Přejít na obsah


Fotka

DarkLord Reviewer jako referent webu s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
140 odpovědí na toto téma

#101 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 19:52

Arogance duchem chudých pekel se dotýkáB)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#102 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 7:04

bluetracer napsal/a: A jakou jinou motivaci bys ještě potřeboval? Opravdu musíš mít právo vymýšlet si a nařizovat podmínky pro uznání logu, hodnotit a posuzovat míru poctivosti, rozdávat a odebírat body, jinak tě to zakládání nebude bavit?

Ale o to přece vůbec nejde! Jak už napsal přede mnou hanska - od toho tu prostě různé druhy keší jsou a jestli to někoho nebaví, tak nechť si prostě loví jen tradičky a nebo si hraje nějakou jinou hru. Je to prostě naprosto logické. Proč by tu jinak různý druhy keší byly? Proč tedy owneři nepíšou souřadnice finálek rovnou do listingu svých keší? A proč se teda vůbec s finálkama tak pokoutně kšeftuje, když je to podle tebe OK?

Ale hlavně - když je to teda OK, tak proč podvodníci nenapíšou do logu rovnou, že serou na listing, serou na obsah keše, že je jim ryp keše ukradený, že prostě chtěli jen bod, tak si někdě vyšmelili nebo koupili finálku a došli si jen pro bod? Není to náhodou proto, že sami moc dobře ví, že to prostě košer není?

P.S. - Je vysloveně směšný, nebo spíš trapně ubohý, když v logu čtu, jak se podvodník (zejména u náročnějších nebo prestižnějších keší) rozplývá nad tím, jak to bylo strašně náročný ale jak to zvládnul, jak to bylo celý super a samozřejmě si to nezapomene okamžitě zapsat do statistik - a nakonec se dozvíš, že v logu prostě otevřeně lže, protože nic z toho neudělal a došel si akorát pro finálku.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#103 kartagoo

kartagoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 7:40

bluetracer tu napsal: ...Pokud se to nějakému ownerovi zdá málo přísné a má nezvládnutou touhu vymýšlet si další podmínky pro "uznání logu", tak si asi bude muset založit nějakou svoji hru... A moje odpověď je: Jo, už jsme o tom s pár kačerama mluvili a začínáme o tom přemýšlet. Je a bude to dlouhá a asi těžká cesta, ale proč neudělat něco pro POCTIVÉ lidičky, kteří chtějí hrát "košer". A proč to nezkusit?! Osobně nejsem spokojen s poměry, které dnes v GC panují (finálky, ZTF...), mrzí to obzvlášť u lidí, kterých jsem si vážil. Vím, že každý vnímáme ten náš GC jinak. Ale pokud spokojen nejsem, tak se to alespoň pokouším změnit! A když oni necítí ono "košer", tak holt zkouším vymýšlet a udělat tu svou vlastní hru, kde s nimi již nebudu, protože pro ně stavěná nebude. To je má cesta. Buď zanikne nebo ne.
  • 0

#104 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:46

kapsa napsal/a:
P.S. - Je vysloveně směšný, nebo spíš trapně ubohý, když v logu čtu, jak se podvodník (zejména u náročnějších nebo prestižnějších keší) rozplývá nad tím, jak to bylo strašně náročný ale jak to zvládnul, jak to bylo celý super a samozřejmě si to nezapomene okamžitě zapsat do statistik - a nakonec se dozvíš, že v logu prostě otevřeně lže, protože nic z toho neudělal a došel si akorát pro finálku.


Po pravde a zcela uprimne, pokud je tohle tvuj jedinej zivotni problem, tak tvoje starosti bych chtel opravdu mit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#105 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:58

S474N napsal/a:

kapsa napsal/a:
P.S. - Je vysloveně směšný, nebo spíš trapně ubohý, když v logu čtu, jak se podvodník (zejména u náročnějších nebo prestižnějších keší) rozplývá nad tím, jak to bylo strašně náročný ale jak to zvládnul, jak to bylo celý super a samozřejmě si to nezapomene okamžitě zapsat do statistik - a nakonec se dozvíš, že v logu prostě otevřeně lže, protože nic z toho neudělal a došel si akorát pro finálku.


Po pravde a zcela uprimne, pokud je tohle tvuj jedinej zivotni problem, tak tvoje starosti bych chtel opravdu mit.


Myslím že se pleteš S474Ne. Tohle není problém kapsy. Tohle je problém všech co hrají fér. A jestli je to i tvůj problém, to víš jen ty sám.
  • 0

#106 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 11:08

tomy.22: ja uz to jako problem nevnimam. Kdybych se mel vzrusovat kazdym idiotem, co si honi body, tak bych nedelal nic jinyho.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#107 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 12:05

S474N napsal/a:
tomy.22: ja uz to jako problem nevnimam. Kdybych se mel vzrusovat kazdym idiotem, co si honi body, tak bych nedelal nic jinyho.


No a o tomhle to právě je. A teď to myslím všeobecně. Slova slušnost, fér, pravidla atd. začínají čím dál více mizet ze slovníku mnoha lidí a za nedlouho tyto slova budou považovat snad i za vulgární.

Když se objeví problém chce ho to řešit a ne si říkat, mně se to netýká. I to je je jeden z mnohých nešvarů nás Čechů.
  • 0

#108 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 12:14

tomy.22 napsal/a: No a o tomhle to právě je. A teď to myslím všeobecně. Slova slušnost, fér, pravidla atd. začínají čím dál více mizet ze slovníku mnoha lidí a za nedlouho tyto slova budou považovat snad i za vulgární.

Když se objeví problém chce ho to řešit a ne si říkat, mně se to netýká. I to je je jeden z mnohých nešvarů nás Čechů.

Bohužel je to přesně tak - a netýká se to jen geocachingu .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#109 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 22:34

kapsa napsal/a:
Proč by tu jinak různý druhy keší byly? Proč tedy owneři nepíšou souřadnice finálek rovnou do listingu svých keší?

Od druhu keše se odvíjí standardní (tvým slovníkem poctivý) způsob získání souřadnic. Nikde v pravidlech (těch jediných platných, od Groundspeaku) se nepíše nic o tom, že standardní způsob získání souřadnic je ten jediný správný a všechny ostatní jsou podvodné. Nikde tam není nic o tom, že je kačer povinen obejít všechny stage multiny a všechny zjištěné indície dosadit do vzorce a jedině na takto vypočítaných souřadnicích smějí hledat. Je to jedna z možností, standardní a obvyklá, ale ne jediná ani jediná poctivá. Ostatně existují třeba multiny s chybami ve vzorcích, které ani standardně (po tvém poctivě) odlovit nejde. Je každý, kdo souřadky získal algebraickou ortopedií místo dosazovaním poctivě nasbíraných indícií do vzorce, podvodník? A kdo teda určí kde začíná a kde končí poctivý způsob? Ty? Citečka? Já jsem toho názoru, že jedinou pravidlodárnou institucí je Groundspeak, nikoli owner keše. A nikdo, kdo ta oficiální pravidla dodržel, si nezaslouží být urážen a označován za podvodníka. On hraje fér, on hraje podle pravidel.
Ctít a dodržovat pravidla mj. taky znamená nevymýšlet si nic navíc, co v nich není.

kapsa napsal/a:
A proč se teda vůbec s finálkama tak pokoutně kšeftuje, když je to podle tebe OK?

Pokoutně? Reklama byla předevčírem v každém listingu. [:)]

kapsa napsal/a:
Ale hlavně - když je to teda OK, tak proč podvodníci nenapíšou do logu rovnou, že serou na listing, serou na obsah keše, že je jim ryp keše ukradený, že prostě chtěli jen bod, tak si někdě vyšmelili nebo koupili finálku a došli si jen pro bod?

Proč asi? Kvůli ownerům jistého typu a jejich hysterickým reakcím. Třeba bejcci nejdřív v listingu k takovým poctivým přiznáním aktivně vyzývali a pak kvůli jednomu přiznání svoji keš archivovali. To pak kačerům nemůžeš vyčítat, že aby zachránili keš před zkázou rukou jejího vzteklého stvořitele, tak radši budou psát jen neutrální nicneříkající logy nebo báchorky o namáhavém luštění.
  • 0
Vložený obrázek

#110 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 23:39

bluetracer napsal/a:
Proč asi? Kvůli ownerům jistého typu a jejich hysterickým reakcím. Třeba bejcci nejdřív v listingu k takovým poctivým přiznáním aktivně vyzývali a pak kvůli jednomu přiznání svoji keš archivovali. To pak kačerům nemůžeš vyčítat, že aby zachránili keš před zkázou rukou jejího vzteklého stvořitele, tak radši budou psát jen neutrální nicneříkající logy nebo báchorky o namáhavém luštění.


To bych trochu uvedl na pravou miru. Stale mame u mysterek poznamku o tom, at lide napisou, jak se k souradnicim dostali. Jen pro zajimavost, kolik lidi lusti a kolik obchoduje :) Plati zapis v logbooku, logy obchodniku nemazeme, neni k tomu duvod. Taky jsem nerad dospel k zaveru, ze jak kdo lovi je prakticky jeho problem. I kdyz me trochu stve, ze se lusteni obchazi. Ale byla zrusena overovatka. Kdo chce poradit nebo overit postup, tak klidne muze napsat, odpovidam vsem. Neni ostuda napsat ownerovi. To pouze znamena, ze dany kacer ma zajem pochopit, co autor myslel, ale nevi si s tim rady. Navic to neni anonymni jako vymena pres nejaky server. A ti kdo souradnice nekde koupili nebo ziskali, ti overovatko nepotrebuji.

Archivovali jsme pouze jedinou nasi kes a to Drevorubeckou. Tam to stejne bylo v planu, viz http://www.geocachin...d2-3c08f7c7ccd4 a urychlilo to pouze to, ze neustale pan parazit psal Write Note nebo Found It o tom, ze tuhle kesku najdete na ... Tvuj log s tim nesouvisi. A prave 11.11.2012 prisel uz treti spam od tretiho pro tento ucel zrizeneho uctu, uz me to prestalo bavit. Tyhle servery jsou presne pro ty, co musi mit za kazdou cenu vsechno, co vyjde, ale neumi si poradit jinak. Mimochodem nebyla to jedina kvuli tomu archivovana keska v Praze. Takze to nebylo kvuli tvemu priznani, to ti chvalim (alespon nepises, jak bylo lusteni obtizne, kdyz jsi to neslustil), ale kvuli tomu ... co provozuje onen web.
Souradnice se vzdy vymenovaly a vymenovat budou. Ale soucasny parazitni web otravuje a spamuje a snazi se z toho udelat standard. Svedci Jehovovi mi take nevadi az do okamziku, nez mi zazvoni u dveri a snazi se presvedcit o tom, ze jejich pravda je ta jedina spravna.
  • 0

#111 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 8:01

tomy.22 + kapsa: dobre panove, ale co s tim delate? Ono "prilozit hubu k dilu" je velmi jednoduche, ale realne s tim delate tedy co?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#112 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 8:53

S474N napsal/a:
tomy.22 + kapsa: dobre panove, ale co s tim delate? Ono "prilozit hubu k dilu" je velmi jednoduche, ale realne s tim delate tedy co?


Je to problém v morální rovině a ten se, zpravidla, řeší tak, že se dokolečka vysvětluje, že to tak být nemá.

Jestli je ti to málo, tak navrhni jiné řešení.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#113 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 8:58

Me to svym zpusobem malo je, protoze mi to pripomina ono klasicke, kdy ve skole za nezucastnene dostanou vyhubovani ti co se dostavili.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#114 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 9:24

S474N napsal/a:
tomy.22: ja uz to jako problem nevnimam. Kdybych se mel vzrusovat kazdym idiotem, co si honi body, tak bych nedelal nic jinyho.


Ale vo tom to přece fšechno je - tady ty trolloviny furt dokola.

Myslim, že nás hudraly nes*rou idioti, co si honí body, ale to, že už to ostatním snad ani nevadí - že se takové (a veškeré další nešvarné chování) považuje a to dokonce deklarativně za vcelku normální a za nenormální se tu označuje nesouhlas, když se to někomu nelíbí a řekne to. TOHLE mi přijde daleko blbší než idiot (používám tvůj termín B) ) s finálkama, offroadem a lopatou.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#115 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 9:31

S474N napsal/a:
Me to svym zpusobem malo je, protoze mi to pripomina ono klasicke, kdy ve skole za nezucastnene dostanou vyhubovani ti co se dostavili.


No, klečet na hrachu a mlátit ukazovátkem, Vás tam už nesmějí, tak se musíš spokojit s tím, co je.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#116 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 10:01

bejcci napsal/a:
Archivovali jsme pouze jedinou nasi kes a to Drevorubeckou.


Teda to vypukla radost, v chudy chaloupce :o Fakt ze jo, je po ni. :) Uz ji nemusim lustit. Taky nocni mura, vubec jsem s tim nehnul. Ano, musim mit vse odlovene, otaznik v jinak cisty oblasti tezko snasim. Jenze ptat se ownera je pod moji dustojnost (i kdyz vim ze bych se setkal se vstricnosti a pochopenim), tim spis sehnat si nekde hotovy souradnice (coz by jiste taky nebyl problem). Takze pro lidi jako jsem ja je jedina nadeje - ze se stane zazrak a jednou to prokouknu, nebo ze se nade mnou owner slituje a soupne to do archivu. No a tady se to stalo, mam o jednu nocni muru min. Uz jich nemam 200, ale jen 199, bude se mi spat o neco lepe :D

Sorry, ale musel jsem to napsat, tak me prosim nekamenujte ;)
  • 0

#117 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 10:02

Citecka napsal/a:

S474N napsal/a:
tomy.22: ja uz to jako problem nevnimam. Kdybych se mel vzrusovat kazdym idiotem, co si honi body, tak bych nedelal nic jinyho.


Ale vo tom to přece fšechno je - tady ty trolloviny furt dokola.

Myslim, že nás hudraly nes*rou idioti, co si honí body, ale to, že už to ostatním snad ani nevadí - že se takové (a veškeré další nešvarné chování) považuje a to dokonce deklarativně za vcelku normální a za nenormální se tu označuje nesouhlas, když se to někomu nelíbí a řekne to. TOHLE mi přijde daleko blbší než idiot (používám tvůj termín B) ) s finálkama, offroadem a lopatou.

souhlas, a ještě někdo může přidat "neřešte blbosti a jděte radši ven lovit krabičky"
  • 0

#118 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 10:10

Modrak napsal/a:
Teda to vypukla radost, v chudy chaloupce :o Fakt ze jo, je po ni. :) Uz ji nemusim lustit. Taky nocni mura, vubec jsem s tim nehnul. Ano, musim mit vse odlovene, otaznik v jinak cisty oblasti tezko snasim. Jenze ptat se ownera je pod moji dustojnost (i kdyz vim ze bych se setkal se vstricnosti a pochopenim), tim spis sehnat si nekde hotovy souradnice (coz by jiste taky nebyl problem). Takze pro lidi jako jsem ja je jedina nadeje - ze se stane zazrak a jednou to prokouknu, nebo ze se nade mnou owner slituje a soupne to do archivu. No a tady se to stalo, mam o jednu nocni muru min. Uz jich nemam 200, ale jen 199, bude se mi spat o neco lepe :D


No vida a jeste jsme nekomu udelali radost, to taky neni spatne. Myslim, ze nebudes sam, kdo oslavuje, ze je tahle keska v archivu. Chapu to. Pouze te musim zklamat, pokud te trapi jine nase mysterky. Ty se archivovat nechystame. Chces poslat reseni Drevorubecke at vis o co jsi prisel?

Jinak nase nocni mury spolehlive resi Ignore list. Zahrnuje pouze par kesi a vetsina z nich je od look_as. Otaznicek zmizi z mapy a nemusime resit veci, ktere resit nechceme, protoze je to ztrata casu.
  • 0

#119 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 10:21

Modrak napsal/a:
.

Není na to nějaká diagnóza? Chtít lovit kešky a zároveň chtít, aby v mém okolí žádné nebyly?
Co bys dělal, kdybyses nedejsatelit přestěhoval?
  • 0
.

#120 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 10:24

kolombo napsal/a:
No, klečet na hrachu a mlátit ukazovátkem, Vás tam už nesmějí, tak se musíš spokojit s tím, co je.

Nas? :D:D:D:D

dr.vota: jenze kdyby se to neresilo a slo lovit, tak by bylo minimalne ovzdusi prijemnejsi. Dovolim si kontrovat onim znamym - cim vic se v h@vne stoura, tim vetsi je smrad. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama