v nějakém hodně velkém množství indicií. Pokud chcete dávat rady, tak je spíš pište do hintu nebo na nějakou stránku mimo listing jako to udělal tento autor: http://appl.l.sweb.cz/Nav/Navod_0.html, ať má každý stejné podmínky při luštění.

Ba ne, mýlýš se.
Je to i o komunikaci, na eventu je to ještě jednodušší, než mailem. Prostě se lidé poznají a v kamarádském duchu vysvětlí problém. Všechny moje keše mají nějaké pozadí, proč, kde, jak. Mailem, nebo rozhovorem zjišťuji, jak málo z toho lidé z listingu, nebo v terénu pochopí.
A jako Ownera mě zájem vysloveně těší a vůbec nevnímám, jako nějakou chybu někoho nasměrovat správným směrem, nebo pozvat na místo :o)

Co jsem myslel tím se domluvit na nějakém společném textu je spíš něco podobného boji proti harpunám v potápění. Web, který se chce přidat k hnutí odporu, prostě na svoji stránku umístí ikonku s přeškrtlou harpunou.
Kdyby něco takového někdo graficky zručný navrhnul, a přes tuto diskusi by se to polšně rozšířilo, mohlo by to minimálně ukázat náš odpor proti podobným aktivitám.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#68 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 13:38

sovidoupe napsal/a:
Kdyby něco takového někdo graficky zručný navrhnul, a přes tuto diskusi by se to polšně rozšířilo, mohlo by to minimálně ukázat náš odpor proti podobným aktivitám.

Kde je tady Like?
Něco ve smyslu "šmelina finálních souřadnic na je zlo". A v detailu pak rozepsat, proč je to zlo. Jen nevím, jestli je komunita schopna se na těch důvodech shodnout. Ale jinak proč ne.
  • 0
.

#69 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 13:46

Není. Komunita. Naopak se domnívám, že se toho jako dobrýho nápadu chytne "protistrana" (podle vzoru velká strana) a namaluje SVOU ikonu na zdi po širým okolí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#70 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 14:04

Udělejte nějaký "sandbox" geocaching, kde půjde logovat všechno, budou se zobrazovat body, půjdou zadávat souřadnice, ale bude to obehnané dřevěnou ohrádkou od skutečného světa.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#71 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 14:24

Vianney napsal/a:
Udělejte nějaký "sandbox" geocaching, kde půjde logovat všechno, budou se zobrazovat body, půjdou zadávat souřadnice, ale bude to obehnané dřevěnou ohrádkou od skutečného světa.

to se jmenuje opencaching B)
  • 0

#72 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 18:12

sovidoupe napsal/a:
Kdyby něco takového někdo graficky zručný navrhnul, a přes tuto diskusi by se to polšně rozšířilo, mohlo by to minimálně ukázat náš odpor proti podobným aktivitám.

Tome, kdysi davno se tu neco takovyho delalo - ale to se tenkrat resilo, ze nejakej server prodaval finalky za 2€. B)

http://www.geocachin...4703&pid=202467 (je tam muj obrazek, kterej nejakou dobu par listingu pouzivalo) :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#73 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 14:09

MaK_cz napsal/a:
Tak koukám že příznivci těchto serverů už začnou likvidovat tradičky, aby tyto servery měli pořádnej smysl.

Blog majitele

Ahoj,
jelikož se různí kačeři domlouvají na zahlcení tohoto webu finálkami s falešnými souřadnicemi, odpovíme protiútokem. Všechny takto úmyslně založené keše vyfiltrujeme a zabanujeme IP adresy dotyčných odpůrců.
Za každou takto zaktivovanou keš bude (fyzicky) deaktivována náhodná tradiční keš v okrese Cheb. Ne námi :)

Zasláno: 13/11/2012 | Autor: vorech.petr@seznam.cz | Komentáře zablokovány


Z Facebookove skupiny:

Petr Vořech (manager@{spam}.cz)

ma skutecnou e-mailovou adresu igorpocta@gmail.com a sedi na IP adrese 46.28.105.73 (wl22-f166.wedos.net)

Dalsim patranim pres google uz mam i mobil: 776/607349 - (zdroj http://old.hledampod...pokoje-v-nejdku)

A tohle je s vysokou pravdepodobnosti take on, Igor Pocta: http://www.facebook.com/igorpocta Stehoval se do Ostrova, kde ma bydliste i "majitelka" domeny, ktera je uvedena v databazi na nic.cz ostatne jmeno shodne s "majitelkou" domeny Pavlu Krejcovou je videt i zde http://www.facebook....lter=3&ustart=1 ktera pak ma profil http://www.facebook....la.krejcova.754 zna nekdo jeji pratele? http://www.facebook....ends?ft_ref=mni

Dalsi kontakty na toho sameho Igora Poctu:

http://www.geocachin...hp?lookup=42472 via http://www.geocachin...0225&pid=311957

https://twitter.com/igorpocta

http://www.linkedin.com/in/igorpocta (bez zaruky, ale misto bydliste odpovida)

profil na gc.com nenalezen, ale geocacher zajoch http://www.geocachin...34-dc0bf8ac4db8 by ho mohl teoreticky znat via https://twitter.com/igorpocta a http://zajoch.fansit...vedske-zapisky/


  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#74 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2013 - 20:39

bejcci napsal/a:
Taky jsem premyslel o archivaci nasich mystery a multi kesi. Kdyz se na seznamu ocitne i kes, u ktere zjisteni indicii trva v terenu par minut a finalka je vzdalena 100 metru od vychozich souradnic, tak vsechny ty kecy o tom sezeni u pocitacu jsou naprosto mimo. Tak at si autori na ten web napisou neco jineho, napriklad: "Chcete mit vsechno jenom jako tradicku? Musite mit vsechny kesky, co vyjdou? Jste lini nebo neschopni je lustit? Jste lini sbirat indicie v terenu? Neznate nikoho od koho souradnice vyzebrate? Bojite se to udelat verejne? Pak je tu pro vas nas server, kde to muzete udelat anonymne!"

Dokud budou existovat lide, co lovi poctive, tak ma smysl udrzovat multi a mystery kese. Hru tvori owneri kesi, ne ti, co ji hraji. Hezkych mist, kde staci tradicni kes, uz moc neni. Proto vznikaji rozumne multi a mystery. Bohuzel to jeste provozovatele podobnych serveru nepochopili. Nebo chteji hru umyslne kazit. Pak je to ovsem pripad pro psychologa nebo mozna i psychiatra.


Možná když ti "alternativní sběrači bodů" potřebují k životu alternativní cestu k finálním souřadnicím, tak by nebylo od věci jim zřídit pro takto postižené multiny taky alternativní krabičky - někde u cesty uprostřed největšího bordelu, v pixle od nanukáče a souřadnice protlačit na dotyčný server jako ověřenou finálku ;o)))))
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#75 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 8:29

A čemu by to pomohlo? Těmto bodovačům vůbec nejde o krabičky. Kdyby byly v oceánu, bylo by to nejlepší. Nikdo normální by tam nešel a skripisti by si je mohli vesele logovat.
  • 0

#76 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 8:46

mpik napsal/a:
A čemu by to pomohlo? Těmto bodovačům vůbec nejde o krabičky. Kdyby byly v oceánu, bylo by to nejlepší. Nikdo normální by tam nešel a skripisti by si je mohli vesele logovat.

jednou za caas bys koukl do logbooku te falesne kesky a vsechny co by tam byli zalogovani bys na netu smazal ;) Takova mala past na finalkare.
  • 0

#77 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:03

Parkis napsal/a:

mpik napsal/a:
A čemu by to pomohlo? Těmto bodovačům vůbec nejde o krabičky. Kdyby byly v oceánu, bylo by to nejlepší. Nikdo normální by tam nešel a skripisti by si je mohli vesele logovat.

jednou za caas bys koukl do logbooku te falesne kesky a vsechny co by tam byli zalogovani bys na netu smazal ;) Takova mala past na finalkare.


No, dokonce vím o tom, že pár takových "falešných" finálních krabiček (a nejenom u multin apod., ale třeba i u wheriga) skutečně existuje; je škoda, že jejich majitelé občas nicky některých jejich nálezců nezveřejní. ;)
  • 0

#78 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 10:39

Canoppy1 napsal/a: No, dokonce vím o tom, že pár takových "falešných" finálních krabiček (a nejenom u multin apod., ale třeba i u wheriga) skutečně existuje; je škoda, že jejich majitelé občas nicky některých jejich nálezců nezveřejní. ;)

To by sice bylo hezký a o pár falešných finálkách taky vím ;) nicméně je to úplně fuk, protože oprsklost podvodníků je čím dál větší. Mě před pár dny jeden dorazil na moje wherigo GC20525, tak jsem mu napsal a dostal jsem odpověď zhruba v tom smyslu, že co je mi do toho - on tak loví všechny wheriga a mě do toho nic není. A přitom mu ani není blbý dát si do profilu odznáček "Wherigo kačer" .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#79 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 12:38

bejcci napsal/a:
Hru tvori owneri kesi, ne ti, co ji hraji.


Owneři tvoří keše, ale hru tvoří hráči co ji hrají. Pokud se bere za běžné při hře fixlovat, pak ta hra jaksi pro ty poctivé ztrácí kouzlo. A owneři se mohou jen ptát sami sebe, proč vlastně zakládají mysterky, multiny, WIG, když ve hře jde někomu jen o to, aby za každou cenu zalogoval a o jejich práci vůbec nestojí...
  • 0

#80 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 14:43

Pinokio.CZ napsal/a:

bejcci napsal/a: Hru tvori owneri kesi, ne ti, co ji hraji.

Owneři tvoří keše, ale hru tvoří hráči co ji hrají. Pokud se bere za běžné při hře fixlovat, pak ta hra jaksi pro ty poctivé ztrácí kouzlo. A owneři se mohou jen ptát sami sebe, proč vlastně zakládají mysterky, multiny, WIG, když ve hře jde někomu jen o to, aby za každou cenu zalogoval a o jejich práci vůbec nestojí...

To je ale nesmysl, protože bez ownerů by hráči, co jen hrají ale nic netvoří, neměli co hrát .... ;)
A pokud někdo o něčí práci nestojí, tak by bylo fér na takové keše vůbec nechodit - laciných bodů, kde jde fakt jen o ten bod, si lze nahrabat hromady na PWT.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama