Přejít na obsah


Fotka

DarkLord Reviewer jako referent webu s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
140 odpovědí na toto téma

#81 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:07

Pinokio.CZ napsal/a:
pak ta hra jaksi pro ty poctivé ztrácí kouzlo

To je pravda jen pro ty, co chápou gc jako hru ve smyslu soutěže. Pro ty ostatní, kteří hrají gc pro zábavu, a těch je podle mě velká většina, se žádné kouzlo s podvodnými logy a koupenými finálkami neztrácí. Multina pěknou přírodou bude i nadále multinou pěknou přírodou.
  • 0

#82 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:14

Toto je hra otevřených pravidel a každý si může zvolit jakým způsobem ji bude hrát. A nazývat ty co nehrají podle chuti ownera podvodníky je dost přehnaný.
  • 0

#83 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:16

kapsa napsal/a:
To je ale nesmysl, protože bez ownerů by hráči, co jen hrají ale nic netvoří, neměli co hrát .... ;)
A pokud někdo o něčí práci nestojí, tak by bylo fér na takové keše vůbec nechodit - laciných bodů, kde jde fakt jen o ten bod, si lze nahrabat hromady na PWT.


Přesně tohle měl příspěvek vyjadřovat. Bez nás, kteří kromě lovu taky kešky tvoří, byste vy ostatní, co pouze lovíte, neměli co lovit.
  • 0

#84 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:24

kalgan napsal/a:
Toto je hra otevřených pravidel a každý si může zvolit jakým způsobem ji bude hrát. A nazývat ty co nehrají podle chuti ownera podvodníky je dost přehnaný.


Jasně, platný je pouze fyzický zápis v logbooku. Ale kdyby chtěl owner, aby se lidé pouze chodili zapisovat do logbooku, udělá tam tradičku. A je spousta lidí, co nechtějí mít ze všeho tradičky.
Máš problém se zadáním či umístěním kešky? Tak ji nelov.
  • 0

#85 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:25

Ja se také podílím vytvářet keše. A je mi opravdu jedno jak to kdo odloví. Spam smažu ale pouze pro to že není fyzicky odloveno.
  • 0

#86 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:26

kalgan napsal/a: Toto je hra otevřených pravidel a každý si může zvolit jakým způsobem ji bude hrát. A nazývat ty co nehrají podle chuti ownera podvodníky je dost přehnaný.

Jo, ti owneři jsou vlastně děsní šmejdi, mají jen navalit bod a držet hubu, že?

Jasně, hra je volnější ale přesto má svůj důvod, proč je tradička tradičkou, mysterka mysterkou nebo multina multinou. Každý si může vybrat - když chceš jen sbírat laciný body, tak si zajdi na nějakej PWT, je jich dost a dost. Pokud ale někdo chce třeba do statistiky něco zajímavějšího ale není ochoten pro to nic udělat (krom toho, že někde vyšmelí finálku), tak prostě podvodník je a není na tom nic přehnanýho.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#87 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:27

bejcci napsal/a:

kalgan napsal/a:
Toto je hra otevřených pravidel a každý si může zvolit jakým způsobem ji bude hrát. A nazývat ty co nehrají podle chuti ownera podvodníky je dost přehnaný.


Jasně, platný je pouze fyzický zápis v logbooku. Ale kdyby chtěl owner, aby se lidé pouze chodili zapisovat do logbooku, udělá tam tradičku. A je spousta lidí, co nechtějí mít ze všeho tradičky.

No ale to je přesně to co říkám. Ten kdo si z toho chce udělat nádhernou multinu ta si ji udělá a kdo ne ten ne. Co je na tom špatného.
  • 0

#88 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:34

kalgan napsal/a:

bejcci napsal/a:
Jasně, platný je pouze fyzický zápis v logbooku. Ale kdyby chtěl owner, aby se lidé pouze chodili zapisovat do logbooku, udělá tam tradičku. A je spousta lidí, co nechtějí mít ze všeho tradičky.

No ale to je přesně to co říkám. Ten kdo si z toho chce udělat nádhernou multinu ta si ji udělá a kdo ne ten ne. Co je na tom špatného.


Špatného je na tom to, že spousta autorů už příště žádnou další hezkou mystery nebo multi neudělá, když zjistí, že je mnoho lidí, co jim jde o pouze bod. A tak my, co nám nejde pouze o bod, přijdeme o nové hezké kešky. Navíc existují i kešky, kde ta krabička na konci je už jenom takový bonus. Ale kdyby tam nebyla, nic se neděje. I cesta může být cíl.
  • 0

#89 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:34

kalgan napsal/a: No ale to je přesně to co říkám. Ten kdo si z toho chce udělat nádhernou multinu ta si ji udělá a kdo ne ten ne. Co je na tom špatného.

Protože je to prostě multina, co je na tom k nepochopení?
Nelíbí se ti to? Tak tam prostě nelez a najdi si nějakou tradičku, keší je dost a dost ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#90 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:36

kapsa napsal/a:

kalgan napsal/a: Toto je hra otevřených pravidel a každý si může zvolit jakým způsobem ji bude hrát. A nazývat ty co nehrají podle chuti ownera podvodníky je dost přehnaný.

Jo, ti owneři jsou vlastně děsní šmejdi, mají jen navalit bod a držet hubu, že?

Jasně, hra je volnější ale přesto má svůj důvod, proč je tradička tradičkou, mysterka mysterkou nebo multina multinou. Každý si může vybrat - když chceš jen sbírat laciný body, tak si zajdi na nějakej PWT, je jich dost a dost. Pokud ale někdo chce třeba do statistiky něco zajímavějšího ale není ochoten pro to nic udělat (krom toho, že někde vyšmelí finálku), tak prostě podvodník je a není na tom nic přehnanýho.

Nebudu se zde pouštět do nějakejch větších debat. Jak ty popisuješ ownera se necítím. Dále tvůj odpor pwt je všeobecně známý a myslím že omýlat to pořád dokola je už trapný. Dále mám takový pocit že jsi v naší asociaci pro prý lepší geocaching. Já jenom že první projekt této jakoby skupině byl o sérii Dalmatinů kolem Prahy což je totální pwt z rozházenými filmovkami po svodidlech.
  • 0

#91 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:39

kapsa napsal/a:

kalgan napsal/a: No ale to je přesně to co říkám. Ten kdo si z toho chce udělat nádhernou multinu ta si ji udělá a kdo ne ten ne. Co je na tom špatného.

Protože je to prostě multina, co je na tom k nepochopení?
Nelíbí se ti to? Tak tam prostě nelez a najdi si nějakou tradičku, keší je dost a dost ....

Mám smazat všechny logy na mojich multinách těch kdo je odlovili jak ty říkáš nepoctivě? Nemůžu a ani nechci. Je to jejich věc
  • 0

#92 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:40

Ano, Dalmatini jsou mikrofilmovky u silnice 101. Ale listingy jsou malou geowiki. Tedy pro ty, co je luštili. Ano, odlov je powetrail. Je tam ovšem i luštění, tedy pro ty, co listingy čtou. A podle návštěvnosti a bodů je to užitečná série.
  • 0

#93 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:45

bejcci napsal/a:
Ano, Dalmatini jsou mikrofilmovky u silnice 101. Ale listingy jsou malou geowiki. Tedy pro ty, co je luštili. Ano, odlov je powetrail. Je tam ovšem i luštění, tedy pro ty, co listingy čtou. A podle návštěvnosti a bodů je to užitečná série.

Nad tím nebudu polemizovat každý na to máme jiný názor. Celou sérii mám v ignore listu. Vyluštíš 100 nádherných mysterek a pak posbíráš 100 promočených filmovek. Listing dokáže napsat každý.
  • 0

#94 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:51

kalgan napsal/a: Nebudu se zde pouštět do nějakejch větších debat. Jak ty popisuješ ownera se necítím. Dále tvůj odpor pwt je všeobecně známý a myslím že omýlat to pořád dokola je už trapný. Dále mám takový pocit že jsi v naší asociaci pro prý lepší geocaching. Já jenom že první projekt této jakoby skupině byl o sérii Dalmatinů kolem Prahy což je totální pwt z rozházenými filmovkami po svodidlech.

Tady to ale nemělo s mým odporem k PWT nic společnýho, chtěl jsem jen říct, že pokud jde někomu jen o ten bod, tak si může zajít na body třeba na PWT ale nemusí kvůli tomu fixlovat a kšeftovat s finálkama jiných keší, než tradiček.
Jinak s Dalmatinama nemám nic společnýho, ani jako owner a ani jako hráč - mám je na ignore.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#95 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 15:58

Co názor to názor. Každý to vidí jinak. Poku si někdo z mé multiny udělá tradičku tak je to pouze jeho vůle. Nikomu nic vyčítat nebudu, protože to PROSTĚ NAMÁ CENU !!!!!
  • 0

#96 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 16:05

kalgan napsal/a: Co názor to názor. Každý to vidí jinak. Poku si někdo z mé multiny udělá tradičku tak je to pouze jeho vůle. Nikomu nic vyčítat nebudu, protože to PROSTĚ NAMÁ CENU !!!!!

Pokud je ti to jedno, tak je to tvoje věc a nijak ti to neberu. Mě to ale prostě jedno není. Hádat do krve se nebudu, mazat logy taky ne ale je zase moje právo aspoň říct, co si o takových podvodnících myslím ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#97 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 17:07

kapsa napsal/a:
Jo, ti owneři jsou vlastně děsní šmejdi, mají jen navalit bod a držet hubu, že?


A je to tady. Asi po milionté, ale zas.
Owner není žádný majitel pytlíčku s body, které by podle svého uvážení nebo svých pravidel rozdával. Body rozdává Groundspeak, a to na základě splnění jediného pravidla: být zapsán v logbooku.
Pokud se to nějakému ownerovi zdá málo přísné a má nezvládnutou touhu vymýšlet si další podmínky pro "uznání logu", tak si asi bude muset založit nějakou svoji hru. Tam si bude moci stanovit třeba tucet podmínek a může se stát pánembohem, který bude individuálně posuzovat míru poctivosti každého nálezu, kastovat hledače na poctivce, podrazáky, megapodrazáky a ultrapodrazáky, rozdávat body a superbody.
Ale to už nebude Geocaching, to bude jiná hra. A osobně mám jistou pochybnost, že si získá takovou popularitu, jako GC.
  • 0
Vložený obrázek

#98 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 17:23

bluetracer napsal/a:

kapsa napsal/a:
Jo, ti owneři jsou vlastně děsní šmejdi, mají jen navalit bod a držet hubu, že?

A je to tady. Asi po milionté, ale zas.
Owner není žádný majitel pytlíčku s body, které by podle svého uvážení nebo svých pravidel rozdával. Body rozdává Groundspeak, a to na základě splnění jediného pravidla: být zapsán v logbooku.
Pokud se to nějakému ownerovi zdá málo přísné a má nezvládnutou touhu vymýšlet si další podmínky pro "uznání logu", tak si asi bude muset založit nějakou svoji hru. Tam si bude moci stanovit třeba tucet podmínek a může se stát pánembohem, který bude individuálně posuzovat míru poctivosti každého nálezu, kastovat hledače na poctivce, podrazáky, megapodrazáky a ultrapodrazáky, rozdávat body a superbody.
Ale to už nebude Geocaching, to bude jiná hra. A osobně mám jistou pochybnost, že si získá takovou popularitu, jako GC.

No dyť to říkám - owner má právo založit keš a pak už jen držet hubu a krok - ať už se s jeho keší děje cokoliv.
Opravdu skvělá motivace dělat něco víc, než "škarpovku" .... :|
.... a hlavně nedělat nic jinýho než škarpovku, protože cokoli navíc vlastně hráče jen obtěžuje při získávání jejich bodu, na nějž mají vždy a všude právo.

Trochu mi to připomíná sociálku - ti, co tvoří pníze, které se tam rozdávají, ti mají jen povinnosti. Zatímo práva mají jen ti, co tam chodí s nataženou rukou ....

P.S. - Bez keší vytvořených (zadarmo) ownery by GS neměl co rozdávat - když to teda bereš takhle.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#99 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 17:30

Jen takový dotaz na ty, že owner nemá co mluvit do toho, jak kdo keš loví - stačí, když bude nick onoho jedince zapsán v logbooku - proč vlastně groundspeak jakožto provozovatel této hry má pro zakladatele na výběr z mnoha typu keší? Cílem tradiček je dovést kačera rovnou ke keši, cílem multin je ho protáhnout nějakou cestou, cílem mysterek je potrápit jeho mozkové závity, earthcache mu mají ukázat geologicky zajímavá místa a zároveň jej mají prostřednictvím listingu a plnění úkolů vzdělávat...Aspoň dle mého názoru je to takto groundspeakem určitě zamýšleno...
  • 0

#100 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 17:32

kapsa napsal/a:
Opravdu skvělá motivace dělat něco víc, než "škarpovku" .... :|


A jakou jinou motivaci bys ještě potřeboval? Opravdu musíš mít právo vymýšlet si a nařizovat podmínky pro uznání logu, hodnotit a posuzovat míru poctivosti, rozdávat a odebírat body, jinak tě to zakládání nebude bavit?
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka